sx lespaul ler?

sx hakkında daha önce konu açılmıştı sanırım ama aramada ne yazdıysam bulamadım kusura bakmayın.öncelikle tonları ve sanrrım yekpare olmaları nedeniyle les paul almak istiyorum ve sx in şu modelleri var ne dersiniz?sx in les paul gitar performansları ile ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim

Önemli değil, ne kusuru...
Kasanın özelliği derken ne kastettin?
En önemli özelliği "arched top" değil. Yani yüzey manyetiklere doğru şişkin değil. Düz. Şekli ortada, çift cutaway var. Sabit köprü var, muhtemelen setneck var. Güzel bir özellik olarak 4 pot var... Switch yukarıda değil aşağıda. Sanırım o gitarda ne işe yaradığını bilmediğim bir switch daha var... Bir de pickguardı unutmamak lazım... Ağacını falan bilmiyorum...
SX gitar hakkında pek bilgim yok... Mağazalara gidip yada insanların gitarlarına atlayıp deneme huyum yoktur... :D
Kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yani her kasanın fazla sound ları oluyor ya ondan dedim les paullarda sustain falan iyi olduğunu biliyorum hani öyle sese kattığı bir renk var mı diye sormuştum teşekkürler

Sustain iyidir, ama orjinal SG'lerde(Gibson, en azından Epiphone). SX'i denemek lazım. Ama eğer SX'te de set-neck varsa o da bolt-on bir SG'ye göre daha iyi sustain verir.
Genelde kasalar sese renk katmaz. Sadece kasalarla beraber özdeşleşen bazı özellikler vardır (manyetik, köprü, ağaç türü vs.) bunlar etki eder. Yoksa şeklin sese etkisi yoktur. (Kasa çok küçük değilse)
Kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
set neck nedir?gövdeyle bir bağlantı türü galiba ama?tabi canım haklısın yanlış bi ifade kullanmışım orda evet şekil ses değiştirmez tabiki... :) diferansiyel denk.çalışıyorum da o :D ndandır

Set-neck bağlantı şekli, sapın kasaya yapıştırılması desek çok yanlış olmaz. Yani ne vidalarla tutturuluyor ne de neck-thru gibi tek parça...
Dif denkten sonra ayrıntılı incelersin... Kolay gelsin...

SX ler yekpare yani thru-neck değil senkopun sitesinde baya bi sallamışlar.

Ayrıca çok çok kazık fiyatlara satılıyor burada SX ler. Fiyatları karşılaştırmak isterseniz buyrun:

http://www.rondomusic.net/electricguitar.html

http://www.senkop.com.tr/kategori/3/3/1/sx-elektro-gitarlar.htm

Örneğin SX GG1 STD set-neck modelini alalım. Amerika'da 99$ bizim senkopta 325$ iki yere de Çin den geliyor. Çüş be kardeşim hiç mi insaf yok bunlarda . 3-4 katı fiyata kakalıyor. Ayıptır.

rastansaga yaw ben her bölüme mesaj atıyorum gitarı yenilycem ama les paul istiyorum tonundan dolayı kx5e ramen.ne yapayım dersin bulabilirmiyim 300 350 dolar civarı iyi bi lespaul?

off yaa bende sx almayı düşünüyodum şu rondoyu kim koydu buraya sinirimi bozdu...senkopta 317dolar yazan şeye 99.99dolar diyo...insan şimdi bile bile nası kazık yer yaa...offf

2 seneden fazla olmuş be arkadaş ne yaptın sen :)

Buarada amma da bilgisiz zamanımızda açmışız başlığı, şu sorulara falan... Silinsin bu başlık, teşekkürler :p

neden silinsin yahu. :) şöyle bir bilgi verelim devam etsin,belki vardırda ama yinede söyliyim. valencia markasıda sx'in. elektro klasik ve klasik gitar yapıyor. mode olarak cg190 lardan aşağısı pek tatmin etmesede yukarısı baya tatminkar.

Geri