Blue Velvet (Blues-rock) Ankara

ya ben blue velveti ilk dinlediğimde çok beğenmiştim. hatta batur heralde bi kaç yıla jimi hendrix olcak filan demiştim. ama sonra sıkılmaya başladım çünkü aynı şeyleri çalıyolar hep,hep aynı... aynı şeyler üzerinde benzer sololarla geçen bi program oluyo hep ve bence bu kadar yetenekli bi gitarist çok daha ii şeyler yapmalı( tabiki grup tek kişilik deil ama çaldıkları parçalar da onların kendilerini göstermelerine pek yardımcı olmuyo bence)

Aramis demiş ki:
tabiki grup tek kişilik deil ama çaldıkları parçalar da onların kendilerini göstermelerine pek yardımcı olmuyo bence

aslında bir davulcunun tüm bir konser boyunca altoları toplam 3 kere kullanması bence kötü birşey eminim ki gayette çok daha iyi bir performans sergileyebilecek kapesitede ama bu sadelik değil bence.. söylemeden edemedim ama benim gördüğüm tek olumsuzluk buydu odtu performansınızda..

Cuma günü harbiden çok iyiydiniz. Arkada baya cozuttuk ama yine de sizinle coştuk, zaman geçip hava karardıkça bir sürü insan gitti ama biz sizi dinlemek için bekledik.

Gerçekten çok eğlenceliydi, gerçi hangi şarkıydı şimdi anımsayamıyorum ama 3. şarkıda baya coşmuştuk. =)

Çankaya civarında yine çıkarsınız umarım. Replik ve çevresindeki barlarda sizi yeniden görmek istiyoruz...

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için . Gün geçtikce daha iyi olmak temel hedef grup olarak , bu her grup için gecerli elbette . Bize yapılan tüm guzel yorumları bir kenara bırakarak kendi bir kaç dusuncemi soylemek istiyorum . Batur'un nasıl bir gitarist oldugunu kendimce de olsa soylemem sanırım dogru olmaz , en azından objektif olamam. Ancak "aynı şeyler üzerinde benzer sololar uzerinde gecmek yorumu" bence biraz fazla kabataslak bir yorum olur . Yani kimseyle kıyaslamadan soyluyorum , ama her gitaristin farklı bir uslubu vardır ve -gitaristler daha iyi bilirler- solo atan kişiyi gozumuz kapalı dinlediğimizde tanıyabiliriz o kişiye aşina oldugumuzda . Ama sanıyorum demek istediğiniz , soloların da artık kalıplaşmış ve değişkenlik gostermediği ise , bu yorumu kendi acımdan onaylayabildiğimi soyleyemeyeceğim . -Tabi hangi programları izlediğinizi bilmyiorum elbette . -
Ama sonucta bu sizin gorusunuz tabii ki , Batur için de cok iyi bir eleştiri olacaktır sanıyorum . Yalnız şarkıların aynı oldugunu soyluyor iseniz , durum biraz değişir . Programlar haftada bir oldugundandır ki , araya sınav haftaları vb. farklı meseleler girince vakitsizlik sorunundan 2-3 hafta boyunca aynı playlisti caldıgımız olabiliyor . Konserler için farklı şeyler hazırlamaya calıstıgımızı dusunuyorum , ama programlar için tam olarak soylediğiniz bu ise haklısınız .Daha once soylediğim gibi ne zamanlar izlediğinizi bilmiyorum . Bunu belirtseydiniz , daha doyurucu bir şeyler soyleyebilirdim . Yanlıs anlasılmasın , bu herhangi bir şekilde grubun bir " özrü " değildir. Bunu şahsım adına yorumlamak istedim , Batur ve Erdinc katılmayabilirler . Ama ben kendimce bir gruba yapılan bu tarz eleştirilerin yapıcı oldugu kanısındayım .

Davul calan biri olarak " cevap vereceğim " eleştiri , alto kullanımı ile ilgili :) . Açıkcası , davulcunun kabiliyeti ne olursa olsun . Çalması gerekeni ve içinden geleni calmalıdır bana kalırsa . Kaldı ki , oyle kabiliyetli bir davul calan bir kişi değilim . Altolardan gecmeyi isteği dogrultusunda yapmıyorum acıkcası . Kimi şarkıda altoları kaldırma isteğim olmuyor değil :) . Ama grubun ilk halinden bu yana , davulun " kullanımı " acısından , agresif calmama dogrultusunda cok ilerleme kaydettim :) . Bilmiyorum ne dusunuyorsunuz ama , caldıgımız sarkılarda da pek bir davul şovu yok . Biliyorum olması da gerekmiyor ama , ozellikle bu tarz muzikte , ama sizi rahatsız edecek olcude sıkıntı yarattıysa , bunu kesinlikle dikkate alacağım. Zaten muzikle ugrasan birinin " acaba nasıl calıyorum, tekduze mi calıyorum , hep aynı mı calıyorum " sorularının cevapları ancak onları dinleyenden geliyor . Sonucta , sırf bir grup olusturup konsere cıkabildik diye bizler buyuk muzisyenler değiliz . Bu işi eglenmek için yaptıgı aşikar amatörlerden başka neyiz ki ? Yaşlarımızı soylemiyorum bile :) Henuz daha cok var bizim olgunlasmamıza ve bunun en iyi yolu , cok calısıp , eleştirileri dikkate alıp , gerekli dersleri cıkarmak ...

Odtu MT'ye , calan tum gruplara , ayıyeten bizimle beraber eglenen herkes cok cok tesekkur ederiz ... Bizim icin cok guzel bir aksamdı . Tabi , cok daha iyi olmayı isterdik . Bir süredir grubun çalışma konusunda tembelleştiğini soylemem gerek---Bu kucuk bir itiraftır . Ozellikle araya daha onemli şeyler girdiğinden oluyor bu . ---- . Seyirciye saygısızlık etmeden güzel bir akşam yasattıgımızı umuyorum .

Jam Session'a rahatsız oldugum icin kalamadım , ayrıyeten de ozur dilerim . :(

evet baturun sololarının kalıplastıgını soylemek cıdden yanlıs olmus... grup olarak son haftalarda dinleyemedik ama son kingus konserınden sonrakı jam sessıon da batur un kendını oldukca gelıstırmıs oldugunu olgunlastıgını gordum.. bence dogru yoldasınız, daha iyi olcaksınız..
carsamba gelebiliriz umarım...

Sewgili blue velvet gelemedim konserinize ama aldığım duyumlara göre erdinç vokal olayına girmiş, aman deyim, aman deyim, grubun geleceğini tehlikeye atmayın :D Bi de erdinç gaza gelmiştir...
Hani bende blues dawulu olayını tam çözmüş sayılmam, beraber öğrenmeye çalışıyoruz işte. Neyin sadelik neyin gereklilik olduğu konusu biraz karışık sanırım. Altoyu kullanmak, veya az kullanmak bir eleştiridir elbette ama asıl soru, önceliği nedir olmalı, sanırım.Daha fazla alto kullansak daha mi iyi olur bilmiyorum, ama mesela shuffle hissini, swingi daha iyi verebilsek eminim daha iyi olur. Ne biliyim tuşeyle ilgili problemleri halletsek...
Nacizane fikrim: nazminin iyi bir davulcu olduğuna inanıyorum. Ama bence biraz daha batura kulak versin, yanlış şeyler söylemiyor.

süper bi performanstı bence,her parçada adrenalin artıyodu..batur bi harikaydı cuma nedenini tahmin edebiliyorum..:)
bu adamlar kalpleriyle çalıyolar bence..

deli hepsi bunlar bu batur da erdinç de.. nazmiyi bilmiyorum tabi.. böyle kalıplaşmış adamlar bunlar hep böyle 1-4-5, 1-4-5.. şaka bi yana davul kısmını bilemeyecegim ben de ama batur için kalıplaşmış demek biraz hatalı gibi..daha çok adamın tarzı budur..yani bu bi yerde iyi manaya da gelir ki ben artık 100 kişinin arasından baturun caldıgını anlayabilirim..yani sonuc olarak bu iş kolay degil,bu kadar uzun sololara yeltenmek..sonsuz kombinasyon yapabilir insan ama aynı ellerden aynı beyinden çıkıyo notalar..bilmiyorum ne kadar haklıyım ne kadar deilim

bu herifler var ya bu herifler benim kardeşimdir.
az mış çektiler benim çırtlak sesimi... az mı çektiler basamadığım akorları... azmı çektiler benim akordsuz gitarımı :) ah ah...
ama yola geldim öğrendim artık...
batur, nazmi ...

ben kimmiyim...
istanbuldan selamlar :) her ne kadar konuşamasakta :)

Ya bi de bu adamlar tembel konserleri var yazmaya üşeniyolar. :D
Konser haberini biz yazıyoruz adamların cık cık cık.

Blue Velvet 15 Mart Saat 16:00'da ODTÜ Rock Şenliği kapsamında Mimarlık Amfisinde.
;)

Geri