Ibanez JEM 55'le JEM 7V farkı

Yaw arkadaşlar, tamam vardır mutlaka fark ama 900 dolarlık da fark var mıdır yahu??? 555de gayet hoştu DiMarzio'lar falan. Tonu tuşesi sustaini falan iyidi. Mutlaka ki 7V daha üstündür ama bir fikirlerinizi göreyim dedim ya...

Sevgiler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sanırım 555 prestige değil.

Muhtemelen işçilik farkı, biri ıhlamur biri kızıl ağaç mı nedir gibi gibi farklar sanırım... Bakalım kimler ne diyecek...

gövdeleri aynı ağaçtan ama klavyeleri farklı mesela. jem 7v n,n klavyesi "tree of life".üstündeki süs,boyut,ve son 4 perdesi çukur daha rahat basılsın diye.

zaurakh demiş ki:
gövdeleri aynı ağaçtan ama klavyeleri farklı mesela. jem 7v n,n klavyesi "tree of life".üstündeki süs,boyut,ve son 4 perdesi çukur daha rahat basılsın diye.
gövdeleri aynı değil,hatta hemen hemen hiçbir şeyi aynı değil.

555'in gövdesi american baswood, 7V ise alder.
555'in köprüsü edge pro II, 7V'ninki edge pro.
555'in sapı 3 parça, 7V'nin 5 parça.

vs vs.

bunun dışında işçiliği,malzeme kalitesi gibi çok farklılıkları var.ayrıca 555'de de tree of life var ama 3. perdeden başlayıp 12. perdeye kadar gidiyor sadece.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki yani fiyat farkına değer mi diyorsunuz? Sevgili cavernosum, edge pro'yu tanımıyorum sanırım II'den daha iyi değil mi? Fakat 3 parça sap vs. ile 555'de fena durmuyor?

2Strats1LesPaul demiş ki:
Peki yani fiyat farkına değer mi diyorsunuz? Sevgili cavernosum, edge pro'yu tanımıyorum sanırım II'den daha iyi değil mi? Fakat 3 parça sap vs. ile 555'de fena durmuyor?
evet tabii ki daha iyi.edge pro ibanez'in şu an üretimde olan en iyi köprüsü.

kendi adıma ben 555 almazdım, imzaya para vermek yerine o paraya alınabilecek çok daha iyi ibanezler var.

zaten amerikalılar 555'e "poor man's Jem" derler. kısacası bu model Ibanez'in Jem alıcak kadar parası olmayan insanları kandırmak için biraz süsleyip, üzerine evolution set koyduğu standart bir rg'den çok da farklı değil.

jemsite'a falan bakarsan tavsiye olarak Jem 555 almak yerine 2. el Jem 7v alın ya da rg550+ bir gitar alın diye yazar.

son olarak da 2000'de 555'i amerikan piyasasından çektiler çünkü hem satışları çok düşüktü hem de çok kötü yorumlar ve şikayetler alıyordu. şu anda sadece jem 7V gibi modellerin çok pahalı olduğu ülkelerde alternatif olarak satılıyor.

7V'nin sapa 3 parça diyor burada??? Anlamadım ama... Zuhal'de 2050 € diyorlar yahu! Bunlar daha ucuz... 2050 mümkün değil, bunun fiyatı çok normal. musiciansfriend de de yaklaşık bu fiyattı.

2Strats1LesPaul
arkadaşım sen zaten 555 le 7vwh arasındaki farkı bilmiyorsan bence 500.000 dolarında olsa bile bence 7vwh veya ona benzer ibanezin üst modellerinden alma . yazık .günah. değerini ve anlamını bilen biri alsın .
sen boşver git üçgen ,beşgen veya bulabildiin en metal görünüşlü siyah gitarı al. bırak ibanez'in jem'lerini universlerini prestige'lerini ,anlamını bilen ,değerini bilen ona gönül bağı olan adamlar çalsın .
allah rahatlık versin .

Sevgili 7Universe bana sorduğumdan dolayı biraz bozulmuş. Büyük bir Vai hayranı olduğu için anlayışla karşılıyorum. Dostum kimin kim ne olduğunu bilmeden hemen girişmemeni öneririm sana hayatın boyunca :) Saygınlığını her zaman koruyabilirsin ve büyüyüp olgunlaşırsın böylece. Karşındaki insana bağırıp çağırmadan önce 2 kez hele ki kim olduğunu bilmiyorsan 5 kez düşünmelisin. Kazançlı çıkan hep sen olursun.
Umarım Allah o rahatlığı sana verir...

Sevgiyle kal...

nihahahahaha ülen ne komik yahu .buralarada harcanma sevgili anadolu gaplanı seni . bence sen git shaolin tapınaklarında olgunlaşmış meyve hocalığı yap. nihahahahahha nihahahahahahahhahaha

Burası seninle uğraşmanın yeri değil... Aslında verecek cevap çok basit ama seninle moderatörler ilgilenecektir. Boşuna toz kaldırıyor, bu konuda ciddi yazacaklara da engel oluyorsun.

herşeyi sidik yarışı olarak görecek yaştasın ve heyecanını yaşına bağlıyorum. büyüyünce geçer. Ben gıcık bi adamım ,ben olsam benimle uğraşmazdım.
verilecek basit cevabı verde anlayalım harbiden olgunlaşmış meyvemisin ya da pamuk şekeri mi ?

(bu arada moderatör yalamakla bir yerlere varılmaz ben sana söyliyeyim. )

cavernosum demiş ki:
zaten amerikalılar 555'e "poor man's Jem" derler. kısacası bu model Ibanez'in Jem alıcak kadar parası olmayan insanları kandırmak için biraz süsleyip, üzerine evolution set koyduğu standart bir rg'den çok da farklı değil.

Porsche Carrera alamayanlarin Porsche Boxster almasi gibi bi olay :D

thunderhead demiş ki:
cavernosum demiş ki:
Porsche Carrera alamayanlarin Porsche Boxster almasi gibi bi olay :D
Yok be abi öyle değil bence.

Boxster Kore'de üretilmiyoki :LOL:

Geri