Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

saat kaçta acep bu konser
ya ben uşaktayım hala vizelere girip çıkıom akşam basıp gelcem izmire konser arıodum saat kaçta olduğunuda yazında gelelim...bide sizi dinleyelim...kopalımm

Fuck-The-System demiş ki:
olayin etki boyutunu kabul etmekle birlikte kisinin bundan minimum bir payla siyrilabilmesi gerektigini düsünüyorum.. bir baska boyut ise sesini caldigi grubun sesine benzetmesi degil caldigi grubu kendi sesiyle söylemesi (söyleyebilmesi) basari olmalidir..

bunlari söylerken sizi hic dinlemedigimi fakat dinlemek istedigimi belirteyim güzel kardesim yolunuz acik olsun...

aslında bu söylediklerini kabul etmiyor değilim.Bir noktada doğru olduğunu düşünüyorum. zaten yiğitin kendine has bir yorumu var gayet güçlü ve etkili.fakat bazı şarkılar vardır ki çok özeldir ve onu herzaman dinlediğin yorumdan çok farklı bir yorumla dinlemek bazen rahatsız edebilir.mesela without you I'm nothing, unintended, fake plastic trees vs..
gibi şarkılar sizi bilmem ama bizim için özeldir ve orjinale en yakın haliyle çalınmalıdır.Başarıdan kastettiğim şeyde budur aslında.bunların dışındaki şarkılar sadece vokal değil bütün ÇİRKEF elemanlarınca yorum katılarak çalınıyor zaten.(özellikle de coverlar)
bir gün buyur gel dinle müziğimizi,anlarsın zaten ne demek istediğimi..

şunu da söyleyeyim;
bizim radiohead, muse, placebo,coldplay çaldığımızı duyan arkadaşlar geliyorlar bara fakat onların geldiği vakitte biz çoktan o havadan çıkmış piyasa çalmaya başlamış oluyoruz.sonra gelip soruyolar ee hani o şarkılar?..biz de bunu söylemekten usandık.ilk bölüm yani 22:00-23:00
arasında çalıp bitiriyoruz. (malesef..)

saygılar kardeşim bekleriz bigün...

emrenin dediği gibi yılbaşında bir aksilik olmazsa önce felix'te cash ile birlikte ve daha sonra ooze'da anemi'yle sahnedeyiz, bu şimdilik yılbaşı programımız, eğer bir değişiklik olursa buradan bildiririz

iki gün üstüste dinledik sizi.. parça seçimleriniz gerçekten güzel olmus biz çok keyif aldık dinlerken.. ama tavsiyem odur ki kimse bass anfisinin yanına oturma hatasını göstermesin.. zira insanın tüm iç organları ritme uymaya kalkışıyor :) ama yapacak birşey yok değil mi :?

bu arada yanlış hatırlamıyorsam placebo-"without you I'm nothing" çalıyordunuz bir aralar ve tabi muse.. artık neden çalmadığınızı merak ediyorum..

placebo ve muse hala çalıyoruz, ama o şarkılar için daha az dinleyici olduğu zamanları tercih ediyoruz, sahneye gelen peçetelerden 3-4 tanesi "without you I'm nothing" ile ilgiliydi geri kalan 20-30 taneside hep bildiğimiz türkçe şarkılar, bu bahsettiğimiz cuma ve cumartesi için geçerli tabi (peçeteleri evde biriktiriyorum da :) ) eğer herhangi bir çarşamba yolunuz düşerse ve sağlığımda da problem yoksa bildiğimiz tüm radiohead, muse ve placebo şarkılarını çalarız, ama malesef arz talep meselesi buradada geçerli...

bide bas amfisinin sesini kısması için basçımız emrenin kafasına şişe atmanız yeterliydi :)

yakında sürpriz; alternative pek güzel şarkılar geliyor ipucu vermeyelim, umarım beğenirsiniz

yılbaşı gecesi hem felix'te hem ooze'da dinleyicilerimizle buluşacağımız için acaip mutluyuz, anemi ve cash dostlarımızla sahne almak ve yeni yıla girmek ayrı bir zevk bizim için

nonsleeper demiş ki:
placebo ve muse hala çalıyoruz, ama o şarkılar için daha az dinleyici olduğu zamanları tercih ediyoruz, sahneye gelen peçetelerden 3-4 tanesi "without you I'm nothing" ile ilgiliydi geri kalan 20-30 taneside hep bildiğimiz türkçe şarkılar, bu bahsettiğimiz cuma ve cumartesi için geçerli tabi (peçeteleri evde biriktiriyorum da :) ) eğer herhangi bir çarşamba yolunuz düşerse ve sağlığımda da problem yoksa bildiğimiz tüm radiohead, muse ve placebo şarkılarını çalarız, ama malesef arz talep meselesi buradada geçerli...

bide bas amfisinin sesini kısması için basçımız emrenin kafasına şişe atmanız yeterliydi :)

yakında sürpriz; alternative pek güzel şarkılar geliyor ipucu vermeyelim, umarım beğenirsiniz

:) ben acınılası gözlerle bakmayı denemiştim ama işe yaramadı.. bir sonrakinde olmazsa tavsiyene uyalım..

bu arada Placebo - Special K
Radiohead - Creep (çaldığınızı anımsıyorum)
Queen - I was born to love you (nedendir bilinmez hiçbir grup queen çalmıyor)
Nina Simone - Do't let me be misunderstood
Emre Aydın - Sen anlarsın / Kim dokunduysa sana

bu parçaların bir kısmı tuhaf istekler gibi görünse bile benim sizden dinlemek istedigim parçalar olduğu için yazıyorum.. endişeye mahal yok :)

"queen" çalmak değilde "freddy mercury" şarkısı söylemek asıl problem :) (yani en azından benim için), o şarkıların hakkını vermek lazım, "creep" arada canımız çektikte çalıyoruz, special k sürprizlerden biriydi aslında :( "nina simone" ilk defa istek geldi, emre aydın ise bu aralar istek alıyor düşünülebilir

ya çıldırmak üzereim Yiğit onlinesındır umarım ya da diğer çirkef sevenler biraz saçma olcak ama son 2 3 4 nana nanana nanana ananannana die girdiğiniz şarkı neydi ya sürekli felixteyim aklıma takıldı sinirlerimi bozdu artıq.. şarkının ismini soyleyen biri olursa sevinirim...

yoq yoq cant take my eyes degil eminiim artıq çarş akşamına kadar delirmezsem dinleyip ogrenicem... son ki üj dört of ya ...

olmaz mı yaaa ağzına sağlık walla yaklaşık bi 20 kişiyi de merakta bıraktım çirkef severlerden... iyi çalışmalar.. :metal

Geri