Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

nonsleeper demiş ki:
darken_blacken demiş ki:
Radiohead - Paranoid Android
dinlemek güzel olurdu sizden.. ihtimali var mıdır?

dün gece "bliss" istek geldi çok şaşırdım, biz o şarkıyı 1 aydır çalmıyoruz ve repertuardan şimdilik çıkardık, geçen cumartesi'de "muscle museum" istek gelmişti, yanılmıyorsam onu da 2 yıl önce repertuardan kaldırmıştık, "paranoid android" eklemeyi çok düşündük, ama yanılmıyorsam 3 gitar ve 4 vokal gerektiren bir şarkı, bizde 2 gitar ve 2 vokal var, şimdi bu şartlarda;
1) "paranoid android" çalarsak hakkını vermemiz gerektiğini düşünüyorum, veremeyiz galiba
2) iyi çalsak bile arz/talep meselesi yüzünden bence "bliss" ve "muscle museum" gibi tepki almadığı için repertuarda 2 ay gibi bi süre tutunabilir, bunlar gibi sevdiğim şarkılar repertuardan çıkınca da ben çok üzülüyorum
3) tabi bunlar benim görüşlerim, grup arkadaşlarım ne der bilmiyorum, konuşmak, tartışmak lazım

yazışmalarımız karşılıklı dialoğa dönüştü farkındayım :D .. bu parçanın bu denli dolu enstrümana sahip olduğunun farkında değildim.. haklısınız.. muse parçalarına gelince bildiğim kadarıyla new born çalıyordunuz o da repertuardan uzaklaştırılmış sanırım.. aslına bakarsanız ben bu kitleyi merak ediyorum.. çünkü çıkartılan parçalar genel itiberiyle yavaş ve gündemde olmayan parçalar.. yani bar dinleyicisi (bu tamamen benim şimdi uydurduğum bir sıfat saygısız olduğu düşünülmesin lütfen) şu anda piyasada dinlenen ve çoğunluğu hareketli parçalardan oluşan bir repertuar mı bekliyor sizden.. bu sadece bir soru :roll:

evet haklısın "newborn"da çıktı maalesef repertuardan, bir şeye dikkat çekmek istiyorum, bu forumda üslubu ile ilgili problem taşımayan hiçbir eleştiri yada fikir için "saygısız" olduğun düşünülmez, biz bu forumu dinleyicilerimizle tartışıp fikir alıp-verebilelim diye açtık, birşey söylerken içiniz rahat olsun, bize çok daha faydanız dokunur
emin olun, gelelim asıl sorunun cevabına;

bara her kesimden insan geliyor, yani barın kapısında insanları müzik türüne göre ayıklamıyorlar, ooze ve felix kimi dinleyici için rock bar ismini taşırken başkaları içinde eğlenmeye gidilen mekan anlamına geliyor, yani olay şurda kopuyor, genelde eğlence denilince akla gelen ilk şey bilinen şarkılar oluyor, yani herkes aynı anda (200 ile 1000 kişi yeterli :) ) herhangi bir şarkıyı bağırarak söylediğinde benim tüylerim diken diken oluyor, mesela biz bugün "arap saçı" yerine "paranoid android" çaldığımızda şarkının orta bölümüne gelindiğinde "SİZDE!" desem, herkes senkronize bir şekilde "reeeeyn daaaavn, reeeeyn daaavn" diyemez dimi :)

bizim evimizdeki winamp listesinin repertuarımız olmadığını biliyorsunuz sonuçta, evde kendi başınıza ve biz kendi başımıza istediğimiz şarkıları dinleyip eğlenebiliriz, ancak barda hepberaber eğlenmeliyiz amaç bu değil mi?

gelelim yavaş ve gündemde olmayan şarkılara :) biz ne zaman "ıslak ıslak" ve bunun gibi şarkıları çalarken bardaki kitle bu şarkılara ya eşlik etmeyi bırakırsa, yada evde biriktirdiğim istek peçetelerinde yaptığım sayımlarda "placebo,muse, radiohead" şarkılarının toplamının karesi "ıslak ıslak" şarkısının karekökünün yarısına eşit yada fazlaysa o gün inan repertuarımız bizim evimizdeki winamp gibi olabilir. umarım anlatabildim, saygılar :)

söylediklerine kesinlikle katılıorum :D bence sizin iyi bir grup olmanız, dinleyicilerinizi ön planda tutmanız sayesinde oluyo :) buarada matematiğim fena değildir karekök konusunda yardım edebilirim :p

nonsleeper demiş ki:
evet haklısın "newborn"da çıktı maalesef repertuardan, bir şeye dikkat çekmek istiyorum, bu forumda üslubu ile ilgili problem taşımayan hiçbir eleştiri yada fikir için "saygısız" olduğun düşünülmez, biz bu forumu dinleyicilerimizle tartışıp fikir alıp-verebilelim diye açtık, birşey söylerken içiniz rahat olsun, bize çok daha faydanız dokunur
emin olun, gelelim asıl sorunun cevabına;

bara her kesimden insan geliyor, yani barın kapısında insanları müzik türüne göre ayıklamıyorlar, ooze ve felix kimi dinleyici için rock bar ismini taşırken başkaları içinde eğlenmeye gidilen mekan anlamına geliyor, yani olay şurda kopuyor, genelde eğlence denilince akla gelen ilk şey bilinen şarkılar oluyor, yani herkes aynı anda (200 ile 1000 kişi yeterli :) ) herhangi bir şarkıyı bağırarak söylediğinde benim tüylerim diken diken oluyor, mesela biz bugün "arap saçı" yerine "paranoid android" çaldığımızda şarkının orta bölümüne gelindiğinde "SİZDE!" desem, herkes senkronize bir şekilde "reeeeyn daaaavn, reeeeyn daaavn" diyemez dimi :)

bizim evimizdeki winamp listesinin repertuarımız olmadığını biliyorsunuz sonuçta, evde kendi başınıza ve biz kendi başımıza istediğimiz şarkıları dinleyip eğlenebiliriz, ancak barda hepberaber eğlenmeliyiz amaç bu değil mi?

gelelim yavaş ve gündemde olmayan şarkılara :) biz ne zaman "ıslak ıslak" ve bunun gibi şarkıları çalarken bardaki kitle bu şarkılara ya eşlik etmeyi bırakırsa, yada evde biriktirdiğim istek peçetelerinde yaptığım sayımlarda "placebo,muse, radiohead" şarkılarının toplamının karesi "ıslak ıslak" şarkısının karekökünün yarısına eşit yada fazlaysa o gün inan repertuarımız bizim evimizdeki winamp gibi olabilir. umarım anlatabildim, saygılar :)

söylediklerinin büyük bir çoğunluğunda haklısın sonuçta sahnede kendini iyi hissetmen daha çok motive olabilmen için insanların şarkıları hepbir ağızdan söylemeleri illaki çok önemli.. ama kişileri yönlendirmek ve sizin sevdiğiniz veya piyasa şarkılardan başka şarkılar öğretmeniz sizin elinizde... bu tabi bir anda tüm repartuarı değiştirin anlamında deil ama yavaş yavaş olabilcek bişey. bazen benimde oluo sizlerden duyduğum veya dikkatimi sizin sayenizde çeken şarkılar ve merak edip o şarkıyı kim söylüyor die öğrenioorum ve artk oda bildiğim bir şarkı ve grup olmuş oluyor... insanlar ilk seferinde eşlik etmez ama sonrasında illaki öğrenir ve eder.. ben çaldığınız türkçe şarkıların çoğundan nefret ediorum ama deli gibi eğleniorum vee bağıra çağıra söylüyorum. çünkü amacım eğlenmek :LOL: o yüzden bara girenlerdede aslında aynı düşüncee var siz ne çalarsanız eğlenecekler ;)

Çaldığınız barlara her çeşit insan geliyor bu doğru ama arapsaçı, ıslak ıslak ve bunun gibi daha bir çok şarkıyı her gidilen barda(popda yapan arabeskte yapan) insanlar dinleyebilir :!: zaten bir süre sonra o şarkıları sadece dinlemeye gelen insanlar sıkılıp bikaç seferden sonra gelmiyor. sonrada buraları hep aynı hep piyasa şarkılar çalıoo yakıştırması yapıp gidiolar :!: Yaaa basit bar mantığınla düşünürsek birkaç kadehten sonraaa insanlar çakırkeyif siz ne çalsanız eğlenceekler zateen brz hızlı olsun yeter ;)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar walaa Muscle museum'udaaa illaki dinlemek istioorum sizdeen dinlemeyi çok özledim çirkeften bu şarkıyı newburn'da yanında fena olmaas yane..
Bide Where is My Mind'ı umarım çıkarmazsınız benim için inanılmaz şarkılardan biri ve sizde hakkını vererek çalıosunuz her seferindede dahada geliştiriosunuz hatta bu haftaki ses efecti en baştaki fln süpperdii....

qebsenuef demiş ki:
söylediklerinin büyük bir çoğunluğunda haklısın sonuçta sahnede kendini iyi hissetmen daha çok motive olabilmen için insanların şarkıları hepbir ağızdan söylemeleri illaki çok önemli.. ama kişileri yönlendirmek ve sizin sevdiğiniz veya piyasa şarkılardan başka şarkılar öğretmeniz sizin elinizde... bu tabi bir anda tüm repartuarı değiştirin anlamında deil ama yavaş yavaş olabilcek bişey. bazen benimde oluo sizlerden duyduğum veya dikkatimi sizin sayenizde çeken şarkılar ve merak edip o şarkıyı kim söylüyor die öğrenioorum ve artk oda bildiğim bir şarkı ve grup olmuş oluyor... insanlar ilk seferinde eşlik etmez ama sonrasında illaki öğrenir ve eder.. ben çaldığınız türkçe şarkıların çoğundan nefret ediorum ama deli gibi eğleniorum vee bağıra çağıra söylüyorum. çünkü amacım eğlenmek :LOL: o yüzden bara girenlerdede aslında aynı düşüncee var siz ne çalarsanız eğlenecekler ;)

Çaldığınız barlara her çeşit insan geliyor bu doğru ama arapsaçı, ıslak ıslak ve bunun gibi daha bir çok şarkıyı her gidilen barda(popda yapan arabeskte yapan) insanlar dinleyebilir :!: zaten bir süre sonra o şarkıları sadece dinlemeye gelen insanlar sıkılıp bikaç seferden sonra gelmiyor. sonrada buraları hep aynı hep piyasa şarkılar çalıoo yakıştırması yapıp gidiolar :!: Yaaa basit bar mantığınla düşünürsek birkaç kadehten sonraaa insanlar çakırkeyif siz ne çalsanız eğlenceekler zateen brz hızlı olsun yeter ;)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar walaa Muscle museum'udaaa illaki dinlemek istioorum sizdeen dinlemeyi çok özledim çirkeften bu şarkıyı newburn'da yanında fena olmaas yane..
Bide Where is My Mind'ı umarım çıkarmazsınız benim için inanılmaz şarkılardan biri ve sizde hakkını vererek çalıosunuz her seferindede dahada geliştiriosunuz hatta bu haftaki ses efecti en baştaki fln süpperdii....

açıkçası söylediklerinin hepsine katılmıyorum, "arap saçı" gibi şarkılar çok fazla istek alıyor, gecede yaklaşık 4-5 doğum günü kutlanıyor felix'te, şimdi doğum günü olan ve "arap saçı" isteyen birine bu şarkıyı çalmazsak o zaman eğlendirici kimliğimizi kaybederiz, seyirciye öğretme gibi bir yaklaşım her zaman işe yaramıyor, genelde ingilizce şarkıları öğretemezsiniz, onları zaten dinleyen kitle ayrı, yani şunu demeye çalışıyorum, biz programa başladığımızda radiohead çalarken sahneye biri yaklaşıp "seni kendime sakladım çalmayacak mısınız?" dediğinde "biz onu repertuardan çıkardık" dersem bizi döverler :) burada çok ince bir çizgi var, piyasa diye tabir edilen şarkıların yanında alternative şarkılarda sunmaya çalışıyoruz, barın kalabalık olması ile doğrudan orantılı bu seçimler. yani mesela bu gece biz çıkıp ooze'da coldplay, muse, placebo, interpol, radiohead çalsak ve hiç piyasa çalmasak ve biz bunu 3 ay boyunca hep yapsak, insanların şu anda eğlendiği kadar eğlenebileceğini sanmıyorum, hatta gelen kitlede azalma ve sıkılma olacağını biliyorum, saygılar efenim ;)

nonsleeper demiş ki:
evde biriktirdiğim istek peçetelerinde yaptığım sayımlarda "placebo,muse, radiohead" şarkılarının toplamının karesi "ıslak ıslak" şarkısının karekökünün yarısına eşit yada fazlaysa o gün inan repertuarımız bizim evimizdeki winamp gibi olabilir. umarım anlatabildim, saygılar :)

hehehe süper anlatmışsın yiğit. gerçekten böyle olmalı seni çok iyi anlıyorum. neyse yeni yılınızı kutlar iyi bayramlar dilerim. çok eğlenin bu gece :D

seyfi...

hepimiz cehennem gitcez. şu dakkadan sonra dönüş yok sanırım. o yüzden yeni yılınızı kutlar, bütün yıl eğlenmenizi, gamsız olmanızı, kötülük yapmanızı ve saroş dolaşmanızı dilerim. saygılar..

cadohan demiş ki:
hepimiz cehennem gitcez. şu dakkadan sonra dönüş yok sanırım. o yüzden yeni yılınızı kutlar, bütün yıl eğlenmenizi, gamsız olmanızı, kötülük yapmanızı ve saroş dolaşmanızı dilerim. saygılar..

ne içtin len yine, abuk :LOL: her koyun kendi bacağından asılır dimi

herkesin bayramını kutlar, dertsiz, tasasız, iyi bir yıl dileriz efenim, saygılar

herkese ii bayramlaar ve iyi yıllarr... cehennem veya cennet hiiç farketmez gitceğimiz yer.. bu yıl herkes için ii olsun yeteeerr... akşam görüşmek üzereee....

benim unutamayacağım bir yılbaşı gecesiydi, herkesin yeni yılını tekrar ve tekrar kutluyorum,
bu arada yılbaşında yaptığımız yarışmada ödül bence "emre" adlı yarışmacının hakkıydı, biraz haksızlık oldu galiba :)

Geri