Jaws

He he he! Dişşleerrr, o muhteşem dişşlerrr!!! :twisted: :twisted:

İnsanları denizden soğutan muhteşem yaratıklar!!! Kim ne derse desin ben bu köpekbalıklarına hasta oluyorum özelikle GWS ( Great White Shark) yani BÜYÜK BEYAZ!!!! :twisted: :twisted:

Ya fazla bi yorum yapmayacağım zira insanları denizden korkutan bir film için ne yorum yapılabilir ki!!

biraz abartılmış bir seri olsada güzeli çocukluğumun güzel anılarından biriside jaws dır sanırım her hafat afarklı kanalda farklı bir bölümü çıkardı ve bizde nedense hep izlerdik

Hayatımda sinemada izlediğim ya ilk yada 2. film sanıyorum (diğer aday Star Wars:jedinin dönüşü/sene 84). Sanıyorum serinin 3.filmiydi. 3 boyutlu seyretmiştik gözlüklerle. Bu film yüzünden rahat rahat denize giremez olmuştum :)
Hep bir tedirginlik :)

ama serinin ilk ve 2.filmleri klasiktir.

Bence de, 1 ve iki tam bir klasik... Ayrıca yanlış bilmiyorsam, John Williams'ı da çok geniş kitlelere tanıtan ilk film buydu. Sonuçta adam önceden de tanınıyordur tabi ama, bu filmle şöhreti birkaç kat artmış. Saygıyla eğiliyoruz önünde :)

Evet, hala denizde yalnız başıma açılma fobim biraz var. Amerikanlar, Avustralyalılar ne hallere düşmüştür bu filmi izledikten sonra, düşünsenize :)

Xymphony demiş ki:
Bence de, 1 ve iki tam bir klasik... Ayrıca yanlış bilmiyorsam, John Williams'ı da çok geniş kitlelere tanıtan ilk film buydu. Sonuçta adam önceden de tanınıyordur tabi ama, bu filmle şöhreti birkaç kat artmış. Saygıyla eğiliyoruz önünde :)

Evet, hala denizde yalnız başıma açılma fobim biraz var. Amerikanlar, Avustralyalılar ne hallere düşmüştür bu filmi izledikten sonra, düşünsenize :)

Sene 75 olduğuna gçre, evet john için olabilir.

MCMANAMAN demiş ki:
İnsanları denizden soğutan muhteşem yaratıklar!!! Kim ne derse desin ben bu köpekbalıklarına hasta oluyorum özelikle GWS ( Great White Shark) yani BÜYÜK BEYAZ!!!! :twisted: :twisted:

Okuduğum yabancı bir dergide, köpek balığı saldırısına uğramamak; uğranırsa da kurtulmak için neler yapılabileceği yazıyordu. İşte köpek balığı görülürse, kesinlikle denizin yüzeyinde yüzmek gerekiyormuş. Yüzerken de su sıçratmamak ve hızlı hareket etmemek de önemliymiş. Tüm bunlara rağmen saldırıya uğranırsa, köpekbalığının önce gözlerine, sonra ise burun kısmına ve solungaçlarına sert darbeler vurmak büyük ihtimalle işe yarıyormuş ve balığı kaçırıyormuş.

AAA, birşey eklemeyi unuttum, bu köpek balığının cinsi Büyük Beyaz Köpekbalığı ise, tek yapabileceğiniz dua etmekmiş :twisted:

ben deniz suyunu içmeye başlardım, nede olsa su içeni yılan bile şeetmezmiş :D
bu arada ben de o filmi izledikten sonra köpekbalıklarına nasıl ilgi duymuştum. fakat bence 3. film ilk ikisinin mirasını yemek için yapılmış. o bence sıradan bir film...

Öyle, ama yaşın 3-4 iken ve ilk defa 3 boyutlu bir film izlerken muhteşem geliyor. O yıllarında en gelişmiş efektleri Star Wars:Return of the Jedi dı. Öyle düşün bir de :)

bak ona birşey diyemem. zaten ben ilk olarak jaws II yi görmüştüm, bende 3-4 yaşlarındaydım, ne olduğunu anlamamıştım ve denizde insanları yiyen bir canavar var diye 6-7 yaşlarına kadar denize girememiştim, en azından oynamak için bile :D (aslında şimdi de şahin k yı görünce denizde canavar var diyesim geliyor ama neyse) o korkuyu yenmek bayaa uzun sürmüştü ama bir o kadar da hayran olmuştum sonradan. III içinse, benim ilk izlediğim yaş (yanlış bilmiyorsam) 8-10 falandır heralde, o zaman bana da süper gelmişti fakat sonradan o film hakkında fikrim değişti. ama şunu da eklemeden bitirmiyim, hayatımda gördüğüm en güzel seridir JAWS...

Bizim toplumumuzun içine işlemiş bir film,geçenlerde passaparola yarışmasında yarışmacı final bölümündeki soruya şöyle cevap verdi :

sunucu :c harfindeyiz,bir köpek balığı çeşidi
yarışmacı : cawssss

hatırlıyorum da denizdeyken kafamı daldıramaz olmuştum. bu jaws yüzünden.her an gözümün önüne geliyo du.o cam gözleri :cry: :cry: :LOL: :LOL:

beni hiç bir zaman etkilemeyi başaramamış bi seridir jaws!!sebebide köpekbalığının sürekli ''ben maketim ulaann''diye bağırmasıdır!!!....hallowen deki micheal myrs ın maskesi bile bana daha inandırıcı gelmiştir!!

Geri