Joker (Rock) - Ankara

slmmmm
düşündüğümden çok çok daha iyisiniz.
audioslave çalmanız beni çok şaşırttı bir bayan vokalin gitmeyeceğini düşünürdüm hep audioslave'e mükemmel olmuş.
ellerinize kollarınıza sağlık...

Sağol güzelim :)
Gelebildiğine ve seyredebildiğine, üstüne üstlük beğendiğine çok sevindim.
Yasemin iyidir.

Sana iyi yolculuklar ;)
Görüşmek üzere

www.live8live.com

Afrika'da her gün 30.000 kişinin ölmesine izin vermemek için harekete geçin.

Az önce dün gece programımızdan dolayı izleyemediğim tarihi bir olayı görme şansı buldum.

Müziğe ve gitar çalmaya başlamamın en önemli sebeplerinden biri olan Pink Floyd grubunu, aralarındaki her türlü kırgınlık ve dargınlığa rağmen 21. yüzyılın en önemli müzik olayında bir arada gördüm.

Syd Barret (fiziksel olmasa da gönüllerde), Roger Waters, Dave Gilmour, Nick Mason ve Rick Write herşeyi bir kenara bırakıp Afrika'da her gün ölen 30.000 insan için bir araya geldiler ve ben Comfortably Numb'ın solosunu gözlerimde yaşlarla izledim.

İşte insanoğlu gerektiğinde böyle tek vücut olabiliyor olumsuzluıklara karşı.

Keşke bu organizasyonun kenarında köşesinde bir Türk müzisyeni olarak yer alabilseydim.

Yine de elimizden gelebilecek ufak da olsa birşeyler var.
Lütfen esirgemeyelim.

www.live8live.com

Birkaç kişi daha bu efsanevi harekete katılsa kardır.

Bu arada şahsım adaına bize bu organizasyonu seyretme imkanı sağlayan NTV'yi yürekten kutluyorum.

joker mg hakkaten dediğin gibi mükemmel bir olaydı,bende canlısını izleyememiştim,pazar günü izleyebildim ve hakkaten mükemmeldi,david gilmour biraz soğuk davranıyor gibime geldi sanki roger waters ama adamlar nasıl yürekten çalıyorlar,o şarkıları(wish you were here,money...)binlerce kez çalmış olamalarına rağmen,büyük bir duygu yoğunluğuyla o kadar içten söyledilerki,ağzım açık izledim(ben ağlayamadım,fakat birgün gunsnrosesı yapıştırırlarsa ağlarım valla)
neyse umarım türk müzisyenleride buralarda göğsümüzü kabartırlar,(yakın gelecekte zor gibime geliyor ama neden olmasın)

Umarım bir gün biz yada başka Türk müzisyenler böyle dev bir organizasyonda yer alır.

Hatırlatma:
JOKER çarşamba yerine cumartesi gecesi Overall'da.

Görüşmek üzere :)

Dün bi arkadaşımla beraberdim. Overall'da izlemiş sizi...Şarkıların hemen hemen hepsini tam ve oturaklı bir şekilde çalıyormuşsunuz.Ben arkadaşımın zevkine güvenirim.Gayet iyiymişsiniz.Overall evime yakın bir gelip dinlemek istiyorum.Kolay Gelsin.

Jokerseverlere duyuru..!

Eee artık yaz geldi ... Joker elemanları her yaz mutkala nadasa çeker kendini. Bu yaz da tam öyle olmasa da gelen ısrarlar üzerine yazın burada olan grup arkadaşlarımız ile bir süre daha her Cumartesi 24:00 Overall'da devam ediyoruz.

Bu Cuma sezonun son Yolcu Rock Bar programıdır.
Herkesi bu son Yolcu programına Cuma günü bekliyoruz.

Evet dostlar :)
Bu hafta sonu Yolcu ve Overall performansları benim Joker'le beraber yapacağım son programlar olacak.

Çünkü pazar akşamı kısmetse, son 5 yıldır olduğu gibi yine kazı çalışmalarına katılmak üzere Efes'e (Selçuk) gidiyorum.

Normal şartlarda Eylül gibi döndüğümde bıraktığımız yerden eğlenceye devam edeceğimizi umuyorum.

Bu süre zarfında günün neler getireceği belli olmaz.
Belki biraz farklı bir kadroyla Joker grubunu sahnelerde izleme şansı bulabilirsiniz.

Bu arada geçen cumartesi Efe'nin bizlerle son programıydı. Kendisine birkez daha teşekkür ediyoruz.

Bu hafta bas gitarda Emre bizlerle olacak.
Geleceğe yönelik planlarımızın da yakında netleşeceğini umuyoruz.

Bu akşam ve yarın görüşmek üzere :)

Joker' i besteleri ile music.download.com' a davet ediyorum. Tüm dünyaya dinletin arkadaşlar bestelerinizi. Dumura uğratacak hızda indiriyor insanlar yeni materyalleri.

Murat kazılarda başarılar. Arkeologsun demek. Ne kadar güzel bir meslek. Tebrik ederim...

Sevgiler hepinize.

Bu soruya cevap vermek için henüz erken.
Genç bir arkadaşımızla deneme aşamasındayız.
Kendisinin göstereceği çaba ve performans sonucunda konu netleşecektir.

Bu arada ben kendi adıma sezonu kapattım.
Akşam İzmir'e doğru yelken açıyorum :) (Nasıl da özlemişim)

Güzel, eğlenceli ve yoğun bir çalışma döneminin ardından hava değişimi ve yenilenme ihtiyacı tavana vurdu.

Dönüşte yine tam gaz devam etmek ümidiyle tüm Jokerseverlere ve seven sevmeyen herkese veda ediyorum.
Herkese herşey için kendi adıma teşekkür ediyorum.

kazi.jpg

Kalın sağlıcakla :)

şarkıların şarkısı harika olmuş yav. ellerinize sağlık, gerçekten çok beğendim. naçizane önerim bu parçayı 3-4 elemanlı bir brass band ile tekrar kaydetmeniz. kayıttan sonra eminim parçalar üzerinde keşke bu da olsaymış dediğiniz minik ayrıntılar olmuştur. ikinci bir kayıt eminim şarkıyı daha hoş bir havaya sokacaktır.
sizlere başarılar..

tüm joker severlere merhaba,tatile gidenlere güle güle burada mahsur kalanlara tekrar merhaba...
neyse demo elime ulaşır ulaşmaz dinledim,gerçekten güzel olmuş,verilen emek kendini belli ediyor(bu emek lafıda ağızlara sakız oldu,bazı kimseler tuvalatte ıkınmaya bile emek diyor)ama üzgün olduğum taraf sadece 4 şarkı olmasıydı,gerçekten az geldi bana.

eleştirebileceğim tek şey vokalin yerli yersiz heeeeyyyyyy hoyyyyyy yapmasıydı,battı bu bana bir iki şarkıda,ama sonuçta demo,albümde olmaz umarım

tahminimce gece klüplerinde söylemenin verdiği bir etki bu,insanlar heeeyyyyy hoo oooy larla havaya sokuluyor olabilir,neyse benim kuruntumda olabilir.
bu demolar nasıl doğru insanlara ulaştırılmamış hayret verici birşey,bu kadar güzel şeyler yap ama ben radyoda duymayayım,bu kabul edilemez birşey,herkesi tebrik etmek lazım,ben özellikle basları beğendim,arkadaşımız kimse tebrikler,davul desen öyle,gitarlar öyle,vokalde güzel bir sese sahip,neyse arkadaşlar bu grubu takip edin ilerde çok dinleyeceğiz.
ilerde yapacağınız ve modernleşmiş kayıtlarınızı hayal bile edemiyorum,çok çok başarılar,tebrikler

ingilterden sevgiler!
muratcim senin bana yolladigin sarkilari da almisim yanima farkinda olmadan birkac kisi dinledi sozlerinizi anlamasada muziginize bayildilar cidden bu isin hakkini veriyorsunuz. basarilarinizin devamini dilerim...

Herkese selam...
Evet Murat kazıya gitti. Ben de tatile ve Olympos'un yakıcı sıcağından henüz geldim.
Aslında her yaz ara veririz ama bu yaz Ankara'da olabildiğimiz müddetçe çalmamızı ısrar ettiler.
Ben yıllık iznimden 1 hafta kuıllanmak zorundaydım. Zaten Ağustosda kısmetse Boston yolları taştan... ..ee zati Yüksel on the klavye Bulgaristan'a köyüne gitti. Uzun kalırım diyordu ama dönmüş kerata. Yasemin :p ve "on the drum Jedai Özgür" 8) de tatil yapmayacaklar mı diye merak etmekteyim. Koca sezon her hafta çal çal çal...Nereye kadar !!Referesh olmak lazım canııımmm... :twisted:

hehehee :LOL: ... Yeni basçımız da yavaş yavaş ısınıyor gruba ve repertuara. Bu yokluğumuzda Yasemin hemen bir gitarsit ve klavyeci ayarlamış haftasonunu kotarmak için. İdare edebilmişler.1 Haftada hemen repertura alışmak zor tabii.

Bu arada demo hakkında düşünceleri paylaşan herkese eyvallah. Yürekten teşekkür.
Benim odada 2003 yazında Cubase 5.0 ile yaptık tüm kaydı. Zamanımız dardı ve yetiştirmek için elimizden o an o kadar geldi. Fena da olmadı galiba bir demo olarak.

Tüm jokerseverlere duyuru! :arrow: Cumartesileri şimdilik bir müddet daha Overall'dayız. Bu Ankara yazının sıcağında serinlemek :beer için saat 24:00da sizleri bekleriz. :arrow:

:twisted: selams :twisted: arkadaslar bende joker grubunu yakından dinleyenlerden ve sevenlerden gecen hafta yeni klavyeci ve gtarist biraz korkutsada dinleyenleri yine iidi asıl joker gibi olmasada. iiki gelmişsin ibo ya o gitaristin ayakkabıları tüm dikkatimi dağıttı :)
bende muratın eski öğrencilerinden bu arada kazıya gitmesi en azından değişiklik için ii olmus ama hava cok sıcak ya ...
grup üyelerinden özgür sana sesleniorum ya ne diolardı sana gecen aksam davulcu davula vur:) çok doğruu efede ayrılmıs olmasına rağmen bu hafta bi süpriz oldu dielim geldi ve tek bi sarkıda emreden basını ödünç aldı farklı bi grup olmasına rağmen gecen hafta iidi herkes eğlendi ama joker toplansada sööle adam gibi dinlesek onları yaw tatilde hakları tabi yüksel sen git ta bulgaristanlara oh gez gez bizde burda nerde dielim ama seninde tatile ihtiyacın yok değil yani ;)
jokerin herzaman arkasında ve yanındayım burdan emreeee grubun en ufağıda bascımız bursaya gitti ama hemen gelir umarım ben semraa tüm gruba selamlar ve bol bol basarılar:)
8O aa tonguç serce buse nerdesiniz :D :D :D

Slmsss....
ya sezon bitmeden geliriz yine diyoduk olmadı... :cry: neyse artık eylülden itibaren yine her hafta yanınızdayız....
yeni basçının işi zor efe çok iyiydi... iyi şanslar diliyorum....
herkese ii tatiller...

Geri