Alkol üretimi ve tüketimi hakkındaki gelişmeler

Alkollü içecekleri...

• Toplam oy veren
    1,083
Bence şöyle birşey olmalı parkta içmek suç olmamalı parkta içip içip dağıtmak ağır suç olmalı... mesela 3 ay hapis gibi bu bence insanları daha bi bilinçlendirir ve içtikleri yerleri ona göre seçerler...eğer birey alkol içince kurallara uymayacağı düşüncesi varsa hiç bir yerde içmemeli... kısacası kuralın adresi farklı parkta içmek suç değil parkta toplumun düzenini bozmak ve diğer insanları rahatsız etmek suç olmalı kanatindeyim çünkü ben parktaysam ve sen yan bankta içiyorsan benim için prob. yok ama içip içip cozutuyorsan... ozaman suç olmalı... Bu yasaklamaların altında hep başka birşeyler arar oldum ozaman parklarda ve piknik alanlarında türbanlı ablalarımızın deliler gibi sevişmeside yasak olsun !!!

AKP'nin son numarası: Örtülü İçki Yasağı

Örnek: Sinemalarda içki reklamları ancak film bittikten sonra gösterilecekmiş!!!

Film bittikten sonra kim kalır ki sinemada

Herşeyin fazlası zarardır. En yararlı olan şeyin bile. İçerdim, allaha şükür artık içmiyorum.Ne sigaram vardır nede içkim. Sigara kısıtlaması neysede içki biraz garip.Ama ulu orta yerde içip(park vs) sapıtan ve etrafına fazlasıyla rahatsızlık yaratıklara engel olunabilir.Gayette yerinde olur ;)

bazı yaratıklar içmedende etrafına gayet rahatsızlık verebiliyorlar :d içkiyi yasaklamak yerine o yaratıkları yasaklasak daha kalıcı bi çözüm olur heralde..
mesela geçenlerdede çankırıdamı ne piknik dönüşü çok trafik kazası yaşanıyor diye piknik alanında içki içmeyi yasaklamışlar.. odunluk yahu.. zaten içkili araba kullanmak yasak değilmi kardeşim o yasağı doğru dürüst uygulasan yetmezmi? yetmez tabi bahane gerek fodullara..

RAKI PEYNİR YASAK.. DÜRBÜNLÜ TÜFEK SERBEST

Bu ne demek diyeceksiniz?

Fotoğrafa bakın.. AKP iktidarı rakı reklamına sınırlama getirdi..
Rakı kadehinin yanına peynir, kavun koymak artık suç..

Niye? Özendiriyormuş!

Hele rakı kadehinin çevresinde lüfer balığı; zinhar!.. Şarap reklamı yapıyorsan.. Kaşar peyniri, rokfor kullanamazsın..

Mantık şu.. Helal ile haram bir araya gelmemeli!..

Ama..

AKP iktidarına göre silah ilanı serbest.. Dizi dizi silahlar..

Bu fırsat kaçmaz diyorlar.. Sekiz çeşit tüfek.. Seç beğen al..

51 cm’lik namlu mu istersin.. 71 cm’lik mi?

Hedefine göre.. Dürbün de veriyorlar ıskalama diye.. 95 dolara.. Aman hedefi alnından vur!

Ruhsat mı? Bi kolaylık yapıyorlar.. Valla bu fırsat kaçmaz..

*

Silahların ödemesi de uygun; sekiz taksit.. Ayda 90 lira, 100 lira, 150 lira..

Uğraşmana da gerek yok.. Gidip alıp getirmene.. Eve teslim.. İlanda öyle diyor..

AKP iktidarı internetten içki satışını yasakladı ya.. İnsan sağlığına zararlı diye..

Adrese teslim içki olmazmış..

Adrese teslim silah..

O serbest..

Vatan Gazetesi

bi kızım olsaydı sahilde içmesini bilmeyen "angut" karakterler tarafından tacize uğramasını istemezdim.Alkol yüzünden ayrılan çiftler,alkol yüzükden olan kavgalar,alkol yüzünden olan tecavüzler,cinayetler v.b. şeyleri görmezden gelirsek; kişinin kimseye zarar vermeden içmesi kişinin günahıdır,kimseyide ilgilerndirmez

elbette bütün sebep alkol değil,bu sorunu kökten halletmemiz de imkansız ama asgariye indermek mümkündür.umuma açık yerlerde alkol yasaklanırsa bu tür olaylarda bariz bir azalma olur.buna rağmen aynı hayvanlığı yapanlar mutlaka olacaktır ama onlar için yapıcak pek birşey de yoktur.

Şu Dünya garip bir Dünya

Adam içki içmez, sigara içmez, sağlığına özen gösterir; ama bir gün aniden nezleden veya basit bir hastalıktan hayatını kaybedebilir.

Kimisi de günde yarım litre boğma rakı içer, doktor yüzü görmeden 109 yaşını görür.

109'unda rakıyı bıraktı
Antakyalı Fıdda nineye inanamayacaksınız...

Altı ay öncesine kadar günde yarım litre boğma rakı içen 109 yaşındaki Fıdda Nine, sağlığıyla gençlere taş çıkartıyor
290620091138163492230.jpg

*
Ailesinden 4 kuşak gören Fıdda Nine'nin damadı, kayınvalidesinin uzun yaşamasını doğal yiyecekler tüketmesine bağladı.

6 ay öncesine kadar günde yarım litre yöreye özgü üretilen boğma rakı içen Fıdda Nine, çocuklarının zoruyla güç de olsa rakıyı bıraktı. Şekerli yiyecekleri de çok seven Fıdda Nine çikolata yiyerek rakıyı unutmaya çalışıyor.

KATARAKT ÇIKTI!

Damadı Mehmet Elmas 109 yaşına kadar doktor yüzü görmeyen kayınvalidesinin günde bu kadar içmesine rağmen sağlıklı kalmasının doktorları şaşırttığını anlatarak "Bir yıl önce hastaneye gittik. Sadece sağ gözünde katarakt çıktı" dedi.

http://haber.gazetevatan.com/109unda_rakiyi_birakti/246047/7/Yasam
Genetik herhalde, nineye helâl olsun :)
Neyse ki 109 yaşında içkiyi bıraktırmışlar. Umarım sevimli nine yeniden içkiye başlamaz veya gizli gizli içmez...:)

Öğrenciyken haftada 3 kişi 2 kez 100 lük rakı açardık şimdi söylesen dalga geçerler. 3.25 tl ye develi sigara içerdim yeni zamlanmıştı şimdi aynı paraya kaçak sigara zor alıyorsun.Tanıdığım bir esnaf Gürcistan'dan rakı getirtti, 100 lük 25 lira bile tutmamıştı tek farkı buradakinden üzerinde export yazıyordu.

Geri