Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

hazır malzeme alacaksın kalitesine göre değişir aldığın malzemelerin. sadece Fender manyetik takim desen 6bin TL'den başlıyor.
işte onu diyorum, markası olan bir gitardan ziyade hazır toplanmış bir gitar fiyat performans ve kalite olarak daha mantıklı gibi. Mesela Fenderin meksika modellerinin gövdesi 2 ya da 3 parça. Tabi gitarı çalmadan bir fikre kapılmak yanlış olacaktır ama best bang for buck olarak bakıyorum.

Merhaba, forumda arattım ama bulamadım
Jackson ps-3 rhoads ve jackson rr3 arasında kaldım rr3 ün daha iyi seçim olduğunu biliyorum ama 8000tl fiyat farkı var ve rr3 te floydrose var floydrose kesinlikle kullanmam diyen biri değilim ama daha önce kullanmadım ve riskli olduğunu biliyorum sizce çok büyük bir kalite farkı var mıdır yoksa ps-3, rr3 ün yanında alınabilicek bir gitar mı?

Jackson ps-3 rhoads ve jackson rr3 arasında kaldım rr3 ün daha iyi seçim olduğunu biliyorum ama 8000tl fiyat farkı var ve rr3 te floydrose var floydrose kesinlikle kullanmam diyen biri değilim ama daha önce kullanmadım ve riskli olduğunu biliyorum sizce çok büyük bir kalite farkı var mıdır yoksa ps-3, rr3 ün yanında alınabilicek bir gitar mı?
Yeni seri RR3'lerden mi bahsediyorsunuz?

Köprüsünde erimiş saddle yoksa zannettiğiniz kadar büyük bir risk yok. Telleri düzgün takıp üstten de kilitlerseniz FR ile zart zurt oynamayacaksanız akort kaçırmaz. Jackson almanızın sebebi sapı ve görüntüsüyse ikisi de istediğinizi verecek. Rhoads gitarlarda soloist ve dinky'lere kıyasla daha farklı bir sap şekli kullanılıyor onu bilin, U formu gibi. Performerda:
sap cilası parlak kalın cila olur, proda genelde ince mat cila;
gövde ağır ve çam benzeri bir ağaçtan olur, proda ıhlamur;
üstündeki donanım ve elektronik daha kolay bozulur, bunu kontrol edin alırken.

Köprüsünde erimiş saddle yoksa zannettiğiniz kadar büyük bir risk yok. Telleri düzgün takıp üstten de kilitlerseniz FR ile zart zurt oynamayacaksanız akort kaçırmaz. Jackson almanızın sebebi sapı ve görüntüsüyse ikisi de istediğinizi verecek. Rhoads gitarlarda soloist ve dinky'lere kıyasla daha farklı bir sap şekli kullanılıyor onu bilin, U formu gibi. Performerda:
sap cilası parlak kalın cila olur, proda genelde ince mat cila;
gövde ağır ve çam benzeri bir ağaçtan olur, proda ıhlamur;
üstündeki donanım ve elektronik daha kolay bozulur, bunu kontrol edin alırken.
Tamamdır, yardımınız için teşekkürler

Merhabalar yeni başlayacağım metal veya harf rock çalmayı düşünmüyorum. daha çok klasik rock çalmayı düşünüyorum. Duman ve mor ve ötesi gibi gruplar dinliyorum. Bütçem 10-12k Ibanez grg170dx alacaktım fakat daha metal sound veriyormuş. Önerisi olan var mı ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar yeni başlayacağım metal veya harf rock çalmayı düşünmüyorum. daha çok klasik rock çalmayı düşünüyorum. Duman ve mor ve ötesi gibi gruplar dinliyorum. Bütçem 10-12k Ibanez grg170dx alacaktım fakat daha metal sound veriyormuş. Önerisi olan var mı ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Eğer 0 alacaksanız, Yamaha H-S-S modellerine bakabilirsiniz. 2. el almanızı tavsiye ederim. Yine H-S-S bir gitar değerlendirebilirsiniz. Ayrıca "daha metal soundu veriyor" cümlesi çok doru değil. Tamam gitarda 2 humbucker var ama bu o gitardan güzel bir clean ton alınmayacağı anlamına gelmiyor. Elinizdeki amfide önemli bir faktör.

her gitarla her tarz müzik yapabilirsin. özelliklerine, humbucker-single olmasına falan takılma. görünüşünü beğendiğin, hoşuna giden bir gitar al.

Anladım tamamdır. İnternette en ince detayına kadar dikkat edildiğini görünce çok fark ediyor diye düşünmüştüm. Sanırım yeni başlayan birisi için bu fark okadar da önemli değil. Yamaha hss modellerine de bakacağım teşekkür ederim.

ilk gitarın olacağı için en çok dış görünüşünü beğendiğini al çünkü seni çalmaya dış görünüşü teşvik edecek en başta :)

Bu gitar iyi midir? Yeni başlayanlar için

Selam dostlar, maddi durumum şuan düşük fakat baba bir şey alana kadar elim boş kalmasın istiyorum. şöyle 5-6 ay beni idare edecek gitar+amfi alıcam, bütçe 4K. bu yüzden Midex düşünüyorum ikinci ele baktığımda çok mantıklı seçenekler bulamıyorum ya da 4k'ya sadece gitarı, amfiyi bulabiliyorum. sizce 5-6 ay idare etmek, temel bilgiyi öğrenmek için Midex mantıklı mı? ekte belirttiğim ürünü düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim 15 mayısa kadar alıcam. şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Midex RPH30-30W-AMP Elektro Gitar Seti 30 WATT GAİN'Lİ Amfi Full SET

Selam dostlar, maddi durumum şuan düşük fakat baba bir şey alana kadar elim boş kalmasın istiyorum. şöyle 5-6 ay beni idare edecek gitar+amfi alıcam, bütçe 4K. bu yüzden Midex düşünüyorum ikinci ele baktığımda çok mantıklı seçenekler bulamıyorum ya da 4k'ya sadece gitarı, amfiyi bulabiliyorum. sizce 5-6 ay idare etmek, temel bilgiyi öğrenmek için Midex mantıklı mı? ekte belirttiğim ürünü düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim 15 mayısa kadar alıcam. şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Midex RPH30-30W-AMP Elektro Gitar Seti 30 WATT GAİN'Lİ Amfi Full SET
Sakın böyle bir hataya düşmeyin, bütçe düşük diye Midex kesinlikle almamalısınız. Hangi şehirde olduğunuzu söylerseniz ikinci el bakabilirim sizin için. Ayriyeten gitarı hangi tarz için kullanacaksınız?

öncelikle teşekkür ederim, balıkesirde oturuyorum. alternatif rock, rock, metal gibi tarzlar için kullanıcam. keyfe keder jazz blues.
Balıkesir'de bu fiyat aralığında pek ilan göremedim fakat gözüme çarpan ve alınabilir olarak bu ilanı buldum.

Gitar sıkıntısız ise bu bütçede alınabilecek bir gitar, kaliteli markadır. İstediğiniz tarz müzikleri çalmak için HSS veya HSH bir gitar tercih etmek daha iyi olurdu fakat alınabilir olarak bir tek bu çift humbucker'lı gitarı bulabildim.

Amfi için bu bütçelerde Boston-GA10 olabilir, verimsiz amfidir fakat bütçe sıkışıksa idarelik alınabilir.

2. el fiyatları 1K'dan başlıyor bütçeyi biraz zorlamanız gerekecek, forumun İkinci El kısmına Balıkesirde ilan açabilirsiniz belki bir şey çıkabilir.

Geri