Dostlar Arası Eğlencelik Sataşma Başlığı

Bir de sordum dukkandaki cocuk aslinda bunu 80 lerde de denediler dedi, ben 80 lerde gitar calmadigim icin bilemiyorum tabi gerci simdi de LP ile bir bilgim oldugu soylenemez. Ama fark etmez, denedim ve Ibanez S gibi hissettiriyor. Boyle sey olmaz.

Ya simdi soyle, siyah bir tane Lp custom var, her gittigimde orada kanka bir abla var o varsa, izolasyonlu odada JVM'e takip 30 dakika 1 saat takiliyorum. Custom'in tonu Marshall ile kaymak gibi oluyor, iscilik ise iyi tabi ama Suhr'la falan kiyas kabul etmez hele ki boya kaliteleri. Neyse bu Lite gitar ise tipi custom ebony'e benziyor ama cok ilginc Ibanez S gibi, govdesi tellere vurunca cok kiprastigi icin rezonansi cok kontrolsuz ama S lerde bu yine bir sekilde daha kontrollu ben S severim zaten. Ornegin akor basiyorsun her nota baska zamanda bitiyor, o vakit bir defa distortion camur gibi ve ses cok parlak, bir de 1960A kabine takiyorlar ki ben onu da sevmem iskence oluyor. Bunu da akustik gitardan ornek vererek anlatayim. Hep duyardim Taylor cok acik, Martin cok koyu ya birini seversin ya oburunu diye. Aynen oyle, gidip izole odada yanyana deneyince aradaki fark muazzam ki bende ne Taylor var su an ne Martin sadece denedim ornek veriyorum. Ben zaten karanlik seviyorum deneyince gordum ki benim martin almam lazim. Neyse bu gitara donersek rahat ama, ozellikle benim gibi Ibanez sever adam icin bire bir. Ama eline alinca gitar yokmus gibi, LP icin cok alisilmadik bir durum ve sinir bozucu.

Ya simdi soyle, siyah bir tane Lp custom var, her gittigimde orada kanka bir abla var o varsa, izolasyonlu odada JVM'e takip 30 dakika 1 saat takiliyorum. Custom'in tonu Marshall ile kaymak gibi oluyor, iscilik ise iyi tabi ama Suhr'la falan kiyas kabul etmez hele ki boya kaliteleri. Neyse bu Lite gitar ise tipi custom ebony'e benziyor ama cok ilginc Ibanez S gibi, govdesi tellere vurunca cok kiprastigi icin rezonansi cok kontrolsuz ama S lerde bu yine bir sekilde daha kontrollu ben S severim zaten. Ornegin akor basiyorsun her nota baska zamanda bitiyor, o vakit bir defa distortion camur gibi ve ses cok parlak, bir de 1960A kabine takiyorlar ki ben onu da sevmem iskence oluyor. Bunu da akustik gitardan ornek vererek anlatayim. Hep duyardim Taylor cok acik, Martin cok koyu ya birini seversin ya oburunu diye. Aynen oyle, gidip izole odada yanyana deneyince aradaki fark muazzam ki bende ne Taylor var su an ne Martin sadece denedim ornek veriyorum. Ben zaten karanlik seviyorum deneyince gordum ki benim martin almam lazim. Neyse bu gitara donersek rahat ama, ozellikle benim gibi Ibanez sever adam icin bire bir. Ama eline alinca gitar yokmus gibi, LP icin cok alisilmadik bir durum ve sinir bozucu.

E ne anladım böyle custom gitardan? Hem çamur gibi hem de parlaksa çekilmez o zaman. Onun yerine 90'lar yapımı Nighthawk Special al daha karlı olur. İstersen de single olarak çal arada istersen humbucker kullan.

Yahu madem bu tension springler çok rabet görüyor neden TR'ye getirmiyor kimse. Niye abi bu ülkede bişey bulmak bu kadar zor?
Rabet gordugunu kim dedi, simdiye kadar buna feryat eden bir sen varsin @Wasp kardesim. Mesele su bunu getirecek adamin para kazanmasi icin belki 1000 paket getirmesi lazim ki deysin, oyle bir pazar yok ki burada. Merak etme, ABD de bir dukkana girsen cart diye onune koyamazlar online satilir. Yahu daha tel olayi tam cozulmus degil memlekette ki tension spring'i eksik kalsin.

Valla nette baya feryat eden var. O kolun boşta sallanması sizi nasıl rahatsız etmiyor anlamadım. Tabi feryat edenlerin çoğu ingilizce forumlar. Yada bizimkiler bant olayıyla idare ediyorlar.

Aksamustu 5 saat burada, tam prime timedayim yani. Ama cumartesi gunu forumda kimsede tik yok, halbuki 10 dan sonra icmek de yasak artik, millet erken mi yatiyor anlamadim gitti... Yarin da boyle olursa, iyi kablo mu iyi potans mi diye suni bir baslik acip, is parmaklarda bitiyor yanitini bekleyecegim sanirim. Ama bu teknik konu simdi millet kacar, duzeltiyorum modifiye Squire mi meksika Fender mi? diye sormak daha iyi. Cok ekmek cikar bundan, hem en az 1-2 haftadir hic tartismadik bu konuyu unutulup gitmesin.
Buna cevap veremedik zira o sıralarda telefonu kaptırdık düsseldorf gecelerinde. Valla keske bende uyusaydim kaptirmazdik telefonu forum ahalisi boşa uyumuyor demek :D

E bu durumda nasıl sallayayım sana? Bendensin vesselam! :D Transistörünü, potansiyometreni ve multimetreni de al git desem, e biz yarın öbür gün kime soru soracağız möt sıkıştığında? Sen ve @obican bu forumda rahatça, güvenerek soru sorduğum nadir adamlardansınız. Araştırmacı forumculuğun güzel örneklerisiz.

Bak kendi açtığım başlığın içine ettirdiniz, şimdiden başlığı amacından çıkarmaya başladınız bile. De gedin hadi araştırmalarınıza bakın da ortamı aydınlatın, hadee!! :D :D
Mahçup ediyorsun bak güzel laflarla ayrıca möt kalkması da olmuyor degil hani :D

Aga ora Amerika, buradan atıp tutamıyoruz, yakışmıyor. Nighthawk orada da var mı, yok mu, az mı, çok mu onu sen bileceksin söyleyeceksin gari ;)

İşbu sataşma Beşiktaş JK-1903 başlığı sebebi iledür:
Eeeyy @josephking eeeeey! Adama bakınız hele! Bir de başlık ikinci sayfaya düşmüş kızıyor utanmadan. Bura "Dop depenleri ve dop depenleri sevmekten gafayu gırmuşları destekleme forumu" mu leyn? Valla çağırırım ant reyizi ha! :D

Aga ora Amerika, buradan atıp tutamıyoruz, yakışmıyor. Nighthawk orada da var mı, yok mu, az mı, çok mu onu sen bileceksin söyleyeceksin gari ;)
Cevaptan kacamazsin hakan baba, Amerika'da ne varsa bizim memlekette de var artik globallestik sorunun dili dini mekani olmaz. Saka bir yana benim dedigim, gitar da aslinda guzel gitar ama ben daha nadirce gordum, yorumlarini acip okudum kotu soz diyen de yok ikinci elde bir iki tane buldum fiyatlari makul, sana bir danisayim dedim nedir bunun hikmeti? Sanirsam biraz da kiymeti bilinmeyen bir model gizli kalmis bir cennet kosesi vatanin veya anlasilamamis bir edebiyatci gibi. O bakimdan soruyorum, haa Rolls Royce referansi zevzek olmasina zevzek de aslinda cennet yurdumuza bir gondermeydi bak; Baris Manco dedik, belki kendisini gencler tanimaz diye Agaoglu dedik (Bu degil bu hic degil) demek ki aklimiz, gonlumuz, sorumuz daha ziyade memleketlen ilgili. Hem Amerika'dan bana ne yahu ben gavur muyum, amfiler ucuz olmasa bir dakika durmam :)

Cevaptan kacamazsin hakan baba, Amerika'da ne varsa bizim memlekette de var artik globallestik sorunun dili dini mekani olmaz. Saka bir yana benim dedigim, gitar da aslinda guzel gitar ama ben daha nadirce gordum, yorumlarini acip okudum kotu soz diyen de yok ikinci elde bir iki tane buldum fiyatlari makul, sana bir danisayim dedim nedir bunun hikmeti? Sanirsam biraz da kiymeti bilinmeyen bir model gizli kalmis bir cennet kosesi vatanin veya anlasilamamis bir edebiyatci gibi. O bakimdan soruyorum, haa Rolls Royce referansi zevzek olmasina zevzek de aslinda cennet yurdumuza bir gondermeydi bak; Baris Manco dedik, belki kendisini gencler tanimaz diye Agaoglu dedik (Bu degil bu hic degil) demek ki aklimiz, gonlumuz, sorumuz daha ziyade memleketlen ilgili. Hem Amerika'dan bana ne yahu ben gavur muyum, amfiler ucuz olmasa bir dakika durmam :)

Aman aga, ne gavuru estağfurullah şinci :) Aslında Nighthawk hatalı bir model bence. Hata dediğim husus üretilme maksadında yatıyor ki o da "Yahu biz Gibson'uz, tek rakibimiz de Fender, o zaman modelleri Strat ve Tele ile yarışacak bir seri yapalım Fender ile ürin yarıştıralım". Yapıyorlar çoil taplı HH HSH modeller, adına da Nighthawk diyorlar. Klavyeleri de 60'lar tarz ama Fender radiusuna da yakın yapıyorlar. 90'larda beş altı yıl üretiliyor ama beklendiği kadar tutmuyor, ikibinlerde yeniden ısıtıp piyasaya sürüyorlar. Bendeki HH. Beş yollu switch ile coil tap ta yapıyorsun. Ton hoş oluyor mu coil tap ile, oluyor ama bir telecaster olmuyor. Gövde ince olduğundan herhalde, Humbucker modda ton daha çok SG gibi geliyor bana. Keşke Fenderle ürin yarışı için değil de özgün olmak adına tasarlayalarmış. Çalım açısından çook rahat bir gitar yoksa.

Geri