Ensemble Galatia (ortaçağ ve kelt şarkıları)-Ankara

kayıtlar

bu arada web sitesi hazırlanıyor..kayıtların bütün hallerine siteden ulaşılabilecek..burda amaç bi nebze olsun fikir vermekti...affınıza sığınıyorus.. 8)

sevgili extacy, şu dinlediğiniz ortaçağ melodisi için biraz daha ayrıntı verebilseniz keşke, zira eski bir çizgifilimde çalındığı dışında bir bilgi yok elimizde, şimdi biz de merak ettik şarkıyı.....

Nisan ayının son pazar ı,nefes bar da hepimizi hoş bir sürpriz bekliyormuş : Ensemble Galatia öncesin de bir kukla gösterisi...Ben grup elemanlarının yanına gidip ,"ya mesela bi şarkınıza kuklalarda eşlik etse,siz çalsanız ,onlar oynasa "diyecektim...Ama diyemedim ,utandım ...Bide bir kuklanın elini tutucaktım ,ona da korktum ;tabii bunun galatia ile hiç bir ilgisi yok ,,oda ayrı mevzu,,,ben kuklalardan biraz korkarim da :D

Benim ricam ve önerim şudur :yeni bir parçanızı ilk kez kendi sitenizde ve turkrock ile birlikte kooordineli paylaşıma açın...Ve bunun reklamını ve duyurusunu sahneden yapın...Hatta Nefes Bar ın sahip olduğu data projeksiyondan ,performansınız boyunca arkanıza veya görülebilir bir duvara site isminizi yansıtın ,reklamını yapın.Ve şu anonsu yapınız :"Yeni parçamızı (ör:Herr Mannelig ;) ) sitemizden indiriniz ;görüş ve fikirleriniz belirtiniz" Böylece sitenizin rating i artacak ve ziyaretçisi artacak ,popülerleşecek....

Haddim olmayarak sayın e.galatia grubuna bir dileğimi daha belirtmek istiyorum : Bahsettiğim yeni parçanızın 3 değişik formunu (şeklini) çalınız ,studyoda kaydediniz ve bizlerin oyuna sununuz .Bu oylama sonucunda hangi şekli çalacağınıza karar vermiş olursunuz .Bunun ne faydası var peki? Bizimle ,bu kadar değerli bir kararı paylaştığınız için biz çok daha mutlu bir E.Galatia fan'ı olacağız , yahu yoksa bu olaya "interaktif" mi deniyor,acaba ? :D

benim 2 temel isteğim var :
1. cisi forummmmm-mutlaka kendi sitenize ait bir forum ve üyelik sistemi istiyorum...
2.enstrumanlarınız kendi çektiğiniz detaylı fotoğrafları ve bu enstruman ların tarihçeleri,,kim hangi enstruman ı çalıyor...Yani enstruman larınız hakkın da en detaylı bilgiye buradan ulaşabilmeliyiz.

ve bi deeeee;bir sürüüü fotoğraf ;)

Bence site görsel olarak çooook güzel olmuş.Yazı karakteride harika olmuş.

Açılış sayfasında ki foto da herkesin yüz ifadesi çok tatlı ,güzel olmuş .

Bide bi önce ki isteklerim de varrrdı da :)

Başarılar,
Açılış sayfam yaptım ve takip ediyorum :D

sevgili fat-strat...ben de bu siteyi acilis sayfasi yaptim..senin onerilerini takip ediyorum...baska turlu yetisemiycem yoksa... :LOL:

ama ne kusel di mi bisim sitemis...herr mannelige de az kaldi...su sinavlar bi bitsin... ;)

ooo negüzel bi tarz.dolu dolu hissederek dinlenilebilecek bir müzik,duyguların tercümanı olabilir.dikkatle takip ediyorum,başarılar arkadaşlar.güzel bir oluşum.

Selamlar :)

İsminiz dikkatimi çekip bir de ev sanatçısı dostumun yorumunu okuyunca merak edip sitenizin girişindeki dahil bir kaç şarkınızı dinledim.

Günümüz koşullarına göre gerçekten cesaret ve özveri isteyen bir tarz seçmişsiniz.

Aslında bu şekliyle günlük hayatta pek dinlemediğim ama The Dubliners, The Chieftains ve Lorenna McKennith'ten aşina olduğum tarzı oldukça başarıyla icra etmişsiniz.

Ben bu tınıları ve "thin whistle" gibi enstrumanları Hooters, Cranberries, Dire Straits ve Bryan Adams'ın müziklerinde daha çok seviyorum.

Dostumun yorumundaki "aslına çok sadık kalma" durumu maalesef beni de pek açmıyor.

Müziğin ruhunu bozmadan yapılan denemeler, ortaya çıkana icracı/yorumcuların katkısıyla özelleşiyor bence.
Öteki türlüsü dondurulmuş bir gıdayı dolaptan çıkarıp yemek gibi standard bir durum oluşturuyor benim gözümde.

Kişisel fikirlerimdir. Kimseyi bağlamaz.
Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Sevgiler :)
MG

Vayyy.. Super bi tarz. Boyle bi muzigi icra eden bi grup gormek beni cok sevindirdi.Kesinlikle dinleyecegim en kisa surede gelip programiniza.Henuz cok bilgi sahip degilim adiniza ama Blackmore's Night' tan bir seyler de calabilirsiniz.Nacizane fikrim tabi ki siz bilirsiniz.
Basarilar ve tebrikler ;)

Ankara haritasını alıp açtım ,baktım...okudum...düşündüm...tekrar baktım.Ve yine hatırladım ki şeytan üçgeninin ,( önceden de yazdığım gibi ) bozkırın tam ortasındayız.
Yaşam alanlarımız tamamiyle tükenmiş durumda.Tunus-kızılay arasına sıkışmışız...
Varolan yaşam alanlarımızda da durum çok kötü...Tüm barlardan aynı tür müzik yayılıyo...Tektipleşmiş bir repertuar her yer de çalınıyo...Sanki Cumartesi günleri tüm barlara aynı kareoke makinası verilmiş ,her grup aynı parçaları yüzümüze "sırıtarak" çalıyo ,anlamayalım diye de adına "playlist" deniyo...Her şey o kadar aynı ki,o kadar kopya ve sahte ki ,gitar set-up ı gibi özgün bir beğeni göstergesi bile tektip oldu...
Maalesef, burası irlanda deil ki seçelim ,hadi "buradaki ortaçağ müziğini beğenmedim şuna gidelim" diyemiyoruz... ondan da geçtim değişik alternatif ,sırıtmadan çalan bi şeyler dinleme özgürlüğümüz bile yokken ,,,işte ben bu yüzden E.galatia yı bu kadar seviyorum ve kıskanıyorum.

Minur Nurettin Selçuk hocam "başarıyla icra etmişsiniz"diye buyurmuş ,sağolsun hocamızın takdirine şayan olmuş Galatia...

Öyle buzdolabından yemeği çıkarıp "tüketmeye" benzemez bu iş,,,14.yüzyıldan bir parça çalmak herkesin harcı deildir,,,Tir tir titretir insanı , o sorumlulluk duygusu ,,, eğer birazcık varsa...

Kişisel fikirlerimdir. Kimseyi bağlamaz.

aylardır arkadaşlarla hobby e ortaçağ kelt dinlemeye gideceğiz fırsat olmadı. demek o grup sizdiniz. başarılar umarım yakın bi zamanda dinlerim

Tunca kardeş, anlıyorum ki bu grubu çok sevmiş ve sahiplenmişsin.
Bu kötü bir şey değil. Her gruba nasip olur umarım senin gibi takipçiler.

Yazındaki bazı ifadelerde bana hafiften göndermeler yapmışsın :)
Bu şekilde yapıldı mı saygı duyuyorum eleştirilere.
Eleştirmiş ama olayı basitleştirmemişsin, kutlarım.

Her ne kadar böylesine savunmaya geçilecek yorum yapmadıysam da yanlış anlaşılmak istemem.

Dondurulmuş gıda benzetmesi, bu tür gıdalar ne kadar lezzetli olsalar da ev yapımı yemeklere her aşçının kendinden kattığı özel tadlardan mahrum kaldıklarını anlatmak içindi.

Ben türküleri de o yüzden Laço Tayfa'nınki gibi farklı yorumlarla dinleyince daha büyük keyif alıyorum.

Kişisel beğenilerimi açıklamamın bilgiçlik veya ukelalık şeklinde değerlendirilmesini istemem.
Düşüncelerimi söylememin kötü algılanmasına üzüldüm açıkçası.
Bu bir de benim gibi Hendrix, Pink Floyd, Deep Purple vs. seven bir kişiden gelince durumu açıklama gereği duydum.

Piyasadaki kısır döngü ayrı bir tartışma konusu, hak vermiyor değilim.
Ama gel gör ki sevdiğim şarkıları eğlence için stüdyoda, konserde ya da evde çalmak yerine, istenen şarkıları sahnede çalmak durumundayım para için.
Bu konuda kimseyi suçlamak doğru gelmiyor bana.

Arkadaşlara tekrar başarılar diliyorum.
Bir vet ve hayvansever olarak seni de www.evdekidostlar.com 'a bekliyorum ;)

Sevgiler
MG

Not: Hey Joe yorumu ilginç olmuş :)

bu şarkılar...(adam olmas)...

epey onceydi...kaan (gitarist, lutist, mandolinist, vokalist)'la konusuyoduk.."bu sarkilar yuzyillardir var ve yuzyillardir da caliniyo" diyoduk..."biz" diyoduk "sadece bu yuzyilda da bunlari calanlardan biriyis". bu "post" tartismalarin disinda olmak da boyle bisi...bu sarkilarin bizim oyle pek ulasamayacagimiz ruhlari var, bi donemin tanigi, yasam bicimi ve bu anlamda da ideolojisi bunlar..biz "aslina sadik kalip calarak" bile bunun yanindan dahi gecemeyis gibi sanki...ote yandan aslina sadik olmak ne demek? bizim elimizde asillari var mi ki? olsa olsa son 50-100 yilin kayitlari bunlar...hani el yazmasi notalar da olsa "aranje" anlaminda zaten bisi yok elde...bi arkadas oyle der bizim icin: "bi tür proje"... elimizde olan bu ve boylesini bile ayakta tutmak cok zor...galiba 5imiz de "aslina sadik kalmayi" bu proje kapsaminda anlamli buluyoruz. blackmore's night'i cok severim...ama o da baska bi proje...gothic rock falan. o da baska bi proje...

nacizane fikirlerim...kaan, yanlisim varsa duzelt abi...
gokce

jokermg demiş ki:
Dondurulmuş gıda benzetmesi, bu tür gıdalar ne kadar lezzetli olsalar da ev yapımı yemeklere her aşçının kendinden kattığı özel tadlardan mahrum kaldıklarını anlatmak içindi.

Murat kardeş :LOL: ,
Gel şu yemek işini hiç konuşulmamış sayalım ,bu tür müziğe ,,,aslında bana göre hiç bir müzik konusuna uygun bir benzetme şekli olmadı...

Foruma olan katkın ve ilginden dolayı çok teşekkür ederim...
Hayatını müzikten kazanmak gibi zor bir tercih yapmış birisinden yorum almak ben ce daha anlamlı,,başarılar dilerim ...

Siteyi inceledim ,çok güzel ;)

Geri