Emre Aydın

Bestial demiş ki:
nuwanda demiş ki:
Abicim eleştiri var, eleştiri var. Adam gitmiş Beyaz Show'daki Canlı Performans'ı beğenmeyip adamı bi daha dinlemek istememiş. Saygı duya duya bir hal olduk artık.

Emre Aydın sevmemek aykırılık değil, aaa bunu herkes seviyor bari ben sevmeyim diye bahane üretmek eziklik. Aykırılık değil.

Beyaz Show'da beğenmedin eee madem bu kadar canlı performans bilgin var TV'deki canlı performansın veriminin gerçeği (iyi yada kötü) yansıtmayacağınıda bilirsin.

Eleştiriye gelemiyorsan yazma diye bişey yok güzel arkadaşım eleştireye cevapları kaldıramayan yazmasın :)

Dikkat edersen Emre Aydın forumunda farklı kişiler mesaj yazıp eleştirdiğinde sen cevap veriyorsun. Yani biri geliyor, sen ona karşılık veriyorsun, diğeri geliyor sen ona karşılık veriyorsun. Tabii ki mesaj yazabilirsin karşılık verebilirsinde, Sanki böyle Emre Aydını korumaya yönelmek ya senin yaptığın, onu aşıyor. Anlatabildim mi?

Bu da seni aşmış, herkes dalgasına baksın.

"sevdigi muzisyeni savunan dinleyici" olayini en iyi bilen/anlayan insanlardan biriyimdir ama ....

muzik bir zevk, renk meselesidir.. herkesinki de farklidir.. bir matematik gibi 2+2 = 4 olayi degildir.. herkes ayni sarkiya bakip farkli sonuclara varabilir.. once bunu mantik cercevesinde kabul edelim..

simdi emre aydin veya akliniza gelebilecek herhangi bir muzisyen dunyanin en iyi, en super, en essiz, en esi benzeri olmayan albumunu yapabilir ama dedik ya muzik zevk, renk meselesidir diye.. hitap etmeyen adama hitap etmez.. orneklemek gerekirse kimi insan ispanak icin en sevdigim yemek der kimi insan ise altin tabakta gelse yemez... ayni hesap..

zevk, renk meselesinde birilerinin cikip "begenmedim" demesi de normal hatta siradan bir durumdur.. dedigim gibi "seven dinleyici"lerde ilk olarak aciklama/savunmaya gecen insanlardir.. bunlar bunu bilincli yaptiklari, karisindakileri insanlari aydinlatmaya, aciklamaya yonelik olduklari muddetce bir sanatci icin cok yararli araclar olabilirler..

ama evet simdi amaya geliyorum.. ne yazik ki emre aydin ve onun en yakin kitlesi soz konusu olunca ben bir cok ortamda yazilan begenmedimlere karsi "ezikler, salaklar" kelimeleri, dalga gecmeler, kucuk gormeler goruyorum.. ve bu benim gozumde cok kotu durmaktadir ve gene benim gozumde sanatciya da kotu yansimaktadir.. (nuwanda bilir bunu kendisine de daha onceden de soylemistim)

bu baslikta birkac kez emre aydin icin "s leri $ telafuzu" ile ilgili yazilar okudum.. sonrasinda da az once dedigim tarz mesajlar vardi.. benzer bir durum olarak azcik bile rock muzigi takip eden insanlar bazi kitleler tarafindan bir teomanin "ozenti aksanli" , bir kaan tangozenin " boguren arabesk" sarki soyluyor diye elestirildigini bilir.. ama acikcasi ne bir teoman ne de bir duman hayraninin cikip bu insanlara "sizi ezikler" vs tarzi cumleler kurdugunu ise gormedim.. hatta bunlara cevap bile vermeye tenezzul etmezler diyebiliriz..

kisa ozet: "zevk, renk" meselesi olan muzikte "ki$isel hakaretler" cok ama cok kotu duruyor ve sanatcinin algilanmasina kotu yansiyor..

saygilar, sevgiler...

emre aydın bence son dönemin en başarılı isimlerinden onu 6.cadden hatırlıyorum ve ozmanlar bir çok parcasını çok beeniyorudmm son albümü gerçekten çok süperr hele ''haraket vakti'' çok süperr olmuşş ellerine salık diyorum kısaca işallah yakın bi zamanda canlı dinleme imkanım olur daha dinleyemedim bi canlı performansı pcden izledim gsldi o an orda bulunma gerksinimi duyuyor insan nesen bence çok başarılı ve türk rockına katacağı daha çok şey var diye düşünüyorumm....

emre aydını dün gece makina da izledim. tavırları ve davranışları gercekten sahtecilikten uzak, oldugu gibiydi. bu yüzden kutluyorum onu. aynı sehirde aynı mekanlarda yasamış olmamızın verdigi de bir hemsehrivari bir yakınlık hissetmem de çok hoş.yolu açık olsun fakat içinde bulundugu ya da öyle hissettigi sonsuz depresyon fikrini atmasını diliyorum. 6. cadde den sonra tek tabanca bu zor yolda yalnız yürüme cesareti mükemmel.umarım hep ama hep yolu açık olur, hiç üzülmez.

kim dokunduysa sana ona git
nerde unuttuysan beni, orda kal! basarılar emre!

ivy demiş ki:
"sevdigi muzisyeni savunan dinleyici" olayini en iyi bilen/anlayan insanlardan biriyimdir ama ....

muzik bir zevk, renk meselesidir.. herkesinki de farklidir.. bir matematik gibi 2+2 = 4 olayi degildir.. herkes ayni sarkiya bakip farkli sonuclara varabilir.. once bunu mantik cercevesinde kabul edelim..

simdi emre aydin veya akliniza gelebilecek herhangi bir muzisyen dunyanin en iyi, en super, en essiz, en esi benzeri olmayan albumunu yapabilir ama dedik ya muzik zevk, renk meselesidir diye.. hitap etmeyen adama hitap etmez.. orneklemek gerekirse kimi insan ispanak icin en sevdigim yemek der kimi insan ise altin tabakta gelse yemez... ayni hesap..

zevk, renk meselesinde birilerinin cikip "begenmedim" demesi de normal hatta siradan bir durumdur.. dedigim gibi "seven dinleyici"lerde ilk olarak aciklama/savunmaya gecen insanlardir.. bunlar bunu bilincli yaptiklari, karisindakileri insanlari aydinlatmaya, aciklamaya yonelik olduklari muddetce bir sanatci icin cok yararli araclar olabilirler..

ama evet simdi amaya geliyorum.. ne yazik ki emre aydin ve onun en yakin kitlesi soz konusu olunca ben bir cok ortamda yazilan begenmedimlere karsi "ezikler, salaklar" kelimeleri, dalga gecmeler, kucuk gormeler goruyorum.. ve bu benim gozumde cok kotu durmaktadir ve gene benim gozumde sanatciya da kotu yansimaktadir.. (nuwanda bilir bunu kendisine de daha onceden de soylemistim)

bu baslikta birkac kez emre aydin icin "s leri $ telafuzu" ile ilgili yazilar okudum.. sonrasinda da az once dedigim tarz mesajlar vardi.. benzer bir durum olarak azcik bile rock muzigi takip eden insanlar bazi kitleler tarafindan bir teomanin "ozenti aksanli" , bir kaan tangozenin " boguren arabesk" sarki soyluyor diye elestirildigini bilir.. ama acikcasi ne bir teoman ne de bir duman hayraninin cikip bu insanlara "sizi ezikler" vs tarzi cumleler kurdugunu ise gormedim.. hatta bunlara cevap bile vermeye tenezzul etmezler diyebiliriz..

kisa ozet: "zevk, renk" meselesi olan muzikte "ki$isel hakaretler" cok ama cok kotu duruyor ve sanatcinin algilanmasina kotu yansiyor..

saygilar, sevgiler...

Bazen müzik 2+2=4 'tür. Ama bazen... ve ben bu bazenlere o kadar çok rastlıyorum ki.

Sanatçıyı zaten algılayamamış bir insana kötü yansıtacak birşeyimizde yok.

Gidip beğenmedim diyene cevap vermedim ama beğenmedim diyen tutarsızca beğenmemişse kusura bakmayın burası bir forum ve bizde bu forumda kibar olmak, insanların kalplerini kırmamak, saygı duymaktan sağır olmak için dolaşmıyoruz.

Uzun yazılar, güzel sözler... Lakin yazması kolay. Dışarda kalması kolay...

Teşekkürler tekrardan...

Dip not: Yüzünü göstermeyince ortalığı sallayabiliyormuş. Hemde 6 merkezden. :) Bu mesajın sana pikaçu

Bestial demiş ki:
Dikkat edersen Emre Aydın forumunda farklı kişiler mesaj yazıp eleştirdiğinde sen cevap veriyorsun.
valla bunu anlamak zor oldumu çok merak ediyorum doğrusu!birilerinin hakkında söylenenelere cevap verecek dinleyicileri olması ne güzel bir şey ama siz bunu çok farklı açıdan değerlendiriyorsunuz garip..
dün makinada cidden süperdi ya okadar tatlıki ''insan gibi insan''modeli Emre Aydın,müziğinede,kişiliğinede laf yok!

adam 6. caddedeyken popüler kültür içindekiler ilgilenmiyordu emre aydınla ne zaman tek başına çıktı sesi farkedildii aaa herkes bir fanı oldu anlatamam bu nedir ya??:.. bu adamın bir müzik geçmişi var öle popüler deyip bi kenara atılamaz ki. popüler olmadığı zamanlarda seven seviyordu!!.. çok da başarılı bir ses başarılı bir yüz seviyorum SEVİYORDUM da!..

ya siz neye tartışıyonuz ki adam orda para kazanıyo sizde burda tartışıyosunuz adamın yaptığı şarkılar size hitap ediyosa dinlersiniz etmiyorsa dinlemezsiniz bence müthiş çünkü bana yakın geldi şarkıları vede günümüzdeki gibi aptal aptal kelimelrle sırf şarkı olsun diye yazmamış birşeyleri anlatıp bunu müzüiğ ile ortaya koymuş süper tamgaz devam etmeli bu kadar aptal şarkıcıya günümüzde yer varsa ona haydi haydi olmalı

'sanatçıyı algılayamamış bir insana' diye geçmiş arkadaşımız iide olumsuz elştiri bişeyleri algılamadığı anlamına gelmez ki bir kere olumsuz eleştriyi yapabilmek için de algılamak gerekir eğer sen sırf o insan olumsuz eleştri yaptı diye onu algılayamamkla suçluyorsun bennce tekrar düşün diğer arkadaşımız da bunların sanatçıyı olumsuz etkileyeceğini yazmış gerçekçi olalım 6. caddeden fazla kimse bilmiyordu şimdi birçok kişi tanıyo benim yada senin yapacağın yanlış bir haraket o şarkıcıyı etkilemez onun zaten anlayan yada anlamayan birçok hayranı var çok saçma insanlar var ve onları eleştirennde çok ama hala ordalar ve birçok dinleyicileri var hiç bişeycik olmuyo emreaydının kimsenin savunmasına ihtiyacının olduğunu sanmıyorum
bende bu siteye emreaydın şarkılarını ararken girdim dikkatimi çekti konuşulanlar ve bence tartışılması gereken başka önemli konularr dururken sizin beğendiniz sanatçıya olumsuz eleştri gelmiş di küçük düşürücü sözlerle bu konuları tartışmanız hem saçma hemde yersiz
son olarak dinlemeye değer bir şarkıcı ama o kadarda abartılacak cinsten deill güzel günler sizin olsun

ya siz birkaç üyenin arasında geçen tartışmanın akışını bozmuş olacam ; ama bir sualim olacaktı ...
belki geçmiş sayfalarda dile getirilmiştir , bi malumatım yok pek takip edemediğimden ...
bilginizin olduğunu sanaraktan ... :
" sen anlarsın " isimli bir şarkı epeydir sanal alemde Emre Aydın'ın ismi altında dolanıyor ; fakat nerde olduğunu bilmiyorum ama bir sitede dinlemiş olduğum bir şahsın demosuydu gibime geliyor ... bir defa dinleyip sildiğimden pek hatırlamıyorum ... zaten ses de benzemiyor ...
Totalde diyeceğim şu ki :
O şarkı ( sen anlarsın ) Emre Aydın'a ait mi değil mi ??

Geri