Perdesiz Elektro Gitar ve E-Bow..

zaz; bir an önce kaydet meraklandım şimdi bak :) valla iyi cesaret etmişin ne kadar dandik olursa olsun herhangibir gitara öle bi işlem yapamam içine ederim diye tebrikler :D

zaz slm bende yakında bir fender stratı yapıyorum perdesiz.
manyetilklerin ve kullandığın tel ne dir?bizi bilgilendirsen?
tonu duyunca bizede bir referans olur..

zaz demiş ki:
Arkadaşlar bugün e-bow siparişi verdim.şimdi bu aletten ancak perdesiz gitarlamı randıman alınır? Onun dışında ucuzma mal edebiliceğim perdesiz bi elektro gitar yapmak istiyorum sizce buna uygun gitar ne olabilir.Aklımda Cort un x2 yada zenox serisi var..Yorumlarınızı bekliyorum..

eğer alaturkaya meraklıysan, yani nağme falan atmak istiyorsan , şüphesiz perdesiz yaptıracaksın...bunun içinde saz teli yüksek bir gitar alırsan çok daha iyi olur...perdesiz yapma olayına gelince kendin yapmanı tavsiye etmem ama para vermiyelim diyeceksen,perdeleri çıkar dikkatli bir şekilde...sonra git marangozdan istediğin renkte kaplama al...onları ince ince kes..2 kişi yaparsa daha sağlıklı olur...sıvı japon ve aktivatör al..biri kaplamayı esneterek araya sokacak,diğeri tuşeye yaymadan japon sıkacak ve ardından aktivatör....bu iş bitince fazlalıkları al...ve gelelim tesfiyeye..220 zımpara al 3-4 tane...yine git marangoza..tam tuşun ölçüsünde (genişlik-uzunluk) sıradan bir ağaç kestir...çift taraflı bant ile zımparaları keserek bu takoza yapıştır...takozun tamamı sapa deyecek şekilde tesfiye yap..ama tesfiye yaparken,tuşedeki BOMBEYE dikkat et..onu bozmadan yapmalısın..japonlar izleri çıkana kadar ve kaplamalar iyice tuşe ile bir oluncaya kadar yap bunu..ne zaman olduğunu öğrenmek için 1 metrelik cetvel al..bunu mastar olarak kullanıcaksın...cetveli tüm sapa deyecek biçimde tuşa yapıştır..ve ışığa doğru bak..eğer cetvelin altından ışık giriyorsa,burası alçaktır..veya diyer yerler yüksektir..buraya dikkat..dolayısıyla olmamış demektir ve zımparaya devam..3 açıdan bakıcaksın cetvel ile..tuşu önünde yan duruyor..arka tarafından ..ortasında..ve önünden..hiç bir yerinden ışık gelmeyecek...o zaman sapı düzelttin demektir.. :D ...ama tesfiyeye dikkat..şakaya gelmez..bi bakarsın tuş bitmiş sapa inmişin.. :D ...kolay gelsin..haa ama hiç uğraşamam,ustaya yaptırırım diyorsan,

ben erkem özkarpatı tavsiye ederim.çünkü yanında çalışıyorum :D

velfecri verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, peki bu işlemi (tuşeyi değiştirmeden) ekrem ustada yaptırmak istediğmiz zaman ne kadara mal olur yaklaşık olarak? Birde abonoz yada gülle kaplatsak tuşeyi ne kadara mal olur?

Geri