Joker (Rock) - Ankara

The Dark Reader?? :D :D Niye kızayım ki? Bana istediğiniz gibi hitap edebilirsiniz ki zaten "The Dark Reader" yeterince yaratıcı.. :D Hoşuma gitti.

Fakat kadın vokal olarak size önereceğim (yasemin'in sesine uygun) şu an aklıma gelen bir parça yok maalesef. :cry: Rock camiasında pek kadın vokal de yok zaten. Doro yada Lita Ford hariç benim sevdiğim bir kadın vokal hiç yok. Onların da artık iyice zamanı geçti. Ama ille de yasemin orjinalinde kadın vokal olan parçalar söylemek zorunda değil. Yani onun sesine uygun başka parçalar da bulunur. Mesela kendisi süper Scorpions söylüyor,bütün scorpions parçalarını söyleyebilir,başta "Big City Nights" olmak üzere. Yeni dönem gruplarda kadın vokaller var ama ben o grupları da vokalleri de sevmiyorum. Ama Yasemin'e uyabilir hepsi. Tori Amos söyleyebilir ve çok iyi olur kanımca. Ayrıca Helloween de söyler derim ben, ama Joker çalar mı onu bilmem. Hiç sanmıyorum.

Aklıma gelince buraya yazarım kadın vokalle ilgili şarkıları. Şu an aklıma gelmiyor. (ABBA olabilir...)

Sanal da olsa ben de sizi seveceğim. :twisted:

UP THE IRONS!

The Dark Reader :D

Selam da, bu şaka mı 8O .
Ben Yaseminin sesini ,dağlara taşlara diyerek dinlediğim için ,( onu dinlemek,çok iyi geliyor ) .ABBA ya nasıl yani ,bumudur ki diyorsunuz.
Siz Kadın vokalleri Rockta pek tutmuyorsunuz , ki doğru bi eksik kalıyorlar.
Bunlarda değilse arama demek istediniz galiba . ;)
Benim de dinlediğim aklımda kalıcı olan rock vokalist yok pek .
Bahsettiğim parça biraz UG. tarzda.
ABBA nın ilk sahne halini izlediğimde de tutmamıştım,hala daha öyle,çok sığ. Gerçi artık pek duyamıyorum.
I Wanna Know What Love Is..... ve Song Instead Of A Kiss..... Bu iki Parçayıda meğer söylemiyormuş. :(
Ama ben ondan dinlediğime çok emindim,yani istediği zaman sahiplerini aratmıyor.
Ve parça ile seste bütünleşmeli ki böylesine güzel yanılabilelim.
Helal olsun,burdan sırası gelmişken TEŞEKKÜR. Sevgili YOSİ böylesine yanılt bizi.
İşte dediğim parçada öyle: My mistakes make me strongly......
Kırk yıllığına köle edinme durumu devam ediyor da ,ben pek sağlam değilim. ;)
Cevap için Teşekkür. :D

ABBA müzik tarihinin en önemli gruplarından biridir. Skid Row kadar sığ olamaz. En azından ABBA'nın derin bir romantik,duygusal bir müziği vardır. Onların zamanındaki sahne hali o tür gruplar için hep aynıdır ki ABBA sizin zamanınızın grubu bilmeniz gerekir. Ayrıca ABBA bir rock grubu değil,tam bir POP grubu. Sahnedeki "sığ" halleri bundan dolayıdır ki o zamanın pop grupları dediğim gibi hep aynı tavırdadır. Blondie de farklı değildir. Skid Row gibi gruplar "glam-rock" denen en yüzeysel rock akımının basit bir parçasıdır. Kadın,uyuşturucu ve alkol dışında bir kültürleri yoktur. Aynı düşüncem Motley Crue için de geçerli. Ben bu grupları halen dinlerim ama sadece eğlenmek yada adrenalin adına. ABBA gibi gruplar ciddi müzik yapan gruplardır. Yasemin çatır çatır ABBA söyler bence. Warlock da söyler,Lita Ford da söyler,Tori Amos da söyler,Scorpions da söyler,benim kendisine bir lafım yok. Kendisini ayrıca insan olarak da severim. "Adam" gibi insandır. Sizle de aynı fikirdeyim sevgili submarine,benim için de yasemin'in sesi dağ taş su misali insanı rahatlatıyor. Çünkü kız şarkı söylemeyi seviyor ve bu yüzden tüm kalbiyle kendini veriyor işine.

Kırk yıl köle durumunu bırakın,kendinize ve sağlığınıza iyi bakın,80 yıl daha yaşayın ki hep konuşalım. :D :D

Aklıma bu konularla ilgili yeni fikirler gelince buraya yazacağım.

Sevgiler ve Saygılar 8)

UP THE IRONS

The Dark Rider!

Selamlar :)

Zaman zaman JOKER hakkında hatırlatmalar yapmak iyi oluyor.
Önceki sayfalarda satır aralarında kalmış bilgileri gözden kaçıranlar için.

Dört şarkılık bir demomuz var.
Her ne kadar evde kendi imkanlarımızla yapılmış kayıtlar olsa da fikir verebiliyor.

Pop Rock olarak değerlendirebileceğimiz parçalarımızın hepsi Türkçe sözlü.

Ancak bar programlarındaki yorumlar ile aralarında bazı farklar olduğunu söylemeliyiz.
Çünkü barda daha sert yorumlayabiliyoruz parçalarımızı.

-Şarkıların Şarkısı
-Tanrı Biliyor
-Ne Olur
-Faydası Yok

Yakında stüdyoda kaydetmeyi düşünüyoruz aynı şarkıları.

İlgilenenler ve duymak isteyenler bana özel mesaj yada kofroses@yahoo.com adresinden ulaşabilirler :)

Evet :)

JOKER eskiden "Jenga" olarak müzik yapan grubun yeni elemanlarla devam etmesiyle ortaya çıkmıştır.

Şu anda Karakedi ile yoluna devam eden Mete (davul), çok sevdiğimiz Özgür (bas), şu anda İstanbul'da yaşayan İbo, bir süre bizimle çalan ve şu anda Hollanda'da yaşayan Refik (davul) ve Dr. Tolga (Davul) ile çok güzel günler geçirdik. Kendilerine çok selamlar hazır yeri gelmişken :)

Jade ve ODTÜ Uptown'da düzenli olarak program yaptık.

Daha sonra Yasemin ve benim dışındaki elemanlar ayrılıp yerlerine şu anda beraber çaldığımız arkadaşlarımız eklenince artık Jenga olarak devam etmek anlamsız olacağı için ismimizi JOKER olarak değiştirdik.

Geçen sene beraber çaldığımız Vedat'a da (bas) çok selamlar tabii ki.

Son olarak Yüksel (klavye) de katılınca biraz kalabalık olduk ama olsun. O'nun sayesinde çalabileceğimiz şarkıların sayısı çok arttı.

Şimdilik herşey yolunda, umarım hep böyle devam eder :)

Bu siteye yazmamın nedeni sadece MÜZİÐİNİZ,
sunuştaki doğallığınız ve başarılı vokalistiniz.
Bizlerinde sevdiği parçaları bulmaya çalışmanızıda taktirle karşılıyorum.
Cuma, Yolcu, çok iyiydiniz.
Yanlız sizi sıkça takip edenler için repertuarınızı üç dört haftaya bölüp, yine üç dört parçayı her hafta tekrarlasanız.
Anlatabildim sanırım. ;)
Bi grubu çok tutunca, yanındakilerde söylenince, ister istemez savunuya geçiyor insan. :evil:
Öneri bu kabul edilir edilmez, yanlız biraz haklılar. ;)
Bende çalanlardanım, nedenli çalışmak gerek biliyorum.Repertuar oluşturmanın güçlüğünüde.Hele grup iseniz.
İsteyerek geliyor,severek dinliyorum.
DİNLEDİÐİM EMEÐİ TAKTİR EDİYOR, BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM. :D

Çok teşekkür ediyoruz :)

Emin ol repertuarı hazırlarken her seferinde özenli olmaya çalışıyoruz ama çalmaya başladıktan sonra ortamdı, isteklerdi, bizim sevdiğimiz parçalardı derken dağılıp gidiyoruz.

Umarım yeni programlar istediğine daha yakın olur.

Her zaman bekleriz, bara da foruma da :)

Valla repertuarınızın sırasını filan bilmem ama hep güzel şarkılar çalıyorsunuz :)
Az da olsa seyrettiğimde çok beğeniyorum.
"Bir derdim var" için çooook teşekkürler :elsalla

Eğer sizleri mutlu etmek elimizden geliyorsa doğru yoldayız demektir :)

"Bir Derdim Var" son dönemde dinlediğim en iyi Türkçe rock parçalarından biri.
Umarım hakkını verebiliyoruzdur.

Selam abi :)
Bir derdim var bence de çok güzel oluyor. Türkçe parça sayısını biraz arttırırsanız güzel olur.
Bu aralar diğer Joker üyelerinin sesini hiç duyamıyoruz buralarda, umarım hasta filan değillerdir.
Bir de ben sizin eskiden Bandits olarak müzik yaptığınızı duydum Dil-Tarih'te.
Siz baya geçmişi olan bir grupmuşsunuz herhalde :)

Bence Türkçe parçaları çoğaltarak onlarca birbirinin aynı olan gruba benzemeyin.
Tarzınız dikkat çekici, repetuarınızı genişletin çok gerekli ise bir iki farklı tarz parça ilave edin.
Ama kesinlikle Türkçe'ye yönelmeyin.
Başarılarınızın daim olması dileği ile

Ah ah, ne Banditsler, ne Jengalar dan sonra Joker kimliğiyle yollarda, nostalji rüzgarı,evet artık yaşlandık biraz ;) , içimizde taze kanlar var, ne mutlu. Herkes sağolsun, elimzden geleni yapmaya çalışıyoruz, yeni Türkçe parçalar eklemek istiyoruz ama bana da uyan birşeyler olmalı, bir dedim var tarzı birşeyler olsa hoş olur. 8) Bu aralar Özkan'ın parçasını da çok beğeniyorum, valla hiç fena olmaz, oynak birşey......

Selam bi baktım da üstteki mesaja bence doğru. Zaten sizde pek Türkçe parça çalmıyorsunuz(ne kadar az dinlemiş olsam da :( )

Ama yinede şimdi olduğu gibi arada bir çalın Türkçe ;)

Joker elemanlarının hepsinin bu sayfaya düzenli olarak yazması gerek,sonuçta tek dolu olan ibo değil,herkesin işi gücü var,Jokermg'nin de yeterince işi var ama iki satır yazıyor her gün. Bir iş yapıyorsan o işi ya her tarafından ciddiye alacaksın yada o işi yapmayacaksın...(Gel biramızı iç İbo :D )

Hayırlı Festivaller. :twisted:

UP THE IRONS!!

The Dark Rider. 8)

Yazık,site gitti :( gider şeklinde.Bir şeyler yazayımda kendine gelsin çabası değil yanlış anlaşılmasın.
MG Hocama ve Yosi ye ,sorayım bu durumda ,repertuarda hiç FUNK tarzı parça yok,ben mi raslamadım. :roll:
Madem herkez aradığını gecenin biryerlerinde bulsun diyorsunuz,bu tarzdan da bir parça hiç fena olmaz aslında. ;)
Biraz farklı ama,
Jamiroquai /Odyssey-Picture Of My Life
Uymaz diyorsanız, Brooklyn Funk tarzı size daha yakın gibi. .........Öneri ,bence düşünün.
Türkçe Parça , son dönemde çok dikkat çekeceğine ve pekçok insanın, fark etmeden yitirdiği, kaybettikten sonra, birgün gelipte aradığı , özlediği , keşke...., sevgileri vardır ya , işte onlara en iyi oturanlardan, Kıraç , Olur ya.
Yosi,nin sesi, biraz daha pes kalıcak şarkının tümünde, bu nedenlede yorum daha farklı , ama etkili olur diyorum.

Ben hala roundabout, bir kuple,bekliyorum. ;)

EFE ye, Özel Selam.

İlk fırsatta dinlemeye geleceğim ;) ,sizleri alkışlamayı seviyorum :D ,hakediyorsunuz. :D

Başarılarınızın Devamını Diliyorum.

Jokerseverler,

Efe döktürmüş.. Sizlerle de paylaşmadan edemedim.

Fazla söze gerek yok zati. Fotoğrafın kendisi anlatsın ...

Efecim Overall'u da ben ekleyiverdim üzerine..

afis3copy.jpg

Üstad forum kurallarini tekrar bir gözden gecirmek lazim gelir tabi.Uzun zamandir sayfa acilmiyordu maalesef ve fakat bugün açmayi başardım.(Gözümüz aydın:)

Benim de aklımdan geçen ve çalmayı gerçek çok çok arzu ettiğim birkaç parça var esasında.''I feel good'' bunlardan biriydi.

Forumda bahsi geçen parçaların tümüne şöyle dikkatlice bir baktım ve gördüm ki aralarında funk nerdeyse yok gibi.Yetkili mercilere duyurulur!! :p

Yüzyüze geldiğimizde konuşmaya pek fırsat bulamadığımızdan bunları burda tartışırken,seyircilerimizin ve Turkrock severlerin değerli fikirlerini de alabilmek bizim için çok büyük bir şans.Turkrock.com'a teşekkürlerimi bir borç bilirim.Amacım bu sayfaların kendi aramızda sohbet etmekten öte böyle bir amaca hizmet ediyor olduğunu anlatmak :) yoksa bende biliyorum msn yi acip ''slm Totocan'' demeyi.

Murat dikkatimi cekti de ekranın tam üstünde senin mesaj sayın yazıyor.233 utandım kendimden şimdi bak.. :))

Ağzına sağlık (ya da eline :) ) üstad.

Benim mesaj sayım önemli değil, önemli olan içerik :)
Umarım müzik ve müziğimiz adına birşeyler aktarabilmişimdir okuyanlara.

Funk konusunda sizlere katılıyorum, çalması ve dinlemesi en keyifli müziklerdendir bence.
Acid Jazz ve funk tadında birkaç parçayla repertuarımızı zenginleştirelim o zaman ilk fırsatta.

Roundabout (Yes)'un da zamanı gelmiştir artık :)

"I feel good" bence güzel oldu. Umarım sahnede bu akşam ilk kez dinleyecek olan seyircilerimiz de beğenir :)

Ayrıca Van Halen "Jump" ta daha bir oturdu bence.
Umarım yüzümüzün akıyla, Eddie abimize ayıp etmeden çalabiliriz :)

Bu akşam herkesi bekliyoruz Overall'a!

Geri