Kanca (Rock) - İzmir

bir faith no more bir jamiroquai gibi iki çok sevdiğim funk etkileşimli grubun coverını yaptığınız için teşekkür ederim:)
ephesus ve kanca şuan dinlemekten zevk aldığım iki izmirli grup.buadamlar basit,klişe bar reperatuarının dışında şeyler çalan ,enstrmanlarına sahip adamlar tebrik ediyorum kısaca umarım bu çizgide dağılmadan:) devam ederler!...

Şimdi bu adamlar insana KANCA'yı takmasını iyi biliyorlar..Giriyorsun Guardian'a içerde bangır bangır Pink Floyd çalıyor.Hem de canlı!.Alıyorsun biranı geçip izliyorsun..Oturmak yok,yerler çoktan kapılmış çünkü...Davul terlemiş..Tam şöyle bi grubu kesiim,etrafa bi bakiim derken,solo geliyor..
Ama öyle korsan bişi değil,harbi harbi solo.. e çok başarılı bi vokal.Bas desen geçmiş en köşeye kopmuş gitmiş..
Valla bayağı oldu sizi ilk izleyeli...Zaten bi izledim,çarşambaları hep ordayım..Çok başarılı bir performans ve repertuar..
Şimdiye kadar yazılan tüm mesajları üşenmeden tek tek okudum.İstenilen şarkılardan dolayı işletmecileri öne sürüyorsunuz..E peki bu adamlar sizin piyasa müziği yapmadığınızı,çok ii bir dinleyici kitlenizin oluştuğunu,ve artık piyasa denilen o müziğin çok sıkıcı ve çok monoton olduğunu hala göremediler mi? Bunu bir eleştiri olarak değil,gerçek anlamda merak ettiğim için soruyorum.Çünkü alışılmışın dışında,insanı sağdan sola çarpan geniş bir repertuarınız var ve bu foruma yazılan tüm mesajlarda herkes bundan çok memnun ve övgü üzerine övgü yağıyor..İşletmecilere bu yazılanları okutmanızdan yanayım.. Tamam çok basit ve saçma bir öneri olabilir ama siz tarzınızın dışına çıkmayın.Gerçi öyle olacağını düşünmüyorum..Çok iyi bir alt yapıya sahipsiniz ve yaşça benden büyüksünüz (yetkin hariç :D ) saygısızlık yapmak istemem..
Bi de şu him midir ne karın ağrısıysa mesaj falan göndermiş.yok şöyle,yok böyle diye...
Üreten insana her zaman saygı duymak lazım.Beğenmediysen ben beğenmedim dersin,olur biter.Nokta!.Zaten bunun üzerine kimse ağzını açıp bişi diyemez..Ama ses düzeninde sorun vardı dersin,o zaman insanlar düşünür "şu ses düzenini bi daha kontrol edelim." diye.Vokal kötüydü dersin,"Ya bugün çok sigara içtim herhalde,sesim iyi çıkmadı sanırım" der..
o yüzden saçmalamanın alemi yok...

Çok kaliteli bir müzik,
Çok kaliteli bir yorum,
Çok kaliteli bir repertuar bana göre..

Aynen devam diorum Kanca..

Bu arada bi de şarkı isteği olayı olmuş :D
Ben de bi istekte bulunayım..
Mavi Sakal-Ne Kadar
Zaten çalıyosunuz,ltf çalmayı bırakmayın..
Benimki yeni bi istek deil,dewamlılık...
Kendinize iyi bakın...

Ayrıcalıklı , özenli ve nitelikli bir repertuarı ısrarla çalmak yürek işidir bence..Açıkcası beni kancaya hayran yapan şeylerin başında gelir ; KALABALIKLARIN NE ZIRVALIKLAR DİNLEMEK İSTEDİÐİNİ TAKMAYACAK KADAR YÜREKLİ OLMALARI !!

Bayadır cevap yazamıyodum kimseye.Tüm yorumlar için cümleten teşekkürler arkadaşlar.
Bu arada 21 Mart salı yani yarın yine Felix'teyiz.Yeni hazırladığımız bir iki şarkıyı da çalarız herhalde.Herkesi bekleriz dinlemeye.

serhat abının ellerınden ne kadar opsem yerıdır yardımların ıcın cok cok tesekkur edrımm

tum grup elemanlarına teker teker sevgıler saygılarr !!!

guardiyan bitti heralde sizin için olabilir ya bazen oluyo heralde anlaşamadınızda kanca bence çalar saat ve anemiden çok çok ii bence ooze yakışır onlara ama tabiki insanlar böle eller havaya seviyolar

him21 demiş ki:
guardiyan bitti heralde sizin için olabilir ya bazen oluyo heralde anlaşamadınızda kanca bence çalar saat ve anemiden çok çok ii bence ooze yakışır onlara ama tabiki insanlar böle eller havaya seviyolar
ha şöyle yola gel nihayet anladın neyin ne olduğunu. ilk defa düzgün bi mesajını görüyorum gözlerim yaşardı. Düne kadar toplama grup dediğin adamların kalitesini anlamana sevindim böle devam...

aa bir dakkika toplama grup olduğunu hala düşünmekteyim sadece ii müzisyenler var ayrıca bayada büyükler tanrı beni o yaşlarda umarım küçük barlarda süründürmez ama ama büyük düşünenler herzaman kazanırlar müzikte biraz ticarete benzer kimi zaman risk başarıyı getirir yani ayrıca ben övgü felan yapmadım dikkatinizi çekerim bende çok sağlam gruplar kurdum izmirde ama barlar sağlam müziğe değil tanıdığa ve yaşa bakıyolar malesef müziğin bar için hiç bir anlamı yok senin tipine bakıyo birde seyirci getirine bakıyorlar ee bu çocuklarda yakışıklı yani ayrıca boşta değiller olmuşlar 30 lu yaşlarda onlar ii çalmıcakta benmi çalıcam ki bende ii çalarım sölerim de o ayrı ama dediğim gibi izmir dede sağlam gruplar olucak bunun gibi yani ama ruhuda olucak grubun bakın kemancı hep istanbuldan getiriyor grupları izmir gruplarıjı sevmiyolar mı sizce ? yada farklı bir yaklaşımmı var bilemiyorum kemancıda konser vermekte zor :Dprogram yapmak ise imkansız gibi çok sağlam arkanızın olması gerekiyor ama kanca da ii bir grup dinlene bilir bir grup repertuar da hoş ama yani bu başarı o yaştaki insanlar için çok az bence tabi benim fikrim bu

Geri