Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

az önce eve girdim, yeni bitti daha bu geceki program, pazartesi gününden beri hastayım (ki 6 gün eder) ve yarın iyileşecekmiş gibi hissediyorum kendimi, bunları niye mi söylüyorum, içimden öyle geldi, esas ne dicektim ben, tamam hatırladım, yılbaşı gecesi için şimdiden çok heyecanlandığımı söyliycektim, felix'e giriş 50 milyon ve yerli yabancı içki sınırsız, e buda çooook sarhoş 2 grup demek, çok merak ediyorum nasıl ayakta durucaz, yani inanın bilmiyorum, o gece neler çalarız onuda bilmiyorum, tek bildiğim o gece gelemeyenlerin pişman olucağı....

bum demiş ki:
bidakka bidakka önce ben istekte bulundum, o yüzden önce benimkileri gözönüne alın ;) pearljam-black mükemmel bir seçim evt en başta olsun
ama punkhero arkadaşın yaptığı listeyi pek gözüm tutmadı :|
tamam bende dinlerim arada the killers, franz ferdinand gibi grupları,ama onlar zaten çalınan parçalar barlarda, pearl jam alice in chains, anathema gibi artık hiç çalınmayan güzel grupların parçalarını çalmanız daha hoş olurdu bence,eminim barı dolup taşırırsınız, tabi yanlış anlamayın şuandada iyisiniz zaten ve barı dolduruyosunuz heralde ,ben uzun zamandır sizi dinlemeye gelemedimde, son geldiğimde biraz boştu,oda pazartesi olmasından kaynaklanıyodu heralde :? neyse geçelim bunu..yani demek istediğim insanlar buparçaların çalındığı grup ve mekan arıyolar ama bulamıyolar, örneğin ben ve arkadışım..son mekanlara akmaya karar verdiğimiz gece bornovadaki butun barlara girip çıktık ama bir yerde 15 dakikadan fazla kalamadık,sonrada vazgeçip 1gibi eve döndük. ve sanırım artık pes ettim o geceden sonra barada gitmek istemiyorum...heryerde oyun havası...bilemiyorum bizdemi bisorun var, biz eğlenmeyi bilemiyoruz heralde.
birşey daha ben radioheadi çok severim daha öncede söylemiştim zaten, radioheadden söylemenizi istediğimide biliyorum, nonsleepr kızma bana ama yukarda saydığım grupların parçaları senin sesine radiohead ve coldplayden daha çok yakışır diye düşünüyorum,tabi bu sadece benim düşüncem...
kolay gelsin..

neden umursamadığımı düşündün anlamadım, herneyse pearl jam ve depeche mode su an kesin eklenicek grup olarak karar verdik, ama anathemada tereddüt ediyoruz, sebebide anathemanın çok alternatif kitleye hitap etmesi, yani günlerce uğraşıp şahane bi anathema şarkısı ekleyebiliriz, ama o günleri verdikten sonra gece çaldığımızda herkes acaba bu şarkı ne diye yüzüme bakarsa canım çok sıkılır, yani sonuçta anathema sevenler hergün denk gelmiyor bizim barda. bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum.
bide bence barda düğün havası denilen şeyin gerçekten belli bir saatten sonra çok eğlendirici olabileceğini düşünüyorum belkide burda yanılıyorum ama bunda seyircinin payı çok büyük. yani herkesin göbek attığını görünce içimden placebo söyliyip onları sıkmaya hakkım yok gibi geliyor, çünkü sahneden bakınca gözümde herkes eşit ve geneli eğleniyorsa sorun yok gibi... herneyse çok derin mevzular... bu arada foruma hergün yaklaşık 10 kere giriyorum yeni mesaj var mı diye ilgilenmiyorum sanmayın

neden umursamadığımı düşündün anlamadım, herneyse pearl jam ve depeche mode su an kesin eklenicek grup olarak karar verdik, ama anathemada tereddüt ediyoruz, sebebide anathemanın çok alternatif kitleye hitap etmesi, yani günlerce uğraşıp şahane bi anathema şarkısı ekleyebiliriz, ama o günleri verdikten sonra gece çaldığımızda herkes acaba bu şarkı ne diye yüzüme bakarsa canım çok sıkılır, yani sonuçta anathema sevenler hergün denk gelmiyor bizim barda. bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum.
bide bence barda düğün havası denilen şeyin gerçekten belli bir saatten sonra çok eğlendirici olabileceğini düşünüyorum belkide burda yanılıyorum ama bunda seyircinin payı çok büyük. yani herkesin göbek attığını görünce içimden placebo söyliyip onları sıkmaya hakkım yok gibi geliyor, çünkü sahneden bakınca gözümde herkes eşit ve geneli eğleniyorsa sorun yok gibi... herneyse çok derin mevzular... bu arada foruma hergün yaklaşık 10 kere giriyorum yeni mesaj var mı diye ilgilenmiyorum sanmayın

ya siz anathema çalın ben dinlicek adamları toplar getiririm merak etme sen... :D yanlız sana bişey sorucam ama samimi cevap verirsen sevinirim; anathema söyleyebilir misin? yoksa tereddütünüzün asıl nedeni bu mu?[/quote]

ya pearl jam black dinleyen adam anathemayı da bilir bence ayrıca sizin doom şarkılarınız sayesinde o bar dolup taştı.. yeter artık tikilerin saçma sapan istekleri yüzünden bizde eğlenecek bar bulamıyoruz. adamlar en son dungeonı ele geçirdiler. sizde ekmek parası peşindesiniz doğru haklısınız ama artık duman dinlemektende gına geldi.. alternatif olan cok grup olsa anlıycam bu dediklerini ama malesef bi tel siz çalabiliyosunuz ve eksik etmeyin bunu lütfen. ayrıca anathemayıda gayet güzel söylersiniz bence. başkalarının kıskançlıklarına aldırmayın...

ya bence söyler söyleyemez gibi bir şey söz konusu değil sonuçta muzikoloji öğrencisi ama kararsızlığında çok haklı bence yiğit..düşünsene günlerce otur çalır süper çal şarkıyı kimse alkışlamasın ya da siz olsanız da sadece siz alkışlasanız flan..biraz kisişelleştirme söz konusu olmazmı böyle olunca...yiğite veya çirkefe kalsa neler neler çalacaklar ama işte malum değerler belli..ama ben eminim ki çok yakında çirkef kendi istediği müziği yapacaktır..şu an bile piyasaya gerek coverları gerek performanslarıyla farklı bir boyut kazandırdılar..daimi destekçinizim arkadaşlar en kısa zamanda görüşmek üzere..

seyfi....

sayın tranquilchaos senden ala çirkef olmaz bey kızı sana kalmaz bu biiiirrr.. tori amos mr crowleyi gayet söyler bu ikiiiii. ayrıca iyiki bi processor aldın başından kalkmıyon kalacan taşınımdan bu üüüççç...

çok mutluyum en sevdiğim iki şarkı bir repertuarda...hemde hakkını verecek arkadaşlarım ben bundan da eminim.....

bence güzel iki gitariste sahip olduktan sonra anathema çalınabilir....yiğitle bu konunun bi alakası olmamalı....
ben şimdi bi anathema şarkısı istersem yüzsüzlük yapmış olacağım için susuyorum ama bu repertuara sahipseniz eğer (ki zaten göbek atmak isteyenler atıyo) piyasa kaygısı gütmeyin arkadaşlar...gece boyunca insanlar eğleniyo....ne olur başlangıç ve son bizim gibilere ait olsa....zaten alem g..t olmuş, insanlar utanmasa halay çekçek rock barlarda dicem ama onu yapanlarıda görüyoruz.....

bizde allahtan bu şarkılar var onlarda olmasa nolur diyip eğlenceyi bi yerden yakalamaya çalışıyoruz.....

acıyın bize.......yapın bi güzellik daha.......

Umursamadığını düşünmemin nedeni, bukadar zamandır anathema istememiz ve hala onu çalıp çalmayacağınıza karar vermemenizdi...ama ilgilenipte nedeninini açıkladığın için teşekkür ederim belki başka yerdede söylemişsinde ben görmedim , haklısın ne diyebilirim, insanın en çok önemsediği şey için çabalayıp sonuç alamamasının nasıl bi şey olduğunu çok iyi bilirim, insanı bitiriyo ama sende bize hak ver, bizim dinlediğimiz parçalar hiçbiryerde çalınmıyo artık, ben tek bir yer bile bulamadım izmirde...bizden ses çıkmadıkçada olmcaktır heralde, bunu yapabilecek olanlarda sizlersiniz o yüzden çalınana kadar bu parçaları istemeye devam etmek ben...blackı çalmaya karar verdiğiniz gibi istek çoğaldıkça onlarıda çalmaya karar verceğinizden eminim...
kim bilir belki bigün grind ve again (alice in chains) dinleriz sizden ;)
inanın bana siz çalmaya başlayın ilk zamanlar olmaz belki ama çok geçmeden bu parçaları dinleyenlerle dolup taşar orası..
Tranquilchaos un dediği gibi siz çalın dinlicek adam bulunur.
kolay gelsin.

hepinize hak veriyorum, anathema nın muse söylemekten daha zor olacağını sanmıyorum, biraz daha bastırırsanız sonunda ekliycez gibi görünüyor, peki size bir tane anathema şarkısı yeticek mi :) yada alice in chains, du bakalım zaman gösterir.
ayrıca naz barda çaldığımızdan beri(ki bu 1 yıldan fazla ve 300-400 program eder) peçeteleri saklıyorum, evimde bakıp bakıp repertuara karar verioruz, yada barda kulağıma istek yapınca bişeyler şekilleniyor, piyasanın şu anki durumu pekte tesadüf değil yani,
belki çok eleştiri alıcak ama kişisel düşüncemi söylemeliyim, bence bar eğlence mekanıdır ve gelen herkesin memnun ayrılması gerekir, çünkü bu rutindir ve hep kendini tekrar eder ve etmelidir, barda şarkı söylerken çok eğlenirim, sahnede göbek atar kafa sallar dans eder zıplarım, sonra eve girip hala radiohead, muse, bobby mcferrin, dave matthews çalışırım ve söylerim, yani bana göre müzik evde istediğim gibi yapılır, barda ise seyircinin istediği olur, bastırın herşeyi çalalım, geçen hafta ooze da burnum tıkalı eğlenmeye çalışırken (ki benden travesti gibi ses çıkıyordu) bir sürü istek geldi, bunları yazıyorum buraya ki nasıl bir karmaşa içinde olduğumu anlayın :)

ibrahim tatlısesten çalıo musunuz çalsanız ne güzel olur
cem karaca tamirci çırağı
başka sezen aksu çalar mısınız???

napçaz şimdi

uzun zaman oldu buraya bişelle yazmayalı. ben gelmeyeli gusel seyler olmus burda. bir cirkef elemanı olarak anetama calmayı bende cok istiyorum. yiit sonuna kadar haklı arz talep konusunda ama ben inanıyorumki bir anetama sarkısı cirkefe yakısır.

belki çok eleştiri alıcak ama kişisel düşüncemi söylemeliyim, bence bar eğlence mekanıdır ve gelen herkesin memnun ayrılması gerekir, çünkü bu rutindir ve hep kendini tekrar eder ve etmelidir, barda şarkı söylerken çok eğlenirim, sahnede göbek atar kafa sallar dans eder zıplarım, sonra eve girip hala radiohead, muse, bobby mcferrin, dave matthews çalışırım ve söylerim, yani bana göre müzik evde istediğim gibi yapılır, barda ise seyircinin istediği olur, bastırın herşeyi çalalım, geçen hafta ooze da burnum tıkalı eğlenmeye çalışırken (ki benden travesti gibi ses çıkıyordu) bir sürü istek geldi, bunları yazıyorum buraya ki nasıl bir karmaşa içinde olduğumu anlayın Smile

Haklısın bar herkesin eğlenebileceği bir yer, ama adını rock bar koymasınlar ozaman..bende nereye girmiceğimi bilirim, orda çalan parçalarada hiç karışmam, işim olmaz...
sende böyle düşünüyosan, söylicek bişey kalmıyo zaten...yani çalınanları beğenmeyenler senin yaptığın gibi kendi beğendiklerini oturup evlerinde dinlesinler..aslına bakarsan bende evde lamb, goldfrapp, a perfect circle, massiveattack gibi grupları dinliyorum kalkıpta onlardan çalınmasını istemiyorum, istediğim tek şey arada stres atmak için dışarı çıktığımda beni rahatlata bilecek bir yerin olması orda biramı içerken sevdiğim parçaları canlı olarak dinlemek,bu gidişle evden adımımı atmıcam dışarı... tamam herkezin zevki farklı, ama eğer bir mekana rock bar bir yere türkükafe yok pavyon, nightclub bilmem ne ...diyolarsa bunun binedeni varda o yüzden ayrım yapmışlar, ben giripte bi türkü kafede yada pavyonda radiohead isteyemiyosam, rockbara girende ibrahimtatlıses isteyemez.
madem barlar herkezin eğlene bileceği bir yer(genel olarak tüm barlar) bende bundan sonra arkadaşımı alcam pavyona gidecem orda en önde oturup peçetelere anathema, yazıp solist bayana vercem olmadı,anathema anathema diye bağıracam...sonra neolur tabi bilmiyorum. rock barda ibrahim tatlıses isteyene bişey olmadığına göre bana hiçbişey olmaz.

bum demiş ki:
belki çok eleştiri alıcak ama kişisel düşüncemi söylemeliyim, bence bar eğlence mekanıdır ve gelen herkesin memnun ayrılması gerekir, çünkü bu rutindir ve hep kendini tekrar eder ve etmelidir, barda şarkı söylerken çok eğlenirim, sahnede göbek atar kafa sallar dans eder zıplarım, sonra eve girip hala radiohead, muse, bobby mcferrin, dave matthews çalışırım ve söylerim, yani bana göre müzik evde istediğim gibi yapılır, barda ise seyircinin istediği olur, bastırın herşeyi çalalım, geçen hafta ooze da burnum tıkalı eğlenmeye çalışırken (ki benden travesti gibi ses çıkıyordu) bir sürü istek geldi, bunları yazıyorum buraya ki nasıl bir karmaşa içinde olduğumu anlayın Smile

Haklısın bar herkesin eğlenebileceği bir yer, ama adını rock bar koymasınlar ozaman..bende nereye girmiceğimi bilirim, orda çalan parçalarada hiç karışmam, işim olmaz...
sende böyle düşünüyosan, söylicek bişey kalmıyo zaten...yani çalınanları beğenmeyenler senin yaptığın gibi kendi beğendiklerini oturup evlerinde dinlesinler..aslına bakarsan bende evde lamb, goldfrapp, a perfect circle, massiveattack gibi grupları dinliyorum kalkıpta onlardan çalınmasını istemiyorum, istediğim tek şey arada stres atmak için dışarı çıktığımda beni rahatlata bilecek bir yerin olması orda biramı içerken sevdiğim parçaları canlı olarak dinlemek,bu gidişle evden adımımı atmıcam dışarı... tamam herkezin zevki farklı, ama eğer bir mekana rock bar bir yere türkükafe yok pavyon, nightclub bilmem ne ...diyolarsa bunun binedeni varda o yüzden ayrım yapmışlar, ben giripte bi türkü kafede yada pavyonda radiohead isteyemiyosam, rockbara girende ibrahimtatlıses isteyemez.
madem barlar herkezin eğlene bileceği bir yer(genel olarak tüm barlar) bende bundan sonra arkadaşımı alcam pavyona gidecem orda en önde oturup peçetelere anathema, yazıp solist bayana vercem olmadı,anathema anathema diye bağıracam...sonra neolur tabi bilmiyorum. rock barda ibrahim tatlıses isteyene bişey olmadığına göre bana hiçbişey olmaz.

:LOL:

roxanne demiş ki:
çok mutluyum en sevdiğim iki şarkı bir repertuarda...hemde hakkını verecek arkadaşlarım ben bundan da eminim.....

bence güzel iki gitariste sahip olduktan sonra anathema çalınabilir....yiğitle bu konunun bi alakası olmamalı....
ben şimdi bi anathema şarkısı istersem yüzsüzlük yapmış olacağım için susuyorum ama bu repertuara sahipseniz eğer (ki zaten göbek atmak isteyenler atıyo) piyasa kaygısı gütmeyin arkadaşlar...gece boyunca insanlar eğleniyo....ne olur başlangıç ve son bizim gibilere ait olsa....zaten alem g..t olmuş, insanlar utanmasa halay çekçek rock barlarda dicem ama onu yapanlarıda görüyoruz.....

bizde allahtan bu şarkılar var onlarda olmasa nolur diyip eğlenceyi bi yerden yakalamaya çalışıyoruz.....

tabiiki iki güzel gitarist olursa anathema çalınabilir ki zaten biz sahibiz.DE ARKADAŞLAR BASÇILAR P.Ç Mİ YAHU?NEDİR BU BASÇILAR OLARAK ÇEKTİÐİMİZ..

BÜTÜN BASÇI ARKADAŞLAR SİZE SESLENİYORUM BUNA Bİ ÇÖZÜM GETİRELİM.BİZ ALT YAPIYI KURALIM GİTARİSTLER ASLAN PAYINI ALSIN OH VALLAHA..AAAAAA AMA BANA BASI VERDİLERSE BENİM SUÇUM NE :cry:

bu arada anathema fikrinide ben attım.ben söylerim vallaha. :metal

yaw basçı kardeşim seni köşeye atan falan yok hadi bakalım sen olmadan lost control çalabiliyolarmı o kamyon gibi basları kim çalacak. ver gazıııı :D hadi sende biraz baskı yapta şu gruba artık anathema ekleyin repertuara ve emin olun bilmeyenlerde çok beğenecek o şarkıları... ayrıca without you i'm nothing çaldığınızda ordakilerin çoğunun pek bildiğini zannetmiyorum ama gayet alkış toplamıştınız. alkış istiyosanız allahını getiririm ben size hiç merak etmeyin...ayrıca anathema fikrini ben attım çalıntı yapmayalım lütfen sayın basçı :p

Birgün programın ilk setinde bas çalma bakalım,o çok sevilen gitarlar tonlarının cızırtı gibi kulak tırmaladığı bomboş sound'u kaç kişi dinlicek... :LOL: Bence en güzel ders bu olur eheheh...Ya da ilk sete yetişemeyiver kazayla.Programa geç kalıver.otobüsün lastiği patlayıversin ya da körüğü yarılıversin.Kaza ya bu,olur arada... :LOL: Bak ikinci sette nasıl tezahurat alıyorsun... :LOL:

Bu arada forumunuza da hoşbulmuş olayım..Kolay gelsin arkadaşlar...

cirkefinbascisi demiş ki:
roxanne demiş ki:

tabiiki iki güzel gitarist olursa anathema çalınabilir ki zaten biz sahibiz.DE ARKADAŞLAR BASÇILAR P.Ç Mİ YAHU?NEDİR BU BASÇILAR OLARAK ÇEKTİÐİMİZ..

BÜTÜN BASÇI ARKADAŞLAR SİZE SESLENİYORUM BUNA Bİ ÇÖZÜM GETİRELİM.BİZ ALT YAPIYI KURALIM GİTARİSTLER ASLAN PAYINI ALSIN OH VALLAHA..AAAAAA AMA BANA BASI VERDİLERSE BENİM SUÇUM NE :cry:

bu arada anathema fikrinide ben attım.ben söylerim vallaha. :metal

canımın içi, sen bi müzisyen olarak benim ne demek istediğimi anladın sanıyorum ve senin yeteneğin tartışılmaz arkadaşım....hatırlatayım...sen bu farkımızı ben trompet çalmaya çalışırken ( daha doğrusu düzgün bir ses çıkartmaya çalışırken) ortaya koymuştun.....
abi hayatımda ilk defa bi enstrümanla uğraşasım gelmişti...ilk defa elime aldım...herif geldi nota basmaya başladı yahu.... :taptim ki o da bilmiyomuş.....
neyse ben biraz ara vereyim....birazdan dilekçe yazacağım yiğit e.....

çirkef, anathema çalsın!!!!!

Geri