Kanca (Rock) - İzmir

şu anda bornova beri blues bar ile aramda olan mesafe 1102 km (küsürattan emin değilim tam :roll: ) olmasa kesin orada olup sizi dinliyor olurdum! sanırım ben bu yazıyı yazarken daha yeni yeni sahneye çıkmış olacaksınız. kolay gelsin! dinleyemesem de güzel geçeceğinden eminim.:) şimdiden, elinize, ağzınıza sağlık!

bütün sevdiğim şarkılar ardı ardına sıralandılar....çok güzel bi grup olmuşsunuz aman nazar değmesin...repertuara hayran kaldık...bi don't cry ınız eksik..... :p çok sevdik..çok beğendik...yüreğinize sağlık....

tamam herşey iyi güsel hoşta ya biraz seviye istiyoruz....bence bi müzisyenin sahnede hareket çekmesi pekte hoş değil...elbetteki rahat olunmalı sahnede ama bukadarı fazla diye düşünüyorum!!programın başında herşey çook iyiyken nedense(nedeni çook açık aslında ama)sonlara doğru kötüleşiyor...ayrıca sonlara doğru solistin sesi detone oluyo.....aslında tüm söylediklerim soliste ama grup arkadaşlarıda uyarmıyorsa onlarda üstlerine alınmalı bence!!!herşeye rağmen müzik kalitesi oldukça ii...başarılar!!!!

aa kim detone olmuş?? kim hareket çekmiş :p kime çekmiş ...ne zaman çekmiş...
arkadaşım sen grupları karıştırıyosun her halde...
kanca, hani şu uzun boylu bi solisti var, sesi ölümcül..allah seni inandırsın biz bi gün sahnedeyken üzerine 5 kişi yüklendik, gıdıklamaya başladık yine detone olmadı......diğer grup üyeleriyse yolda yürürken bile başı öne eğik giderler..terbiye sınır üstü onlarda hareket falan da çekmemişlerdir...öyle bir şey varsa da sen üstüne alınma....sana değildir.....geyiğine bi hareket yapmışlardır sen öyle kavramışsındır...ki öyle olsa bile nasıl olsa bir bara 18 yaşından küçükler giremiyo...kimseye kötü örnek teşkil etmez yani.....
sevgiler, saygılar.......

roxanne demiş ki:
aa kim detone olmuş?? kim hareket çekmiş :p kime çekmiş ...ne zaman çekmiş...
arkadaşım sen grupları karıştırıyosun her halde...
kanca, hani şu uzun boylu bi solisti var, sesi ölümcül..allah seni inandırsın biz bi gün sahnedeyken üzerine 5 kişi yüklendik, gıdıklamaya başladık yine detone olmadı......diğer grup üyeleriyse yolda yürürken bile başı öne eğik giderler..terbiye sınır üstü onlarda hareket falan da çekmemişlerdir...öyle bir şey varsa da sen üstüne alınma....sana değildir.....geyiğine bi hareket yapmışlardır sen öyle kavramışsındır...ki öyle olsa bile nasıl olsa bir bara 18 yaşından küçükler giremiyo...kimseye kötü örnek teşkil etmez yani.....
sevgiler, saygılar.......

ya solist için sölediimi belirtmiştim diye anımsıyorum!!!!yiiti bende severim ama içtikten sonra sesi detone oluyo bidaha dikkat et bence....sesi çook harika ona diycek sözüm yok ama durum böyle...bara 18yaşından küçüklerin gelmemesi yada o hareketin bana dill sahnedeki başka bi insana çekilmiş olması yada geyiğine olması hoş olduğu yada saygısızca olmadığı anlamına gelmez...yiit gerçekten çook harika bi solist ama böle olmamalı bence....o tür hareketler yapılmadanda dinleyici gayet eğlenebilir bence................!!!!!!

hey kanca üyeleri....
sözüm size.............
sahne show unuzdan bahsedilen bölümü çıkarınız efendim...görüyorsunuzki vatandaş tepki gösteriyor....gerçi bu bölüm kalkarsa repertuarda da bi kaç değişiklik olası... artık siz üstesinden gelecaksiniz ne yapalım.......... :)

ya arkadaşım tabiki şaka yapıyorum....bence takılmaması, üzerine düşünülmemesi gereken bişi bu....adam öyle istemiş yapmıştır....biri bişi söylemiş yapmıştır....bir şeye sinirlenip yapmıştır vs....bu da onun bunu hoş bişi olarak gördüğü ya da saygısız olduğu anlamına gelmez.....veya pirim yapmak için buna baş vurduğu anlamına da gelmez....
yargı muhakemesi edilemez bişi bu söylediğin...senin görüşündür dile getirmene saygı duyarım ama burda yazılmasını gereksiz gördüm üzgünüm.....

detone olayına gelince...her ses,barda izlediğin her canlı performans öyle değil mi diye bi düşün bakalım....."içince detone oluyo" gibi bi cümle ağır değil mi bi de onu düşün.....BENCE bir solist bu gibi bi cümleyle eleştirilmemeli....o "içince" kelimesini "programın sonlarına doğru" ile değiştirirsen.."neden detone olunuyor" sorusunun da cevabını bulabilirsin diye düşündüm.....

üzgünüm bu arada yazı dilim biraz serttir benim...

Valla yiit baba adamdır ve müthiş bir solisttir. detone olunması çok kolay olan şarkıları bile çok rahat söylüyor. ben sahnede herkesten daha az iş üstlendiğim için bunu daha iyi biliyorum. ama içki konusuna bende katılıyorum bunu beraber konuştukta ama ki yiğit bir yıldır şarkı söylememiş ve programa ilk çıktığımız zamanlardaki heycanı taşıyor o yüzden bu aralar dozaj bazen kaçabiliyor. ve hazır bi gruba sonradan katılmak zor bişi ama o bunu o kadar iyi başarıyor ki bütün problemler kısa süre sonra düzelecek hiç merak etmeyin. ben pisibjk nın yaptığı eleştiriyi beğendim ve yerinde buldum ama yiit te gökten zembille inmedi zamanla herşey süper olacak. grubu müziği bir kenara bıraktım biz birbirimizi seven ailesel bi grubuz her şeyin üstesinden geliriz - tuna_kanca gitar vokal

genelde barların ortak sorunu
PA dediğimiz sahne dışını besleyen kabinlere özenirken (ki çoğu bar onlara bile özenmez satın alırken) sahne içi monitörlere üvey evlat muamelesi yapar ve sahne içi sound hep kötü olur. En azından ben Bornova'da çaldığım her barda bu sorunu yaşadım. Detone olmak (zaman zaman, şarkıyı tutup da olmucak bi sesten söylemek demiyorum) bar performansında çok normaldir, hatta Yiğit genele göre bu konu da biraz daha dikkatlididr de, ben programın sonlarına doğru bu durumun fazlalaşmasını monitörlerin şişmesine bağlamayı tercih ederdim.

roxanne demiş ki:
hey kanca üyeleri....
sözüm size.............
sahne show unuzdan bahsedilen bölümü çıkarınız efendim...görüyorsunuzki vatandaş tepki gösteriyor....gerçi bu bölüm kalkarsa repertuarda da bi kaç değişiklik olası... artık siz üstesinden gelecaksiniz ne yapalım.......... :)

ya arkadaşım tabiki şaka yapıyorum....bence takılmaması, üzerine düşünülmemesi gereken bişi bu....adam öyle istemiş yapmıştır....biri bişi söylemiş yapmıştır....bir şeye sinirlenip yapmıştır vs....bu da onun bunu hoş bişi olarak gördüğü ya da saygısız olduğu anlamına gelmez.....veya pirim yapmak için buna baş vurduğu anlamına da gelmez....
yargı muhakemesi edilemez bişi bu söylediğin...senin görüşündür dile getirmene saygı duyarım ama burda yazılmasını gereksiz gördüm üzgünüm.....

detone olayına gelince...her ses,barda izlediğin her canlı performans öyle değil mi diye bi düşün bakalım....."içince detone oluyo" gibi bi cümle ağır değil mi bi de onu düşün.....BENCE bir solist bu gibi bi cümleyle eleştirilmemeli....o "içince" kelimesini "programın sonlarına doğru" ile değiştirirsen.."neden detone olunuyor" sorusunun da cevabını bulabilirsin diye düşündüm.....

üzgünüm bu arada yazı dilim biraz serttir benim...

valla arkadaşımm kusura bakma ama ben böle bi sahne şovu daha hiiç görmedim....görmekte istemiyorum ayrıca....yiitide tanıorum ben diğer grup üyelerinide...ve yiite ben bu eleştrileri hep yaptım....burdanda ayrıca yaparsam daha ciddiye alır diye düşündüm o yüzden yazdım....!!!amacım tartışmak diil yiitin ciddiye almasıydı ama böle alaycı biçimde cevap polemik yaratıo ve yeniden yazmak zorunda kalıorum...hatta ben yiitin ciddiye alması için kimliğimi açıklamak bile istememiştim ama anlamıştır artık yiit...yazı yazmamın hiiç bi amacı kalmadı...yoksa çok yorum yapan bi insan diilimdir ben....ayrıca dikkatini çekerimki kendi grup arkadaşıda desteklio beni...sölediklerimin doğru olma ihtimalini düşünüp yazmanı rica ederim....

doğruluğuna ya da yanlışlığına bi sözüm yok benim...sadece kim desteklerse desteklesin...bence bu burada dile getirilmesi gereken bişi değil....
1- bu arada olayın sahne şovu olduğunuda savunan veya ortaya atan kişi ben değilim....
2- kimsenin kimseyi bu gibi bi platformda "ben çözdüm senin alkolle bi problemin var" şeklinde yargılamaya hakkı yok....bu çok ayıp benim gözümde....başka ortamda da seyirci isen zaten gidip bunu kişiye de sunamazsın..bu grubun kendi içinde çözmesi gereken bişi olur....insan hayatında farkındalık diye bişi vardır....grup üyeleri bunu yaşar...onlar ancak bu dozda bi problem varsa bunu çözümler...tabi, dışarıya bize mümkün olduğunca yansıtmayarak......

haklısın bu tartışma daha fazla uzamasın....çünkü hoşuma gitmeyen bi konuda, burada okumak istemeyişimden dolayı, bir çok yorum yaptım....sonuçta kimsenin yediği içtiği beni ilgilendirmez...kimseyi ilgilendirmez.....rahatsızlık boyutuna gelince....ben kancayı sahne de izlemekten büyük keyif alıyorum....özellikle yiğit te işi babalar gibi götürmekte....bugüne kadar rahatsızlık duymadım......ellerine, yüreklerine sağlık arkadaşlarımın........

Ya anlamadığım bi şey var,neden güzel şeyler yazılınca problem olmuyo da eleştiri yapılınca car car ötülüyo....roxanne yıllardır yiğidi tanıyo olabilirsin,çok seviyo olabilirsin bundan kime ne....pisibjk kendine göre bi eleştiri yapmış,ona öyle gelebilir ya da gerçekten öyledir,ama burası forum yani insanlar eleştiride de bulunacak sevdiği şeyleri de söyliyecek,bence olayı kişiselleştirme,bence de gayet yerinde bi eleştiri,kesinlikle gereksiz ya da yıpratıcı hiç bi kelime yok hatta düşüncelerini kelimelere dökerken yıpratıcı olmamak adına özen bile göstermiş,neden sen bu kadar heyecanlandın ,onu anlamadım....Benden de bi eleştiri gerçekten hareketlerine dikket etmesi gerekiyo,ben rahatım havasını vermeye çalışabilir ama biraz daha dikkat....

lockpick, başka biri olsaydı onun içinde aynı şeyi söylerdim canım arkadaşım....evet burası bi forum, istek şikayet kutusu değil....insanlar aralarında da tartışacak burada....eğer senin car car ötüyo dan kastın, benim gelen bir eleşiriye eleştirel gözle yaklaşmamsa....doğrudur...bunu yaparkende çok eğleniyorum......

senin eleştirine gelince; buna katılıyorum....orda da tuna nın bi önceki msjında yazdıkları giriyo devreye.....yeni bi grup, yiğit uzun zamandır sahne almıyo, bazı kaygıları bastırmak zaman isticektir diye düşünüyorum......

Yazdıklarım biraz ukalaca gelebilir. Şimdiden özür diliyorum. Eğer sahneye çıkıyorsak sahne bize aittir ve istediğimiz herşeyi yaparız. Bundan herkes rahatsız oluyorsa yapılan yanlış birşeyler var demektir. Ama eğer rahatsız olmayanlarda varsa bu eleştriler kişisel görüşlerden ibarettir. Herkes bu tür davranışlardan hoşlanmayabilir, çok haklıdırlar. Ancak İnsanlar T.A.K. gibi şarkıları bağıra bağıra söyleyip rahatsız olmuyorsa bundan da rahatsız olmamalılar. Bu da yanlış anlaşılmasın niyetim Anemi'yi bu konuda eleştirmek değil. Onlar da çok sevdiğim arkadaşlarım. Ancak bizim toplumumuz bu tür şeyleri pek kolay kabullenemiyor galiba. Yavaş yavaş alışılması gerektiğini düşünüyorum. Bu da benim kişisel görüşüm. Herkese sevgiler saygılar...

Yaw ben foruma 5 gün uğramadım, neler olmuş..Arkadaşlar sözüm herkese, benim sahnedeki davranışlarım birilerini üzdüyse hepsinden özür dileyerek, beğenmedikleri grupları veya solistleri dinlememeleri tavsiyesini yapacağım. Herhalde bizim iyi bir grup oluşumuz ve herşekilde sahnedeki duruşumuzun mükemmel olmasını isteyen arkadaşlar bu eleştrileri yapıyorlar. Ellerinize sağlık, tabii ki tüm eleştrileri ciddiye alıyorum ve almaya da devam edeceğim. Ama hareket çekme olayı hakkında birşey sormak istiyorum: Hangi davranışımı hareket çekme olarak aldınız ve nasıl yorumladınız? Çünkü hareket çekmek olarak algılamış olduğunuz hareket o anda yapmış olduğum başka bir hareketin devamı olabilir falan... Hani iki parmağımın arasından başka bir parmağımı çıkardım mı? Veya sadece orta parmağımı kaldırıp diğerlerini mi kapattım? Ne yaptım ben hakkatten bunu merak ediyorum? Sahnede hiç hareket etmeden de durup şarkı söylemeyi başarabilirim merak etmeyin. ama bunu yapmak istemiyorum çünkü ben şarkı söylemekten zevk alan ve bundan eğlenen bi adamım. Bunları gösterebilmek benim en doğal hakkımdır diye düşünüyorum. Ama yine söylüyorum, sahnedeki hareketlerimi kişisel saldırı olarak algılayan birileri varsa bundan çok büyük üzüntü duyarım. Ve eğer böyle bir durum oluştuysa çok çok özür dilerim...
Gelelim detonasyon konusuna; biz orada bildiğiniz gibi bir bütün olarak bir performans göstermeye çalışıyoruz. Kullandığımız şeyler (özellikle şarkıcıların ve davulcuların) kaslarımız. Ve dolayısıyla yorgunluk diye birşey sözkonusu oluyor. Eh tabi bir de sizin bahsettiğiniz gibi içki de etkilidir, bunu yadsıyamam. Yani tuna'nın yazdığı gibi bazen doz tutturulamayabiliyor. Bu durumun en kısa sürede aşılacağının garantisini verebilirim. Ama bu ılımlı yaklaşımımın sahnede şov yapmaktan vazgeçeceğim anlamına gelmesin. Sonuçta yine beğenen dinleyecek beğenmeyen başka grupları dinlemeyi seçecektir. Hepinize çok teşekkür ederim, eleştrilerin ciddiye alındığından emin olun. Sevgiler saygılar...Herkesi bekliyoruz...

euphonic demiş ki:
Yazdıklarım biraz ukalaca gelebilir. Şimdiden özür diliyorum. Eğer sahneye çıkıyorsak sahne bize aittir ve istediğimiz herşeyi yaparız. Bundan herkes rahatsız oluyorsa yapılan yanlış birşeyler var demektir. Ama eğer rahatsız olmayanlarda varsa bu eleştriler kişisel görüşlerden ibarettir. Herkes bu tür davranışlardan hoşlanmayabilir, çok haklıdırlar. Ancak İnsanlar T.A.K. gibi şarkıları bağıra bağıra söyleyip rahatsız olmuyorsa bundan da rahatsız olmamalılar. Bu da yanlış anlaşılmasın niyetim Anemi'yi bu konuda eleştirmek değil. Onlar da çok sevdiğim arkadaşlarım. Ancak bizim toplumumuz bu tür şeyleri pek kolay kabullenemiyor galiba. Yavaş yavaş alışılması gerektiğini düşünüyorum. Bu da benim kişisel görüşüm. Herkese sevgiler saygılar...

Sahne evdir, baze 2m karelik, bazen 20, bazen manzaralı, bazen giriş katı bazen yerden yüksektedir balkonu, ama müzisyenin evidir sahne dediğin..
Her program ev arkadaşlarınla beraber misafirlerini ağırlarsın, onlar çok değerli misafirlerdir ancak yine de o evin sahibi sensindir.

Evinde rahat davranırsın, yeri gelir dansedersin, yeri gelir hareket çekersin, yeri gelir ağlar,dualar eder, yeri gelir küfredersin,terler ve soyunursun... Beğenen misafir hep gelir, beğenmeyen bir daha o eve adımını atmaz...

Beğenenin başın üstünde yeri vardır...

Sahne evdir, bazen 2m karelik, bazen 20, bazen manzaralı, bazen giriş katı bazen yerden yüksektedir balkonu, ama müzisyenin evidir sahne dediğin..
Her program ev arkadaşlarınla beraber misafirlerini ağırlarsın, onlar çok değerli misafirlerdir ancak yine de o evin sahibi sensindir.

Evinde rahat davranırsın, yeri gelir dansedersin, yeri gelir hareket çekersin, yeri gelir ağlar,dualar eder, yeri gelir küfredersin,terler ve soyunursun... Beğenen misafir hep gelir, beğenmeyen bir daha o eve adımını atmaz...

Beğenenin başın üstünde yeri vardır...

Az kalsın ağlıyordum.

pazar günleride sahne almaya başlamışsınız..hayırlı olsun.....uzuunnnn bi yolculuk sonrası izmirim e girdim.... ilk soluğu, belki bi kaç bira iyi gelir, kafa toparlanır,uzun sürecek yolculuklara hazırlanır diye beri de aldım....don't cry için teşekkürler.....

Aaaa iyiki hatırlattın roxanne;dalgınlığımıza gelmiş unutmuşuz...Artık pazarları da beri blues bar da sahne alıyoruz...
Şu an ki programımız : pazar-perşembe / Beri blues Bar...

Bizi dinlemeye gelen herkese teşekkür ederiz,son zamanlarda gayet keyifli programlar geçiriyoruz,,böyle devam etmesi dileğiyle...

son sayfanın en çok tartışılan kahramanı olarak ben de özgün'e katılıyorum. ;) bu içki meselesinin gündeme gelmesi aslında iyi de olmuş bi bakıma, özgün'ün de dediği gibi son 2 sahnemiz inanılmaz keyifliydi..hepsi öyleydi benim için aslında ama :LOL: bundan sonra daha da keyifli olacak. ve her perşembe pazar beri'deyiz, herkesi bekleriz.. sevgiler, saygılar... :)

Geri