Hakisaki(izmir)

yaklaşık 1,5 senedir süren bir birliktelik sonucu, şu an haftada 4 gün canlı müzik yapmaktayız. 7 ocakta bursa çaçaronda çaldık. bu aralar yine bursa olabilir. bir de antalya planı var ama bakalım. pazar/pazartesi bornova-guardian, çarşamba/cuma alsancak-etap.

vokal-gitar: serdar
gitar: sedat
bass: özgür
davul: emre
adlı elemanlardan oluşmaktadır. buyrun gelin bi biramızı için. şöyle güzel eğlenelim, şarkı söyleyelim. saygılar sevgiler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
programda ufak değişiklikler oldu. hemi de başlık biraz görünsün diyerekten işgüzarlık yapıyorum. 8)
guardian cumartesi/pazartesi oldu. ayrıca sevgililer gününde de guardiandayız. bekleriz efem.

19 şubat pazar günü Bursa Çaçaron'dayız. haydi hobba. oturmaya mı geldik.
bu arada sevgililer gününde görüntülendik :LOL: eğer buraları okuyorsa görüntülermizi alan kişi veyahut tanıyan varsa, ulaşırlarsa bize çok seviniriz.

Dün geceki Guardian programınız sırasında, siz Kurban'dan Yine'yi çalarken içerideydim. Keşke daha fazla dinleyebilmek için fırsatım olsaydı...

Başarılar dilerim..

www.therezistans.com

arkadaşlar merhaba sizi etapta dinleme fırsatım olmuştu sahnenin size dar geldiğini farkettim..... ben ve 2 arkadaşım sadece izmir'deki rock - metal ; grup , bar ve dinleyicilerini kapsayan onlara hitap eden grupları ve barların tanıtımını yapacak olan içinde forumda olan www.therezistans.com isimli bir site oluşturduk sitemiz 22 şubatta yayımda olacak . izmirden birçok grupla dialog içerisindeyiz. ( anemi - +90 - inprogress - çirkef - çalarsaat - fingerbeng - in-san .... ) sizlerede sitemizde bir köşe vermek isteriz bu konuyla ilgili görüşlerinizi bana iletin . ben çarşamba günü etap' geleceğim mustafa beyle görüşmek için saat 16:00 gibi orada olursanız röportajda yapabiliriz.

sitemizi destekleyenler
güven erkin erkal - burak gürpınar böcek - demir demirkan şimdilik bu kadar herşey izmir'in seert ve alternatif sesini dış dünyaya duyurmak teşekkürler.... 555 472 71 19 olcay

Dün geceki Guardian programınız sırasında, siz Kurban'dan Yine'yi çalarken içerideydim. Keşke daha fazla dinleyebilmek için fırsatım olsaydı...

Başarılar dilerim..

teşekkürler. cumartesi de bekleriz.

arkadaşlar merhaba sizi etapta dinleme fırsatım olmuştu sahnenin size dar geldiğini farkettim..... ben ve 2 arkadaşım sadece izmir'deki rock - metal ; grup , bar ve dinleyicilerini kapsayan onlara hitap eden grupları ve barların tanıtımını yapacak olan içinde forumda olan www.therezistans.com isimli bir site oluşturduk sitemiz 22 şubatta yayımda olacak . izmirden birçok grupla dialog içerisindeyiz. ( anemi - +90 - inprogress - çirkef - çalarsaat - fingerbeng - in-san .... ) sizlerede sitemizde bir köşe vermek isteriz bu konuyla ilgili görüşlerinizi bana iletin . ben çarşamba günü etap' geleceğim mustafa beyle görüşmek için saat 16:00 gibi orada olursanız röportajda yapabiliriz.

sitemizi destekleyenler
güven erkin erkal - burak gürpınar böcek - demir demirkan şimdilik bu kadar herşey izmir'in seert ve alternatif sesini dış dünyaya duyurmak teşekkürler.... 555 472 71 19 olcay

çok memnun kalırız. grupla konuşayım. büyük ihtimalle çarşamba 4 gibi orada oluruz. bu arada guardian'a da bekleriz.. doğrudur sahne dar geliyor özellikle bana :)

merhaba arkadaşlar... önce sizi etapda o iğrenç ses düzeninde dinledim sonrada bornovada bi barda dinledim adını hatırlamıyorumm nyese önemli olan yaptığınız iş... şimdi işe gelince sizin yaptığınız nedir bir soralım....... taklit falanmı???? kişisel eleştiri yapmak istemem aamaa öncelikle davul gitar ve bas çalan arkadaşlara sözüm biraz dahaa gayret lütfen ------------ barda çalıcak kadar bi özelik göremiyoruzz ayıptır yaaa!!!! işletmenizde bi sorun olduğu kesin amaaa her işletmede sorun var hee bide o abartı !!!!! anlamak zor tabi ne diceğimi şaşırdım ........ lütfen emek ya emek LÜTFEN ARKADAŞLAR bu arkaaşların forma yazı yazmasıyla biyere varamazsınızz piyasada yenisiniz sanırım ama gitar ve davulcu arkaşlar ne yapmaya çalışıyosunuz bi anlatın ii olur vala!!!

he bide sanırım hafta sonu o barda çıkıyodunuz aklıma geldi sölemeden edemicem NEEDEN O ESKİLERDEN SAÐLAM PARÇALRI ÇALAN ÇİVİ GİBİ Bİ GRUBU CUMARTESİ ALIPTA SİZİ O BAARA KOYMÖUŞLAR ANLAMADIK BU bi ÜSTEKİLER YAPIYO AMA HANGİ ANLAYIŞLA!!! !!! BU ARADA !!istanbuldan HER GELDİÐİMİZDE DİNLERİZ AMA BUKADARINIDA GÖRMDİK!!! YAZIKKK!!! NERDE O ESKİ MÜZİK KALİTESİ NERDE O MÜZİK ANLAYIŞI!!!

hakisaki-bass demiş ki:
arkadaşlar süpersiniz başarılarınızın devamını diliyorum katl-i vacibten sevgilerleeee
eyvallah sağolasın. size de selamlar saygılar..

merhaba arkadaşlar... önce sizi etapda o iğrenç ses düzeninde dinledim sonrada bornovada bi barda dinledim adını hatırlamıyorumm nyese önemli olan yaptığınız iş... şimdi işe gelince sizin yaptığınız nedir bir soralım....... taklit falanmı???? kişisel eleştiri yapmak istemem aamaa öncelikle davul gitar ve bas çalan arkadaşlara sözüm biraz dahaa gayret lütfen ------------ barda çalıcak kadar bi özelik göremiyoruzz ayıptır yaaa!!!! işletmenizde bi sorun olduğu kesin amaaa her işletmede sorun var hee bide o abartı !!!!! anlamak zor tabi ne diceğimi şaşırdım ........ lütfen emek ya emek LÜTFEN ARKADAŞLAR bu arkaaşların forma yazı yazmasıyla biyere varamazsınızz piyasada yenisiniz sanırım ama gitar ve davulcu arkaşlar ne yapmaya çalışıyosunuz bi anlatın ii olur vala!!!
he bide sanırım hafta sonu o barda çıkıyodunuz aklıma geldi sölemeden edemicem NEEDEN O ESKİLERDEN SAÐLAM PARÇALRI ÇALAN ÇİVİ GİBİ Bİ GRUBU CUMARTESİ ALIPTA SİZİ O BAARA KOYMÖUŞLAR ANLAMADIK BU bi ÜSTEKİLER YAPIYO AMA HANGİ ANLAYIŞLA!!! !!! BU ARADA !!istanbuldan HER GELDİÐİMİZDE DİNLERİZ AMA BUKADARINIDA GÖRMDİK!!! YAZIKKK!!! NERDE O ESKİ MÜZİK KALİTESİ NERDE O MÜZİK ANLAYIŞI!!!

şimdi evet bazı eksiklerimizin olduğu doğru. evet yeniyiz. eksiklerimizi gidermek için de elimizden geleni yapıyoruz. biraz zaman sadece. ayrıca bu taklit olayına da takıldım ben. kimi taklit ediyor muşuz? "anemiyi taklit ediyorlar" gibi bir söylenti geldi kulağımıza. sahnede hareketli olmak, seyirci ile işletişim kurmak mbaşkalarını taklit etmek anlamına mı geliyor? içimizden geldiği gibi, eğleniyoruz, insanlar da eğleniyor. öyle bakarsak rock müzikle uğraşan herkes elvis'i taklit ediyor... saygılar...

yaa beni güldürdünüz yaaaa ANEMİ Mİ !!! KİM DEDİ ONU YAAA ONU DİYENDE NE KULAK NEDE GÖZ VAR!!! ANEMİ GİBİ OLABİLMENİZ İÇİN ANNEMİ OLMANIZ GEREK AYRICA SAHNEDE EXTRAAAAA HİÇ BİŞEY GÖRMEDİK!! ŞİMDİ SEN KİMSİN DİYE SORARSAN 14 YILDIR MÜZİKLE İÇ İÇE OLAN BİRİYİM!!! BUNLARI SİZİ DİNLEDİKTEN SONRA VE ÇEVREDEKİ BARLARI GÖRDÜKTEN SONRA DAYANAMADIM YAZMAK İSTEDİM!!! taklit derken parçalardan seslendirmeden ...... ucuz grup olma yolunda ilerleyin arkadaşlar çok üzülerek sölüyorum maleseff yazık!!! kendiniz bişiler yapın!!!

aradaşım öncelikle selamlar.14 yıldır müzikle içiçe olmak demek ki bazı şeyleri kazandırmıyormuş insana senden bunu öğreniyoruz şu an.Orada emek faktöründen söz ediyosun ve en acısı var olan emeği hiçe sayıyorsun.Beğenmek ya da beğenmemek normaldir,ama 14 yıllık müzik yaşantının sana senle aynı işi yapan insanlara az da olsa saygı göstermen gerektiğini öğretememesi çok acı,yapabilecek bişey yok.Biz işimizi daha iyi yapabilmek için çalışıyoruz sürekli ama bu şekilde art niyetli ve saldırgan tavırlarla nereye varmak istediğini ve neyi hedeflediğini merak ediyorum.Sana bize duymadığın kadar saygı duyuyorum beğenmemekte sonuna kadar özgürsün ama eleştirini müzisyene,helede 14 yıllık bir müzisyene yakışır şekilde yaparsan sevinirim...

BUNLARI HAKARET OLARAK ALGILAMA CANIM KARDEŞİM ANLATMAK İSTEMEDİÐMİ ALGILAYAMAMIŞSINIZ NEYSE!!! EVT 14YIL AZ Bİ ZAMAN DEÐİL KOLAY PARA KAZANILMIYO !!!! İŞLETME BİGÜN DAHA GEL ÇAL DEMİŞ BUNUN ALTINDA BİŞEYLER ARANMALIDIR BENCE İYİ OLUNUNCA Bİ YERLERE VARILMASI GEREK!!! SİZİNLE Bİ ALIP VEREMEDİÐİM YOK SADECE ZORUMA GİDEN BAZI ŞEYLERLE KARŞILAŞTIM MÜZİK AÇISINDAN !!! İŞLETMELERİ ANLAMAK ZORDUR!!! HE BİDE BANA LAF DEMİŞSİN 14 YILLIK BİR MÜZİSYEN GİBİ YAPARSAN SEVİNİRİM DİYEE DAHA ÇOK YOLUN BAŞINDASIN NELERELE KARŞILAŞICAKSIN BU TAVRINI YAŞINA VERİYORUM SALDIRGAN TAVIRMIŞ GERÇEKLER NE ZMANDIR GÜNDEMDE OLURSA OZAMAN SALDIRGANLAŞILIYO DİMİ..... :) GÜLDÜRDÜN BENİ SAÐOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BAŞARILAR!

HaKiSaKi-vocal demiş ki:
aradaşım öncelikle selamlar.14 yıldır müzikle içiçe olmak demek ki bazı şeyleri kazandırmıyormuş insana senden bunu öğreniyoruz şu an.Orada emek faktöründen söz ediyosun ve en acısı var olan emeği hiçe sayıyorsun.Beğenmek ya da beğenmemek normaldir,ama 14 yıllık müzik yaşantının sana senle aynı işi yapan insanlara az da olsa saygı göstermen gerektiğini öğretememesi çok acı,yapabilecek bişey yok.Biz işimizi daha iyi yapabilmek için çalışıyoruz sürekli ama bu şekilde art niyetli ve saldırgan tavırlarla nereye varmak istediğini ve neyi hedeflediğini merak ediyorum.Sana bize duymadığın kadar saygı duyuyorum beğenmemekte sonuna kadar özgürsün ama eleştirini müzisyene,helede 14 yıllık bir müzisyene yakışır şekilde yaparsan sevinirim...

Arkadaşlar, tavrınız gayet düzgün. Burdan herşey doğru düzgün anlaşılıyor, meraklanmayın.. Aman diyaloğa girip forum sayfalarınızı kirletmeyin gözünüzü seveyim.

Sevgiler, başarılar

Bu konuya bende pijama(@pijam değil sadece pijam sn.HakiSaki bas madem büyük harfle yazmanın bağırma alnamına gelidiğini söylüyorsun ki net dilinde böyle bir zırvalığı ilk defa senden duyuyorum @ işareti de İNG. diline -de -da yerine geçtiğini de bilmen gerekiyor ama senin orda yapmak istediğin hakareti çok kişi anlayamaz ) katıldığımı , hatta daha iyi alna diye SANA KATILIYOOORUM pijam DESEM DAHA İYİ OLACAK!
1.Sahnede insanları eğlendirme ile şaklabanlık yapmak arasında ince bir çizgi vardır.Sanırım siz bu çizginin ŞAKLABANLIK kısmına daha yakınsınız.Eğer biz dinleyiciler illaki şaklaban görmek isteseydik sizden 500 mt ileride Peterson sahasında bugünlerde gösterilerini sunan ROMA SİRKİNE giderdik.Sahnede düdük ,ıslık çalarak millet eğlendirilmez !!!!!!!!!!
2.Evet bende bu işletmeleri anlamıyorum bu kadar iyi gruplar varken neden sizin gibi ne olduğu belirsiz hiç bir tarzı olmayan HATTA VE HATTA ÖZENTİLİK ötesi gruplara yer verirler.Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit.Eğer bir barda bir grup 40 TL. ,alıyorsa ve sizlerde 20 Tl. ye çalmayı kabul ediyorsanız İşletme tabiki sahneye ŞAKLABAN çıkarır ,müzisyen değil.Eğer bana inanmıyorsanız arkadaşlar lütfen bu akşamdan sonra işletmecinizde 1 gece için 35-40 TL isteyin.Eğer gerçekten vazgeçilmez isniz size bu parayı verecektir.Ama büyük bir ihtimalle sizlere kapının yolu açık
3.Gitaristinize bi zahmet iletiver önunde bir distortion pedalı var arada bir bassın ona .ROCK müziğin temelinde gitarların distortion yada hiç olmadı Overdrive kullanılması vardır.Adam Manga'yı sırf işletmeciye şirin görünecek diye clean derecesinde tonlarla çalmasın.Rezil ötesi bir durum!!
4.Senin kimseye GERİZEKALI demeye hakkın yok .Sen önce kendi "ZEKANA" sahip çık....
5.Ayrıca grubun ismi de çoook kötü(ama bu konu ben aşar,istediğin ismi koyarsın,sadece söylemek istedim)
Pijam'a katılmadığım tek nokta ise daha yeni başlamış olmanız hiç birşeye bahne değil.Ben Bornovada BU İŞE YENİ BAŞLAYAN 2-3 GRUP DİNLEDİM.dinlediğim bu grupların birşeyler yapmaya çalıştıklarını gördüm ama sizde bu ışık YOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK!!!
Haa bide hangi üstün zekalıysa ANEMİ'ye benzediğinizi söylemiş.Onada da de ki benden "hade leeeeeeeen" .Nealaka ya ne çaldığınız aynı ne sahneniz ,ne tonlarınız ,ne netteki uslübünüz...Yalnış anlamayın bend eonları çok tutumam ama zihiyetlerini beğeniyorum.Bir zihniyet sahibi olmak kolay değil.

1. Kimseye gerizekalı demedim diyorsun !! Peki bu dediğine sen inanıyormusun? Demediğini varsaysak bile verdiğin örnek ne denli usturuplu !!! Eğer ben o kelimeyi orda görmeseydim inan hiç bişey yazmıycaktım.

2. 10 yıl boyunca nette çevrimiçi olacağına keşke müzikte biraz çevrim içi olsaydınız bu eleştireli yapmamış olurdum

3. Millet nasıl eğlendirilir sorusuna hala bana soruyorsan sen hala müziğin ne olduğunu anlamış değilsin.Sen çalarsın sen eğlenirsin eğer millet isterse sana uyar.Yani önce kendin olacaksın sahnede.Ama sahnede ben kendimim diyorsan o zaman sen etrafındaki arkadaşlarınıda düdük çalalarak eğlendiriyorsun galiba.

4. Tamam 25 olsun sırf düdük çaldığınız için .Seni mi kırcam

5.Gitarı D ye akort etmek daha sert sound alacağın anlamına gelmez .Daha sert sound için biraz da Gain gereklidir.Neeeeee ? Rock overdrive değilmidir .O zaman sen gerçekten rockun ne olduğunu bilmiyorsun .Çok üzüldüm bak şimdi.Bana bir tane şarkı göster ki içinde overdrive olmasın ( ama şöyle sğlam bişey olsun bilinen ve takdir edilen kişi yada grup)

6. Eğer kendine bir tarz yaratamazsan o zaman siz çalabildiğin süre boyunca sadece ve sadece barlarda çalmaya devam edeceksin.Ama anlaşılan sen taz olayını da bilmiyorsun.O dediin şarkıları çalacaksın elbet.Ama kendi tarzınla.Her şarkıya göre ayrı akort yapmıycan.Öyle yaptığın zaman o şarkının sahibi olan grup yaad kişi gibi çalmak istiyorsun demektir ve bu da senin tarzının olmadığını gösterir.Farklı olmak kolay bişey değil ne de olsa.Ama taklit kolaydır !!!

7.Ben senin kişiliğine karşı hiç birşey söylemedim sadece müziğini eleştirdim.Sirke git meselesine gelince bende sadece bir örnek vermiştim desem şimdi sen buna inanacakmısın !!!!!BURASI ÖNEMLİ

Bak gördünmü verdiğin saçma sapan bir örnek yüzünden neler yaşıyoruz burda.Demekki verdiğin örneye DİKKAT edeceksin.

Geri