Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

JudgeMe demiş ki:
slm beyler sizden bi konuda yardım istiyorum...elimde emg 81 ve 85 manyetik var ve alacağım gitara takmayı planlıyorum...gitarada yaklaşık 800 900 ytl verebilirim ama emgleri satarsam işte 1200 falan gibi bi fiyat verebilirim gitara...çoğunlukla metal çalıyorum baya bi kararsız kaldım ne alacağım konusunda...epiphone les paul studio alıp emgleri takmayı düşündüm sonra js30 alıp emgleri takmayı düşündüm...bi yol gösterin bana:D

1200 ytl ye canavar gibi gitarlar var dostum. 2.el olarak. 1. el o gitarları almanı tavsiye etmem. 1200 ytl çok iyi bir para sonuçta.

arkadaşlar 9 senelık gıtaristim ibanez blazer ım vardı ama degıstırmek ıstıyorum artık omrumun kalanında gerek evde gerek sahnede ıyı performans alabılecegım bı gitar onerır mısınız??

-fiyat olarak gitar+amfi 1 milyar a felan cıkabilirm(dahası da olur)
-tarz olarak clean tonlarının iyi olması ama overdrive ının da tatmin edici olması bnım icin onemlı

kafamda rg serisi s serisi(ibanez) epiphone un les paul ları ve cortun bi iki modeli var ama cok deneyimli degilim bu konularda yardımcı olursanız sevinirm

(zoom 707 2 m var bi de )

DawnUnder demiş ki:
arkadaşlar 9 senelık gıtaristim ibanez blazer ım vardı ama degıstırmek ıstıyorum artık omrumun kalanında gerek evde gerek sahnede ıyı performans alabılecegım bı gitar onerır mısınız??

-tarz olarak clean tonlarının iyi olması ama overdrive ının da tatmin edici olması bnım icin onemlı

kafamda rg serisi s serisi(ibanez) epiphone un les paul ları ve cortun bi iki modeli var ama cok deneyimli degilim bu konularda yardımcı olursanız sevinirm

ibanez rgt 42 bulabilirsen çok kullanışlı ve güzel bi gitar tavsiye ederim.

halilpazarlama demiş ki:
DawnUnder demiş ki:

ibanez rgt 42 bulabilirsen çok kullanışlı ve güzel bi gitar tavsiye ederim.

Bence Ibanez alinicaksa rg25XX serisi alinmali. 1 milyar altinda (ikinci el) alinabilecek en iyi gitarlardan.

saolun onerıler ıcın su anda kafam sunlar var

-rgt42
-rg2550 2620 2570
-washburn x200 pro e

bunlar hakkında yorum yapabilir misiniz? ayrıca ibanezin prestige ve tremolo serileri arrasındaki farklar nelerdir??

Monster_YGT demiş ki:
ultraslan1550 demiş ki:
arkadaşlar ben dean ml xm elektro gitar almayı düşünüyorum.acaba nasıl bir gitardır?yada bunu boşverip 450 YTL lik başka bir v kasa gitar bakıyım?bu konuda kararsız kadım.alttada bahsettiğim gitarın linki var.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2596&gid=802

yani 450 ytl ye iyi bir v kasa bulman zor olabilir ama diğer seçenekleride değerlendir derim ben
peki bu paraya hangi gitarı önerebilirsiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=N-blu5VAyVg

Yukarıdaki videoda 'Vox AD50VT Numetal amp model.' kullanılmış. Bu normal 'VOX AD50VT' değil mi? Yoksa farklı bir üretimmi. Eğer farklı bir üretim değilse bu modeli almayı düşünüyorum.

Ek olarak kullandığı gitar düz Fender Squier 51'mi sizce yoksa sonradan modifikasyonamı uğramış? Ve bu tona Squier 51 haricinde hangi gitarı kullanarak ulaşabilirim. (Örn:Squier Bullet Stratocaster, Squier Standart Fat Strat HSS, Squier Standard Stratocaster)

Ibanez RG350EX
Cort EVL-K4
Cort KX1
Yamaha RGX 320FZ

sert tonlar arıyorum sizce hansini seçmeliyim performans/fiyat oranı en yüksek olan hangisi.

ben ibanez ve evl K4 arasında kararsız kalırdım ama EVL k4 ü seçerdim gibi geliyo. Dış görünüşü çok hoş aletin sesi de gayet tatmin edici. Ama akort mekanizmasıyla ilgili sorun çıkabiliyo diyolar ibanezde böyle bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Ama ben yine de cort u alırdım.

Fistby demiş ki:
http://www.youtube.com/watch?v=N-blu5VAyVg

Yukarıdaki videoda 'Vox AD50VT Numetal amp model.' kullanılmış. Bu normal 'VOX AD50VT' değil mi? Yoksa farklı bir üretimmi. Eğer farklı bir üretim değilse bu modeli almayı düşünüyorum.

Ek olarak kullandığı gitar düz Fender Squier 51'mi sizce yoksa sonradan modifikasyonamı uğramış? Ve bu tona Squier 51 haricinde hangi gitarı kullanarak ulaşabilirim. (Örn:Squier Bullet Stratocaster, Squier Standart Fat Strat HSS, Squier Standard Stratocaster)

Normal AD50VT'nin "Nu Metal" modellemesi ile çalınmış yanlış anlamadıysam. Mesa tonu oluyor işte yamulmuyorsam.

Fender'den, Squier'den pek anlamam ama bu gitar basswood gövde, maple sap + klavyeymiş, yazdığın aletlerden başka bir de Ibanez RG350 gibi bir modelle denemeni öneririm.

Geri