Pinhani

bluesrocknroll demiş ki:
Hypga demiş ki:
Akın Eldes desteğini alarak,gayet fazla seyircisi bulunan bir dizinin (diziyi de sevmem ) müziğini yaparak tanınır hale gelmiş grup. Sevmiyorum.

aynen öyle

akın eldes desteğini aldıklarına göre gerçekten iyi müzik yapıyor demektir bu gençler.. zira akın eldes her önüne gelene destek veren bir adam değil. kaldı ki albümlerinde ki şarkı dizi müziği olmadan öncede istanbul'da her konserleri dolu dolu geçen bir grup idi pinhani. gayet başarılı, gayet de iyi müzik yapan bir grup. kaldı ki çok başındalar yolun. ama albümlerindeki şarkı dizi müziği oldu diye veyahut akın eldes bu gençlere destek veriyor diye tü kaka denecek bir grup değldir. kaldı ki dizi müziği yapıp sonrasında ahanda bu şarkı tuttu hadi gelin akın eldeside alalım yanımıza destek olsun bize gidip albüm yapalım gibi bir durumda yok iken ortada.. yani bu gençler müzik yaparlarken akın eldes kendilerine destek olmuşken, albümleri çıktıktan bilmem kaç zaman sonra dizinin birinden sizin şarkılar pek güzel gelin sizinle çalışlaım teklifi almışken haksızlık etmemek lazım bu gençlere.. bu gruba... sevmemenin bahanesi bunlar olmasın yani...

yesilkurbaga demiş ki:
bluesrocknroll demiş ki:
Hypga demiş ki:
Akın Eldes desteğini alarak,gayet fazla seyircisi bulunan bir dizinin (diziyi de sevmem ) müziğini yaparak tanınır hale gelmiş grup. Sevmiyorum.

aynen öyle

akın eldes desteğini aldıklarına göre gerçekten iyi müzik yapıyor demektir bu gençler.. zira akın eldes her önüne gelene destek veren bir adam değil. kaldı ki albümlerinde ki şarkı dizi müziği olmadan öncede istanbul'da her konserleri dolu dolu geçen bir grup idi pinhani. gayet başarılı, gayet de iyi müzik yapan bir grup. kaldı ki çok başındalar yolun. ama albümlerindeki şarkı dizi müziği oldu diye veyahut akın eldes bu gençlere destek veriyor diye tü kaka denecek bir grup değldir. kaldı ki dizi müziği yapıp sonrasında ahanda bu şarkı tuttu hadi gelin akın eldeside alalım yanımıza destek olsun bize gidip albüm yapalım gibi bir durumda yok iken ortada.. yani bu gençler müzik yaparlarken akın eldes kendilerine destek olmuşken, albümleri çıktıktan bilmem kaç zaman sonra dizinin birinden sizin şarkılar pek güzel gelin sizinle çalışlaım teklifi almışken haksızlık etmemek lazım bu gençlere.. bu gruba... sevmemenin bahanesi bunlar olmasın yani...
Öznellik boyutu.Sevmememinin gecerli sebepleri olabilir,ama grup itici gelebilir sevilmeyedebilir.Sevip sevmemek te öznellikle ilgilidir.Ayrıca konu şarkının dizi müziği olması mı,yoksa pinhaninin bu ülkede o dizi sayesinde mi bu kadar tanınması.Bu ayrımı iyi yapın.Sevmiyorum bu grubu.Ayrıca güzel müzikte yapmıyolar.Öznel görüşüm.

Aslında dizi ile tanınan bi grup olduguna katılmıyo değilim.Yalnız hala bıraz beklemek gerekıyo bence kesın bı dusunceye sahıp olmak için.Cunku bı anda herhangı bi şeyden ünlü olupta ortadan kalkan o kadar grup gördük ki.2. albümde hersey belli olucak sanırım.Pek fazlda yorum yapamıyorum dogrusu.

Ama örnek olarak Akedemi Türkiye den çıkan Barış Akarsu yu verebilirim.

2.Albümde hersey belli olur sanırım.

kavak yelleri dizisinin müziğini yaparak adeta patlama yapan grup

"belki sevmekten hiç usanmam" adlı oarçalarını çok beğenirim

ayrıca bi süre hard dinledikten sonra kulaklarınızı rahatlatmak için dinlemenizi kesinlikle tavsiye ederim :)

kesinlikle çok güzel şarkıları var. ama artık nezmn dinlemeye kalksam diziyide izlediğimden dolayı aklıma dizideki kişler geliyor onları fln düşünmeye başlıyorum.fazla diziyle özdeştiler.

forsytia demiş ki:
kesinlikle çok güzel şarkıları var. ama artık nezmn dinlemeye kalksam diziyide izlediğimden dolayı aklıma dizideki kişler geliyor onları fln düşünmeye başlıyorum.fazla diziyle özdeştiler.

[/quotDiziyle özdeştiklerine bende katılıyorum.Şarkıyı dinlediğimde akla hemen dizi oyuncuları ve dizi geldiğide dogru bence.Ama daha öncede belirttiğim gibi kalıcı olmak istiyorlarsa aynı çizgide devam etmeleri aynı yolda şaşmadan gitmeleri gerekir ki kalıcı bir grup olsun.

Pinhani' den yeni albüm müjdesi...

000000025466531ml1oh0.jpg

Pinhani - Zaman Beklemez çıktı...

"Eser hakkında

2006'nın Nisan ayında yayınlanan ilk albümü "İnandığın Masallar"la müzik dünyasında kendine önemli bir yer edinen Pinhâni, yeni albümü "Zaman Beklemez "le 26 nisan 2008'de dinleyicisiyle yeniden buluşuyor Pinhâni yeni albümünü , ilk albümde yer alan gitarist Akın Eldes ve davulcu Cem Aksel' in yanı sıra bas gitarist Demirhan Baylan' la birlikte kaydetti. Bu üç önemli müzisyenin dışında gruba bu albümde çok önemli müzisyenler eşlik etti ; Klarnette Serkan Çağrı ve Oğuz Büyükberber , trombon ve trompette Hasan Gözetlik, trompette Can Ömer Uygan, vurmalı çalgılarda Yinon Muallem, bas gitarda Sunay Özgür Pinhâni'nin ikinci albümünde yer aldı. Erkan Oğur'da bu albümde bir şarkıda cümbüşüyle grubun misafiri oldu. Albüm kayıtlarını ilk albümde olduğu gibi yine Tanju Duru'nun stüdyosunda tamamlayan Pinhâni, ilk albümde yaptığı müziği ikinci albüme taşımaya ve üzerine yeni değerler eklemeye çalıştı. "

www.dr.com.tr' den alıntı...

O kadarda olacağını sanmıyorum.Sonucta artık tanınan bi grup olarak 2. albümü çıkarıcaklar.Ama yienede dizi bitmezse tabi 2. albümden şarkılarını dizide dinletirler herhalde.

rock dinleyicisi -güzel işler yapan- amatör grubuna sahip çıkmıyor (pinhani forumun online sayısını bilirim 2007 başlarındaki. kimler orada grubun yanındaydı? şimdi kimler burada dinleyeni arttı diye eleştiriyor?), sadece "rock popüler değildir" demesini biliyorsa, alkışlıyorum ben kavak yellerini, kanal d'yi. pinhani şarkılarını milyonlarla paylaşıyor. ama işin bazılarımızın göremediği güzel tarafıysa şu; pinhani 2004'de neyse şimdi de o, hiçbir şey değişmedi onlar için.

yeni albümün adını taşıyan zaman beklemez in yanında

sırası değil,bir anda,ne güzel güldün,sevmekten usanmam gibi şahane parçalar var yeni albümde..

ayın 13.ünde dokuz eylül üniversitesi şenliğinde balçova kampüsünde olcaklar orda olacam canlı merak ediyorum..

son zamanlarda dinlediğim en iyi albümlerden biri zaman beklemez..

Geri