Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

ehbaa demiş ki:
Güzel bir bayram tatili oldu sayenizde, özlemişim de sizi izlemeyi :D

Ankara'ya da bekleriz ;)

seninle tanısmak ta guzeldi. bizimde dileğimiz ankaraya gelmek. umarım uygun sartlar sağlanır. yeni yerleri, yeni insanları tanımak bizim ve yaptıgımız iş için çok onemli. tekrar tekrar sağol.

elli bes sayfanin hepsini okuyamadim. hatta ilk sayfada pes ettim o yüzden direk sorayim. siz cover grubu musunuz? yoksa kendi besteleriniz de var mı? varsa niye çalmıyosunuz? yoksa niye yok? siteniz de mi yok?
hmm baska, cover önerileri kabul edenlerden misiniz?.
cümle kuramayan bir ben. kendime gıcık oldum bu sorulardan sonra. siz olmayın.

Temiz bir dünyada eşit, özgür ve kardeşçe yaşanacak günler var..

Demokrasinin egemen olduğu savaş ve çatışmaların son bulduğu güzel günlere ulaşmak dileğiyle..

Mutlu bayramlar..

thulsa_doom demiş ki:
elli bes sayfanin hepsini okuyamadim. hatta ilk sayfada pes ettim o yüzden direk sorayim. siz cover grubu musunuz? yoksa kendi besteleriniz de var mı? varsa niye çalmıyosunuz? yoksa niye yok? siteniz de mi yok?

kesinlikle gıcık olmayız emin ol.sorularını direkt sormuşsun.ben de cevap vereyim;şu an çaldığımız şeylere bakılacak olursa bir cover grubuyuz.ve bornovada şu anda böyle tanınıyoruz.ama bu demek değildir ki hep böyle cover çalacağız.tabiki beste de çalacağız.ama kendi içimize sinmeden çalmamız imkansız.şu anda uyarlama yatığımız şarkılar var.asıl anlamıyla cover yani yeniden yorumlama.bunlar bizim yapacağımız bestelerin ön hazırlıkları olarak görülebilir.özellikle bir derdim var kafamızdaki tarzın bir denemesidir.bu hafta da bu tarz yeni şarkılar sunacağız inşallah.başka cover önerilerine kesinlikle çok sıcak bakıyoruz.eğer gelip sabırla bekleyip bir derdim varı dinlersen ve yapmak istediğin önerileri bu tarz üzerinden belirlersen bize yardım etmiş olursun.

teşekkürler...

keske gelip dinleyebilsem. yarin felixtesiniz sanirim. h içi okul açiliyo ve araliga kadar yokum izmirde. sitenizden bahsetmemissin, yok sanirim. o zaman kayit dinleme imkani da yoktur diye düsündüm.

thulsa_doom demiş ki:
keske gelip dinleyebilsem. yarin felixtesiniz sanirim. h içi okul açiliyo ve araliga kadar yokum izmirde. sitenizden bahsetmemissin, yok sanirim. o zaman kayit dinleme imkani da yoktur diye düsündüm.

bugün ooze, yarın felix bekleriz... sitemiz tamamlanmak üzereyken www.cirkef.com sitesinin isim hakkı yüzünden fiyatta anlaşamadık ve siteyi hayata geçiremedik, bi ara onuda çözücez, şu aralar canlı kayıtlar dışında daha özenli ve güzel kayıt için bi projemiz var, eğer gelişme olursa buradan duyururuz, aslında benim "imza" bölümümde yani bu yazının altında bi link var ama o da demo sayılmaz, pek bizi yansıtmıyor, herneyse "ben ölmeden önce" cover ımızı güzel bi kanal kayıt aşamasından geçirmeyi düşünüyoruz, inşallah yaparız :)

cirkefinbascisi demiş ki:
thulsa_doom demiş ki:

kesinlikle gıcık olmayız emin ol.sorularını direkt sormuşsun.ben de cevap vereyim;şu an çaldığımız şeylere bakılacak olursa bir cover grubuyuz.ve bornovada şu anda böyle tanınıyoruz.ama bu demek değildir ki hep böyle cover çalacağız.tabiki beste de çalacağız.ama kendi içimize sinmeden çalmamız imkansız.şu anda uyarlama yatığımız şarkılar var.asıl anlamıyla cover yani yeniden yorumlama.bunlar bizim yapacağımız bestelerin ön hazırlıkları olarak görülebilir.özellikle bir derdim var kafamızdaki tarzın bir denemesidir.bu hafta da bu tarz yeni şarkılar sunacağız inşallah.başka cover önerilerine kesinlikle çok sıcak bakıyoruz.eğer gelip sabırla bekleyip bir derdim varı dinlersen ve yapmak istediğin önerileri bu tarz üzerinden belirlersen bize yardım etmiş olursun.

teşekkürler...

"Bir derdim var" yorumunuzu çok beğendim. Fakat sanırım önceki çalışınızda -Felix'te yani- girişi daha uzun tutmuştunuz. Dün akşam ooze'da daha kısa gibi geldi. Tabi yanılıyor da olabilirim..Siz bu tarz yeni şarkılar sunun, biz de gelip dinleyelim afiyetle, daha ne diyim ;)

Başarılar Çirkef.

ben dün gece felix'te ilk defa bu kadar dikkatli dinledim sizi.felix'in ses sisteminin yetersizliğine,hatta kick,vokal gibi mikrofonlarda yaşadığınız problemlere rağmen,çok iyi bir soundunuz vardı.size göre sahnenin sol tarafında oturmuştuk ve bize herşey tane tane geliyordu.sanırım bunun sebebi ekipmanınızın kaliteli ve yeterli olmasından kaynaklanıyor.bir diğer nokta ise,sahnede çok ufak hatalar dışında kusursuz çaldınız.kısacası basit,sade,çalışılmış şekilde çaldığınız belli ve şarkı içindeki ataklar ne eksik,ne de fazla,sololar da öyle.repertuarınıza da hiç bir şekilde laf etmek istemiyorum,bizde rakkas grubunda aynı problemleri yaşadık çünkü.ama şunu söyleyebilirim ki;sıralamanız çok doğru,piyasa ve kendi seçiminiz olan şarkıların dozunu çok güzel ayarlamışsınız.tüm bunlara ek olarak sahne performansınız da gayet iyiydi.son olarak felix bar'da bira makul bir fiyatta,mekan içerisinde adam gibi(yani aykırılık yapmadan,karı kıza sarkmadan) müzik dinleyebiliyorsunuz.ancak sigara dumanı ve havalandırma çok ciddi bir sorun.bundan sonra fırsatım oldukça gelmek isterim.başarılar dilerim.iyi de analiz ettiğimi düşünürüm:))))

portnoy demiş ki:
ben dün gece felix'te ilk defa bu kadar dikkatli dinledim sizi.felix'in ses sisteminin yetersizliğine,hatta kick,vokal gibi mikrofonlarda yaşadığınız problemlere rağmen,çok iyi bir soundunuz vardı.size göre sahnenin sol tarafında oturmuştuk ve bize herşey tane tane geliyordu.sanırım bunun sebebi ekipmanınızın kaliteli ve yeterli olmasından kaynaklanıyor.bir diğer nokta ise,sahnede çok ufak hatalar dışında kusursuz çaldınız.kısacası basit,sade,çalışılmış şekilde çaldığınız belli ve şarkı içindeki ataklar ne eksik,ne de fazla,sololar da öyle.repertuarınıza da hiç bir şekilde laf etmek istemiyorum,bizde rakkas grubunda aynı problemleri yaşadık çünkü.ama şunu söyleyebilirim ki;sıralamanız çok doğru,piyasa ve kendi seçiminiz olan şarkıların dozunu çok güzel ayarlamışsınız.tüm bunlara ek olarak sahne performansınız da gayet iyiydi.son olarak felix bar'da bira makul bir fiyatta,mekan içerisinde adam gibi(yani aykırılık yapmadan,karı kıza sarkmadan) müzik dinleyebiliyorsunuz.ancak sigara dumanı ve havalandırma çok ciddi bir sorun.bundan sonra fırsatım oldukça gelmek isterim.başarılar dilerim.iyi de analiz ettiğimi düşünürüm:))))

grubum adına çok teşekkür ederim, bizi gayet iyi algıladığını düşünüyorum sonuçta sende bir müzisyensin sanırım, analiz konusunda da dediklerinin hepsi doğru :) yaşanan sorunlar mikrofonlar değilde kablodan kaynaklıydı, felixte kablolar ile ilgili problemler artık çok normal geliyor bana, biz evde bile bu tip kabloları kullanmıyoruz :roll: bide ben sigara içmeyen birisi olarak ooze ve felixte şarkı söylerken öksürmemeye çalışıyorum ama yinede bu konuda bişeylerin değişmeyeceğini maalesef biliyorum, eleştirilerinin devamını dilerim

evet dostum ben de müzisyenim.wasabi(ex.rakkas) grubumu aralıkta askere gidebilecek olmam nedeniyle bıraktım.bizde opus,etap,guardian gibi barlarda çaldık,hatta yazın çeşmedeydik.ancak,üniversite bitti,askerlik geldi ve grubuma bi süreliğine ara verdim.bunun dışında,şu ana dek bi eleştiride bulunmadım,sadece gözlemde bulundum.:) sizin çok iyi yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum,eğer şans faktörü de yanınızda olursa.gerçekten piyasada çok iyi çalan,müzik yapan 4-5 gruptan bi tanesisiniz.(bu cümle eleştiri oldu:)),umarım bi gün programa geldiğimde tanışma fırsatımız olur.kolay gelsin,başarılar.
NOT:gitaristiniz her şarkı başında love me two times riflerini şöle bi geçiyodu:) istirham ederim,lütfen çalın.program başında bile olsa çalın.saygılar,başarılar

Felix'te süpperdiniz bu cmtesi öslemişiim sizi dinlemeyii(eğlenmeyide tabii).. hehee bide tam where is my mind'ı çalıın artık demek için öne gelmişkeen bir anda şarkının girmesii süpperdi...

" lombardini" bi motor markası için iyi bi isim ama ÇİRKEF bu müzik grubu için nasıl....kararsızdım.fekat kendileriyle tanıştıktan sonra isimlerinin nekadar uygn olduğuna kanaat getirdim.hem bu ismi taşıyabilip,sahnede kelimenin tam anlamıyla "grup olabilip hemde çirkefleşebilen nadir bi topluluk.özellikle gitarcının saç rengi grubun ismini öne çıkarmış...to be cont...

zafmasapan demiş ki:
" lombardini" bi motor markası için iyi bi isim ama ÇİRKEF bu müzik grubu için nasıl....kararsızdım.fekat kendileriyle tanıştıktan sonra isimlerinin nekadar uygn olduğuna kanaat getirdim.hem bu ismi taşıyabilip,sahnede kelimenin tam anlamıyla "grup olabilip hemde çirkefleşebilen nadir bi topluluk.özellikle gitarcının saç rengi grubun ismini öne çıkarmış...to be cont...

isim olayını çok düşündük.nerden baksan 1000 tane isim bulduk.fakat biz lombargini gibi başlamadık olaya..bizim bi şekilde ilgi çekmemiz lazımdı.müziğimiz de çok iyi sayılmazdı.bara insanları ancak kapıda yazan isimle çekebilirdik.ve bununda olumlu sonuçlarını görmedik değil hani.evet biraz garip bir isim fakat akılda kalıyor ve bornovada artık yadırganmıyor.
bu arada yorumların için çok teşekkür ederiz.eleştirilerini daha sık bekliyoruz..
teşekkürler..

Geri