Manyetik Bağlantısı Ve Dip Gürültüsü

Arkadaşlar merhaba, gitar elektroniği konusunda pek fazla bilgili değilim bir kaç kez manyetik değişikliği, kapasitör modifikasyonu, coil splitting falan yapmıştım şemalar yardımıyla. Ancak ilk kez jackson dk-2 gitarımın içini açtım ve bağlantılara baktım. Gitarım h-s-s dizilimli ve şemalar 5 yollu anahtara köprü-orta-sap sırasıyla bağlantı yapılmasını gösteriyor ancak bağlantılar sap-orta-köprü sırasıyla yapılmış. Yıllardır bu şekilde kullanmıştım ve manyetik geçişlerinde bir sıkıntı yoktu. Ama bu bağlantı şekli de kabul edilebilir mi? Veya bu bağlantının gitarımın sap manyetiğini drivela kullandığımda aldığım haddinden fazla dip gürültüsüyle bir bağlantısı olabilir mi? Bağlantıları baştan yenilemeli miyim?

bence yenile benımde japon dk2 im vardı ve cok dip gurultusu yapıyordu potları switchleri herşeyi değiştirdim dip gurultusu cok azaldı vegitarın gerçek tonu ortaya çıktı malesef japon jacksonların elektriksel devreleri cok kalitesiz. Yenilemeni şiddetle tavsiye ederim bu arada bana 270 liraya mal oldu tüm bakım ve değişen parçalarıyla

manyetkler değişmedi içindeki kablolar potlar switch hepsi en profosyonel ürünlerden kullanılarak değiştirildi birde üstüne sap ayarı kopru ayarı genel bir bakım yapıldı

Kablo dediğin içinde 15-20 cm en kralı 3-5 lira yapar. Potanslar en kral markalardan biri alpha ki onunda tanesi 8-10 lira birşey, switch inde en kralını 20-25 liraya alırsın. Switchcraft jacklar 3-5 lira birşey. toplam 100 lira bile etmez bunlar.

Geri