gibson lespaul performansına yaklaşabilen gitarlar

italyan markası Eko 'nun VL-480S ve VL-480 modelleri 300-400$ a alınabilecek en iyi les paul kopyalarıdır diye duymuştum bi aralar... ne kadarı dogrudur bilinmez :)

janmoreye demiş ki:
01 demiş ki:
StratoMaster demiş ki:
Bu nokta agile'lar icin de gecerli hatta ustlerindeki maple cap gercek maple cap olmasina ragmen sadece lamine degil yani epilerdeki gibi.

Hoca ,Agile ler gerçek maple cap ise Epilerdeki malum photo...
Aralarında bu yönde nasıl bir bağ var :) ?

Bu konuyu anlayamadım ben?
Hic Agile caldin mi?

Yok hayır çalmadım,çalabilmek için şu an araştırıyorum bilgi ediniyorum.

les paul kopyalarını araştırmaya verdim kendimi :)

stagg L400 ve L500 var iyi, govdeler kızıl ağaç ama "set neck" filan var...

bu arada agile al-3000 ilgimi çekti benim de... topluca agile mi getirtsek:) belki rondomusic'i mail yagmuruna tutsak, bir istisna yapıp gonderirler??

PANACHE LES PAUL var EBAY'de. fiyatı oldukça ucuz ve gitar Texas yapımı yanılmıyorsam. Harmony Central da bayaa sevmiş gitarı...
bunun govde maun + set neck

mail attım adamlara
USPS ile 200$ dedi o yuzden turkiyeye olmaz dedi.
oysa ebay de USPS fiyatı turkiye(europe) için sadece 80$
anlam veremedim pek

al-3000 çok hoş cidden :)

StratoMaster demiş ki:
Gibsonlarda en onemli hususlardan birisi agirliktir. Epihone falan gibi gitarlar genelde full maun govdeden yapildigindan ve ozellikle de ya hindistan ya da afrika maunu kullanildigindan cok agir cekerler ve tonlari gayet tiz olur.

gibson'ın artık standardlarda 9 delik delme yerine koca bir chamber açarak ağırlık azaltma politikasını görünce bu başlık geldi aklıma. 2003'te üç tane büyük historic bayisi için üretilmeye başlayan cloud9 serisini çok sevmiş olacak gibson ki bu sene üretilen bütün standard ve classicler chambered üretilmiş ve işin komik yanı bu açıklanmıyor, insanlar farkedip x-raylere sokmaya başlayınca anlaşılıyor. deneyenlerin hepsi gitarın sesinin çok değiştiğini, les paul sesinden çok uzaklaştığını, zaten az olan telleri tane tane (definition işte yahu) duyma olayının tamamen bittiğinden falan bahsediyorlar. norlin döneminde gözleme gövde (pancake body) denen les paul'lerle bile bu kadar katledilmemişti bu alet. üzerine bir de boşlukların içinde tıngırdayan tahta parçaları falan eklenince millet iyice soğumuş vaziyette.

diğer taraftan edwards'la ilgili çok güzel yorumlar okuyorum. ağırlık azaltıcı boşluk olmadan 4 kilonun altında gitarlar, hafif alaşım aksam, uzun sap bağlantısı gibi gibson'dan ancak custom shop historic seviyesinde alacağınız özellikleri 700 dolara satıyor nitro boyalı gitarlarında ki ikisini yanyana karşılaştıranlar ses olarak aynı kalitede ama daha iyi işçiliğe sahip olduklarını söylüyor. keşke esp'nin yanında bu da getirilse türkiye'ye, epiphone'dan kat ve kat iyi bir alternatif olur uygun fiyat seviyesi korunursa.

çok kızgınım ben bu gibson'a çoook.

secks demiş ki:
StratoMaster demiş ki:
Gibsonlarda en onemli hususlardan birisi agirliktir. Epihone falan gibi gitarlar genelde full maun govdeden yapildigindan ve ozellikle de ya hindistan ya da afrika maunu kullanildigindan cok agir cekerler ve tonlari gayet tiz olur.

gibson'ın artık standardlarda 9 delik delme yerine koca bir chamber açarak ağırlık azaltma politikasını görünce bu başlık geldi aklıma. 2003'te üç tane büyük historic bayisi için üretilmeye başlayan cloud9 serisini çok sevmiş olacak gibson ki bu sene üretilen bütün standard ve classicler chambered üretilmiş ve işin komik yanı bu açıklanmıyor, insanlar farkedip x-raylere sokmaya başlayınca anlaşılıyor. deneyenlerin hepsi gitarın sesinin çok değiştiğini, les paul sesinden çok uzaklaştığını, zaten az olan telleri tane tane (definition işte yahu) duyma olayının tamamen bittiğinden falan bahsediyorlar. norlin döneminde gözleme gövde (pancake body) denen les paul'lerle bile bu kadar katledilmemişti bu alet. üzerine bir de boşlukların içinde tıngırdayan tahta parçaları falan eklenince millet iyice soğumuş vaziyette.

diğer taraftan edwards'la ilgili çok güzel yorumlar okuyorum. ağırlık azaltıcı boşluk olmadan 4 kilonun altında gitarlar, hafif alaşım aksam, uzun sap bağlantısı gibi gibson'dan ancak custom shop historic seviyesinde alacağınız özellikleri 700 dolara satıyor nitro boyalı gitarlarında ki ikisini yanyana karşılaştıranlar ses olarak aynı kalitede ama daha iyi işçiliğe sahip olduklarını söylüyor. keşke esp'nin yanında bu da getirilse türkiye'ye, epiphone'dan kat ve kat iyi bir alternatif olur uygun fiyat seviyesi korunursa.

çok kızgınım ben bu gibson'a çoook.

Cidden eski standardlar (2003 2004) falan cok degerlendi bu soyledigin hadiseler yuzunden.

Essekligin onde giden durumlari bunlar, hem 2000 dolar uzerinde gitar sat, hem de boyle sacmaliklara giris...

Olacak is degil.

B

Bende dinledim, fakat su yada bu iyi demek pek mümkün degil, degisik pozisyonlarda degisik efektlerlen
ikisindende ayni sayida örnegi begendim diyebilirim. Puanlasam kafa kafaya biterdi herhalde. Tabiki burada edwars sin fiyatina bakilinca gibson ko oluyor o baska.
Ne yazikki bu aleiti japonya disinda bulmak mümkün degil. Ben nette bu gitari avrupadan, asagidaki adresten alan iki kisiye rastladim. http://www.guitarjapan.com/edwards/index.html

Ikiside saticidan cok memnun hard case ilen 150 dolar tutuyor kargo masrafi. Birisinde hic sorun cikmadan gitar eline 5 gün sonra gecmis. Digeri ise gitari almaya gümrüge gittiginde gitarin sapinin ikiye katlandigini görmüs, tabiki bu arkadasa hard case icin alinan 150 dolar fazla geldigi icin 120 dolara paketletip yollatmis, bunuda söylemek lazim. Bu olayin akabinde saticiylan baglantiya gecmis, satici bütün sigorta islemlerinle ilgilenmis ve sonucta 600 avro sigortadan almis. Bu arada satici faturaya hediye diye yazmis ve bir tanesi gümrükten yirtmis, istenirse düsük faturada kesiyormus, demekki biraz türklükte var kaninda ;)

Onu bunu bilmem millet... LPler açıkçası bu cins dertleri var ama melodymaker'lar ise benim tecrübe ettiğim ve de duyduğum kadarı ile şimdilerde çok iyi çıkıyorlar.

Bir arkadaş satayım diye getirdi, alet iyi olunca ben cavsladım alete. Hatta bir haftasonu kasıp bir duncan custom shop brobucker isimli manyetiği taktım, 10K paf kendisi. Gitar cidden acaip bir şey oldu, split olarak 5K bana şaka maka değil peavey classic 30 ile bal gibi tele tonu veriyor. Hatta tele manyetikli bir stratımdan daha iyi bir tele tonu veriyor. Full HB modu da en ala SG ile Les Paul arası bir şey oldu. Sap tonu single coil ve de stratlarımın topundan daha iyi.

Yani tam manası ile dumur etti beni alet. İşin güzelliği de oradaki fiyatı 400 dolar. Bu gibi bir aleti 400 dolara edinmek biraz bilgi işi elbette ama seçmece usulü oluyor bal gibi.

Ondan bu hadiseler ışığında benim söyleyeceğim LP değil aslında melody maker falan alırdım sizin yerinizde olsam (ki aldım zaten). :LOL:

B 8)

Geri