FL Studio hakkında...

olur bir cemo yaparız seninle .. Bu arada yani bir lambalı anfi topluyorum şuan 2*200w celestionlarla öküz gibi ses çıkartacak.. yapım aşamalarını fotograflayıp buraya başlık alarak asacagım...

benim bi sorum var arkadaslar.
fruity loops da farkli bölümlerde tempoyu arttirip dusurmek istiyorum. tempoyu degistirince yazdigim baterilerin tamaminin temposu degisiyor. bi de mesela 4. bölümdeki crash in sadece sol hoparlorden gelmesini istiyorum ya da yaptigim atack in soldan saga dogru kaymasini istiyorum. bunlari nasil yapicam. programi kurcaladim ama bulamadim. bilen varsa yardim edebilir mi? simdidek cok tesekkurler..

Barışım, crash notasını pattern'e yazdıktan sonra, crash tuşunun üstüne sağ tıkla, açılan menüden "send to piano roll" kısmına bas. Orada, yeşil renkli bir çubuk olacak, onun üstüne çift tıklayarak ne yöne PAN etmek istiyorsan ayarlayabilirsin. Aynısını "tom"lar için de yapabilirsin...

Hadi kolay gelsin.

Selam arkadaslar, aranızda en son fl surumunu kullanan varmı? ve en önemlisi 24bit audiophile veya otip profesyonel ses kertı ile birlikte kullanan varmı?sorum su fl studio 24 bit destekliyormu yoksa 16bit mi çalışıyor?Eger kullanan varsa sound settings den bakabilirmi 16bit mi yazıyor 24bit mi diye?benim ses kartım 18bit ancak fl studio da yukarıda general settings den audio kısmına bakınca 16bit 44100 yazıyor.. 48000khz yapabiliyorum ama bit le oynayamıyorum sizde ne yazıyor??

Audigy Platinum... FL studio v.3.56...

Belki son sürümünde yapılabiliyordur ama 3.56'da öyle bir seçenek bulamadım... Sample rate'i 96000hz'e çıkarabilmeme rağmen bit ile oynayamıyorum...

Jeff bildigim kadarı ile audigyler galiba gerçekte 24 bit degil, onunla alakalı olabilirmi acaba bu durum ? :/ m-audio vs gibi kartı olupta kullanan yokmu fruity loops?varsa ve yardımcı olursa harika olur..acaba reason 24bit çalışıyor mu ?

Bir saniye şimdi indirdiğin eklentiler plug-in ise oraya koyamazsın, eğer indirdiğin dosyalar sample ise (yani .wav dosyası ise) yeni bir sampler ekleyip (channels/add one/sampler..) onun içine indirdiğin ses örneğini ataman gerekir. Böylece o yeni eklediğin samplera bastığında direk atadığın ses örneği çalar.

Eğer indirdiğin eklenit vst plug-in ise, bu dosyayı diğer plug-inlerin bulunduğu yere koyup kullanmaya başlayabilirsin, ya da fx menüsünden (F9'a basarak açılır) select/more altından scan ettirip PC'de diğer plug-inleri de bulup kullanır hale getirebilirsin.

Eğer eklenti dediğin başka birşeyse biraz daha detaylı sorarsan sorunu belki yanıtlayabilirim.

benim kullandığım kadarıyla bu program pek rock müzikle uyuşmayan bir yapısı var mesela kendi örneklerinde ramsteın ın sampleları var.en uygun onları buluşlar herhalde

Arkadaşlar Fruity Loops ile kaydettiğiniz wavlara vokal, gitar gibi aletler eklemek istiyorsanız size basit ama kullanışlı bir kanal kayıt programı olan N-track Studio'yu öneririm. Downlaod sitelerinde bolca bulabilirsiniz :)

iCe o kayıdı da frootyloops ile yapabilirsin benim açtıım smels like teen... isimli topic te bir örnek parça koydum oradaki kayıdı fruityloops un içinde yaptım o parça komple fruityloops yani başka hiç bir programı kullanmadım.Bir dinlersen sana örnek olabilir..

Geri