Kayıt Yapmak

A

Airoud

Merhabalar,

Ben kayıt yapmak istiyorum ve nelere ihtiyacım var , ne kadar süreye ihtiyacım var bilmiyorum :) Bana yardımcı olursanız sevinirim...

Bildigim kadarıyla cubase, ses kartı, mikrofon felan gerekiyor :))

Sorun cevapsız kalmasin.
Konuyla ilgili birçok baslik var öncelikle daha dikkatli arastirmani öneririm.
Ne kaydi yapacagini yada enstürmanist olup olmadigini bilmiyorum ama
1. Bilgisayar
2. Ses karti
3. Monitör kolon yada kulaklık mümkünse her ikisi
4. Midi kayit yada klavye kullanabiliyorsan midi klavye
5. DAW olarak gecen yazilimlardan senin için uygun olani detayli bir konu ( Cubase - Pro Tools - Logic eklenebilecek birkaç tane daha var )
6. Vst ve plug inler
7. Ses kaydi alacaksan mikrofon
Temelde olmasi gerekenler bunun disinda gitar - bas gitar yayli - nefesli veya akustik enstürmanlar kaydedeceksen eklemen gereken donanimlar olabilir.
Ne kadar süreye ihtiyacin olduğu cevapsız soru, öğrenmen konusunda ise tamamen azim - kapasite - ayirabilecegin zaman ile doğru orantili...
sadece basliklar halinde yazdım özellikle detaylandirmami istediğin basliklar için sorular sorabilirsin. bilgim dahilinde cevaplarim.
kolay gelsin...

@LoRdOnUr

Midi kayıt, vst ve plug-in ne oluyor?

Bunun dışında enstrümanı ses kartına taktık diyelim. Sesi bilgisayara kaydetmek ve monitörden ses almak için yetmiyor mu? Mikrofonun görevi nedir?

Bunun dışında enstrümanı ses kartına taktık diyelim. Sesi bilgisayara kaydetmek ve monitörden ses almak için yetmiyor mu? Mikrofonun görevi nedir?

Mikrofon olmadan, Guitar Rig veya Amplitube vb. programlar kullanacaksınız veya gerekli donanıma sahip prozesör (Line6 Boss vb.) kullancaksınız.
Eğer kullandığınız hoşunuza giden bir amfi + setupınız varsa işte bu noktada mikrofon o işe, yani o hoşunuza tonu, sesi bilgisayarda kayıt ortamına taşımaya yarıyor.

Mikrofon olmadan, Guitar Rig veya Amplitube vb. programlar kullanacaksınız veya gerekli donanıma sahip prozesör (Line6 Boss vb.) kullancaksınız.
Eğer kullandığınız hoşunuza giden bir amfi + setupınız varsa işte bu noktada mikrofon o işe, yani o hoşunuza tonu, sesi bilgisayarda kayıt ortamına taşımaya yarıyor.
Zaten Guitar Rig ve monitör kullanıcam hocam. Sanırım bunun için mikrofona ihtiyacım olmayacak. Doğru mu anladım.

@LoRdOnUr

Midi kayıt, vst ve plug-in ne oluyor?

ben bilgim dahilinde tum sorularina cevap vermek isterim ama oncelikle seni biraz arastirmaya itmekte fayda goruyorum
Google üzerinde vst midi kayit vb... birçok konuda ilk bilgileri edinebilirsin. kaynak konusunda istersen link paylaşabilirim

Geri