Moribund Oblivion

Moribund Oblivion Aktüel dergisinin kasim ayinda yer aldi. Aktuel dergisi gruba genis yer ayirdi.

moribund-aktuelroportaj2.jpg

Yeni site www.bahadiruludaglar.net acilmistir!!! sitenin downloads bölümünden ocak 2007'de cikacak Bahadir Uludaglar'in 2.solo albümü "Gecmisin Kasvetli Izleri"nden "Geride Kalan Yillarim" isimli parcanin hem Türkce, hemde ingilizce versiyonunu dinleyebilirsiniz. Bu albümden yayinlanan ilk mp3 oluyor. Albüm normalde 3 yabanci dil versiyonu olan parca disinda tamamen Türkcedir.

Eski site www.bahadiruludaglar.com tamamen kapanmistir!

bugun normalde aktüel dergisi almayacaktim ama dergi trivium posteri veriyordu o yuzden hemen kaptim(gerci arkada nez i gorunce bir hos oldum ya neyse :D) yanliz kapakta heavy metale de el attik ve altinda moribund oblivionm yaziyor ilginc geldi bana :D

Yeni site www.bahadiruludaglar.net acilmistir!!! sitenin downloads bölümünden ocak 2007'de cikacak Bahadir Uludaglar'in 2.solo albümü "Gecmisin Kasvetli Izleri"nden "Geride Kalan Yillarim" isimli parcanin hem Türkce, hemde ingilizce versiyonunu dinleyebilirsiniz. Bu albümden yayinlanan ilk mp3 oluyor. Albüm normalde 3 yabanci dil versiyonu olan parca disinda tamamen Türkcedir.

Eski site www.bahadiruludaglar.com tamamen kapanmistir!

ilk Groza albümü Life, After Life’tan cekilen ilk klip Dream Tv’den sonra simdi youtube.com’da:

http://www.youtube.com/watch?v=9Hq585LMnUQ

black metalin bi felsefesi vardır kendi çapında underground ruhu ve siz çok reklam yapıyosunuz turkish black metal,aktuel dergisine filan çıkmalar bunlar black metale ters bence imajınız filanda çok komik bana kızmayın ama bu benim ve çevremdeki insanların görüşleri,yinede başarılar dilerim...

görüslerine saygiliyim, olabilir bazi seyleri begenmeyebilirsin fakat örnegin grubun imaji suanda klasik bir kuzeyli black metal grubu imajindan farkli degil. sanirim sen corpse paintli, kostümlü imajlara sicak bakmiyorsun. ayrica yaptigimiz bos reklam degil, yani grupla ilgili sürekli gelismeler oluyor ve bunlardan insanlari haberdar etme gayreti içindeyim. medya'da grubun yer almasida tamamen medyanin gruba olan ilgisi ile alaakli bir durum.

Açıklıkla ifade edeyim öncelikle Black Metal, nedense çoğu zaman müzik ve imajın birleşimi olarak tartışılıyor. Bana war yada corpse paintli Türk black metal grubu açıkcası absürd geliyor. Kuzeyli gruplara benzeme isteği ve satanizm içeren sözleri de. Türk black metal grubu olur mu? kesinlikle olur. Ama dışarıdan alınmış imajlar, konular, söylemler ve duruşlarla bir adım ileri gitmez. Senelerden beri, albümü ve demosu olan olmayan bir çok grup konuşulur pekde ayakta duran olmamıştır ne yazık ki. Bizim ülkemizin piyasa koşullarında sözüm ona bir sürü Black metalci olmasına rağmen çıkan her albüm her demo ne yazık ki bu uğraşılar içinde olan müzisyenleri de besleyememektedir. Yurtdışına açılmak da pek kolay değil ne yazık ki, orjinal bir şeye bir fikre ihtiyaç vadır bu durumda. Sözüm ona x tazı ülkelerin gruplarının klonu olmak yeterli olmaz bence. Ha diyeceksiniz ki, neden karanlık bir tablo çiziyorsun, insanlar uğraşıyor. Doğru, biz dinleyiciler onlarca demoyu veya albümü satın alıyoruz. Ülkemizde kaliteli müzik üretenlere en azından ben böyle destek veriyorum. Ama klonlanmış gruplardan ben şahsım adına sıkıldım. Bilmem kim ülkesinin war metal yapan grubunun mensubu olduğu ülkenin tarihinin, bende alası var, pagan kültleri ise konu, zaten en eski paganizm'in doğuşu Anadolu ve Mezopotamya her şeyin komiği daha öncesinden de gelen sözlü gelenekler de var. (TDK Türk Mitolojisi tavsiye olunur) En önemlisi bunu anlatılabileceği bir dil var konuştuğumuz. Komik İngilizce hatta latince sözler yazmak yerine kullanabileceğimiz. Bilmem özgün bir ekstrem müzik varyasyonu neden çıkmaz ülkemizden hayret ederim.

Hoş konu Moribund Oblivion konusu, belki bazı kısımları yukarıda yazdığım kısmı grubu ilgilendirir belki gözönüne alırlar belki de kızarlar bilmiyorum. ben Kjan albümünü dinledim ve gerek produksiyon gerekse de tarz olarak begenmedim. Eminim bu kaydı çıkartmak için türlü zorluklara katlanmışlardır ama bende dinleyici olarak kendi çapımda destek verdiğimi düşünüyorum albümlerini alarak. Umarım başarılı olurlar. İyi şanslar...

farklilik diyorsan sana özellikle moribund oblivion'un son albümü "machine brain" ve bahadir'in yeni solo albümü "gecmisin kasvetli izleri"ni dinlemeni tavsiye ederim. klon olayiyla ilgili pek birsey bulamazsin sanirim. tabi bu benim düsüncem ama dinlemende fayda var dostum.

bahadir uludaglar'in yeni solo albümü cikmadi fakat ilk solo albümü ve ocakta cikacak olan ve tamami türkce olan yeni albümünden mp3 için: www.bahadiruludaglar.net e bir bak istersen derim.

ayrica: moribund oblivion almanya turnesi detayları: http://www.delikasap.com/content.asp?conid=600

bahadır uludağları'ın oğlu küçük bahadır ogün okula gitmiştir yine...ders matematiktir ve küçük bahadır matematikten 666 almıştır :) bahadırın bu kadar zeki olmasının altında olan gizemi anlamaya çalışan öğretmen ailenin etkisinin olduğunu düşünerek
şunu sorar :

iğrenç matematik hocası : bahadır baban ne iş yapıyor??
k.bahadır : karanlık işler çeviriyor hocam ??

:: :) moribund oblivion u seviyorum...

ravenwoods demiş ki:
bahadır uludağları'ın oğlu küçük bahadır ogün okula gitmiştir yine...ders matematiktir ve küçük bahadır matematikten 666 almıştır :) bahadırın bu kadar zeki olmasının altında olan gizemi anlamaya çalışan öğretmen ailenin etkisinin olduğunu düşünerek
şunu sorar :

iğrenç matematik hocası : bahadır baban ne iş yapıyor??
k.bahadır : karanlık işler çeviriyor hocam ??

:: :) moribund oblivion u seviyorum...
hahahhahahaaa.. güzeldi be hocam..

Black metal pek dinlemediğim için, grubun imajı hakkında yorum yapıcam.
Black metal yapan grupların ilk kez makyaj yapmaya başladıkları zamanlarda, bunun belli bir amacı vardı. Bunu ilk yapanlar kuzeyli gruplar olmuştur ki Viking geçmişlerinden gelen bir geleneği, yaptıkları müziğin sözlerinde anlatılan şeyleri yapan kişilere bürünmek amacıyla yapmışlar ve yüzlerini boyamışlardır.
Sonra bu müzik popüler oldukça, bu makyajın felsefik bir tarafı kalmamış, show için bütün gruplar yapmaya başlamıştır.
Makyaj yapmanın cılkının çıktığı şu zamanlarda, farklı bir imaj yapmak, insanların gruba bakış açılarını oldukça değiştirecektir.
Özellikle kuzey ülkelerinde bu müziği yapanların sayısı oldukça fazla iken, Türkiye'den bir grubun aynı imajla ne kadar ilgi çekeceği düşünülmesi gereken bir şey.
Ben grubun yerinde olsam; bu kuzey kültürünün etkisinden kurtulurdum. Ne majyaj yapardım, ne de spike takardım. Yeterince yapıldı onlar. Madem savaşçı imajı sergilemek istiyorlar, kar kamuflajı giysinler çok daha ilgi çekici olur.

Geri