Abartı Ilanlar

Bence gayet normal bir durum. Bir terslik görmedim burda, gitarı alırken hardcasesiz almış olabilir. Kaldı ki bu satıcı arkadaş bir çok forumda güvenli işler yapmış biri diye hatırlıyorum. Hatta bir keresinde bende alışveriş yapacaktım uyuşmadı zamanlama, olmadı.

Bence gayet normal bir durum. Bir terslik görmedim burda, gitarı alırken hardcasesiz almış olabilir. Kaldı ki bu satıcı arkadaş bir çok forumda güvenli işler yapmış biri diye hatırlıyorum. Hatta bir keresinde bende alışveriş yapacaktım uyuşmadı zamanlama, olmadı.
gitar hakkında bir şey dememiştim orjinalliği ve ederini tartışmak beni aşar satıcı güvensiz biri de demedim,başka forumlarda insan kazıklamış da demedim.cem tektek alışveriş yapmış ama uyuşmuşlar da demedim,bu açıklamalarınızı bir kenara koyarsak.10bin lira değerinde bir gitardan bahsediyoruz sonuç olarak alırken gigbagle alsa bile taş gibi bir hardcase ile verilmesi gerekir,sonuç olarak 10bin lira ödeyecek alıcı.rakam bu denli yüksekse 200-300 liralık küçük detaylarla uğraşmayacan kardeşim.

gitar hakkında bir şey dememiştim orjinalliği ve ederini tartışmak beni aşar satıcı güvensiz biri de demedim,başka forumlarda insan kazıklamış da demedim.cem tektek alışveriş yapmış ama uyuşmuşlar da demedim,bu açıklamalarınızı bir kenara koyarsak.10bin lira değerinde bir gitardan bahsediyoruz sonuç olarak alırken gigbagle alsa bile taş gibi bir hardcase ile verilmesi gerekir,sonuç olarak 10bin lira ödeyecek alıcı.rakam bu denli yüksekse 200-300 liralık küçük detaylarla uğraşmayacan kardeşim.

Bu tür gitarlarda orijinalliği bozulmasın diye yeni hardcase ile satılık ilanı açılmaz genelde. Adamın da elinde gigbag var fazladan öyle ilanı açıvermiş. 200-300 liralık yeni hardcase parasını indirim olarak talep etseniz eminim kabul edecektir. İlanın nesi abartı oldu onu anlamadım ?

Fiyat konusunda ise çok detaylıca incelemiyorum bu seri fenderleri ama 73-75 arası 2500-3500 dolar arası gidiyor gördüğüm kadarıyla (temizliği-orijnalliği-kırır/dökük olup olmamasına, orijinal hardcase olup olmaması göre vs) Genelde de 73'ten sonra her bir yıl geriye gittikçe 1000 dolar artıyor fiyat 1962 yılına geldiğimizde 15-20 bin doları buluyor :) Hatta daha fazlasına da gördüm. Tabi model rengi, bulunma sıklığı vs fiyatı etkiliyor.

Özetle fiyatı burada tartışlan ilanlar gibi 5-10 katı değil. İlanda da abartı bir durum yok. Hardcase olup olmaması 10 binlik bir gitar için size garip gelebilir ama "abartı" değil. Garip,ilginç ilanlar bölümünde tartışılabilecek bir gitar olabilir size göre ama buraya yazacak bir konu bulamadım ben açıkcası :S

Arkadaş zaten gitara bir şey demiyor, sadece böyle güzel ve koleksiyon değeri olan bir gitarın, gigbag ile verilmesi komiğine gitmiş ve onu belirtiyor, ki bence de komik, yani gitarların bir karizması vardır sonuçta, bu gitarı alıcısına gigbag le vermek var, bir de elindeki gitara saygı gösterip, güzel bir tweet vs. hardcase in içinde vermek var. durum bundan ibaret.

son olarak orijinal 72 fender'e laf etmek haddime değil arkadaşlar aman deyim yanlış anladınız,değerini asla tartışmam,ilanı açanı da baltalamak istemem neyse konuyu kapatalım.Saygılar.

Geri