Her Kanalin Kendi Eq Su Olmasi Onemlimi

Arkadaslar kendim 3 kanalli bir amfi yapiyorum. sizce her kanalin ayri eq su olmali yoksa bir tane master yeter mi ??
Sahse 3 kanala ayri eq yapmaya useniyorum. sahne deneyimim yok. sadece evde caliyorum. sizce cok onemli her kanala ayri eq?

Bu kadar basit birşey mi amfi yapmak acaba? Benim öyle çok elektronik bilgim yok. Ama babam bayağı anlar bu işlerden. Ortalama bir amfi kaç kuruş cep yakar acaba?

Ne yaptığına göre değişir fiyat ama okadar kolay değil tabiki, elektrik mühendisligi okuduğum zamanlarda yapmıştım. Eğer eloktronik bilgin yoksa özellikle lambalı ampli yapmak çok riskli zira 300-400 Voltlardan bahsediyoruz fakat merakın varsa boost pedallarindan başlayabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Preamp kismi mesa mark ii nin preampi olacak. lambali yani. bu zaten 2 kanal preamp birde icine marshall guvnor devresi ekleyip ayni amfisen british soundda almayi dusunuyorum. cikis transformatoru bulamadigim icin power kati transistorlu olcsk. 15 veya 30 watt bisi yapcam. ayrica amfide reverb, kabin similator, send return ve footswitchde olacak

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne yaptığına göre değişir fiyat ama okadar kolay değil tabiki, elektrik mühendisligi okuduğum zamanlarda yapmıştım. Eğer eloktronik bilgin yoksa özellikle lambalı ampli yapmak çok riskli zira 300-400 Voltlardan bahsediyoruz fakat merakın varsa boost pedallarindan başlayabilirsin.
Sormayi unuttum. Preamp 397 ve 393 v ile calisiyor. İki voltajida elde etmek lazim. devrenin bir kismi 397v istiyor bir kismi 393. Ben hepsini 413 v ile beslesem sorun olurmu ? ben elimdeki imkanlar 413 ve 310v elde edebiliyorum. hangisi daha uygun olur ?

İlk kattin besleme geriliminin en düşük olması lazım, katlar ilerledikçe gerilim artar direclerle gerilimi değiştireceksin fakat lambanın çektiği akımı hesaplayabilmen lazım önce. Sen bence bunlara hiç girme ilk projen sanırım, bir kit al onu yap.

Geri