Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar ibanez 10watt ve marshall 10 watt amfi arasında çok fark var mı?? ibanez internette baktığımda 120ytl gibi fiyatı var mağazalarda ne kadara bulabilirm??

gitar alcak arkadaşlar ben 5 gün önce bi grg170dx aldım(ibanez)375 ytlye abi bu fiyata bu kalite ne carta benziyo ne corta süper bişey tavsiye ederim

arkadaşlar ben şimdi bugün stagg marka set i aldığım dükkana gittim dedim bunu verip üzerine para koyup Cort X2 almak istiyorum dedim.Adam gerek yok cart curt o da stagg den çok iyi bi gitar değil falan dedi bilirsiniz işte.
Sizce ne yapmalıyım?eğer bu stagg i şimdi satmazsam ilerde para yapmayacak zaten şimdi zar zor alıyorlar.Cort u alırsam ilerde satabilirim hem para yapar.Sizin görüşleriniz neler.LÜTFEN yardım edin ??evdekilerle atışıyorum hep bu konu yüzünden...

cort x6,evl z4 veya floydrose lu olanı k4 müydü
ibanez gio
ltd mh-50
veyahut ne işin var onlarla bak bu var şu var onlardan daha iyi derseniz fikirlerinizi beklemekteyim gördüğünüz gibi benim seçtiklerim pekte pahalı gitarlar değil fiyat olarakta çok yüksek olmazlarsa sevinirim :LOL:

Arkadaşlar benim 350 ylt gibi bi param var.

----cort x-2
----washburn x11
----washburnx12
yada
----Squier Affinity Strat

sizce hangisini almalıyım eğer bunlardan başka önerebileceğiniz gitar varsa sölerseniz sevinirim.

immortal 1942 eğer sert bişeyler yapmak istiyorsan x2 fakat daha yumuşak birşeyler çalacağım diyorsan washburn x11 i öneririm.Aslına bakarsan x11 deki humbucker da gereken sertliği sağlıyor. ben 1 ay kadar önce washburn x11 aldım ve memnunum.tabi senin kararın sadece
yardımcı olmak istedim.

Jaimzhat demiş ki:
cort x6,evl z4 veya floydrose lu olanı k4 müydü
ibanez gio
ltd mh-50
veyahut ne işin var onlarla bak bu var şu var onlardan daha iyi derseniz fikirlerinizi beklemekteyim gördüğünüz gibi benim seçtiklerim pekte pahalı gitarlar değil fiyat olarakta çok yüksek olmazlarsa sevinirim :LOL:
floydroselu olan gitar evl k4. yazdığın gitarlar arasındada ben onu tavsiye ederim. Fakat onun sıfırının fiyatını ikinci ele ayırırsan çok güzel ve ucuz fiyata çok daha kaliteli gitarlar alabilirsin. Alım Satım bölümüne bi göz at istersen.

Immortal1942 demiş ki:
Arkadaşlar benim 350 ylt gibi bi param var.

----cort x-2
----washburn x11
----washburnx12
yada
----Squier Affinity Strat

sizce hangisini almalıyım eğer bunlardan başka önerebileceğiniz gitar varsa sölerseniz sevinirim.
yazdığın gitarlar arasında en makul olanı bence squier affinity strat. Çünkü X2'yi sevmem :p ve washburn'ün bu modellerindende çok memnun kalan insan görmedim. Squierdende bir süre sonra sıkılacaksındır fakat o zaman geldiğinde tüm bu gitarlardan çok daha kolaylıkla satıp yeni gitarın için çok daha kısa bir sürede gerekli parayı toplayabilirsin.

mesela ben öle yazayım :) param yok blues çalıyorum ne önerebilirsiniz şaka bi yana yaza doğru 600 ytl civarı param olacak blues tarzı yapıyorum ne alabilirm?

Humbucker istersen Cort M600, ikinci el Epi LP Standard vs. olabilir...

Single peşindeysen yine birkaç Cort'un (H-S-S) yanında ikinci el Meksika Strat olabilir...

leonjohancool demiş ki:
falcon-one demiş ki:
arkadaşlar elimde 500 YTL var.Amfiye de ihtiyacım yok şimdilik bana hangi gitar önerirsiniz ?
Hangi tarz çaldığını, ne yapmak istediğini söylersen önce herkes yardımcı olmaya çalışacaktır. Sadece bu tanıma göre gitar önermek sağlıksız olacaktır.

tarz olarak sert diyebilirim.Örnek verecek olursak buz,mavi sakal,dorian gibi gruplar ??

ibanez grg170DX almayı düşünüyorum bu fiyat sınıfında tavsiye edeceğiniz başka gitar varmı? bir de neden jackson gitarların fiyatları böyle uçuk? 8O JS1 modeline 200 dolar diyor yurt dışında laylaylom.com.tr de 350 euro diyor bu adamlar delimi bu fiyattan satıyorlar? değil 350 euro ya benim için 300 dolara inseler yine almayacam onlardan :LOL:

İbanez grg serisini önermiyorum, özellikle floyd rose mekanizmasından kafayı yemen muhtemeldir eğer çok deneyimli değilsen. Jackson fiyatlarına gelince laylaylom fiyatları baya uçuk çünkü jackson'ı şu anda sadece onlar getiriyorlar ve Jackson sevenlerde mecburen onlardan almak zorunda kalıyor. Meydanı boş bulma meselesi...

doğru seçim mi?

öncelikle mrb ben 5 aydır klasik gitar çalıyorum 3 ay kursa gittim akorlar hariç nota okuma gitar etudlerim iyi ama klasik gitar bana göre değil bir elektro gitar almayı düşünüyorum dinlediğim kişiler duman,mor ve ötesi,athena,bulutsuzluk özlemi,kırac,cem karaca gibi yani bu tür dinliyorum buna gidecek orta sevye bir gitar ben biraz araştırdım Cort 210D yi begendim siz ne düşünürsünüz fiyatıda bu civarda bişey olacak fazlası :( yok.Fakat şunuda belirtmeliyim ki gitarı biriyle alıp gidecek ne o gidilecek yer olan dükkan var nede o kişi mydukkandan alacam.bide bu cort 210d de flord rose mi tremolo mu tam bilmediğim bi kol var bana bi zorluk çıkarırmı elektroya yeni başlayacagım için. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler çevaplarınız bekliyorum. 8)

Geri