Emre Aydın

Eğer üniversitenizin şenliklerine dinlemediğiniz bir sanatçı geliyorsa, yapılacak tek bir şey var, şenliğe gitmemek, ya da o konserle ilgilenmemek. Bu kadar basit ve açık.. Her zaman her yerde sizin istediğiniz isimler konser verecek diye bir kaide yok.

Ayrıca, sizin sevmediğiniz sanatçılar da bu şekilde fütursuzca eleştiriliyorlar mı bilmiyorum ama eminim öyle yapılsalar pek hoşunuza gitmezdi bu durum. Ooo, pardon, bir çoğunuz zaten mükemmel insanların müziklerini dinlediğiniz için hiçbirimiz onları eleştiremeyiz.

Sevmemeniz mevzu değil, bunu söylemek istemiyorum, söylemek istediğim eleştirirken takındığınız tavır. Biraz daha dikkat arkadaşlar.
Sevgiler, saygılar.

smyr_ea demiş ki:
irin demiş ki:
kendisi bilkent şenliklerine geliyormuş... :(

tanrım neden en tiksindiğim ve en nefret ettiğim insanlar gelir şu şenliklere anlamıyorum :evil: :!:

(not: emre aydın severler alınmasın lütfen. öyle bi içimi dökiyim dedim, bir de bilmeyenler haberdar olsun)

Lütfen hakaret içeren sözler sarfetmeyelim.Emre Aydın sevenler alınmasıjn diyorsun ama alınmamak elde değil...

Bence bu yorumda herhangi bi bişey yok.Arkadaş sevmediğini ve tiksindiğini söylüyo emre aydın'dan kendi görüşüdür.Arkadaşı anlayabiliyorum.Kendine göre daha iyi veya sevdiği tarzına daha uygun bi grup bekliyodu herhalde..Tepki bu yüzden bence.Hakaret edici bişey göremedim ben burada.Nefret bi hakaret değil sadece bi duygudur.Ve herkes duygu ve düşüncelerini söylemekte serbesttir.
Bilginize...

Seversen gidersin, sevmezsen gitmezsin.Buda bu kadar basittir. ;)
Ama Judas veya Metellica'nında o şenlikte olamayacığını bildiğimize göre fazla şaşırmamak gerekir. ;)

Aaa sağ ol verdiğin kıymetli bilgiler için.
Bizim de anlatmaya çalıştığımız o, nefret bir duygu tabii ama ifade tarzını yanlış buluyorum. Bu da benim görüşüm. Sonuçta ben de okuluma gelen bütün gruplara ayrı ayrı sevgi/yergi sözleri yazsam, hoş olmazdı. Sevdiklerime oh oh ne güzel, geliyorlar.. sevmediklerime ıyy nefret ediyorum neden gelirler anlamam. Çok şık bir durum değil açıkçası. Sevmediğim sanatçıların da sevenleri, bir müziği ve o müziğ gösterdikleri bir emek var. Bunu göz ardı etmek yanlış olur. Sevilsin, ya da nefret edilsin. Olayın özü benim için budur.
Ve evet, istemeyen gitmez. Gitmeyiverirsiniz, sorun kalmaz. Emre Aydın´ın oraya seven insanlar için gittiğini düşünürsek, sevenlerinin de orada bulunduğunu düşünürsek, kaybedenler kadar kazananlar da var ;)

hande_sh demiş ki:
Aaa sağ ol verdiğin kıymetli bilgiler için.
Bizim de anlatmaya çalıştığımız o, nefret bir duygu tabii ama ifade tarzını yanlış buluyorum. Bu da benim görüşüm. Sonuçta ben de okuluma gelen bütün gruplara ayrı ayrı sevgi/yergi sözleri yazsam, hoş olmazdı. Sevdiklerime oh oh ne güzel, geliyorlar.. sevmediklerime ıyy nefret ediyorum neden gelirler anlamam. Çok şık bir durum değil açıkçası. Sevmediğim sanatçıların da sevenleri, bir müziği ve o müziğ gösterdikleri bir emek var. Bunu göz ardı etmek yanlış olur. Sevilsin, ya da nefret edilsin. Olayın özü benim için budur.
Ve evet, istemeyen gitmez. Gitmeyiverirsiniz, sorun kalmaz. Emre Aydın´ın oraya seven insanlar için gittiğini düşünürsek, sevenlerinin de orada bulunduğunu düşünürsek, kaybedenler kadar kazananlar da var ;)

Yani konuyu nerden nereye çekmissin ya inanamıyorum.Arkadaşın anlattığı orda sevmemesinin nedeni dinlememek anlamına geliyo.Yoksa emre aydın'da onun için gelmiyo. :) senin yaptığın guzel bişey tabi.Emin ol bende aynısını yaparım.Ama biraz daha dikkatli anlayabilirsek karşıdakinin söylediklerini hiçbi polemik çıkmıcak arkadaşım ;)
Sanatçının gösterdiği emek zaten o şenliğe gidecek sevenleri tarafındanda verilicek emin olabilirsin. ;)
Görüşünede saygılıyım herkese olduğu gibi.
Sonuç olarak isteyen gider istemeyende gitmez!!!Ama ben gitmek isterdim çünkü Emre Ayın'ı hiç canlı izleyemedim şu ana kadar.Sahne performansını merak ediyorum doğrusu. :arrow:

rocknsebo demiş ki:
Kendisi bi röportajında kafama ne eserse onu dinlerim diyodu.Tabiki olabilir ama içinde Bi rock şarkıcısının (kendi veya dinleyenlerinin tabiriyle ) TSM dinlemesi tuhafıma gitti doğrusu.
Bu yanlış.Sanatçı,özgün tarzını oluştururken her müzik dalından kendine pay çıkartabilir.Bunu harmanlayabilir.

Ayrıca yeterli artık tartışmalar.İsteyen gitsin,istemeyen gitmesin.Ayrıca buraya seviyorum,sevmiyorum deyipte polemik yaratıp kaçmayın.Kayda değer düşünceleriniz varsa belirtin açıklamasıyla beraber.

hayranları sayesinde artık uzaktan dinlediğim abimiz. yaptığı herşeye aa süper diyen, popülerliği arttıkça mutlu olan bi dinleyici kitlesi var. tek eksi tarafı da bu galiba emre aydının.. bu emre aydının eksisi neden oluyor? diyen olacaktır. eğer istemese her dergiye röportaj da vermez, fan sitesine mesaj da yazmaz..

Bence öyle 10 numaralık bi sesi yok söyleyişinde zaten bi arabesklik var. İyice abartmış söylerken bu albümde. 6.Cadde albümü afili yalnızlık albümünden daha iyi.

morgaine demiş ki:
her zaman atışmalarla dolu sayfaları olduğu kesin.beğenen beğenmeyen kitle fazla umursamayın bu kadar.emre aydın halinden memnun.istediği oldu onun.

Ne demek istediğinizi anlamadım. Biraz daha açarmısınız..

Yani Emre herkesin kendi için tartışmasını istiyordu, oldu.

eğer böyle demek istediyseniz;

Emre'yi iyice bir tanımanız lazım.

Tanımadanda böyle yorumlar yapmayın.

Emre müziğini yapmak istedi, çok ta güzel yaptı.

Şimdi hakkını alıyor.

Biz Emre Aydın fanıyız ve bununlan gurur duyuyoruz.

morgaine demiş ki:
her zaman atışmalarla dolu sayfaları olduğu kesin.beğenen beğenmeyen kitle fazla umursamayın bu kadar.emre aydın halinden memnun.istediği oldu onun.

Ne demek istediğinizi anlamadım. Biraz daha açarmısınız..

Yani Emre herkesin kendi için tartışmasını istiyordu, oldu.

eğer böyle demek istediyseniz;

Emre'yi iyice bir tanımanız lazım.

Tanımadanda böyle yorumlar yapmayın.

Emre müziğini yapmak istedi, çok ta güzel yaptı.

Şimdi hakkını alıyor.

Biz Emre Aydın fanıyız ve bununlan gurur duyuyoruz.

Yanlış anlamış olabilirim.

İnşallah sizin dediğinizi kastedmiştir.

Bu konuya her baktığımda Emre'yi kötüleyen yorumlar okuduğumdan önyargılı okumuş olabilirim...

irin demiş ki:
kendisi bilkent şenliklerine geliyormuş... :(

tanrım neden en tiksindiğim ve en nefret ettiğim insanlar gelir şu şenliklere anlamıyorum :evil: :!:

(not: emre aydın severler alınmasın lütfen. öyle bi içimi dökiyim dedim, bir de bilmeyenler haberdar olsun)

böyle bir şey yazıp yazıp altına "alınmasınlar lütfen" ibaresini ekleyince bu mesaj saygılı bir mesaj olmuyor.bir sebepten uyuz oldugunuz her adama canınız ne isterse yazıp altına "lütfen" ekleyin o halde,seviyeli ve saygılı bi mesaj olmuş olsun o.

"pardon çıkalı eşekler çoğaldı" ne güzel laftır.

ben de irin nickli şahıstan tiksiniyorum.hem de "alınmayın lütfen" diye bitirmeden mesajı.

kenji demiş ki:
hayranları sayesinde artık uzaktan dinlediğim abimiz. yaptığı herşeye aa süper diyen, popülerliği arttıkça mutlu olan bi dinleyici kitlesi var. tek eksi tarafı da bu galiba emre aydının.. bu emre aydının eksisi neden oluyor? diyen olacaktır. eğer istemese her dergiye röportaj da vermez, fan sitesine mesaj da yazmaz..

sürekli takıldığım bir site değil burası ve uzun zamandır arada sırada girip belirli başlıkları okuyorum ve bazen de yazıyorum.
türkrock dinleyicisi hala bir ileri beş geri.
"bence bu rock değil pop","bence çok populer oldu" gibi ezberleri ben artık görmekten gerçekten sıkıldım.sıkıldım da kendi fan sitesine mesaj yazan şarkıcıyı eleştirene de ilk defa rastlıyorum.ve gerçekten merak ettim ne gibi bir sakıncası! vardır bunun sana göre kenji?

gripin' de, emreaydın da fanlarıyla yakın temasta olmayı, fan sitelerine mesajlar yazmayı, hatta fanlarıyla direk kişisel bağ kurmayı, enerjinin geriye vurumunu direkt olarak almayı seven insanlar. Düşününce bende bunda bir sakınca göremiyorum. Hatta gayet doğru bir hareket gibi geliyor bana. Herkes yaptığı işin geri dönüşünü gözleriyle canlı bir şekilde görmek ister, konsere gelen kitle kimi zaman yanıltıcı bir kitle de olabileceğinden bir şekilde gerçekten takip eden ve benimseyen insanların tepkisini bilmek onlar için önemli olabilir. Bunun ne sakıncası vardır ki?

Galiba arkadaşlar havalı, kendini beğenmiş, ukala sanatçılardan hoşlanıyor. Ama üzgünüz Emre o kadar karakterli bir insan ki sizin hoşlandığınız tarzdan olamayacaktır. Yazıklar olsun ki sizin gibi dinleyicilerini kaybediyor havalı, kendini beğenmiş, ukala olmayarak....

ezogelin demiş ki:
arkadaslar emre aydın !!!

ben diyorum ki 5 ay sonra kimse dinlemicek bu sanatçıyı !!!

bunu sizde biliyorsunuz

sanatçı çıkışı yapıyor ve 1 sene sonra yalan oluyor

emre aydında bunlardan bir tanesi

Şimdi okudum da bu yorumu,

Ekleyeyim dedim...

Mesajın Tarihi: Sal 30.01.2007 9:44

Kaç ay oldu ya Emre çıkalı...(?)...

:LOL: :LOL: :LOL:

Geri