Pinhani

hele bi gel dön bak dünyaya seni bana anlatırlar beni al güselll parcalarından birkacı.....kawak yelleri adlı dizininde müsiklerini yapıolarrr hele bi gelll ,beni all falannn.........

Demek ki bazen kaliteli şarkıların dinlenilmeye cesaret edilmesi için TV yoluyla milletin kulağının içine sokulması gerekebiliyor ve/veya bu yöntem faydalı olabiliyor..

Kavak Yelleri ' nden önce dinlettiğim ve beğenmeyen bir sürü insan diziden sonra baktım pinhani dinliyorlar...Ulan aynı şarkıyı 6-7 ay önce bne dinlettiğimde nedn beğenmediniz o zaman puştlar :) sinirtlendim valla gereksiz yere :D

the_wall demiş ki:
Pinhani'nin "Hele bi gel" şarkısı kanal d de yayımlanacak olan "kavak yelleri" adlı bi gençlik dizisinin tanımında kullanılıyor...

Pinhani'yi ben çok güzel bir kadına benzetiyorum... Kesinlikle birileri bu güzelliği fark edecek ve bunu elde etmeye çalışacak... Popüler kültür ise, ağızlarının salyalarını akıta akıta bu güzelliği elde etmeye çalışacak ve tabi kısa bir zaman sonra terkedecek olan kodaman adamlar... Pinhani keşke onların güzel vaatlerine kanmasa... Tamam biliyorum, albüm birilerinin kulaklarına ulaşmak için yapılıyor. Ama iki gün sonra terkedecekler kesinlikle, bu gerçeği de herkes biliyor...

Gerçek Pinhani severlerin "kalplerinden başka vaadecek" bişeyleri yok tabi... Neyin ne olduğunu, uzun zamanlar sonrasında, Pinhani 'nin kendi verdiği kararlar akabinde nereye geleceğini bekleyerek öğreneceğiz....

namakulkurgu ve morgaine, "ben demiştim"den nefret etmekle beraber sunu söylemek istiyorum. Bu yazıyı 1 küsür ay önce yazmıştım. Pinhani tercihini yaptı, popüler kültür maceralarında yolları açık olsun.

pinhani süper grup bnde 5-6 ay onceden dinliyordm 2-3 parcasını millet yeni yeni anlamaya basladı kiymetini kavak yelleri sayesinde

aslansın Pinhani... kaplansın Pinhani... başarılar Pinhani... sürekli program yaptığınız bir mekan var mı Pinhani?..

Tam Cem Özkan'ın "Dön bana" adlı şarkısının etkisinden kurtuluyordum ki "beni al" beni yeniden benden aldı :? çok feci...

diziyle de çok uyumlu olmuş müzikler...Dizinin çok işine yaramış olabilir sırf müzikler için izleyenler var şekil 1.a)Ben :D

evet diziyle çok popüler oldular... Bence iyi iş yapıyorlar umarım devamı gelirde daha çok duyarız adlarını

albümün bir parçasını dinledikten sonra tüm albümü dinlemiş oluyorsunuz, başlangıcı ve sonu aynı şarkılar birbirinin türevi :D tabiri caizse mıy mıy başlıyor öyle de sona eriyor :)

hasanayvenli demiş ki:
horoza sormuşlar tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan horoz ben bafiler geçeşirm gerisine karışmam demiş
ben dinler geçerim gerisine karışmam

bende! hem akın eldes gibi bi üstad gitar çalıyor bu grupta, birşey cikler olmaz gruba.

ben pek dınlemem ama dıger arkadaslara katılıyorum tabıkı Akın Eldes faktorunu unutmamak lazım...
Akın Eldes gıbı bı ustad boyle bı gruba omuz verdıyse vardır bı bıldıgı...

Geri