Emre Aydın

bu grubun daha öncekileride dahil full albümünü dinledim belli bi süreden sonra sıkıyor neden diye sorcak olursan bu kdr acınaklı duygusal yapması ve şarkıların birbirine çok benzemesi bence yavaş yavaş modası geçecek zati ilk çıkış yapan grublar ikinci albümlerinde fazla tutulmazlar benden söylemesi aman dikkat!

madxcan_die
Söylediklerinde genel bir tutarsızlık sezdim nedendir bilinmez. Emre Aydın grup değil, eskiden gruptu ama.. dinlediğin full album dediğin hepi topu bir tane zaten, eğer 6.Cadde´yi kastediyorsan o da toplayınca iki ediyor... Onu geçtim, acınaklı duygusal ne demek bana bir açıklarsan çok mutlu olurum.
Ha bir de modası geçecek meselesini biz konuştuk geçti o. ben dedim ki "6.Cadde´nin müzik hayatına ara verdiği ve Emre Aydın´ın solo olarak çıktığı dönem arasında nispeten uzun bir süreç var o süreç içersinde dahi insanlar 6.Cadde´yi unutmamışlar sevmişlerdir dedim. Kemik kitle oluştuğundan ötürüdür dedim aynı insanlar şimdi Emre Aydın dinleyicisi olmuşlardır dedim. Yani o konuyu tartıştık bitti biz. Varsa elinizde başka bir şeyler onlardan girelim mümkünse...
**Sabır sabır ya sabır...

madxcan_die insan azıcık utanır,sıkılır.emreaydin baslıgına girip "bu grubun bütün albümlerini dinledim" le baslayan bi post yazan biri "hatalı solloma yapmışım" esprisini yapamamalı.Azıcık mahcup olmalı insan bazen,olabilmeli :D

Şu aldatma hikayesiyle ilgili de farklı düşünüyorum."aldattım" diyebilerek samimi oluyo bu adam aslında."hayır aldatmadım ama aldatıldım" deseydi eger evet belki cogunluk yadırgamayacaktı ama "hadi canım ordan" diye düsünürdüm ben.en azından ben.

albüm yapmadan önce de "ben kimseyi aldatmadım ve buna istinaden bir albüm cıkarıyorum izninizle" yazılı bir kağıt da imzalamadı emreaydin.Promosyon döneminde de "iyi aksamlar sayın seyirciler ben emreaydın ve kimseyi aldatmadım" şeklinde bir girişine şahit olmadım.Olan varsa bilemem.

duruşuna ters düştü eleştirisine asla katılmıyorum.samimiyettir bu,böyle bir şeyi söyleyebilmek samimiyettir.

aldatmış biri de karşısındakine -kim dokunduysa sana ona git- diyebilir içtenlikle.kesinlikle diyebilir,kendimden biliyorum :)
hülya avşarın yayın organına da ne kadar güvenilir onu da ayrı konusmak lazım bu arada.

misspain, söylediklerine sonuna kadar saygı duyuyorum ama fikrim değişmedi. Emre Aydın bugüne kadar her zaman inceliklere sahip, aldatılmış, kalbi kırılmış, terk edilmiş, duygusal bir adam imajı çizmiştir. Bu imaj böyle tutulmakla kalmamış, bu insanların gözüne hem de boyanarak sokulmuştur. Yoksa Kim Dokunduysa Sana Ona Git şarkısına gelene kadar albümde klip çekilecek bir sürü şarkısı vardır. Tutup da bu şarkıya klip çekiliyorsa, sorulduğunda açıkça aldatıldım diyebiliyorsa(ama kendisi vakti zamanında aldatmışsa) bu bir imaj çalışmasıdır artık benim gözümde. Zamanında aldatmış olan bir insanın aldatıldığında mangalda kül birakmayıp kim dokunduysa sana ona git, demesi benim gözümde (emreyi tenzih ederek söylüyorum çünkü hala öyle olduğuna inanmak istemiyorum) ikiyüzlülüktür. Dürüstçe cevap vermiştir emre, kabul. Ama o zaman bugüne kadar dürüst davranmamıştır. Evet aldatıldım ve bu şarkıyı yazdım, ama ben de aldattım zamanında, diyebileceği fırsatlar önüne bence bugüne kadar çok gelmiştir. Gelmiştir de söylememiştir bence. Zaten sorun emrenin aldatmış olması değil, aldattığını bugüne kadar gizlemiş olması. Emre misspain'in bahsettiği girişleri yapmamış ve kağıtları imzalamamış olabilir tabii ki ama aldatmayacak bir adam portresi çizilmiştir bence. Bununla insanların gözü boyanmıştır.

Bu yazılarım da şövdüm inşanı ehehe, ağlak adam, arabesk yapıyor, sahnede durmayı bilmiyor ıbızıbıbızı gibi gereksiz eleştirilerle aynı kefeye konmasın rica ederim. Emre'yi yarım yamalak dinleyip de ahkam kesenlerden değilim, onun her şarkısını dinledim, her röportajını okudum, yakaladığım her tv programında seyretmeye çalıştım, bulunduğum her yerde arkasında durdum, destekledim. Sonuçta benim kafamda oluşan emreaydın imajına tamamen ters buldum cevabını. Fikirlerimin değişmesini herkesten çok ben isterim, onun yüzünden beni ikna edecek birilerini arıyorum ve buraya yazıyorum ama henüz tatmin edecek bir açıklama gelmedi hiç kimseden. Kendimi hala kandırılmış gibi hissediyorum ve bu yüzden tepkiliyim, biraz ağır sözler varsa yazımda bu yüzden affola. Eğer ikna edilirsem özür dilemeyi bilirim.

Saygılar...

ben anladım anladım,toplumumuzda artık aldatmak farz olmuş gibi davranılıyor , böyle düşünen insanlara ne desek ters gelecek sanırım. mülkiyelinin dediği şeylere sonuna kadar katılıyorum,kafanızda emreaydın imajı çizmişsiniz diyenlere de güzel cevap,biz çizmedik,öyle çizildi.şarkılarına,kalitesine diyecek bir şey yok Emre'nin ama bir şeyler ters gidiyor sanki, bakalım zamanla öğreneceğiz ne var ne yok.

offffff yeter yaa lütfen demekki aldatmış ve kendiside aldatılarak cezasını çekmiştir ayrıca anlayamadığım şu yani kim dokunduysa sanaya klip değilde atıyorum kalan sağlar senin olsuna klip çekseydi daha mı az sevilicekti bu adam ayrıca kim dokundu-ysa sana imaj yaratmak için değil internet sitesinde fikri alınan üyelerin doğrultusunda klip çekilme kararı alınmış bi şarkıdır adamın imaj yapma gibi bi derdi olsaydı daha farklı bi yol bulurdu şarkı ses getirdi klip çekildi bu kadar yaa gözüğnüzü açın biraz yaa kaç sanatçı var onun kadar sevecen insanlara yakın şarkıları içimi acıtıyo kendimi buluyorum eminim ki bir çok kişi içinde öyle böyle olmayan kişilerde dinlemesinler ama adama hakarette etmesinler çıldırmak üzereyim yeter artık

haklısın bence imaj yapmaya çalışan bi adam değil zaten öyle olsa kendini tanıtmak amacında falan olsa magazinlerden düşmezdi ayrıca bir konserine gitmiştim son derece de efendi bir insan

bir insanın seveni kadar sevmeyeni olması da normal..önce bunu kabullenmek gerekli..ben de ilk "afili yalnızlık" şarkısıyla tanıdım, hoşuma da gitmişti şarkı..ama süre içerisinde gerçekten diğer şarkıları da dinleyince biraz "baygınlık" verdi..belki fazla duyduğumuz içindir.. mesela "redd" grubunun da ilk albümünde bayık bi iki şarkı vardı ama bu kadar baymadı, genelde dinlemesi keyifli müzikti...

tamam insan kendisinden birşeyler bulabilir..bu her şarkıda ve şarkıcıda mümkün esasında, içinde olduğun ruh haline göre bir çok şey anlam kazanabilir...bence fazla anlam yüklemeyin...umarım (pek sanmasam da) gelecek albümünde bu fikrimi değiştirecek bişeyler yapabilir...

caglasuer demiş ki:
offffff yeter yaa lütfen demekki aldatmış ve kendiside aldatılarak cezasını çekmiştir ayrıca anlayamadığım şu yani kim dokunduysa sanaya klip değilde atıyorum kalan sağlar senin olsuna klip çekseydi daha mı az sevilicekti bu adam ayrıca kim dokundu-ysa sana imaj yaratmak için değil internet sitesinde fikri alınan üyelerin doğrultusunda klip çekilme kararı alınmış bi şarkıdır adamın imaj yapma gibi bi derdi olsaydı daha farklı bi yol bulurdu şarkı ses getirdi klip çekildi bu kadar yaa gözüğnüzü açın biraz yaa kaç sanatçı var onun kadar sevecen insanlara yakın şarkıları içimi acıtıyo kendimi buluyorum eminim ki bir çok kişi içinde öyle böyle olmayan kişilerde dinlemesinler ama adama hakarette etmesinler çıldırmak üzereyim yeter artık

pardon?kim hakaret ediyor emreaydın'a?eğer kastettiğin bensem bir yanlışın var. ben de emreaydın hayranıyım. onun tüm şarkılarını severek dinliyorum, her yerde onu hep elimden geldiğince savundum, röportajlarını okudum, emreaydının şahsıyla da ilgili en ufak bir problemim yoktur, kendisi gayet efendi ve düzgün bir kişiliktir. yaptığı müziği isteyen beğenir isteyen beğenmez ben şahsen sözlerinde kendimden çok fazla şey buluyorum. tam da bu yüzden bugüne kadar seyrettiğim, dinlediğim, yaptılarını gördüğüm adamla "aldattım" açıklamasını ben yan yana yakıştıramıyorum. siz yakıştırabiliyorsanız, olsun yapmıştır diyebiliyorsanız, siz zaten aldatma/aldatılma olaylarına bu kadar normal yaklaşıyorsanız amenna, ben yaklaşamıyorum, ben yakıştıramıyorum, böyle olunca da herşey bir anda bir imaj çalışmasına dönüşüyor gözümde.

ben sevdiğim, saydığım insanı desteklerim de eleştiririm de. benim tarzım bu. benim hayranlık anlayışım da bu. insan hayran olduğunu hem sever hem de yeri geldiğinde herkesten önce eleştirir, eleştirebilmelidir. ben emreaydını o kadar dinleyen ve benimseyen bir insan olarak yanlış olduğunu düşündüğüm bir şeyini gördüğümde tabii ki sitem etme ve eleştirme hakkına sahibim. bunu yapmak hakaret etmek değildir. hakaret etmem de kimseye ben, emreye hakaret edeni de önce ben haklarım :)

bir de yazılanların tamamını okumadan,hazmetmeden saldırma durumu söz konusu.Mulkiyelinin dediği gibi Emreye hakaret eden yokki,hatta ben de pek çok forumda kendisini savunmuşumdur ,tam destekçilerinden biriyim ama her yaptığına da eyvallah diyecek halimiz yok, güzel yaptıklarını alkışlıyorsak,kötü bir tarafı olduğu zaman da eleştirmek gerekir,yani dost acı söyler durumu tamamenama olay iyi dinlerlikten çıkıp fanatikliğe dönünce böyle ters cevaplar veriliyor.

arkadaşar çok pardon ama ben o an sinirimden bu sözleri kimleresöylediğimi yazmayı unutmuşum size birşey söylediğim yok bu aldatma aldatılma imaj yaratma meselesini düşünürken bi arkadaşımın mesajını gördüm emreye söylenmedik laf kalmamış youtubedaki videolarda benim sinirim onlaradır ama anlatımım yanlış olmuş özür dilerim tabiki bi insan sevdiği insanı eleştrebilmelidir aldatma/aldatılma konusundaki fikrim ise aynı değişmedi ama benim sinirim bu adama olur olmadık eleştri yapanlaradır kendi fikrini savunanlara değil bu adamın başarısını efendiliğini görmezden gelen herşeyi çok iyi bilen arkadaşlaradır ama anlatamamışım tekrar özür dilerim

Fadıl Dinçer
Yönetici

Ynt: Eylül 2007 HÜLYA dergisinde Emre Aydın'la röportaj
« Yanıtla #96 : Bugün 01:07:14 » Alıntı Değiştir Sil Konuyu böl

--------------------------------------------------------------------------------
Alıntı sahibi: neno üzerinde Eylül 04, 2007, 18:59:20 ÖS
açıkcası emre aydının birini aldatması beni hayal kırıklığına uğrattı.çok şaşırdım çünkü onu biz herzaman duygusal biri olarak tanıdık.böyle bişeyi heralde küçükken falan yaptı

Arkadaşlar burada önemli bir ayrıntı var;emreaydin o soruyu "hayır aldatmadım" şeklinde cevapladı."Aldatmış ve yakalanmış olsaydın ne yapardın?" sorusuna da "ortaya çıksaydı ve aldatmış olsaydım terkedilirdim heralde" gibi bir cevap verdi.

Bunun dışında da röportajda bir sürü hata! var.İlk aklıma gelen şudur ki Çiğdem değil O,Didem :)

Yalan ve yanlışlarla dolu bir röopartaj bu işin özeti.

Fadıl Dinçer`in emreaydın resmi sitesindeki açıklamasını az önce okudum ve paylaşmak istedim.Hoş,aksi olsa da benim için değişen bir şey olmayacaktı.

bu kadar rezalet görmedim. hayır aldatmadım yerine evet ben de aldattım yazmışlar resmen. Yazan şahıs çok mu mutlu oldu acaba yalan yanlış şeyleri yazarak.Yazık...bu arada bilgilendirme için teşekkürler misspain.

İşte sonunda duymak istediğimi duydum.
İçim çok rahat artık.
Yazık hakikaten kendilerini ne hale düşürüyorlar, bu yapılan resmen çocukluk ve kıskançlık. emreaydın bunun hesabını sormalıdır bence.
Bilgilendirme için teşekkürler...

emre aydın iyidir güzeldir severim şarkılarını ama onun rock türünde müzi yaptığını düşünmüyorum. Evet belki rock müziğin sahip olması gereken bütün enstrümanlara vs. sahip ama yaptığı müzik türü alternatif ve pop arasında bişey. Tabiki herkesin görüşü farklı.

Saygılar..

Geri