Dirilesh (Hard Rock, Alternative)-Ankara

Diriliş@Andaç Rock Bar

:twisted: Diriliş 22 Nisan Cumartesi akşamı Andaç Rock Bar'da :evil: sahne alacktır. Herkesi bekleriz.. :evil: :evil: :twisted: :twisted:

Konser...Konser...Konser...
ANDAC ROCK ' Ta

22 Nisan Cumartesi - Kapı açılış 14:00

Fun-Key
Magnum opus
Diriliş
Tansiyon
Cherokee

Griş 5 ytl yaş sınırı yoktur.

Konur2 Friends cafe altı megapol sinemasının 2 yan binası..

Bu hafta Ankara Diriliş'le Dirilecek:
21 Nisan Cuma: İnsula Rock Cafe (20:00)
22 Nisan Cumartesi: Andaç Rock Bar (Kapı Açılış 14.00)

cumartesicopy2qt.jpg

Başarılar

Bizim tarzımıza laf atan arkadaşların, bizi izlemeden yorum yapmalarını hoş bulmuyorum. Demiyorlar ki bir grup kendini dar bir alanda sınırlandırmamış, farklı müzik türlerinin sentezini yaparak güzel bir deneme yapmış. Geniş bir yelpaze sunmanın neresi kötü tabi ki bunu başarabiliyorsan. Biz bunu başarabildiğimize inanıyoruz ve daha iyi olana kadar da buna çalışacağız.. Konserlerimize bekleriz...

exodus_deniz demiş ki:
cok merak ediyorum alternatif ve thrash metal neasil ayni grup icinde barinabiliyor.. hayatımda boyle sacma birsey duymadim
Bir insan nasıl birden fazla müzik türü sevip, dinleyebiliyorsa aynı şekilde bizde çalıyoruz. Kendimizi diğer gruplar gibi sadece bi müziği yapacağız diye şartlandırmıyoruz. Ve nitekim bunun artı yanlarını kendi bestelerimizde görüyoruz. Deli gibi soloların yanında melodik vokaller onun yanınada aksak davullar ve tek düze gitmeyen baslar koyuyoruz. Çok da güsel oluyor. Biz yaptık güsel oldu...

alternatif gibi populer kulturun urettigi bir boku thrash metal ile harmanlayabilecek biri varsa yapsin da gorelim. yok bizim playlistimizde iki metallica var ondan bir de thrash metal yazalim turumuze diyorsaniz cok yazik.. haaa alternatif thrash besteniz varsa ne olur bizimle paylasin biz de ogrenelim. burda derdim kavga gurultu cikarmak degil son zamanlarda thrash metal in herkezin agzina sakiz olmasidir. her grup tarznin yanina birde thrash yaziyo. nede olsa son zamanlarin yukselen degeri degil mi...

Daha zamanın yükselen değerinin ne olduğunu bilmiyor efe :D .. Kişiye göre değişen yorumlara göre kabul eylemiş vay be.Pazartesiden sonra birgün geliyor besteler dinle de gör neymiş yaptığımız müzik..Ha unutma besteleri dinleyeceksin ona göre. Bu arada kendi kabullerini evrensel sanma ortak terimlerden bahsedelim ki senin istemeden de olsa çıkardığın tartışma bir sonuca varsın...

exodus_deniz demiş ki:
alternatif gibi populer kulturun urettigi bir boku thrash metal ile harmanlayabilecek biri varsa yapsin da gorelim. yok bizim playlistimizde iki metallica var ondan bir de thrash metal yazalim turumuze diyorsaniz cok yazik.. haaa alternatif thrash besteniz varsa ne olur bizimle paylasin biz de ogrenelim. burda derdim kavga gurultu cikarmak degil son zamanlarda thrash metal in herkezin agzina sakiz olmasidir. her grup tarznin yanina birde thrash yaziyo. nede olsa son zamanlarin yukselen degeri degil mi...
Walla eğer şu anki müzik trendi thrash olsaydı, insanlar deli gibi Muse, Placebo vs. şeyler dinlemezdi. Sepultura, Megadeth dinlerdi. Eğer senin dediğin gibi olsaydı thrash devi Metallica saçmalayıp alakasız bi albüm yapmazdı. Devir değisiyor arkadaşım. Geçti o 80'li metalin altın çağını yaşadığı yıllar.
Kanımca ben güsel bir sentez yaptığımıza inanıyorum. Şu ana kadar dinleyen insanların da çoğunun beğenmesi hatta mp3 playerina koyup hergün dinlemesi bunun göstergesidir. Müzil geniş bir yelpazedir benim için. Kendini tek bir tarza bağlayıp gelişmeyi bekleyen insanlar bence başarılı olamazlar. Bakınız bütün ünlü, başarılı gruplar müzik hayatları boyunca tarz değişiklileri yaşamışlardır. Bu da demektir ki insanların yaptıkları müzik farklı tarzlarda olabilir. Birbirinden çok kopuk olmadığı sürece.
Diriliş grubunu eleştirmeden önce dinlemenizi tavsiye ederim. Onsan sonra eleştirilerinize her zaman açık olacağız. Görüşmek üzere...

Kusura bakmayin da ben bir konserinizi izledim..pek thrash ile alakali birşey goremedim...
Eger sizin yaptiginiz Thrash ise , Kreator,exodus,Artillery ne yapiyor merak ediyorum,yaptiginiz müzigin iyi ya da kötü olmasiyla ilgili bir elestirim yok ama bence thrash le de alakasi yok...

Zaten biz tamamen thrash yapıyoruz demedim. Repertuarımızda thrash şarkılar var ve dediğim gibi bestelerize yansıyan tarafları var thrash'in.

Geri