Fotoğrafcılık

Aslında insan bazı şeyleri üzerinde çalıştıkça anlıyormuş.Çektiğin poza farklı bir anlam yüklemeyi ufaktan başarabilince bile gerçekten çok tatmin edici ve eğlendirici bir iş.

Adamın adını hatırlayamadım , national geographic dergisi için çalışan adam.Yerinde olmayı isterdim.Harika işler çıkarıyor.Adını bilen varsa söylerse çok memnun kalıcam internetten sergisine vs. ulaşabilirim belki.

Dijitalde de bir dolu zımbırtı taşımak gerekiyor. Bu sadece manuel çekime özgü bir şey değil. Ne kadar farklı iş yapmak istersen, o kadar artıyor malzemesi.

işte sorun burada manuel in malzemesi daha ağır ve hacimce daha fazla yer kaplıyor en azından dijital sanatların pratikliği var bir de kolay kullanabilme ayrıcalığı...

Manuel'de farklı işler yapman gerekiyorsa bazen bir amele ve bir kamyonet tutman gerekebiliyor :) üstelik malzemeleride artık nostalji sayıldığından çok pahalı ben tavsiye etmem kimseye hamal olmayı ve bu hamallığı bir de üstüne bir tomar para vererek yapmayı :)

dennischambers demiş ki:
işte sorun burada manuel in malzemesi daha ağır ve hacimce daha fazla yer kaplıyor en azından dijital sanatların pratikliği var bir de kolay kullanabilme ayrıcalığı...

Manuel'de farklı işler yapman gerekiyorsa bazen bir amele ve bir kamyonet tutman gerekebiliyor :) üstelik malzemeleride artık nostalji sayıldığından çok pahalı ben tavsiye etmem kimseye hamal olmayı ve bu hamallığı bir de üstüne bir tomar para vererek yapmayı :)

sen mi söylüyorsun bunları ? bana sayfalarca dijitalin sanatı ruhu öldürdügünü söyleyen sen ? :twisted: ve benim sana söyledigim seyleri alıntı yaparak şimdi de bunları söylüyorsun garip valla..

HornyDevil demiş ki:
dennischambers demiş ki:

sen mi söylüyorsun bunları ? bana sayfalarca dijitalin sanatı ruhu öldürdügünü söyleyen sen ? :twisted: ve benim sana söyledigim seyleri alıntı yaparak şimdi de bunları söylüyorsun garip valla..

ironi kardeşim ironi :)
yani ben görüşümden vazgeçmedim merak etme, bu arada oradaki ironiyi anlamanı umardım ali.

the_wall demiş ki:
maresal, abi arada sırada fotoğraf makineni manuel moda getirmeni tavsiye ederek de hadi buyur diyorum http://www.fotokritik.com
herhalde banyo konusuna açıklık getirebilirsin :)
cevap biraz gec oldu ama yazayim yinede; makinemin manuel modu yok.Cunku zaten analog makina herseyi kendin ayarliyosun.Zaten fotografcilik kursuna gittigimden beri dijital makineyide analog kullaniyorum.Alet senin ne kadar pozlama yapip nasi bi fotograf istedigini nereden bilecek ki? ;)

dennischambers demiş ki:
HornyDevil demiş ki:
dennischambers demiş ki:

ironi kardeşim ironi :)
yani ben görüşümden vazgeçmedim merak etme, bu arada oradaki ironiyi anlamanı umardım ali.

ironi çıktı mertlik bozuldu..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

n801 nikon marka fotoğraf makinesi almayı planlıyorum ben 1/8000 estantene hızına sahip bir alet ayrıca saniye de 3.2 pozlama kabiliyetine de sahip hakkında bilgisi olanların görüşlerini alabilir miyim acaba.

zaten nikon olayın abisi diyebiliriz. heralde nikon konusunda fikir sormadın zaten :) de bildiğim kadarıyla yeni bi ürün o (yamulmuyorum dimi yeni) bence biraz bekle kullananların yorumunu al derim. tabi o esntantene hızına sahip başka makineler de var :)))))

saygılar...

the_wall demiş ki:
zaten nikon olayın abisi diyebiliriz. heralde nikon konusunda fikir sormadın zaten :) de bildiğim kadarıyla yeni bi ürün o (yamulmuyorum dimi yeni) bence biraz bekle kullananların yorumunu al derim. tabi o esntantene hızına sahip başka makineler de var :)))))

saygılar...

eh biraz yamuldun bu konuda sözlükçü kardeşim :)

n801s alma planlarım hala var işte yılbaşını bekliyorum makine 1988 de üretilmeye başlandı körfez savaşında en çok kullanılan makine taş gibi de makine işte tutuşu rahatsız ben nikonun sesini ve nikonu seviyorum ama ergonomik değil canon'a göre bu aralar canon eos5 kullanıyorum çok iyi bir makine belki canon eos5 i de alabilirim yahut çılgınlık yapıp canon eos3 tabii ki de diyorum... ama işte maddi durum, bir de benim alkolik olmam çok büyük bir sorun :)

Biraz da fotoğrafın yağlı boya resim kavramı üzerindeki etkilerinden söz açalım mesela.Günümüz makinalarının teknolojisi değil de rönesansa doğru gidelim vs...İyi mi oldu kötü mü."Kayaların Bakiresi" eskiden olduğu kadar değerli mi sizce ? neden ? National Gallery nin biriciklik kavramına bakışı nasıl acaba.Koruyor mu yoksa maddiyatçı bir bakış açısı mı vs...987097 sayfa sürecek tartışma konusu bu aslında.Haydi başlayalım çok severim bunun üzerine konuşmayı , insanların yorumlarını anlmayı...

bu sorunun yanıtını bir an önce yazarsanız çok sevinirim. çünkü şu aralar CANON EOS400D model fotoğraf makinesi alma gibi bi düşüncem var. her ne kadar gönlüm nikon D40x'ten yana olsa da canon daha ağır bastı. iki makine arasında hangisi tercih edilmelidir? teşekkürler...

sanırım pek bir farkları yok fiyatları dışında.. ergonomik olarak Canon tercih edilmeli sanırım hem lens fiyatları olsun hemde özellikleri olsun biraz daha baskın nikona hem de 400d daha kullanışlı olur d40x'ten, nikonun menüleri çok karmaşık ayarları yaparken zorlanırsın, düşük slrde nikonun pek tercih edilmesinden yana değilim ben...

Geri