Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

panicrash demiş ki:
Pearl Jam solistin sesine gitmez, Pearl Jam'i İzmir'de hakkıyla söyleyebilen tek solis de yaklaşık bir yıl kadar önce burayı terketmiştir nokta!
ve ayrıca bakınız: http://www.youtube.com/watch?v=56C0kym5BTw

sen öyle diyorsan öyledir kesin, bu kadar niye celallendindiğinide halen anlamış değilim, sanki ben daha önce en iyi pearl jam ben söylerim demişim gibi :roll: herneyse nokta diyip ünlem koymanda ayrı bir tezat zaten

nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:
Pearl Jam solistin sesine gitmez, Pearl Jam'i İzmir'de hakkıyla söyleyebilen tek solis de yaklaşık bir yıl kadar önce burayı terketmiştir nokta!

sen öyle diyorsan öyledir kesin, bu kadar niye celallendindiğinide halen anlamış değilim, sanki ben daha önce en iyi pearl jam ben söylerim demişim gibi :roll: herneyse nokta diyip ünlem koymanda ayrı bir tezat zaten

Celallendiğimi de nerden çıkardın? Ben sadece senin de gayet iyi bildiğin bi gerçeği söyledim, o kadar iyi biliyosun ki Pearl Jam söylemiyorsun zaten. Noktayla ünlemim de gayet yerinde ama sen tezat demişsin olsun hiç olmazsa senin gibi yaptığım işlerle sevdiğim şeyler arasında tezat olmasın da o bana yeter... (kimse istek de bulunmuyor, ayılıp bayılmıyor diye sevdiğim kaliteli şarkıları değil de piyasa şarkıları söylemezdim ben)

panicrash demiş ki:
nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:

Celallendiğimi de nerden çıkardın? Ben sadece senin de gayet iyi bildiğin bi gerçeği söyledim, o kadar iyi biliyosun ki Pearl Jam söylemiyorsun zaten. Noktayla ünlemim de gayet yerinde ama sen tezat demişsin olsun hiç olmazsa senin gibi yaptığım işlerle sevdiğim şeyler arasında tezat olmasın da o bana yeter... (kimse istek de bulunmuyor, ayılıp bayılmıyor diye sevdiğim kaliteli şarkıları değil de piyasa şarkıları söylemezdim ben)

hehe peki öyle olsun bakalım, sen birgün ooze'da çalışınca söylemiyiverirsin piyasa şarkıları olur biter, sahnedede şahane kaliteli pearl jam şarkılarını ben ve anıldanda iyi söylersin , inşallah birgün yaparsın bunları, o zaman ben gelip sana ne kadar haklı olduğunu ve komplekssiz biri olduğunu söylerim, anlaştık mı? bide bahsettiğimiz adam bobby mcferrin değil ki ortada söyleyememe gibi bi durum olsun, herneyse umarım erişilmez müzikal vizyonun dediklerimi algılamana yeter...

İnsanlar bu gruba ne diye bu kadar saldırıyor.

Meyve veren ağaç olayı sanırım...

Piyasaya ilk düştükleri günden beri severek takip ediyorum. Bence yeni bir soluk bile oldular.

Özellikle coverları çok başarılı.

panicrash demiş ki:
nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:

sana 3 şey söylicem;

1. "Pearl Jam söyleyemiyosun zaten" lafını neden böyle iğneli söylediğini anlayamadım. Ses rengine gitmiyor, gırtlak yapına uygun değil felan dersen anlarım ama "Söyleyemiyorsun..." demek çok aşağılık bi eleştri...
2. Cover zaten bi şarkının ruhunun ve hislerinin aynı kalması koşuluyla FARKLI yorumlanması değilmidir? Herkezin Pearl Jam söyleyebilmesi için Eddie gibi sesimi olması gerekir? Eğer böyle düşünüyorsan cover mantığını bizimle paylaşarak bişeyler öğrenmemize yardımcı olursun belki.
3. Bu adamlara yaptıklarınla, sevdiklerin tezat demeden önce bence bi kaç kere oturup düşünmelisin... Çirkef repertuarının %30 unu SAÐLAM parçalardan oluşturuyor ve bunu sadece kendi kendilerini tatmin etmek için yaptıklarını düşünme. Unutmaki eğer geri kalan %70 lik kısım piyasa şarkılardan oluşmasa bu adamlar hiçbiryerde sahneye çıkamaz ve buda bizim gibi MÜZİK dinlemeye gelen bi insanın geri kalan %30 luk kısmı kaybetmesi demek olur. Yani adamlar kendilerini piyasada tutarak bi yandanda sağlam işleri ortaya çıkarmaya çalışıyolar...

umarım dediklerimi anlamışındır.

Saygılarımla,
Lord Melkor ;)

Lord_Melkor demiş ki:
panicrash demiş ki:
nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:

sana 3 şey söylicem;

1. "Pearl Jam söyleyemiyosun zaten" lafını neden böyle iğneli söylediğini anlayamadım. Ses rengine gitmiyor, gırtlak yapına uygun değil felan dersen anlarım ama "Söyleyemiyorsun..." demek çok aşağılık bi eleştri...
2. Cover zaten bi şarkının ruhunun ve hislerinin aynı kalması koşuluyla FARKLI yorumlanması değilmidir? Herkezin Pearl Jam söyleyebilmesi için Eddie gibi sesimi olması gerekir? Eğer böyle düşünüyorsan cover mantığını bizimle paylaşarak bişeyler öğrenmemize yardımcı olursun belki.
3. Bu adamlara yaptıklarınla, sevdiklerin tezat demeden önce bence bi kaç kere oturup düşünmelisin... Çirkef repertuarının %30 unu SAÐLAM parçalardan oluşturuyor ve bunu sadece kendi kendilerini tatmin etmek için yaptıklarını düşünme. Unutmaki eğer geri kalan %70 lik kısım piyasa şarkılardan oluşmasa bu adamlar hiçbiryerde sahneye çıkamaz ve buda bizim gibi MÜZİK dinlemeye gelen bi insanın geri kalan %30 luk kısmı kaybetmesi demek olur. Yani adamlar kendilerini piyasada tutarak bi yandanda sağlam işleri ortaya çıkarmaya çalışıyolar...

umarım dediklerimi anlamışındır.

Saygılarımla,
Lord Melkor ;)

Sen önce okumayı öğren sonra benim yazdıklarımdan alıntı yapıp bana cevap ver:
"söyleyemiyorsun" değil "söylemiyorsun" yazıyo orda, en başta da sesine gitmez yazmışım algılama da bi sorun var herhalde?
sanırım bu kadarı bile senin beni eleştiremeyecek seviye de olduğunu gösterir diğer maddelerine geçmiyorum bile saygılarımla...

nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:
nonsleeper demiş ki:
panicrash demiş ki:

hehe peki öyle olsun bakalım, sen birgün ooze'da çalışınca söylemiyiverirsin piyasa şarkıları olur biter, sahnedede şahane kaliteli pearl jam şarkılarını ben ve anıldanda iyi söylersin , inşallah birgün yaparsın bunları, o zaman ben gelip sana ne kadar haklı olduğunu ve komplekssiz biri olduğunu söylerim, anlaştık mı? bide bahsettiğimiz adam bobby mcferrin değil ki ortada söyleyememe gibi bi durum olsun, herneyse umarım erişilmez müzikal vizyonun dediklerimi algılamana yeter...
Siz eleştirilince niye hep şu kompleks olayını ortaya atıyosunuz çok komik oluyosunuz, hiç işim yok ooze da sahneye çıkcam bakın ben yiğit'ten daha iyi pearl jam söylerim diycem sonra da senin dediklerini algılayabildiğimi kanıtlıycam çok parlak bi fikir. Yazık sana bi de müzikoloji öğrencisi olucaksın ayrıca Anıl' la kendini de aynı cümlede bu şekilde kullanman ayrı bi komik...Sen bu mantıkla hayatının sonuna kadar müzikoloji okusan ne yazar, hadi sana ve hayranlarına ooze da eller havaya modunda iyi eğlenceler...

daha önce dinledin mi arkadaşım böyle yorumlarda bulunuyosun....
hadi dinlemedin neden takdir etmiyosun............
söylesinler ki seninde bi fikrin oluşsun....
bi şey bilmeden dinlemeden, bu kişi söylüyodu, sen söyleyemezsin gibi bi tavır nerden çıktı anlayamadım zaten o ayrı bi mesele......
bi iş daha yapılmamışsa ne onay alır, ne de olumsuz bi eleştiri...sen neden bu kadar üsteledin anlam veremiyorum.....
çirkefe başarılar diliyorum, bu gibi bi temeli olmayan eleştirilere açık olmamasını diliyorum......

panicrash;
kompleks, kıskanma, çekememezlik... istediğini seçebilirsin, yazdığın mesajlar eleştirel içerikli değil, amaç sadece kötülemek, içinde yalnızca hırs var, yani niyet belli.müzikoloji öğrencisi olmamla mevzunun ne ilgisi var, bence sen bizim bölümüde algılamamışsın, okulda bize "eddie vadder gibi nasıl şarkı söylenir ve gırtlağa nasıl zarar verilir" , "piyasa şarkıları niçin çalmamalı ve söylememeliyiz" yada "hayatınızda hiç yüzünü bile görmediğiniz adama nasıl birşey yapasınız ki durup dururken saygısız ve saldırgan olsun" gibi dersler görmüyoruz. aldığım derslerinde bu konuya faydasının olduğunu düşünmüyorum. ben müzikoloji öğrencisi olmasam tiyatro öğrencisi olsam yine okulumla ilgili cümleler kurar mıydın? işte bu kadar konuyla alakasız bölümüm;
eleştirinin belli birikim gerektirdiğini ,tarafsız ve sakin kafayla yapıldığını ben burada söylemek mi zorundayım, herneyse sen bizi dinlemeye gelme olsun bitsin, ne sen üzül ne ben, bizde dinleyicimizle eğlencemize bakalım, senin yazdıkların seninle olumlu bir iletişimi ileriki zamanlardada kuramayacağımızı gösteriyor, durup dururken hakaret etmen yeterince dandik bir durum zaten, sana hayatında başarılar diliyorum, çok cevap vermek istersen özelden devam edelim, çünkü sadece beni değil bence çok değerli olan dinleyicilerimizide rahatsız ediyorsun, iyi günler

uzun zamandır dinleyemiyordum çirkefi.az önce dinledim.ritim gitaristleri ile yollarını ayırmışlar sanırım.neden ki?bir de sanırım ben ölmeden önce de altyapı kullanıyorsunuz artık?ama fena olmamış.çok güzel.
ayrıca bi de istek yapsak :)
aerosmith - dream on
demir demirkan - hayat nedir (hazır altyapınız da var :) gerçi bi de klavye olsa :) )

Antibiyotik demiş ki:
uzun zamandır dinleyemiyordum çirkefi.az önce dinledim.ritim gitaristleri ile yollarını ayırmışlar sanırım.neden ki?bir de sanırım ben ölmeden önce de altyapı kullanıyorsunuz artık?ama fena olmamış.çok güzel.
aerosmith - dream on
demir demirkan - hayat nedir (hazır altyapınız da var :) gerçi bi de klavye olsa :) )

kemal yani ritm gitaristimiz bizim çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı ki hala öyle, grubumuzdaki en komik ve eğlenceli insandı, hani bazı insanlar vardır hayatınıza girdiğinde sizi gülme krizlerine sokar(sahnede bile), herneyse işin duygusal yanı bir yana, kemal aynı zamanda çok başarılı bir grafikerdir, müzisyenlik işi çok ciddi özveri ve yaptırım istiyor, ancak kemalin işide aynı bu şartlarda, kemalin ileride çok büyük bir grafiker olacağını bildiğim için onun önünü tıkamaya gerek yoktu, sonuçta ritm gitaristin açığını bi şekilde kapatabiliyoruz, dediğim gibi kemal için ve grup için doğru bir seçim yaptığımıza inanıyorum,
çirkefe klavyeci alınmasını ben doğru bulmuyorum, en azından şimdilik, yani şu an çaldığımız felix bu altyapıyı gösterecek olanaklara sahip değil, klavyeci alsak sahneye sığmaz, zaten alsakta almasakta altyapıyı dolduran kabinlerin kendi uğultusu var, çirkef'in çalıştığı mekanlar başka bir aşamaya geldiğinde düşünülebilir.
dream on'a gelince ben çok severim şarkıyı, ama felixte söylenebilen şarkı değil, bu aralar felix yüzünden beni zorlayacak şarkılardan kaçınmaya çalışıyorum, çünkü felix programı sonrası boğazımda ciddi sancılar yaşıyorum, bir şarkıyı sadece ooze'da çalmak bizim açımızdan çok sıkıcı oluyor, bu yüzden galiba ekleyemeyiz, biz muse, radiohead ve placebo karışımı 20 şarkı düşünüyorduk ancak yine felix yüzünden çalamıyoruz. cevabı fazla uzattım galiba :)

nonsleeper demiş ki:
Antibiyotik demiş ki:
aerosmith - dream on

kemal yani ritm gitaristimiz bizim çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı ki hala öyle, grubumuzdaki en komik ve eğlenceli insandı, hani bazı insanlar vardır hayatınıza girdiğinde sizi gülme krizlerine sokar(sahnede bile), herneyse işin duygusal yanı bir yana, kemal aynı zamanda çok başarılı bir grafikerdir, müzisyenlik işi çok ciddi özveri ve yaptırım istiyor, ancak kemalin işide aynı bu şartlarda, kemalin ileride çok büyük bir grafiker olacağını bildiğim için onun önünü tıkamaya gerek yoktu, sonuçta ritm gitaristin açığını bi şekilde kapatabiliyoruz, dediğim gibi kemal için ve grup için doğru bir seçim yaptığımıza inanıyorum,
çirkefe klavyeci alınmasını ben doğru bulmuyorum, en azından şimdilik, yani şu an çaldığımız felix bu altyapıyı gösterecek olanaklara sahip değil, klavyeci alsak sahneye sığmaz, zaten alsakta almasakta altyapıyı dolduran kabinlerin kendi uğultusu var, çirkef'in çalıştığı mekanlar başka bir aşamaya geldiğinde düşünülebilir.
dream on'a gelince ben çok severim şarkıyı, ama felixte söylenebilen şarkı değil, bu aralar felix yüzünden beni zorlayacak şarkılardan kaçınmaya çalışıyorum, çünkü felix programı sonrası boğazımda ciddi sancılar yaşıyorum, bir şarkıyı sadece ooze'da çalmak bizim açımızdan çok sıkıcı oluyor, bu yüzden galiba ekleyemeyiz, biz muse, radiohead ve placebo karışımı 20 şarkı düşünüyorduk ancak yine felix yüzünden çalamıyoruz. cevabı fazla uzattım galiba :)
Yiğit kabul et söyleyemiyosun şarkı markı,ne eşşek adamsın sen be :LOL:
Ayrıca hemen hemen hiç bi şarkıyı hiç bi şarkıcının söylediği gibi de söylemiyosun ki bu benim en sevdiğim özelliktir.Kendin olmak başkaları tarafından anlaşılamasa da belki de "cover" yapan gruplar için en gerekli özelliktir.Çünkü ben eğer o şarkıyı olduğu gibi dinlemek istersem gider cd'den dinlerim ,herkesten de iyi olur çünkü o şarkı o cd'yi dolduran adamındır.Kendinize iyi bakın ayrıca feliX için de en iyi sanırım biz anlıyoruz sizi. Çarşamba görüşürüz.

FermanBas demiş ki:
Yiğit kabul et söyleyemiyosun şarkı markı,ne eşşek adamsın sen be :LOL:
Ayrıca hemen hemen hiç bi şarkıyı hiç bi şarkıcının söylediği gibi de söylemiyosun ki bu benim en sevdiğim özelliktir.Kendin olmak başkaları tarafından anlaşılamasa da belki de "cover" yapan gruplar için en gerekli özelliktir.Çünkü ben eğer o şarkıyı olduğu gibi dinlemek istersem gider cd'den dinlerim ,herkesten de iyi olur çünkü o şarkı o cd'yi dolduran adamındır.Kendinize iyi bakın ayrıca feliX için de en iyi sanırım biz anlıyoruz sizi. Çarşamba görüşürüz.

(emel)sayın fermanbas; (ölmek istiyorum)
öncelikle sensin eşşek, forumumuzda bıdı bıdı bıdı bıdı istemiyoruz :) (gibi başlıyormuşum dimi)
şaka bi yana ilaç gibi oldun be erdem, bazen anlaşılabilirliğimizi yitirdiğimize inanıyorum, neyseki bizi anlayabilen birileri hep bu zamanlarda ortaya çıkıyor, saol vaol
bide yeni şarkılarınıza en yakın zamanda şahit olmayı diliyorum, haberleriniz geliyor, ramazan bitsede baştan sona izlesem bi kere (fazla şey mi istiyorum) kendinize iyi bakınız, herkes hastalıktan kırılıyor yahu

Cumartesi Felix'te dinledik sizleri. Kızkıza takıldık ve inanılmaz eğlendik. Kimsecikler rahatsız etmedi. Yan masada kulağımızın zarını patlatırcasına cırlayan kızlar haricinde tabi :)
Afilli Yalnızlık süperdi. Sağolunuz varolunuz 2 kere çalarak bizleri mest ettiniz. Ayrıca daha önce çaldınız mı, repertuarınızda var mı bilmiyorum ama Mor ve Ötesi-Küçük Sevgilim'i de çalarsanız çok memnun olurum. Sevgiler.

aYriS demiş ki:
Cumartesi Felix'te dinledik sizleri. Kızkıza takıldık ve inanılmaz eğlendik. Kimsecikler rahatsız etmedi. Yan masada kulağımızın zarını patlatırcasına cırlayan kızlar haricinde tabi :)
Afilli Yalnızlık süperdi. Sağolunuz varolunuz 2 kere çalarak bizleri mest ettiniz. Ayrıca daha önce çaldınız mı, repertuarınızda var mı bilmiyorum ama Mor ve Ötesi-Küçük Sevgilim'i de çalarsanız çok memnun olurum. Sevgiler.

beğendiğinize sevindim, mor ve ötesi "küçük sevgilim" repertuarda mevcut ama çalmıyoruz, şu anda bildiğim kadarıyla anemi bu şarkıyı çalıyor (ki güzelde çalıyor), aynı barda çaldığımız için genelde bu tip şeylere çok dikkat ederiz, bu yüzden "küçük sevgilim"i eklemekten vazgeçtik

selam.. sirin yigit'i ( :LOL: ) tebrik ediyorum, yukardaki polemik yaratan arkadasi ozele davet edip konuyu baglamayi basardigi icin, bazi gruplarin sayfalarinda bu tip durumlar uzadikca uzuyor, bunu gormek hosuma gitti. uzun zamandir dinleyemedim zaten programin kisa bir bolumunu dinleyebilmistim. umarim en kisa zamanda yine gorusuruz.. basarilar.

Geri