Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

bir ara yurtdışından jackson getirceğimi söylemiştim o fikrimden gümrük riski yüzünden caydım.şu an rr3 ü türkiyeden alabileceğim bi yer var mı?sıfır alcam...laylaylom'u biliyorum bunun haricinde tnt müzik'de var galba ama oranın da internet sitesi bildiğim kadarıyla yok yani bir geocities uzantılı site var o da güncel değil tahminimce...o sitede de rr3 gayet makul bi fiyatta 749$. şuanda fiyat böle mi?? ben ankarada olduğum için gidip görme şansım yok telefon ettim açan olmadı.yardım ederseniz sevinirim.belki başka bi başlığa yazmam gerekirdi kusura bakmayın daha uygun bir başlık bulamadım şimdiden teşekkürler...

edit:şimdi tnt müziği tekrar aradım ne rhoads ne kelly satiyolarmış :( lütfen laylaylomdan başka bi yer söyleyin

slm arkadaslar 2 ay gibi bir sure icinde yeni bir gitar almayi dusunuyorum Gibson Flying V Faded la Jackson KE3 arasinda kaldim ke3 hakkinda forumdan bilgi edindim ama gibson hakkinda pek bilgim yok bilgisi olan arkadaslar biraz bilgilendirebilirse cok sevinirim bide siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz secme sebebinizide belirtirseniz sevinirim
sinav sorusu gibi oldu :D

gibson un linki http://www.gibson.com/Products/GibsonElectric/Gibson Electric Guitars/Flying V/V-Factor Faded/

jacksonun linki http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2912000522

Bir arkadaşımın neredeyse 20 yıllık bir Yamaha FG420A'sı var. Aletin gövdesinde bazı yerler ezilmiş ve gövdesinin heryerinde birsürü çizik falan mevcut. Sizce bu alet ne kadar eder?Bilgilendirirseniz çok memnun olurum...

walla freddy10 ben olsam jackson ke3 alırdm direk, çünkü jackson ları seviorm + floyd rose sistemi var + alder body ..
bide gitara tabi içinn ısınması gerk we benm de ke3 e içim daha ısınık :)

ya tabi şey de var jackson ke3 japon malı fakat Gibson Flying V Faded ise amerikan malı sanıorm o yüzden kalite ve işçilik farkı da olur tabi bu da kararını etkiler diye düşünüyorum..

aslinda bende ke3 un gorunumune hastayim ama ince bi arastirma yapinca gibson un manyetiklerinin standart Flying V modelindekinin aynisi oldugunu gordum ayrica gitar usa de uretilio,jackson japonyada bole seyler yuzunden arada kaliyorum keske bi arkadasta olsa gibson bi dusuncelerini ogrenebilsem :(

gibson flaying v nin karizması yeter.bide beyaz olacak dadından yenmez.helloween konserinde vardı.hemde 2 tane.ayrıca hendrix abimizde kullanmış

jimi-pic-001.jpg

Aradaslar bass gitarimi ve Amfimi yeniliyorum. Ibanez SRX305 almaya karar verdim. Gitar 550YTL'ye geliyor, ancak yaninda bir de max. 500-550YTL civarinda 0 amfi almak istiyorum. Bana ne onerebilirsiniz? BehringerBXL450A icin karar verdim, ev icin cok iyi oldugunu soyluyorlar, su anda kullandigim 15watt amfi ile lisede gosteri salonunda isimi goruyorum, bir tek bahcede mikrofon yardimi aliyorum bazen. Bana BXL450A icin oneri ve bu model hakkinda olumsuz dusunuyorsaniz bu fiyat araliginda baska bir (o olmasi gerekiyor) amfi onerebilir misiniz?

merhaba arkadaslar,

kardesime gitar hediye edecegim, acil olarak onerilerinizi almak istedim. simdi diyeceksiniz ki "kullanacak olan kisi secmeli gitarini, denemeli." dogrudur. ama sizin yonlendirmeleriniz de onemli. bilen insanlarin goruslerini almak lazim. son asamada gene tercihi kendisine birakacagim

genelde thrash dinliyor ve caliyor. cort evl-k4, cort evl-z4, ibanez rg370dx fiyat/stil olarak uygun gorundu bana. bunlar iyi secimler mi? ayni fiyat araliginda daha iyi alternatifler mevcut mu? degilse, bu ucu arasindan hangisini onerirdiniz? 350-500$ araliginda onerebileceginiz modeller neler?

k4 floydlu bi de24 perde,z4 sabit köprü(belki arkadaş için daha kolay olabilir tel takıp çıkarması) , 22 perde.
BU arada evl k4 için fiyat olarak ne istediler.

soulwalker demiş ki:
k4 floydlu bi de24 perde,z4 sabit köprü(belki arkadaş için daha kolay olabilir tel takıp çıkarması) , 22 perde.
BU arada evl k4 için fiyat olarak ne istediler.

major muzik'te pesin 535ytl istiyorlar. kredi karti vs. devreye girerse de 550-560ytl olacak sanirim.

Merhaba arkadaşlar,

Benim çok az bir bütçeyle gitar almam gerekiyor. 1 yıl idare etse yeter bu gitar.

Ankara' daki müzik shoplardan birinde Rockstar marka bir gitara rastladım. Fiyatı 150 ytl civarında.

mydukkan.com da da gördüm bu gitarı. Tek bir modeli var sanırım.

Resmi burda : http://img84.imageshack.us/img84/3559/rockstarsiyahyv9.jpg

Ne dersiniz, gitarlardan pek anlamam. 1 yıl boyunca, sıfırdan öğrenmemi sağlayacak bir gitar olmalı. Bu gitarı alsam, boşa para ödemiş olur muyum? Ancak 1 yılın sonunda daha pahalı ve güzel bir marka tercih etmeyi düşünüyorum.

Açıkçası çöpe atmalık bir gitar olacak. Burnumu silip atıcam çöpe :) Bu gitar iyi midir? ne önerirsiniz bana?

Şimdiden teşekkür ederim. :)

hangi gitarı alsam !!

Herkese slm.
Ben gitar çalamıyorum daha doğrusu yeni başlıyorum şimdilik gitarın tarihini elektro gitarın teknik özelliklerini öğreniyorum
evet biraz size abartılı gelebilir ama tarihinde neler var benim için önemli.
şimdi yeni başlayacagım için bana 2-3-4 senelik bir gitar gerekli,çok iyi bir gitara luzüm yok ileride yenilemek ve istediğim gitarı almak daha mantıklı
Bu sebepten;
Ben size soruyorum sizce hangi gitar bana bu konuda çok yardımcı olur?
jackson düşünmüyorum amerikan olması lazım alırsamda,oda beni kasar pahalıSmile
bütçem 450 ytl bunu geçemem ve metal müzik yada sert şeyler çalmayı düşünmüyorum!Gitarıda sıfır almak istiyorum!
araştırdıklarım şunlar;
Cort x6
washburn x20
ibanez grg 270 b

sizinde bana tavsiyeniz nedir?
xx

arkadaşlar 300 500 dolar arası param var.elektro akustik gitar almak istiyorum.hangi marka hangi model almamı önerirsiniz..konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Geri