Distortion Dagalanma

Vuru denilen olayın biraz daha net anlaşılması için bir animasyon hazırladım, umarım açıklayıcı olur.

Aynı anda tınlayan iki ses kaynağımız var. Soldaki saibt La notasında bekliyor. Sağdaki kaynak ise La notasından Si notasına doğru yavaşça ilerliyor. Dalgalanmaları takip edebilirsiniz. Kötü orkestraların kulağa nahoş gelmesinin sebeplerinden biri de bu vurulardır.

Cleanda yok bu sesler ama distortion metal veya insane channelinde var..

Vuru denilen olayın biraz daha net anlaşılması için bir animasyon hazırladım, umarım açıklayıcı olur.

Aynı anda tınlayan iki ses kaynağımız var. Soldaki saibt La notasında bekliyor. Sağdaki kaynak ise La notasından Si notasına doğru yavaşça ilerliyor. Dalgalanmaları takip edebilirsiniz. Kötü orkestraların kulağa nahoş gelmesinin sebeplerinden biri de bu vurulardır.

1990'larda oynadığım Kara Kutu Atari'ler geldi aklıma :D

Bence açıklayıcı olmuş bahsettiğim olay bu heralde benim bi telin sustain devam ederken diğerine vurursam dalgalanıyo

Bence de güzel amfi, hatta bir üst modeline göre daha iyi bana göre. Üst model iyidir kuramını bozan cihazlardan biri bu da.

çok güzel bir animasyon. 5'lisi için de yapılabilir aynısı.

benim yeni gitarda böyle bir dalgalanma mevcut. Emin olamadım entonasyon ayarı bozuksa buna sebep olur mu veya sapta 'neck relief' denilen boşluk bana biraz fazla geldi bu da sebep olabilir mi fikri olan var mıdır?

Telleri sololar için uygun alçaklığa ayarladığımda bu sorun baş gösteriyor ama yüksek tel ayarını da ben hiç sevmiyorum.. Amfide perde cızırdaması yok ancak sesteki dalgalanma baya rahatsız edici..

Bu arada ton kötü biliyorum, efektsiz sadece distortion açıp rastgele bir tonla sabah işe gelmeden önce örnek kaydettim, kusura bakılmasın...

Son düzenleme:
Geri