Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

her yola gelir hatta alternatif için fazla bile , kasası çok rahat sesi rg lere göre daha yumuşak illa ibanez alacam ve alternatif yapacam diyosan biçilmiş kaftan ( ne demekse :D )

arkadaşlar 360 milyon yada 530 milyon param olacak ve prosesör almak istiyorum sizce hangisini almalıyım.. eğer 530 milyonum olursa boss me-50 düşünüorm ama 360 milyonum olursa digitech rp200A rp250 V-amp2 arasında sıkıştım.. digitechler cok oyuncak gbi diorlar.. V-amp2 nin ise ton değişikliklerini gecikmeli yapıormuş.. bu gidişle içim yana yanada olsa gt-8 alamadan boss me-50 alacağım görüşlerinizi bekliyorum...

cavalye demiş ki:
arkadaşlar 360 milyon yada 530 milyon param olacak ve prosesör almak istiyorum sizce hangisini almalıyım.. eğer 530 milyonum olursa boss me-50 düşünüorm ama 360 milyonum olursa digitech rp200A rp250 V-amp2 arasında sıkıştım.. digitechler cok oyuncak gbi diorlar.. V-amp2 nin ise ton değişikliklerini gecikmeli yapıormuş.. bu gidişle içim yana yanada olsa gt-8 alamadan boss me-50 alacağım görüşlerinizi bekliyorum...
560 ytl n olursa me 50 yerine 2. el gt-6 al veya denk gelirse gt-8 al derim forumda baya satan arkadaş var bi bak ama kesinlikle 2. el al. 360 ytl n olursa ise pod 2.0 al kesinlikle çok fazla tatmin edicektir sonuçta line 6 nın ileridede pod 20.a footswich alırsın .

deneyip gördükten sonrada bence ikinci el almanın hiç sakıncası yok. Hatta forumdan güvenilir, bilinen arkadaşlardan alırsan şehir dışından da alışveriş yapmanın bir sakıncası yok. 500-550 ytlye gayet temiz gt-8ler bulabilirsin.

Aşağıdakilerden hangisi.....

sizce aşağıdakilerden hangisini almalıyım?
-boss gt-6 350 dolar (2.el)
-digitech rp200A 189 dolar (2.el)
-digitech gnx2 250 dolar (2.el)
-line 6 pod xt 450 dolar (2.el)
-boss me-50 400 dolar (sıfır)
-line 6 pod 2.0 380 ytl (sıfır)
-digitech rp200A 300 ytl (sıfır)
-digitech rp250 300 ytl (sıfır)

tercihlerinizi artısıyla eksisiyle değerlerndirirseniz cok cok sevinirim..

O listede me-50,gt-6 ve XT one cikiyor.

me-50'de amfi simulatoru yok bildigim kadari ile. Eger iyi bir amfin varsa dusunebilirsin. Gt-6 ve XT arasinda ben kalsam XT alirdim. Ama sahneye cikan birisi isen XT ile bir tane floorboard ihtiyaci duyailirsin. Gt-6da bu sorun yok.

aslında hemen gt-8 almama gerek yok daha 17 yaşındayım.. bu sene olmazda seneye olur.. pod 2.0 eğer geçişleri aksamıyorsa distortion tonu iyiyse.. arada sırada sahneye cıkanlar için iyiyse düşünmem alırım.. sizce nası line 6 pod 2.0

pod 2.0 ve XT'yi sahnede kullanmak için sana floorboard gerekir. floorboardda öyle ucuz bir şey değildir 2.0 + floorboard yaklaşık 500 ytlye mal olur. GT-8 almayı düşünüyorsan, elbette bir tane çıkar yakında foruma. Ben kendi GT-8'imi uzun zaman bekledikten sonra 520 ytlye zor sattım, hiç bir kusuru yoktu ayrıca. Tertemizdi. İnsanlar 600 ytlde istiyor ama açıkçası o fiyatlara zor satılır biraz. Ama 480-500 ytl arasınada biraz zor yinede gt-8 bulunması :) Ben yerinde olsam biraz daha pazarlık yapıp GT*6'yı da düşünürdüm. GT-6 ile GT-8 arasında çok fazla fark yok, aradaki fark GT-8 de bir kaç amfi simülatörü ve efekti daha fazla. Bence arada çok fazla bir şey farketmiyor. Çünkü eklenen amfi simülatörleri o kadar sağlam değil. Sağlam olanlar zaten GT-6'da da var. Eklenen efektlere gelince, zaten analog setup kullanan insanların hiç kullanmadığı şeyler. Processor'ünde de olmazsa çok fazla bir şey kaybetmezsin.

pod 2.0 ve XT'yi sahnede kullanmak için sana floorboard gerekir. floorboardda öyle ucuz bir şey değildir 2.0 + floorboard yaklaşık 500 ytlye mal olur. GT-8 almayı düşünüyorsan, elbette bir tane çıkar yakında foruma. Ben kendi GT-8'imi uzun zaman bekledikten sonra 520 ytlye zor sattım, hiç bir kusuru yoktu ayrıca. Tertemizdi. İnsanlar 600 ytlde istiyor ama açıkçası o fiyatlara zor satılır biraz. Ama 480-500 ytl arasınada biraz zor yinede gt-8 bulunması :) Ben yerinde olsam biraz daha pazarlık yapıp GT*6'yı da düşünürdüm. GT-6 ile GT-8 arasında çok fazla fark yok, aradaki fark GT-8 de bir kaç amfi simülatörü ve efekti daha fazla. Bence arada çok fazla bir şey farketmiyor. Çünkü eklenen amfi simülatörleri o kadar sağlam değil. Sağlam olanlar zaten GT-6'da da var. Eklenen efektlere gelince, zaten analog setup kullanan insanların hiç kullanmadığı şeyler. Processor'ünde de olmazsa çok fazla bir şey kaybetmezsin.

Ne alsam acaba

Merhaba arkadaslar su an abd deyim.Elektro gitar almak istiyorum 0 veya ikinci el olabilir butce maksimum 600-700 dolar yalniz abd deki fiyatlari goz onunde bulundurum . Ilgilendigim tarzlar grunge thrash heavy metal death metal / marka olarakta jackson ibanez epiphone/gibson olabilir . Yalniz bu markalarin lerini ayrintilarini bilmiyorum soyle paramin kurusu kurusuna degecek onerir misiniz turkce karakter kullanamiyorum affola Simdiden tesekkurler

kesinlikle söyleyeceğim şey ibanez alma olucaktır. sebebi ordaki fiyatlar ile burdaki fiyatlar nerdeyse aynı. amerikadan aldığına değicek birşey almanı öneririm. gibson ların usa de o fiyata special serileri varki uzak durmanı öneririm. gibson dan başka herşeye benziyolar. jackson ın bulabilirsen güzel bir japon modelini bul. burda satarken kara da geçebilirsin. özellikle 2.ellere bakın derim.

slm beyler sizden bi konuda yardım istiyorum...elimde emg 81 ve 85 manyetik var ve alacağım gitara takmayı planlıyorum...gitarada yaklaşık 800 900 ytl verebilirim ama emgleri satarsam işte 1200 falan gibi bi fiyat verebilirim gitara...çoğunlukla metal çalıyorum baya bi kararsız kaldım ne alacağım konusunda...epiphone les paul studio alıp emgleri takmayı düşündüm sonra js30 alıp emgleri takmayı düşündüm...bi yol gösterin bana:D

Geri