Star Wars

Yahu arkadaslar StarWars Bolum 1 in dvd sini bulamıyorummm..ankarada oturuyorum ve bulan buraya yaza bilirimiii? hepsi 3. filmin dvdsi cıktığında seri olarak cıkcak diyo fakat bende bolum 2 dvd var bulan olursa cok sevinirim(istanbuldanda olabilir

Filmin komik olması bir yana,konusundada bazı çelişkiler var yer yer.Mesela R2D2 metalden bir robot olması gerekmiyor.O teknoloji mantığında R2D2, -insan görünümlü robot- yani cyborg gibi bir şey olabilirdi.Ama önemli değil alışmışız bir kere,hala kasetten izliyoruz.Zaten hangi filme mükemmel denebilir gerçek anlamda.
Son bölüme gelince,ben yeni çekilen bölümleri eskilerinden maket bıçağıyla birbirinden ayırıyorum.Berbat bilgisayar animasyonlarından nefret ediyorum çünkü.Bilgisayar icat edildi mertlik bozuldu.Kolaya kaçmaktır bence bu.Hadi güzel olsa,anlamasam anim olduğunu tamam da,kimse kendini kandıramaz.Artık stüdyodan dışarı çıkılmadan film yapılabiliyor,film denirse tabi....
Eski bölümler nasıl çekildiyse öyle çekilseydi bu filmler nasıl güzel olurdu kimbilir.1 ve 2 'yi seyrettim,sonuç hüsran oldu,gözlerim yaşlarla doldu..... :cry:
Bu yüzden 3'e hiç heyecanım,gidesim yok.........

valla süper bir gazla sith in intikamını alacam filmde...
ilk üç filmle şimdiki üçlemeyi ayrı tutuyorum, böyle çok daha güzel oluyor. Bir Han Solo olmaz bir daha çünkü, ya da ne bileyim önceki filmlerde de bu kadar harika kılıç sahneleri olmazdı. hoş eski filmlerde de bazı şeyleri çok hızlı geçmişlerdi ama kitaplarını okuyunca daha iyi oluyor :)

CedriX demiş ki:
Filmin sonunda 15 dakika Obi-Wan ve Anakin`in dövusmesi varmis. Cok merak ediyorum nasil olacak. 15 dakika baymazlar insallah :)

Türlü atraksyonlarla bezerler onu hiç merak etme sen. Nasıl Yoda, 2. filmde Duku'nun kafasını uçurabilecek pozisyonu yakalamasına rağmen "böşh" diye kesmedi kendisini, onun gibi ilginçliklerle donatırlar.

Aklıma gelmişken söyleyeyim, Star Wars serisinde, tam anlamında olmasa da deus ex machina etkisi diye bilinen bir geleneğe yer verilmiş (normal şekilde içinden çıkılmaz olan durumu, yazarın/yönetmenin, kendi istediği şekilde bitirmek için çıkış noktası icat etmesi) Death Star gibi önceden planlanmış, üstünlüğü tartışılmaz bir savaş istasyonunun "ana reaktör" gibi bir açıklığı bulundurması aslında, saçmalığın daniskasıdır ama...

...Ne yapalım? O zamanda nasıl çekildiğini bir türlü kavrayamadığım bir film serisidir esas Star Wars üçlemesi.

Aslında bu tarz minik bir hata imparatorluğun kendine olan aşırı güveninin bir yansıması olarak da düşünülebilir.

Ölüm yıldızı filmde de vurgulandığı gibi evrendeki en büyük güç(?).
Bu Motti'nin (vader'ın boğazını sıktığı imparatorluk subayı)
Any attack made by the Rebels against this station would be a useless gesture, no matter what technical data they've obtained. This station is now the ultimate power in the universe. I suggest we use it!
ve Tarkin'in
Evacuate? In out moment of triumph? I think you overestimate their chances!
Sözlerinden de anlaşılıyor bence.

nienturi demiş ki:
Aslında bu tarz minik bir hata imparatorluğun kendine olan aşırı güveninin bir yansıması olarak da düşünülebilir.

Ölüm yıldızı filmde de vurgulandığı gibi evrendeki en büyük güç(?).
Bu Motti'nin (vader'ın boğazını sıktığı imparatorluk subayı)
[qoute]Any attack made by the Rebels against this station would be a useless gesture, no matter what technical data they've obtained. This station is now the ultimate power in the universe. I suggest we use it![/qoute]
ve Tarkin'in
[qoute]Evacuate? In out moment of triumph? I think you overestimate their chances![/qoute]
Sözlerinden de anlaşılıyor bence.

İşte, bu durumda Vader gibi gerçekçi bir şahsiyetin en azından "Hede len o reaktörü ne yapacağız?" demesi gerekliydi, karakterine uyan hareket bu.

imparatorluğun kendine aşırı güven duyması gibi darth maul'un obivanı rahatça biçebilecekken hala böbürlenmesi final vuruşunu uzatması da bunlara örnek olarak gösterilebilir.Dark side ın tek zayıf tarafıda bu bence. Gerçi bu olay nerdeyse tüm filmlerde var saymakla bitmez.

Bu arada star wars çizgi romanlarından birinde maul vs vader kapışması var gerçekten vaderin final bölümündeki sözüyle birlikte kaçırılmaması gereken bir çizgiroman

CorvusTheHeretic demiş ki:
imparatorluğun kendine aşırı güven duyması gibi darth maul'un obivanı rahatça biçebilecekken hala böbürlenmesi final vuruşunu uzatması da bunlara örnek olarak gösterilebilir.Dark side ın tek zayıf tarafıda bu bence. Gerçi bu olay nerdeyse tüm filmlerde var saymakla bitmez.

Elbette, Star Wars filmlerine ve oyunlarına aşina olanlar için

"What a pathetic attempt"

sözcüğü oldukça tanıdıktır ;)

CorvusTheHeretic demiş ki:
Bu arada star wars çizgi romanlarından birinde maul vs vader kapışması var gerçekten vaderin final bölümündeki sözüyle birlikte kaçırılmaması gereken bir çizgiroman

İlginç. Merak ettim de nasıl kapışabilirler ki? Biri belden üstü ve altı bağımsız bir haldeyken diğeri veletdi de o bakımdan :)
Sanıyorum fantastik bir karşılaşmanın resmedilmesi, değil mi?
Ayrıca Vader'ın sözleri neydi?

bir takım gizli sithler vader a tam olarak güvenmiyor ve palpatine den habarsiz vader ı bir nevi teste sokuyorlar ilk önce maul diriltiliyor force ile daha sonra vader a rebeller ile ilgili planların olduğuna dair bir kemik atılıp tuzağın içine çekiliyor.
Final sözünü şöyle bu arada vader kazanıyor maul klasiği saberde daha iyi olmasına rağmen gene böbürleniyor vader son bir hamleyle alıyor
maul:
what could you hate enough to destroy me?
vader:
myself...

-Palpatine: The dark side of the force is a pathway to many abilities.. some considered to be unnatural...
-Anakin: is it possible to learn that power?
-P: not from a jedi..

Ep3 trailer'ındaki bu sahneye hasta oldum...Bir de şuna:

Mace Windu: You're under arrest, Mr Chancellor..
Palpatine: Are you threating me, master Jedi?

Bu sözden sonra "kırmızı" bir light saber ile 4 tane jedi master'a birden saldırır...

JediMaster_Revan
Bişi soracağım abi ya.
Bana inadın DarkSide'ı seçmiş olmamdan mı geliyor?

Şaka bir yana bugün akşam eski üçlemeyi söyle bir special editionlarla tekrar izlemeyi düşünüyorum.
Katılmak isteyen buyursun.

Don't Make me destroy you, Young skywalker.
Bunu da ben severim.

darthseth demiş ki:
JediMaster_Revan
Bişi soracağım abi ya.
Bana inadın DarkSide'ı seçmiş olmamdan mı geliyor?

Şaka bir yana bugün akşam eski üçlemeyi söyle bir special editionlarla tekrar izlemeyi düşünüyorum.
Katılmak isteyen buyursun.

Don't Make me destroy you, Young skywalker.
Bunu da ben severim.

Benim kimseye inadım yok, her insan eşittir bana göre.Yine de tarihime ve değerlerime fiziksel saldırıda bulunanları ve bunu basitmiş gibi gösterenleri uyarırım.Gidip de bayrak yakmak gibi adice bir girişimde bulunmam ama...Neyse konu dağılmasın.

Ben de dark side'ı yeri geldiğinde severim aslında.Mesela avatarımda vader var.Tabi jedilerı daha çok severım ama dark side'ın force kullamınına da hastayım.Mesela kotor I ve II'de (oynamadıysan müthiş star wars oyunlarıdır, neredeyse filmlerden zevkli diyeceğim) hem dark hem light olarak bitirdim.Özellikle II'de dark olmak daha zevkli.Bir force crush var ki... :D

Ben episode IV'ün special edition versiyonunu netten indirip izledim.Diğerlerini çekmedim hiç çünkü Trilogy set almayı düşünüyorum...

"Vader, if you strike me down; i shall become more powerful than you can ever imagine" said Obiwan :)

Geri