Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

İnşallah istediğini bulursun delikanlı.:)
Ne kadar güzel bir şey yapıyorsun, umarım seni örnek alan daha niceleri çıkar...
İlle de FR li gitar istiyorsan elimde 2 adet var : S470 Kore ve rg1570... Her ikisi de kusursuz ve her ikisi de tarafımdan CS kalitesinde boyandı. Ancak RG1570'in standartı her açıdan daha yüksek. (Sadece son bir parlatma işlemi yapmam gerekir, sıcaklardan ilgilenemedim.)
İlgini çekerse rakamda da yardımcı olabilirim.
Aklımda bulunduracağım

Tavsiyem Evh Wolfgang Special. Şahsen yıllarca ıhlamur kullanmış biri olarak. Asla küçümsemelisin. Ihlamurun sese karakteristik etkisi yoktur fakat ıhlamur hem hafiftir hem sustaini güçlüdür. Evh Wolfgang'da aradığın her şey var bence. Çok sert müzik çalabilirsin. Ha diyosan ilerde müzik zevkimin değişme durumu var. Prs Se Custom 24. İlla floyd istiyosan floydlu sunu alabilirsin. Custom 24 bana göre her yola gelen bi gitar. Maun gövdeli ayrıca. Coil taplı. Normali bile tek yön tremololu. Bu arada iki gitarda 24 perde.
Gerçekten çok güzel gitarlar öneri için sağolun

Horizon kullanıcısı olarak bulabiliyorsan mutlaka dene derim. Sapı biraz etlidir lakin tonu muhteşem. Ve FR ile Petrucci'nin yaptığı FR trick'leri rahatlıkla yapabiliyorsun. Tabi bunda @Osxfang3 Serdar'ın taktığı titanyum FR kolunun da mutlaka etkisi vardır.

Cidden 13 yaşında isen seni tebrik ederim. Son dönemde foruma yazan genç tayfasının mide bulandırmaya başladığı dönemde üslup dersi veriyorsun cidden. Böyle adamlar lazım buraya, böyle devam (y)

Horizon kullanıcısı olarak bulabiliyorsan mutlaka dene derim. Sapı biraz etlidir lakin tonu muhteşem. Ve FR ile Petrucci'nin yaptığı FR trick'leri rahatlıkla yapabiliyorsun. Tabi bunda @Osxfang3 Serdar'ın taktığı titanyum FR kolunun da mutlaka etkisi vardır.

Cidden 13 yaşında isen seni tebrik ederim. Son dönemde foruma yazan genç tayfasının mide bulandırmaya başladığı dönemde üslup dersi veriyorsun cidden. Böyle adamlar lazım buraya, böyle devam (y)
Teşekkür ederim:)

Aynen kardeşim!..:)
Çok iyi bir noktayı vurguladın.
Gitar, ekipman, tel, klavye... hepsi sonuçta hikaye... Her şey iyi -yetmez- ve dengeli insanın elinde güzelleşiyor, öyle değil mi?

schecter dj ashba signature,
DAMIEN PLATINUM-6 FR S
HELLRAISER C-1 FR S

sustainac lı bir model alırdım ben olsam. ev ortamında kısık seste bile sonsuz sustain ve istenildiğinde harmonic efekti. fiyatları da uygun.

Sus sus! Ben bass gitara 19 yaşında başlayabildim. Onunda parasının büyük bir kısmını plak satarak çıkardım. Ya ben ne edeyim :D
10 yaşındayken aileme elektro gitar çalmak istediğimi söyledim ve o altın cümleyi duydum "Önce klasikle başlaman gerekli". Gel zaman git zaman lisede yurda çıkınca kendi parami biriktirip ikinci el pasli rg350ex alıp öyle baslamistim gitara. Keske kardesimiz gibi bir ailem olsaydı. Icim de amma dolmuş. :)

Arkadaşlar genelde metal müzikle uğraşırım fakat acemi dönemlerimdeyken epi. Lp plustop pro almıştım fakat ton bakımından çok sert tonlara iyi gitmiyor kanımca , tercihen floyd roselu 24 perdeli bir gitar olursa iyi olur, sizin de tavsiyelerinizi almak istedim , teşekkürler şimdiden :)
Bence bir seçenek de Fender'in Jim Root için yapmış olduğu strat ya da tele olabilir renkleri harika, klavyesi ebony, gövdesi maun ve manyetikleri Emg 81 85 olduğu için sana tam uyar bence.

10 yaşındayken aileme elektro gitar çalmak istediğimi söyledim ve o altın cümleyi duydum "Önce klasikle başlaman gerekli". Gel zaman git zaman lisede yurda çıkınca kendi parami biriktirip ikinci el pasli rg350ex alıp öyle baslamistim gitara. Keske kardesimiz gibi bir ailem olsaydı. Icim de amma dolmuş. :)
Ya ben ne diyeyim Hakancım @hackeiommi?..
İlk elektroyu 1969'da 10 yaşındayken istedim, babam akordiyon aldı... (8 kg, sıkıysa ayakta çal)
90 yılında, 31 yaşındayken, gitara klasikle başlanır dedilkleri için aldığım klasik gitarda pop çalmak isterken tüm tırnaklarımı yedim geri kalanlarını da tellerde kırdım.
2012 yılında 53 yaşında doğrıu yolu buldum (sanıyorum, hala şüphelerim var!..) :ROFLMAO:

iBANEZ RG2550 daha önce kullandım. Tamamen vasat bir gitardı.
Hiçbir şeye yaramaz. İbanez yarayan bir gitar değil.
Satriani ve Vai maun gövdeleri kullanarak meşhur ediyorlar. İbanez diğer gitarlarında basswood ağaç kullanır.
Kendisinin Çakma dimarzio manyetikleri vardır. Gitar bir yere değse özelikle köşeleri hemen boya atar.
O paraya değmez. Uzak dur.
Zero diye bir köprü sistemi var susteini düşürür. daha sayarımda sayarım.
Sana ESP önerdim, gerçek gitar odur.
Gerçek manyetik, gerçek ağaç, Orjinal floydrosss Mesa amfiye tak.
Cennete girdiğini sanırsın.

iBANEZ RG2550 daha önce kullandım. Tamamen vasat bir gitardı.
Hiçbir şeye yaramaz. İbanez yarayan bir gitar değil.
Satriani ve Vai maun gövdeleri kullanarak meşhur ediyorlar. İbanez diğer gitarlarında basswood ağaç kullanır.
Kendisinin Çakma dimarzio manyetikleri vardır. Gitar bir yere değse özelikle köşeleri hemen boya atar.
O paraya değmez. Uzak dur.
Zero diye bir köprü sistemi var susteini düşürür. daha sayarımda sayarım.
Sana ESP önerdim, gerçek gitar odur.
Gerçek manyetik, gerçek ağaç, Orjinal floydrosss Mesa amfiye tak.
Cennete girdiğini sanırsın.
Ben 2015 modelini denedim dimarzio tone zone ve air norton a geçmişler vede boya dökülmesini çözmüşler:)

4000 civarına alınabilecek en iyi sıfır gitarlar ESP E-II ve, fender american special, gibsonun bazı amerikan sg ve les paulleridir.Bilinen markaların haricinde fujigen,blade gibi markalara bakabilirsiniz.Birkaç marka daha var aklıma geldikçe yazarım:)

Geri