Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

çirkefin programlarının özellikle ilk bölümü dinlenesi..(kategorize etmek istemiyorum ama)10:30-11:30 arası alıyosun biranı,bi yandan arkadaşınla sohbet ortamda kalabalık olmuyo gayet huzurlu..güzel bi akşam geçiriyosun..teşekkür ederiz valla biz çok eğlendik dün akşam..

KumKurabiyesi demiş ki:
size bulaşamaz zaten :) nesse bu arada klavye denilince aklıma ilk bölle deli gibi tapindirecek kulaları deşecek alkış tufanı yaşatacak bi türkçe daha geldi ben peh bi sevrim bu şarkıyı barış manço_ KARA SEVDA nooluur ekleyin yaf bu arad bişii mrk ettim biz burda sürekli doyumsuzluk içinde sizden bişiler istioz da bunnarın eklenme olasılığı nedir?samiyetle söllein ama hiç burda önerilen şarkıları grup olarak kendi aranızda sorguluo musunuz olur mu olmaz mı die?yoksa sadece kendi akıllarınızda olanlar mı tartışılıo parça eklenceinde?bu sadfece mrk eğer tartışıosanız nooluuurr bu şarkının üzerinde durun koparan bi şarkı bence klavye ile ve yiğitin ses tonuyla sizin yapacağınız mükmmel bas ve davulla bu şarkı yırtar :) yapcaksınız dimi??

zaten seçtiğimiz şarkıları dinleyici kitlesine göre belirliyoruz.direkt dinleyiciden gelen istekler bizimde önceliklerimizdir.tabikide sorguluyoruz gelen istekleri.hatta herkes oturup tekrar ve tekrar dinliyor.zaten çalabildiklerimizi çalıyoruz.ama genelde bu foruma gelen istekler çalınası zor parçalar.bide bizim şimdiki amacımızın çok dışında oluyor.çok güzel istekler geliyo fakat bi kesim insanın dinlerken çok keyif alacağı şarkılar olmasına karşın, diğer büyük kesimin sıkılıp bardan gideceği şarkılar oluyo. o yüzden bu istekleri çalamıyoruz.ama senin istediğin şarkı gayet mantıklı. ona bi bakalım...

bundan 2 yıl önce ki ben o zaman müşteriydim arkadaşlarımla Beri Bar'a gitmiştim büyük hevesle, o gün bizi kapıdan almadılar sapız diye :) hiç alınmadım bu olaydan haklılardı ve bunu zaten güzel bi dille söylemişlerdi, daha sonra ben müzisyenlik yapmaya başladım ve Beri Bar'da çalıştım, zamanla Bornova'da istediğim her bara rahatça girip çıktım, sevdiğim grupları dinledim falan, mekanlarda sağolsun bize hep güzel ve iyi niyetli yaklaştılar, hem müzisyen hemde müşteri olarak, herneyse konuyu fazla uzatmak istemiyorum, bugün Guardian'a gitmiştik bizim basçı Emre'yle Wanted grubunu dinlemeye, grup elemanları benim çok sevdiğim ve değer verdiğim okul arkadaşlarım zaten, herneyse ara vermelerini bekliyorduk ve bugün beni baya şaşırtan olay gerçekleşti, orda çalışan kıvırcık saçlı kırmızı t-shirt'lü keko garson bizi bardan kovdu, hani bunla herhangi bişey ima etmiyorum adam baya baya kovdu, "Çıkın Dışarı" dedi, bizde nazikçe çıktık, sebebide kalabalık yaratmamızdı? bende cidden şok oldum, hatırladıkça hala gülüyorum bu olaya, ironik geliyor bana, bu tamamen bi sitemdir, anlamadığım şey şu yani olayıda bu yüzden anlatıyorum, bu kekoyu barda insanları kovsun diye mi barındırıyorlar? yani bu işe başladığımdan beri başıma bi sürü olay geldi anlatsam bayılırsınız gülmekten, buda öyle bi hikaye işte, bir kro masalı...

nonsleeper demiş ki:
bundan 2 yıl önce ki ben o zaman müşteriydim arkadaşlarımla Beri Bar'a gitmiştim büyük hevesle, o gün bizi kapıdan almadılar sapız diye :) hiç alınmadım bu olaydan haklılardı ve bunu zaten güzel bi dille söylemişlerdi, daha sonra ben müzisyenlik yapmaya başladım ve Beri Bar'da çalıştım, zamanla Bornova'da istediğim her bara rahatça girip çıktım, sevdiğim grupları dinledim falan, mekanlarda sağolsun bize hep güzel ve iyi niyetli yaklaştılar, hem müzisyen hemde müşteri olarak, herneyse konuyu fazla uzatmak istemiyorum, bugün Guardian'a gitmiştik bizim basçı Emre'yle Wanted grubunu dinlemeye, grup elemanları benim çok sevdiğim ve değer verdiğim okul arkadaşlarım zaten, herneyse ara vermelerini bekliyorduk ve bugün beni baya şaşırtan olay gerçekleşti, orda çalışan kıvırcık saçlı kırmızı t-shirt'lü keko garson bizi bardan kovdu, hani bunla herhangi bişey ima etmiyorum adam baya baya kovdu, "Çıkın Dışarı" dedi, bizde nazikçe çıktık, sebebide kalabalık yaratmamızdı? bende cidden şok oldum, hatırladıkça hala gülüyorum bu olaya, ironik geliyor bana, bu tamamen bi sitemdir, anlamadığım şey şu yani olayıda bu yüzden anlatıyorum, bu kekoyu barda insanları kovsun diye mi barındırıyorlar? yani bu işe başladığımdan beri başıma bi sürü olay geldi anlatsam bayılırsınız gülmekten, buda öyle bi hikaye işte, bir kro masalı...

8O

Bence bunları grup üyeleri bar sahiplerine iletmeli geçtiğimiz hafta beride voodo yu dinlemeye gittim.Program 1.20 gibi bitti bana o an çok erken bitirdiler gibi geldi önce arıza filan var sandım bayan vokal arkadasımıza program bittimi diye sordum barda o vardı gruptan oda bitti dedi ve bende eyvallah masama geçeyim derken keko garsonun biri hemen geldi ne sordun ne yapmaya çalışıyorsun asıldığımı sandı 8O tüm keyfimin içine etti.Sevdiğimiz grupları sayelerinde keyifle dinleyemiyoruz...Tabii heryerde bu böyle deil...

ya ben inanamıyorum çok şaşırdım ve çok da üzüldüm yiğit ya!
hakkaten anlayamıyorum bazen mekanları. tamam içeride içki içen müşteri isteyebilirler, para kazanma iyi müzik yapma isteğinin önüne geçtiği için bunu doğal karşılıyorum. yalnız yanlış anlaşılmasın anlayışla karşılamıyorum. daha önce oldukça kızgın bir yazı yazmıştım bununla ilgili. konuşmuştuk hatta bar işletmeleri ve işletme anlayışlarına dair. maalesef bunu değiştirmek için elimizden hiç birşey gelmiyor. barlarda çalışan müzisyenler olarak yapabileceğimiz şey yalnızca yaptığımız müzikten taviz vermemek olabilir. ama herhangi bir bara dinleyici olarak gidildiğinde( müşteri olarak değil ) çünkü önemli olan müziği dinlemek olmalı, bu tür tavırlarla karşılaşmak gerçekten hem barın imajını zedeleyici hem de bir şekilde gruplara zarar verici. :x amaaaan bu konuda o kadar doluyum ve o kadar kızgınım ki zaten. ama zaten bir araya gelemiyoduk. böyle bir durumla bizim çalıştığımız bir gece karşılaştığınız için çok üzüldüm. :(

valla artık çirkef e yazcak bişi bulamıyorum ben...hep çok güzel,hep çok iyi.....dün yine gayet başarılıydınız.....bir de grup içerisindeki herkese teşekür ederim dün geceki yardımlarından ötürü.....

ascii demiş ki:
nonsleeper demiş ki:

8O

+1.

Neler oluyor hakkatten şu Bornova'da inanmak çok güç... İzmir'deki müzik gruplarından birinde olman, bir müzik dinleyicisi olman bir yana, herhangi bir müşteri sıfatına sahipken bile böyle bir tavır?!?! Bu olayın geçtiği şehrin İzmir, semtin Bornova, mekanın bir "Rock Bar", yılın 2006 olduğu düşünüldüğünde hadise komik olmaktan da çıkıyor bence: Acıklı bir hale dönüşüyor...

Jeff demiş ki:
ascii demiş ki:
nonsleeper demiş ki:

8O

+1.

Neler oluyor hakkatten şu Bornova'da inanmak çok güç... İzmir'deki müzik gruplarından birinde olman, bir müzik dinleyicisi olman bir yana, herhangi bir müşteri sıfatına sahipken bile böyle bir tavır?!?! Bu olayın geçtiği şehrin İzmir, semtin Bornova, mekanın bir "Rock Bar", yılın 2006 olduğu düşünüldüğünde hadise komik olmaktan da çıkıyor bence: Acıklı bir hale dönüşüyor...

gerçekten çok ilginç.gülermisin ağlarmısın.burası rock bar abi.çalışanlarinida ona göre seçmelisin bence.belki orada o haklı olabilir fakat bunu söyleme tarzıyla kendisini haksız duruma düşürdü.mesela ben sırf bu yüzden guardiana bi daha gelmeyi düşünmüyorum.ama canlı müzik dinlemek istediğimde gitmek isteyeceğim tek yer burası.çünkü dinlemekten çok hoşlandığım iki grupta burada çalıyor.yani barlar bu tavırları yüzünden müşterilerini kaybediyor.

vala yiğit ne desen haklısın arkadaşlardan biride bar sahipine iletsin demiş ama aynı kafadan olan bi işletmeye ne desen boş !!! müşteriye ne içersin şşiiişştttt diyenden daha ne bekliyosunkiii!!!! ama bu olayada illkez şahit oldum hadi hayırlısı !!!

çözümü biz bulamayız nasıl olsa, guardian halinden memnun gibi, emre ye katılıyorum çünkü benimde acayip keyif aldığım 2 grup orda çalıyor ve artık onları dinleme şansım kalmadı :( , bide ben fazla inatçıyımdır ve gitmem bi daha, çünkü hala anlam veremiyorum mevzuya, içki içmemek falan değildi konu sonuçta eywalla bizde orda müşteriyiz herkes gibi paramızda var neyseki içerdik, ama biz kalabalık yaptığımız için kovulduk, garip, bornova gibi bi öğrenci memleketi yok valla, bi sürü yer gezdim ve böyle güzel bi yer görmedim, buraya sahip çıkan krolarada lafım yok iyi niyetli olduktan sonra problemde yok, ama bu hikayede iyi niyette yok, konuyu fazla uzatmaya gerekte yok. umarım bir gün benim çalıştığım herhangi bir bara yolu düşer.

nonsleeper demiş ki:

bizi izlemeye gelen hem okul hem de müzisyen arkadaşlarımıza yapılan bu çirkin olay karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum.bu hareketlerin bir müşteriye bile yapılmaması gerekirken, hele de bornova müzik yaşamında önemli bir yere sahip ayrıca da arkadaşlarım olan çirkef grubunun elemanlarına yapılması beni acayip kızdırdı.genel anlamda bornova daki müzik yaşamı ve ahlakı nereye gidiyor sorgulamak gerek.kendim ve grubum adına acayip üzgünüz.kelime bulamıyorum..

cuma günü Wanted izledikten sonra Çirkef'i izlemeye geldik.. uzun bi süreden sonra sizi dinlemek çok keyifliydi arkadaşlar. Keşke sonuna kadar kalabilseydik. 1 sene öncesine göre çok yol katetmişsiniz, çok mutlu oldum sizi dinlemekten.. :D where is my mind yorumunuzu çok beğendim.. yiğit sesine çok gitmiş bu parça. şarkı seçimleriniz (özellikle program başlarında) de güzeldi.. bigün geldiğimizde program sonuna kadar kalırz inşalla.. ayrıca guardianda yaşadığınız şey çok sinir bozucu ya.. böylelerine gerekli cevapların söylemlerle verilmesi lazım.. ama bence siz yinede gidin ve wanted' ı izleyin diycem ama ben yaşasam bu olayı heralde bende sizin gibi düşünürdüm. bunlar da oluyo işte.. yazık..

saol onurcum, istediğin zaman buyrun bekleriz, bide sizi hatunla yine beraber görmek baya bi sevindirdi beni hasret zor şey, kavuşmak güzel olmalı, gözlerim yaşardı valla, görüşürüz.

Geri