Nora (Alternative/Metal) - Ankara

istek üzerine ilk bestemiz RUHSUZ KADIN'ın sözlerini de buraya koyuyorum ...

Pyracantha - Ruhsuz Kadın

Yapayalnız kalan bedenim
Işıksız bir oda gibi
Seni bekliyor yine

Kurumuş bir gül misali
Suya ihtiyaç duyan bedenim
Seni bekliyor yine

Yapayalnız kalan bedenim
Işıksız bir oda gibi
Seni bekliyor yine

Kurumuş bir gül misali
Suya ihtiyaç duyan bedenim
Seni bekliyor yine

Boş bir beden gibiyim gel şimdi
Ruhsuz bir kadın gibi
Kalpsiz ruhsuz bir katil gibi
Gel hayat ver yada git öldür beni

Ruhsuz bir kadın gibi

Yaşam beni alıp götürdü
Senden uzak diyarlara
Akacak kan akmıyor
Yine

Bedenim bedenine susarken
Gecelerin sessiz soğuğunda
Ölüme terkedildim
Yine

Yaşam beni alıp götürdü
Senden uzak diyarlara
Akacak kan akmıyor
Yine

Bedenim bedenine susarken
Gecelerin sessiz soğuğunda
Ölüme terkedildim
Yine

Ruhsuz bir kadın gibi

Ruhsuz bir kadın gibi

arkadaşlar kayıtlar bitti şuanm şarkıyı dinliyorum çok güzel olmuş.mars yapıma çok çok teşekkür ediyorum.bize çok emekleri geçti.kayıtları yarın sizlerle paylaşacağız.
teşekkürler

parçaları dinledim öncelikle emeğinize ve yüreğinize sağlık parçalar çok güzel ama bikaç düşüncemi paylaşmak istiyorum sizlerle...

anlatır tekrar:
parça hareketli ve gaz bir parça olmuş 3ten fazla riff kullanmanız da sizin için güzel bir artı fakat arkadan gelen gitar riffleri önde durandan daha hareketli onlar ön planda olsaydı parça daha güzel bir hava kazanabilirdi... bunun dışında sözler çok güzel bass gitar biraz disstortion gitarlar yüzünden arkada kalmış gözüküyo ki bu olağandır... gitar solosu full tapping gitmeseydi tappingden sonra biraz daha değişik bir olaya girseydiniz daha güzel olabilirdi ama parça genel anlamda güzel olmuş...

son defa:
duygusal bir çalışma müzik ve sözler birbirini tamamlıyo fakat parça daha uzun olabilirdi ne olduğunu anlamadan parça bitiyor... arada ritim ve metronom değişiklikleri kullanmışsınız her babayiğidin harcı değildir tebrik ederim... bu parçada özellikle mert'e eline sağlık demek istiyorum çok güzel düşünmüş bass rifflerini, çok beğendim...

parçaların ikisi için eski bir pyracantha üyesi olarak söylemek istediğim birşey var birlikte çalıştığımız zamanlarda hep ruhsuz kadının sözleriyle müziğinin birbirine uyuşmadığından şikayet ederdim bu bestelerinizde söz-müzik uyumunu mükemmel yakalamışsınız tebrik etmek istiyorum...

tekrar ellerinize we yüreğinize sağlık başarılarınızın dewamını dilerim

saygılar...

PuNky601 demiş ki:
parçaları dinledim öncelikle emeğinize ve yüreğinize sağlık parçalar çok güzel ama bikaç düşüncemi paylaşmak istiyorum sizlerle...

anlatır tekrar:
parça hareketli ve gaz bir parça olmuş 3ten fazla riff kullanmanız da sizin için güzel bir artı fakat arkadan gelen gitar riffleri önde durandan daha hareketli onlar ön planda olsaydı parça daha güzel bir hava kazanabilirdi... bunun dışında sözler çok güzel bass gitar biraz disstortion gitarlar yüzünden arkada kalmış gözüküyo ki bu olağandır... gitar solosu full tapping gitmeseydi tappingden sonra biraz daha değişik bir olaya girseydiniz daha güzel olabilirdi ama parça genel anlamda güzel olmuş...

son defa:
duygusal bir çalışma müzik ve sözler birbirini tamamlıyo fakat parça daha uzun olabilirdi ne olduğunu anlamadan parça bitiyor... arada ritim ve metronom değişiklikleri kullanmışsınız her babayiğidin harcı değildir tebrik ederim... bu parçada özellikle mert'e eline sağlık demek istiyorum çok güzel düşünmüş bass rifflerini, çok beğendim...

parçaların ikisi için eski bir pyracantha üyesi olarak söylemek istediğim birşey var birlikte çalıştığımız zamanlarda hep ruhsuz kadının sözleriyle müziğinin birbirine uyuşmadığından şikayet ederdim bu bestelerinizde söz-müzik uyumunu mükemmel yakalamışsınız tebrik etmek istiyorum...

tekrar ellerinize we yüreğinize sağlık başarılarınızın dewamını dilerim

saygılar...

düşüncelerin için çok teşekkürler cem elimizden geleni yapmaya çalıştık son defa'nın kısa olmasının sebebi tadında bırakmak istedik malum parçalar 6-7 dakika olabiliyor ve insanlar hep aynı şeyi duymaktan sıkılabiliyor bu yüzden kısa olmasını tercih ettik

anlatır tekrar a gelecek olursak şarkı agresif bir parça hareketli ritimler ve sözler baya güzel oturdu solonun sadece tapping olmasının sebebi ise fazla bulamaç yapıp şarkının ahenkini ve karmaşıklığını işin içinden çıkılmaz bi hale gelmesini istemediğimizden dolayı sadece tapping ile kestik ama yeni parçalar da nasıl sololar olur hepimiz bekleyip görücez tekrar teşekkür ediyoruz değerli yorumların için sevgiler SAYGILAR ...

=) Besteleri dinledim.

Beste çalışmalarına ve konserlere ayırdığınız uzun süreden sonra anladımki bu zamanı gerçekten boş geçirmemişsiniz. Ruhsuz Kadın'da yakaladığınız ve ciddi anlamda büyük diyebileceğin başarıdan sonra muhtemelen isminiz çok daha fazla anılacaktır. Şarkıları ayrı ayrı yorumlamak gerekirse;

Anlatır Tekrar, gerçekten harika bir parça. Şarkının ritmi ve sözleri gerçekten uyumlu. Riffler çok iyi. Üzerinde çok çalıştığınızı biliyorum hatta buna bizzat şahit de oluyorum ve emin olun değdi. Ortaya çıkan sonuç harika.

Son Defa, benim için çok farklı bir yeri olacak anlaşılan. Dinlediğinde insanı büyüleyen, sözleri bir o kadar güzel, Pyracantha'nın yapmış olduğu ve kendinden en az Ruhsuz Kadın ve Anlatır Tekrar kadar söz ettirecek olan şarkı. Bazı şarkılar vardır, dinlersin, ama öyle bir yapılmıştır ki ne kadar uzun olursa olsun tadı damağında kalır. Bu şarkı da, önemli olanın uzunluk olmadığını, şarkının kendinden "mükemmel" tanımlamasıyla bahsettirmesi için 3.43 'lük bir sürenin yeterli olduğunu gayet net gösteriyor.

Sanırım en başta söylemem gereken şeyi fazla uzattım. Tebrikler. =) Konser ne zaman konser? =)

pUrPLeLaMmAsHta demiş ki:
Bu şarkıda, önemli olanın uzunluk olmadığını, şarkının kendinden "mükemmel" tanımlamasıyla bahsettirmesi için 3.43 'lük bir sürenin yeterli olduğunu gayet net gösteriyor.

kesinlikle katılmıyorum... sebebini öğrenmek isterseniz ben parçayı ilk kez dinlediğim zaman Gül ilk söze girdiği anda aklımdan geçen tek bir düşünce wardı: "ne olur bu parça 2-3 saat boyunca bitmesin" çünkü sözler we müzik birbirine o kadar uyumlu we güsel olmuşki insan parça bitsin istemiyo...

yuppie besteler bir geldi,pir geldi!!!
Arkadaslar besteleri nasıl sabırsızlıkla bekledıgımı ben cok ıyı bılıyorum! yanlız farkettıgım bırsey varkı kesınlıkle hayal kırıklıgı olmadıgı..son defa ve anlatır tekrar gercekten verılen emeklere degmıs dogrusu..
benım de degınmek ıstedıgım gercekten son defanın kısa olusu yetmıyor yaa gercekten yetmıyor :p aç gozluluk belkıde benımkısı ama gercekten cok guzel olmus!!
anlatır tekrar ıse nasıl soylesem ınsanın kendıne ısyanınımı anlatıyor yoksa benımsıyormu hala cozemedım..=)
bılmenız gereken bırsey var arkadaslar gercekten kalıtelı muzık yapıyorsunuz ve ıyı yerlere gelıceksınız bızlerde destekcılerınız olucaz merak etmeyın..
Besteler ıcın tesekkurler hoşçakalın :)

AnyDreams demiş ki:
Arkadaslar besteleri nasıl sabırsızlıkla bekledıgımı ben cok ıyı bılıyorum! yanlız farkettıgım bırsey varkı kesınlıkle hayal kırıklıgı olmadıgı..son defa ve anlatır tekrar gercekten verılen emeklere degmıs dogrusu..
benım de degınmek ıstedıgım gercekten son defanın kısa olusu yetmıyor yaa gercekten yetmıyor :p aç gozluluk belkıde benımkısı ama gercekten cok guzel olmus!!
anlatır tekrar ıse nasıl soylesem ınsanın kendıne ısyanınımı anlatıyor yoksa benımsıyormu hala cozemedım..=)
bılmenız gereken bırsey var arkadaslar gercekten kalıtelı muzık yapıyorsunuz ve ıyı yerlere gelıceksınız bızlerde destekcılerınız olucaz merak etmeyın..

yorumların için çok teşekkür ederiz..son defanın kısa olmasını yetmemesni istemiştik yaparken.sanırım buna da ulaşmışız :) farklı olsun,şarkı kendini tekrarlamasın istedik..umarız bunları aratmicak çalışmalarımızla, sizlere layık olabiliriz :) .destein için çok teşekkürler..

PuNky601 demiş ki:
pUrPLeLaMmAsHta demiş ki:
Bu şarkıda, önemli olanın uzunluk olmadığını, şarkının kendinden "mükemmel" tanımlamasıyla bahsettirmesi için 3.43 'lük bir sürenin yeterli olduğunu gayet net gösteriyor.

kesinlikle katılmıyorum... sebebini öğrenmek isterseniz ben parçayı ilk kez dinlediğim zaman Gül ilk söze girdiği anda aklımdan geçen tek bir düşünce wardı: "ne olur bu parça 2-3 saat boyunca bitmesin" çünkü sözler we müzik birbirine o kadar uyumlu we güsel olmuşki insan parça bitsin istemiyo...

cemcim sende baştan başla 2-3 saat dinle şarkıyı :) :) :) harbi o değil kısa olması iyi oldu cem şarkıyı bir nevi değerli kılıyor bizce ...

solocu666 demiş ki:
Besteler güzel olmuş elinize emeğinize sağlık başarılar...

çok teşekkürler burak desteğin için ve yorumların için ...

AnyDreams demiş ki:

değerli yorumların için çok çok teşekkürler çok güzel tepkiler aldık besteler için bunlar bize tabiri caizse gaz veriyor daha iyi besteler yapmak için bize azim veriyor desteğiniz için çok saolun arkadaşlar ....

Geri