Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Yalnız konu madem buraya geldi nacizane hislerimi de açık edeyim ( @barrios üstadın affına sığınarak ) benim kıytırık kulaklarıma göre bu adamın pena tekniği şok edici dehşet verici...Bayılıyorum len bu adama...

Videonun başındaki el çırpılan ve Penatatonic Licks denen kısmını ilk denemede yaptım bile:angelic:...Bilmiyorum @OsmanBurak , bunlar bana kolay geliyor...:meh:

Diyor ve konuyu daha fazla baltalamadan uzaklaşıyorum...Bilmeyenlere, Paul abinin yarı hızıyla çalamam...
Hımmm o zaman buyrun buraya alalım sizi kendisi epey bir teknik zorluk barındırıyor adı üstünde bunu da hatasız çalarsan solonun çalındığı püsküllü ibanezi hediye edicem...

Yalnız konu madem buraya geldi nacizane hislerimi de açık edeyim ( @barrios üstadın affına sığınarak ) benim kıytırık kulaklarıma göre bu adamın pena tekniği şok edici dehşet verici...Bayılıyorum len bu adama...
Bence de öyle pena tekniği. Ama işte o adamın başına dert de oluyor. Gilbert olağanüstü tekniğe sahip olmasına karşın, bence hiç bir zaman istediği gibi blues-rock kıvamındaki işlere uyum sağlayamadı. Çünkü pena kontrolüne dayalı cümleleri fazlasıyla mekanik kalabiliyor ve -söz gelimi bir Any Timmons gibi- akıcı bir cümlelemeye sahip değil. Neoklasik temeli bu nedenle adamın başına dert oldu bence, bütün çabalarına karşın da o müziğin vurgularının dışına çıkamadı. Timmons bence teknik olarak bir Gilbert değil, ama adamın çalışındaki lezzet Gilbert'da yok. Çünkü ritmik olarak tekdüze bir kafası var Gilbert'ın.
Ne demek istediğimi bir de şu şekilde anlatayım: Richie Kotzen ilk kez Mr Big'e girdiğinde adamlar tilt oluyorlarmış, çünkü sürekli kuvvetli zamanın üzerinde ve adamın kafasına "çivi çakarmış" gibi vurgular ile icra etmeye alıştıkları müziklerinin içerisine birden Kotzen gibi olağanüstü funk duygusu olan ve vuruşun gerisinden (behind the beat) çalan bir adam geldiği zaman bir hayli zorlanmışlar. Gilbert pentatonikleri de olağanüstü kullanabilmesine rağmen ne yazık ki ritmik duygusunu pek değiştiremedi. Bu nedenle de, gitar klavyesine hakimiyetini bir kenara koyarak dinlediğin zaman çalışında bir tekdüzelik olduğu hemen belli oluyor. Kotzen ise artık pena ile çalmadığı halde (!) yine de akıcı ve inanılmaz ritmik geliyor çalışı. Çünkü adamın cümleleri penaya bağımlı değildi zaten.

D9Egmo.jpg

@hackeiommi forumda yazdi durdu yazdi durdu biz de boyuna kulak tikadik. Lakin arada elime gecen SG lerde de bir numara goremedim sonra bir arkadasim illa da illa 61 SG denemen lazim dedi ve aklima karpuz kabugunu soktu. Lan olm dellendin mi ufak pickguardli SG olmaz cart curt diye kendimle didisirken aliverdim ve o da ne, cennetteyim. Uzun zamandir birseyi calmaktan bu kadar zevk almadim. Sanirim elimdeki ibanezlerden birine yol vermem gerekecek cunku bundan sira gelmiyor. Ata yadigari Decatone ile guzel kanka oldular ben de yan yana cekeyim dedim...
upload_2015-11-4_14-16-45.png

Son düzenleme:
@hackeiommi forumda yazdi durdu yazdi durdu biz de boyuna kulak tikadik. Lakin arada elime gecen SG lerde de bir numara goremedim sonra bir arkadasim illa da illa 61 SG denemen lazim dedi ve aklima karpuz kabugunu soktu. Lan olm dellendin mi ufak pickguardli SG olmaz cart curt diye kendimle didisirken aliverdim ve o da ne, cennetteyim. Uzun zamandir birseyi calmaktan bu kadar zevk almadim. Sanirim elimdeki ibanezlerden birine yol vermem gerekecek cunku bundan sira gelmiyor. Ata yadigari Decatone ile guzel kanka oldular ben de yan yana cekeyim dedim...
63901 eklentisini görüntüle

Bir de Nighthawk dene de aklını kaçır :D

Geri