D.Bijen Rahimi (Enst.-Electronic-Fusion-Rock-Gitar ) Ankara

selam bijen başlık hayırlı olsun.çol iyi düşünmüşsün belki bende videolarını izleyip biraz teknik kaparım :D ama yavaş sololarını da ekle tabi varsa :D

Bijen abim,
videoyu zar zor indirdim.sanirsam sitede bir yavaslik var tam ne oldugunu anlamadim.5 kb ile fln indirdi.her neyse gelelim video yorumuna :D
abicim keske biraz daha uzak tutsaydin kamerayi o nur yüzünü daha bi iyi gorebilseydik :) k7 guzel gozukuyor vallahi. guzel bir calisma olmus. pena sesleri geliyor ama olsun :D bu arada 2,52 de penayi agzina aldiginda aha dedim sweep+tapping geliyor. ama gelmedi :( gelseydi keske :D biliyorsun dombili yapar oyle seyler (dombili=michael romeo) ben de severim oyle seyler :D neyse konuyu cok dagitmadan tebrik de edeyim ve gideyim :D kolay gelsin Bijen abicim.

yahu bijen merak ettim, normalde bu topicte sormak dorumudur diilmidir bilememde, bu bestelerden yola çıkarak, tuşe' nin bestelerinin tarzı hakkında bir fiki sahibi olabilir miyiz?

Kayıtı dinledim , sanrım bittiginde cok farklı tatlar cıkıcak , Bijen süper bir gitarist ayrıca mutevazi , bu uyarıyı yapmak bana düşmez ama kayıtları eleştiren rahatca eleştirebilir tabi ki onların en dogal hakları , müzik evrenseldir vs. vs. ama gelipte adamı izlemeden ensturmanını calısı , hakimiyeti hakkında kötü yorum yapanın anlını karışlarım :)

Buadamı eleştirmeden once lütfen bu adam kadar gitar calabilin sonra gelin ne diyorsanız deyin emi güzel kardeşlerim , başlıgında icine etmeyin diyorum , merakla bekliyorum diger kayıtları , süper olcagından eminim ;)

Başarılar ... 8)

Bu arada videoyu da indirdim izledim , üstteki acıklamalara gerek kalmamış sanırım , hakimiyet yok , su yok , bu yok vs.. diyenin g..ne kacabilir cünkü video :LOL:

bijencim walla 2 linke de atladım direk, dinledim gördüm fln, walla çok kötü bişeyyaptın şimdi benm de kafama soktun bu altyapı olayını, teesüf ederim...:D
ses dosyasındaki looplar fln çok etkiliydi ama benim dinlediğim sistemden mi bilmiorm biraz geride kalmış sesin...
ya da ne biliyim seni duymak ve dinlemek keyif olduğu için biraz da önde görmek mi istiyorum nedir...???
çok iyi bi iş yapmışsın bence bu başlığı açmakla, başarılar diliyorum...
bu arada web-sitesi olayı da iyi olmuş, çoğu insandan önce sana lazımdı... o konuda da başarılar dileyip artık fazlalık etmeden çekileyim...
iyi bakasın kendine...

Diycek laf yok aslında...

''Elektronik alt yapı ustune elektro gitar'' konseptiyle çok iyi bişeyle yapabilirsin bence,verdiğin örnek oldukça hoş keşke daha uzun olsaydı :) . Başka denemelerde istiyoruz lütfen :D

Başarılar,Sevgiler,Saygılar

Öncelikle güzel düşüncelerini yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim:)Çok sevindim okuyunca, başlığı açmadan önce yahu başlık açsam mı açmasam mı?Ne alaka başlık açıyosun demezler mi?Doğru düzgün bir kaydın yok ulan demezler mi diye çok çelişkiye düşmüştüm(hatta norton beyfendiye yahu açmayayım ben falan diye diller dökmüştüm) ancak böyle güzel düşünceleri ve haklı yerinde eleştrileri görünce cidden sevindim:)

Bijen abicim canim cigerim,
asmis oldugun ilk kaydi dinledim. dusuncelerin cok guzel. ama dedim ki duyamiyorum, gitarin sesini biraz daha acik kaydetseydin keske. arkadaki ritmden cok ikisinin harmanini dinlemek istiyorum. daha dogrusu %70 solo, %30 da tekno. videoyu daha indiremedim gece onu da indirip yorum yapacagim.
ne kadar kaliteli bir insan oldugunu bu forumdaki bir cok insan biliyordur ve ne kadar iyi bir GİTARİST oldugunu da.el attigin her projeden alninin akiyla cikiyorsun,bunda da basarili olacagina yurekten inaniyorum. kayitta(hos daha yolun basindayim ne biliyorum ki ) ya da herhangi bir konuda bildigim butun bilgileri seninle paylasirim eger bi sorunun olursa. sen soyle yeter. benden bi fikir senden bi fikir yapariz birşeyler.
kolay gelsin manevi abim benim
Baris

Barış'çım kardeşim sağolasın çok teşekkür ederim illa ki kafanı şişereceğim yerler olacak bak sonra abi vur dedik öldür demedik demezsin dimi:)Bu arada bu kısa olanını uzattım ama vakit yokluğundan henüz gitarlarını kaydedemedim:)Dediğin gibi gitarı biraz daha açıcam birde Kemal the kaslı davul beyinde dediği gibi daha iyi bir EQ yapmaya çalışıcam:)valla aralara film ve dizi müzikleri bile sokabilirim sanki , bir nevi sewdiğim filmlere atıf manasında:p

bijen eline saglık 2 side guzel olmuş ama ben videonun son saniyelerini son yuzde 10 unu izleyemedim benden kaynaklı bi sorun sanırım. neyse cidden takıldım ve daha iyisini yapcam diyosun ama bu da gayet guzel olmuş bence

Abi o senden kaynaklı değil kesinlikle ben video'yu sıkıştırma programı ile sıkıştırırkene sanırım bişeyler oldu bende anlamadım son 20 saniyesi fln sanırım goruntu donuyo sadece muzuk geliyor:)

HAH !!! Bir bu başlık eksikti.. bir bunu denemediğin kalmıştı tam olmuş artık.. İce çığrından çıktın zaten KORG - Morg... Bambaşk abri adam oldun sen.... Anlayamaz oldum artık seni.......

Ah Caner ah:)abi napalım rectifier alcaktık sen yan çizdin:)eheheh bende klavye aldım :)Yada ben mi yan çizmiştim:) üçyüs beşyüs ne güzel işte yahu, arabada giderken dinlemek için kendime müzik yapıyorum abi ehehe sanada, makas diye parça yapcam yakında:p

-Bildiğim Bijen Rahimi,iyi çalar,efendi,alçakgönüllü adamdır.Son 4-5 sene içersinde anca 4-5 kere izlemişimdir birbirinden farklı ortamlarda ve organizasyonlarda.Hepsinde de tavırlarının birçok insana örnek olacak nitelikte olduğunu gördüm. (sene kaç hatırlamıyorum 2000 yada 2001 olabilir,kendisini ilk defa dizlerinin üstüne çökmüş,gözlerinde sabahın köründe evden kalkıp odtü barakasında çalmanın verdiği mahmurlukla ve yumuk yumuk gözlerle warlock çalmaktayken gördüm,bizde seçmelere gelmiştik bu adamın çok efendi olduğunu o zaman anlamıştım samimi ve kibar davranışlarından)

-Polemiğe girmezsin söylememe gerek yok,kendini olmadığın gibi lanse etmezsin endişem yok.Demem o ki başlığını da takip etmekten keyif alıyorum.

-Teknik yorum yapmak istemiyorum zaten bi ton gereksiz yazı yazmışım fazla kirletmiyim buraları.Kısaca başarılarının devamını ve yaratıcılığının sınırsızca genişlemesini dilerim.İyi günler.

Abi çok teşekkür ederim bu güzel düşüncelerin için vallahi çok mutlu oldum okuyunca hakkaten yaw sağolasın:)Bu arada o B.C. Rich Warlock'u sattığım gün harbi hıçkıra hıçkıra ağlamıştım:( şu anda o gitarı bulsam yemin ederim hiç kaçırmadan alırdım, çok özel bir gitardı diğer warlock'lara benzemiyordu gerçekten benzemiyordu.Hakkaten o olsun fiyatı önemli değil...Onu satmak herhalde hayatımın en önemli pişmanlıklarından birini yarattı bende...Çok üzülüyorum ya bak gene aklıma geldi...

Özellikle videodaki arka plan tasarımı çok başarılı bence.Ev süper yani

Nortın bey ee insanın stüdyo dairesi olmaya görsün:)Sen daha arkada ki cift kişilik yatak modunu fln görmedin yeni videolarda bu çiçek bocek evimin en romantik ve erotik yanlarını görebileceksin:)ehehhe

Bijen abim,
videoyu zar zor indirdim.sanirsam sitede bir yavaslik var tam ne oldugunu anlamadim.5 kb ile fln indirdi.her neyse gelelim video yorumuna
abicim keske biraz daha uzak tutsaydin kamerayi o nur yüzünü daha bi iyi gorebilseydik k7 guzel gozukuyor vallahi. guzel bir calisma olmus. pena sesleri geliyor ama olsun bu arada 2,52 de penayi agzina aldiginda aha dedim sweep+tapping geliyor. ama gelmedi gelseydi keske biliyorsun dombili yapar oyle seyler (dombili=michael romeo) ben de severim oyle seyler neyse konuyu cok dagitmadan tebrik de edeyim ve gideyim kolay gelsin Bijen abicim.

Kardeşim benim yahu video yu uzak tutarsam şimdi insanlarda şok etkisi yaratır diye korktum, ilk videodan insanları korkutmaya hakkım yok alıştıra alıştıra:p:)Bu arada hani kimseye göndermeyi düşünmemiş olaraktan yaptığımdan videoyu pena sesi fln hiç düşünmemiştim ileriki videolarda kesinlikle pena tıkırtısı olmayacak efem:)Yannız bazen ben atonel şarkı söylüyomuşum istem dışı solo atarken azımla böle sesler cıkarıyomuşum onu napcam bilmiyorum:p

yahu bijen merak ettim, normalde bu topicte sormak dorumudur diilmidir bilememde, bu bestelerden yola çıkarak, tuşe' nin bestelerinin tarzı hakkında bir fiki sahibi olabilir miyiz?

Yok yok Giray'cım kesinlikle alakası yok Tuşe sappına kadar rocker gruptur:)Buda öyle benim takılma projem evde vakit buldugumda ugrastıgım bişey onun dışında hep electronic şeylerde yapmicam böyle isveç havalarına bile takılabilirim bazen fusion fln yapmaya çalışabilirim ama bu sıra electronic gazı almışım nedense onunla yuvarlanıyorum:)Ama kesinlikle Tuşe bestelerinin bu yapılarla alakası yok Tuşe besteleri bunlarla kıyaslamak bile istemem onlar gerçekten içimize sinerek ve severek yapıyoruz:)Ayrıca Tuşe besteleri sert unsurlarda içeriyor:)Yakında onlardan da koyucaz inşallah neredeyse bir albümlük parçayı %70-75 oranında bitirdik:)

Diycek laf yok aslında...

''Elektronik alt yapı ustune elektro gitar'' konseptiyle çok iyi bişeyle yapabilirsin bence,verdiğin örnek oldukça hoş keşke daha uzun olsaydı . Başka denemelerde istiyoruz lütfen

Başarılar,Sevgiler,Saygılar

Abi aklımda 7-8 tane electronic-gitar parçası yaptım bile aslında bu ilk denemede triton çok yardımcı oldu aslında ama daha sonrakilerde kendi sample larımı oluşturmaya başlayacağım ve belki ses üretimi yapacağım bakalım:)Maksat özgünlük:) Yakında gitarlarını da kaydedince bu kısa olanın uzununu da koyacağım abi:)

Bu arada teşekkür ederim Anıl'cım,Giray the guitarman, Nevermore , Handlev, , MetaliKA, barker, maresalx, televoleci anti-social:) ve iyi-kötü eleştrilerini yazan herkese:)

P.S.En uzun mesaj rekorunu kırmış mıyımdır:p

Bu arada kafama umarım kimse şişe atmaz şu lafımdan sonra ama, sanırım bir süre sonra turn table alabilirim ben:) Ama sırf farklı bişeyler denemek için acaba gitarı fln ona baglasak böyle bilmem ki nası olur:p Farklı amplilerden çıkan sesleri harmanlamayı fln düşünüyorum bi öğreniyim onun mantığını bakalım turn table'ı nasıl rockçı yapcaz:)

Arrghhhhhhhhh üstad valla ne diyim süpersin herzamanki gibi..
Devamını da isteriz!!! ha bide MBM de çaldığın bir besten vardı tam hatırlayamamakla beraber enstrümental ve de klasik müzik gibin melodik çok eğlenceli bol sololu bir şey idi. Onun kaydı varsa alalım bide eğer tabları varsa onu da bizzat kendime isterim :)
Bir de baba MBM deki Mustafa üstad nice oldu. Onla çalmıyormusunuz? Onun kayıtları vs de olsa ne güzel olur.

CelestialEra demiş ki:
hadi baalım Bijen' cim Amiga oyun müziklerini bekliyoruz. Bilirsin Amiga' nın ses ve müzik olayı zamanına göre oldukça üst noktalardaydı. Halen de Amiga müzik dosyası olan "mod" ( mod uzantılı dosyalar/ *.mod gibin :) ) larla yurt dışında beste/parça yarışması yapılıyor bir çok değişik müzik türünde, Prog. Metal' de dahil olmak üzere...
Babaaa ya amiga dedin cigerimi yidin. Amiga da ki oyun müziklerinin coverlamak zaten herzaman sevdiğim bişeydi. Şöle lotusu olsun turricanı olsun. Hakketen Bijen üstad bi el atsa diyorum. ahh ahh yap be Bijen baba! eheheh
Haa bi de üstad ya o BC Richi sen planete mi bıraktıydın yoksa doğrudan mı sattın. O vakitler ben planette bi BC Rich denediydim sonradan haberleri gelmişti Bijenin gitarı gibisinden.. Gitara senden bişiler mi bulaşmıştı öyle gitar kendinden döktürüyodu soloları o ne güzel gitardır öyle :)

slm bijen iyi ki bu sayfayı açmışsın. biz de rahat rahat soru sorabiliriz. no ta bilmediğinden falan bahsetmişsin ama gamlara acayip hakimsin. nota bilmediğine inanmak gelmiyo içimden. seni mbm de rock stationa ya da öyle bi festivale çıktığınız da izlemiştim. yıllar oldu unutmuşum ne festivaliydi. o günden sonra da çok dikkatimi çektiği için takip ettim ve defalarca izledim gruplarını. mbm'i en son 2 sene önce falan odtü de izledim heralde bunu da tam hatırlamıyorum:D her neyse sadete geliyim: tarzını sınırlamaman bence çok çok iyi olmuş. ben genel de virtüöz tarzı dinlememe rağmen mbm bana rahatsız edici geliyordu açıkçası. gerçi eminim senin ulaştığın nokta mbm müziğine de yansımıştır. ama tushe bence tek kelimeyle mükemmel. soloların çok daha canlı geliyo besteniz varmı bilmiyorum ama yaparsanız çok güzel olur bence ve çok dinlemek isterdim. türkiye den de şöyle babalar gibi müzik yapan bi grup çıksa süper olur.

kardesim eline saglik :)

bir.
gordum yuzunu hosuma gitti, ozlemisim kerata.

iki.
sana bi steve vai videosu gondericem kisa bisey, bikac teknik gosteriyo. hastasi olucaksin elinden dusuremiyceksin o teknikleri aha bak suraya yaziyorum.msn'de bi denk geldigimizde.

uc.
evi iyi dosemissin ha arka taraflar falan cok sik duruyo :)

dort.
sana akil vermek haddimizeyse biraz daha fazla lick yaz bence. hani kaliba girmekten bahsetmiyorum gecende msn'de konustugumuz seyler uzerinden konusuyorum. kaliplasmanin tam tersine cesitliligini falan da arttiracaktir emin ol...arada kafadan sallarken (videoda oldugu gibi) ara ara azicik dikkatin dagildiginda rahatsiz olmaman icin...nereye gidiyo lan bu solo bole diye dusunmeye firsatin olur. ben yapmaya calisiyorum, cok faydasini gordum valla. hani gitara hakimiyet konusunda zaten nedir bu bijen deseler "gitari yemis tellerini cikarmis bi adamdir" derim hep zaten onlara hic mi hic ihtiyacin yok. yapicagin olsa olsa budur diyerekten soyluyorum...dedigim gibi, haddimeyse o da...

bes.
donuste kampa gircez seninle.sabah aksam gitar konser dvd'si ve de makara kukara.simdiden yerimi ayirtiyorum, yatili kalirim onu da belirteyim :D (yuzsuzluk sinirini zorlarken :LOL: )

alti.
kes su sakalini abi valla hic yakismiyo. ha yok sevgilin bole begeniyosa bilmem... :)

yedi.
optum gozlerinden, sevildigini bil...

fst demiş ki:
Babaaa ya amiga dedin cigerimi yidin. Amiga da ki oyun müziklerinin coverlamak zaten herzaman sevdiğim bişeydi. Şöle lotusu olsun turricanı olsun. Hakketen Bijen üstad bi el atsa diyorum. ahh ahh yap be Bijen baba! eheheh
abi bi otursak cikar valla ha...
http://video.google.com/videoplay?docid=5269535525574677084&q=japones
bak adam nintendo dan basliyim demis super mario cover yapmis guzel de olmus yani ha :D
bi giana sisters, cabal, bedlam, em.hu.soccer, cannon fodder, swos...baslasak birakamayiz valla...

fst demiş ki:
Haa bi de üstad ya o BC Richi sen planete mi bıraktıydın yoksa doğrudan mı sattın. O vakitler ben planette bi BC Rich denediydim sonradan haberleri gelmişti Bijenin gitarı gibisinden.. Gitara senden bişiler mi bulaşmıştı öyle gitar kendinden döktürüyodu soloları o ne güzel gitardır öyle :)

o gitarin bi sorunu vardi (yoksa bijenin dengesizligi midir bilemem) bijen dehsetcengiz bi soloya kalkacagi zaman gitar durmaz yere doksan derece dik hale gelirdi. alla alla ole mi rahat ediyo acaba bilerek mi yapiyo demistim :) ibanez'iyle calarken gormedik boyle birsey, jackson'uyla tanisma serefine ise malesef nail olamadim ben henuz konum-zaman gercekligi yuzunden.

celephais demiş ki:
abi bi otursak cikar valla ha...
http://video.google.com/videoplay?docid=5269535525574677084&q=japones
bak adam nintendo dan basliyim demis super mario cover yapmis guzel de olmus yani ha :D
bi giana sisters, cabal, bedlam, em.hu.soccer, cannon fodder, swos...baslasak birakamayiz valla...

Ahahah hakketen süper ya mario bros bu kadar benzer tonlar ya :)
Ya cidden girmek lazım bu işe Cannon Fodder filan demişsin. Go up to your brother kill him with your gun.. filan ahahha canım çekti gidip bi emulatorle oynayıp geleyim şimdi hehehe.

Geri