Suitcase

M

metafor

arkadaşlar bu grubu ben çok duydum çok iyi diyolar.hatta İTÜ Şebnem Ferah konserinin alt grubuydu albümleri yok bildiğim kadarıyla.canlı dinleyenler varmı!

Ben suitcase i istanbuldayken 2003 bahar senliklerinde itu de dinlemistim.MFO nun alt gruplarindan biri de suitcase di.Istanbul a doner donmez yeniden canli olarak dinlemek istedigim gruplardan kesinlikle biri bence cok iyiler.

Aklıma Gripini de getiren bar grubu suitcase.
ben de
ya bronxtayken ( o zaman bi tane bronx vardı)
ya itu maçka şenliklerinde
ya da kemancı altta? 2.de? dinlemiştim. coverlerı fena diildi.
Ayrıca roll dergisindeki reklamlarından da hatırlayabilirsiniz onları.
şu anda gruptan birinin bu sitede olmaması ilginç geldi bana... Hey suitcase napıosunuz ne ediosunuz bilgi verin :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
coverda yapmalrı ilginç çok merak ediyorum ilk fırsatta dinlicem.yabancı mı yapıyorlar coverı!!

bodrum gümbette bi barda sahne alıyorlardı iki sene önce yazın :) istanbulda muse'un alt grubu olarakta çıktıklarını duymuştum. Gerçi ben gittiğim halde hatırlamıyorum altgrubun ne olduğunu ama doğrudur heralde. Her ne kadar başlığın adının değiştirilmesi gerekiyorsada ben yazayım dedim. Sevgiler :)

evet evet
başka problem yok suitcase in ne yaptığıyla çalkalanmış burası :?:
iyi bir grup işte arkadaşlar.
bizler gibi bir sürü deneyimi ve çabası olduğu halde mevcut düzücü düzen(ALBÜMÜ OLMAYAN AMATÖRDÜR) yüzünden amatör rock grupları arasında kendine yer edinmek isteyen bir grup sadece :!:
HEPİMİZ PROFESYONELİZ VE PİYASADAKİLERDEN DAHA İYİYİZ.
SAYGILAR

muse'un alt grubu olarak ve bodrum'da gumbet'te bir barda dinleyip pek de beğenmediğimi hatırlıyorum. bir özellikleri, farklı bir yönleri yok gibi gelmişti.

bodrum gümbette bi barda sahne alıyorlardı iki sene önce yazın istanbulda muse'un alt grubu olarakta çıktıklarını duymuştum. Gerçi ben gittiğim halde hatırlamıyorum altgrubun ne olduğunu ama doğrudur heralde. Her ne kadar başlığın adının değiştirilmesi gerekiyorsada ben yazayım dedim. Sevgiler

Suitcase'in Bar programı şöyle ;

pazartesi: Kadıköy Buddha Bar
Salı:- Yok
çarşamba:Kadıköy Buddha Bar
Perşembe: Kadıköy Voodoo Bar
Cuma : Kadıköy Buddha Bar
Cumartesi : Beyoğlu Guitar Cafe

Grup hakkında ayrıntılı bilgi isteyenler için ise Web Sitesi : www.suitcase.ws

Çaldıkları parçalar ise ;

-bliss [muse]
-the bitter end [placebo]
-come undone [duran duran]
-Disco 2000 [pulp]
-don't panic [coldplay]
-Enjoy the silence [d.mode]
-everything coming up roses [black]
-feeling good [muse]
-filmstar[suede]
-the fly [u2]
-glorious [andreas johnson]
-hello [oasis]
-in my place [coldplay]
-in the heat of the night [sandra / to die for]
-it takes the fool to remain sane [ark]
-LoveSong [cure]
-music non stop [kent]
-Never Let me down [d.mode]
-plug in baby [muse]
-this picture [placebo]
-Time is running out [muse]
-turn [feeder]
-until the end of the world [u2]

kaçırmayın derim :)

Kendi besteleri de vardir bunlarin..Ama 'yine resmin elimde' filan diye baslayip giden gubidik besteler..1 tane guzel besteleri vardi ama yigidin hakkini yememek gerek..
Bu adamciklar guzel Muse,Suede,Depeche Mode coverlar..
Klavyecileri Caglar ayrilmisti..Nodu yeni klavyeci geldi mi acaba?
Kemancida,Buddha'da,Bronx'ta,İTU'de dinlemisligim vardir..ama nedense hep Kemanci'ya yakistiririm ben onlari..her nekadar biturlu dolduramasalar da..Bronx'ta iyi musterileri vardi ama..hatta geri Bronx'ta sahne alicaklar diye bisey duydum..dogrumudur acaba??!

:taptim arkadaslar suitcase bence istanbulun en iyi yerel grubu..repertuarlari harika ve sahne performanslari da hic dusmuo..su an
carsamba ve cumalari kadikoy-buddha barda
persembe ve cumartesileri cadde bostanda chateau cafe Rest' de unplugged olarak cikiyorlar..

artık cumaları buddha'da cumartesileri tower'da cıkıyorlar. cok basarılılar ama beni bayıyor, cumartesi gecesini dagıtarak gecirmek isteyenler için pek de uygun degil bence

suitcase in şu ana dek herhangi bir demo, toplama çalışması var mı? bu konuda bilgisi olan
ya da bu cd leri paylaşmak satmak isteyen herkese çok minnettar olurum hiç bir yerde bulamadım

"sen ben degilsin" adlı komik bi şarkıları var bu grubun..bi yerden bulup dinlemenizi ve vokalist beyin mental masturbation'ına tanık olmanızı tavsiye ederim..muhteşem sözler kendisine aitmiş..grup gitaristi her türlü övgüye layıktır..basçı da iyidir..cover yapmaları tercih edilir..bir de vokalin kendine gelmesini ve gitar çalma taklidinden vazgeçmesini diliyorum..zira gitarının sesinin kısık oldugu herkes tarafından bilinmekte ve fıkra misali dilden dile dolaşmaktadır..komik gözüküyo..