Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

konser günlerinde eğer ooze'da çalmıyorsak bilin ki biz felixteyiz, yani konser haftalarında program;

çarşamba
cuma
cumartesi felixteyiz

yeni yıla kadar 5 konser var, biz şu an 1inde kesin varız, onu da buradan duyururuz.

cuma ooze'daydım, sizi dinlemeyeli yaklaşık bir yıl olmuştur. bu süre içerisinde grup soundunuzda ve bireysel enstrüman hakimiyetinizde fark edilir bir gelişme olmuş. ama yine de bence yeterli düzeye ulaşmak için çok çalışmanız lazım. bir de hoş coverlar dinledim sizden fakat "ben ölmeden önce" coverı olmamış, bence üzerinde çok daha fazla uğraşılması gerekiyor, özellikle şarkının ilk bölümünde, çok sevdiğim bi şarkıdır ama beğenmedim açıkçası, sonu güzel olmuş ama ;)

başarılar..

o zaman denk gelmemiş olabilirim o şarkıya..eger canınız isterse parçayı değiştirebilirsiniz zaten bu sizin elinizde.. ama madem uzun zamandır çalınıyo bu konuyla ilgileneceğinizi sanmıyorum..saygılar

dt-lacrimale demiş ki:
cuma ooze'daydım, sizi dinlemeyeli yaklaşık bir yıl olmuştur. bu süre içerisinde grup soundunuzda ve bireysel enstrüman hakimiyetinizde fark edilir bir gelişme olmuş. ama yine de bence yeterli düzeye ulaşmak için çok çalışmanız lazım. bir de hoş coverlar dinledim sizden fakat "ben ölmeden önce" coverı olmamış, bence üzerinde çok daha fazla uğraşılması gerekiyor, özellikle şarkının ilk bölümünde, çok sevdiğim bi şarkıdır ama beğenmedim açıkçası, sonu güzel olmuş ama ;)

başarılar..

tabiki de yeterli düzeye gelmek için çok çalışmak lazım halısın.bu bitmeyen bir süreçtir zaten. kendini beyenmişlik olarak algılanmayacaksa grup soundu konusunda da büyük yol katettiğimizi düşünüyorum.ben ölmeden önceyle ilgili bu tarz bi eleştiri almadık daha önce. eğer o gün ordaysan insanların nasıl tek bir ağızdan söylediklerini görmüşsündür heralde.insanları boşver bizim içimize en çok sinen şarkılardan biri.değiştirme gibi bi durum olamaz.ama sanada saygı duyarım.fakat sana göre olan eksiğide öğrenmek isterim şahsen.

o zaman mesaji aldin demektir.sirf anemideki polemikleri burdada tekrarlama diye duzelttim

madem mesaj yerini buldu umarim cevabim tatmin edici olmustur bkz. 2 mesaj uste

öncelikle bu foruma yazdığım hiç bir eleştirinin gereksiz olduğunu düşünmüyorum...bunu da birilerine cevap olsun diye değil, sırası gelmiş diye söylüyorum....
gerisi boş ve komik....

ben ölmeden önce ye gelince...bence müzikal açıdan eksik bir yönü yok şarkının...çirkef yapabileceği güzellikte bişi çıkarmış...ben severek dinliyorum....belki benim kaçırdığım teknik bi olay söz konusudur,kulağa batan (ne de olsa müzisyen değilim) onu merak ediyorum....
bir bilen yanıtlarsa sevinirim....

bu konu dışında rahatsızlığı, saygısı, övgüsü, şikayeti vs..'si olan varsa; bana özel mesaj yoluyla ulaşabilir....

sen cirkefi severek dinliyorsun,bende cirkefi severek dinliyorum izmire 5 kere gittim bu yil 5indede her seferinde izledim Ooze olsun feliX olsun "ben ölmeden önce" coverini begenmemem grubu begenmedigim anlamina gelmez aksina adamlari cok severim hatta daha once vokalin gözlerini surekli kapayarak sarki soylemesi davulcunun davula degil musterilere bakarak davulu calmasi gibi gibi gibi bi cok konusu tartistik
yani bu gruptaki hic kimseden ters bi söz gormedim ben sonucta ben fikrimi soylersem alinmiycaklarini veya cakallik yapmiycaklarini biliyorum..
bunlar benim fikirlerimdir.

çünkü bide bazı gruplar var
"- ya abi şu şarkıyı iyi çalamadiniz bence olmadı o parca" diyosun
2 dk sonra cevap atiyo foruma
"tamam abi canin sagolsun"
die sonra 1-2 dk geciyo ozel mesaj atiyo ve aynen soyle basliyo genelde..

"bah gardaşş adresini ver gelecem basacam mekanini kimsin laa sen"

heheheh

iyidir iyidir cirkef severim ben bi gelim izmire ilk isim gidip canli canli sooyle soguk bi bira ile keyifle sizi dinlemek olucak! 8)

arkadaşım ben sana ne "çirkef i sevmiyosun" ne de "onları karalıyosun" dedim....
bana ne....
yazdıklarımda seninle ilgili hiç bir şey yok....

sadece şarkıyı beğenmemişsiniz, ben de nedenini sordum...malum insan sosyal bir varlık...bu forumu bir paylaşım üzerine kullanıyorsak, ben de kendimi geliştiriyorum, belki teknik açıdan bilmediğim bişi vardır öğrenirim diye sordum.....

umarım bu sefer anlatabilmişimdir...

cirkefinbascisi demiş ki:
dt-lacrimale demiş ki:

başarılar..

tabiki de yeterli düzeye gelmek için çok çalışmak lazım halısın.bu bitmeyen bir süreçtir zaten. kendini beyenmişlik olarak algılanmayacaksa grup soundu konusunda da büyük yol katettiğimizi düşünüyorum.ben ölmeden önceyle ilgili bu tarz bi eleştiri almadık daha önce. eğer o gün ordaysan insanların nasıl tek bir ağızdan söylediklerini görmüşsündür heralde.insanları boşver bizim içimize en çok sinen şarkılardan biri.değiştirme gibi bi durum olamaz.ama sanada saygı duyarım.fakat sana göre olan eksiğide öğrenmek isterim şahsen.

bence süper oluyo...nie begenmedıler anlamadım...

sabah kalktım ve gözlerime inanamadım, foruma bakmayalı 15 mesaj olmuş, öncelikle sabaha kadar forumumuzu en tepelerde tuttuğunuz için çok teşekkür ederim, ama 1 şarkının giriş bölümü için yemeyin birbirinizi değmez valla

"ben ölmeden önce" coverı şimdilik bizi cidden tatmin ediyor, zaten burada amaç "fatih erdemci" havasını vermemesi, bu fatih erdemciyi beğenmiyoruz anlamına gelmesin ama uzun bir süre daha değişeceğini sanmıyorum

nihayet forumda "yapılan müzikle" ilgili olumlu yada olumsuz birşeyler konuşulabilmesi rahatlattı içimi, katılan herkese pek teşekkür

ben ses tonunda cem karaca tadi aliyorum..cogu sarkilarada bunu yansitiyosun.fatih erdemci havasindan kastim ben olmeden once'de daha guclu ve derin bi ses o sarkidada dilini geriye cekip cem karaca havasi yaratma abi ne bilim bunlar teknik konular simdi ben izleyici olarak konusuyorum sonucta sizin kadar iyi anlamadigim ortada

Geri