Çatırdı Patırtı Sesler

s.a kardeşim paylaşımın nasıl olduğunu bilmediğim için sana demek istedim yardımcı olabilirsen sevinirim 5+1 ses sisteminin bufferi elliyince çalışıyo elini çekince kendi kendine duruyodu diğerlerinde hiç bir şey yok ama bufferimmi yoksa amfisimidir neyse o bozukmu anlayamadım 6 civarı hoporlor taktım biraz çaldı onlarda bozuldu ben ne yapmalıyım kardeşim bişe sole yardımcı ol rica ediyorum (led felan bağlı yalnız hepsinin kablosunu kontrol ederek taktıydım bayada oluyodu)

Bu tip sorunların ana kaynağı genelde onboard ses kartlarında cubase gibi asio driver isteyen yazılımlarla çalışabilmek için üretilmiş, 3. parti ara protokol yazılımları oluyor. Bu asio4all virüs gibi yayılıyor anlayamadığım şekilde. yahu ses kartımız için kendi firmasının ürettiği driver varken neden araya başka bir yazılım sokarak işleri içinden çıkılamaz hale getiriyoruz ki? Sonra yok windows kötü, yok şu kart stabil değil, hatayı kendimizde aramakta fayda var. ben şu an ssd+i5 işlemci ve win7 ile bütün produksiyon işlerimi rahatlıkla halledebiliyorum, önemli olan bütün halkaları sağlam seçmek. Ev studyosu da olsa bu bir yatırım ister, öyle ses kartını almakla bitmiyor bu işler. 2i2 çok güzel bir kart, ama tutup da buna 2+1 ya da 5+1 sistemler bağlamaya çalışıp, onlarla mix yapmaya kalkmak gerçekten akıl dışı. bu kartla mix yapabilmek için stereo yani L-r olmak üzere bir çift referans monitöre, ya da iyi bir referans kulaklığa ihtiyacımız var. özetle home studyo işine kolları sıvarken, mikrofonundan monitörüne, kartından kablolarına kadar herşeyi hesaplayıp ona göre yatırım yapalım ki sonrasında yarı yolda kalmayalım...

Geri