Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

_DreamofStyks_ demiş ki:
the_dr demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
the_dr demiş ki:
beyler gitara yeni başlayacam ama model konusunda bir türlü karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

1-ibanez grg170dx
2-cort x6
3-washburn wr154
4-cort x11

bütçem amfi + gitar için max 550 ytl... şimdiden teşekkürler tercihlerinizde nedenlerinizi de yazarsanız iyi olur...

Cort'lardan birisini tercih etmen düşük bütçede en yüksek performansı yakalaman için ideal bir seçim olucaktır + olarak listede verdiğin diğer gitarlardan daha uzun süre seni taşıyacaktır.
teşekkür ederim ilgine...senin tavsiye edebileceğin başka model var mı ?

Benim sana tavsiyem ilk etapta orta sınıf bir gitar almayı düşünüyorsan eğer bu gitarları es geçip sabit köprülü bir gitar alman.Çünki (yanlış anlama herkes zamanla öğreniyo sonuçta) gitarlar üzerinde pek ehlil değilsiniz.Yani inciğini cıncığını bilmek gerek tremolo veya sabit köprülü bir gitar seçerken.
Orta sınıf bir gitarda köprü çok iyi olmayacğaından verdiğiniz paranın köprü için kullanılan ekstra malzemelere sizi tatmin etmicek bir pay bırakıcaktır.Buraya harcanıpta sizi tatmin etmicek bir yere bu paranın harcanmasındansa sabit köprülü bir gitar alarak aynı fiyattaki bir gitarın yapımında köprüye harcanmayan paranın gitarın ağacına veya daha stabil olmasına yatırılıcaktır.Buda gitarını kullanışsız bir köprüden ise sabit köprülü olup diğer aksamlarının daha iyi olduğu bir gitar seçimine götürücektir seni.

Örneğin Cort'un bir modeli vardı M600 veya üstü var ise o olabilir neyse yani M serisinin en üst modeli.Fiyatı çok uygun sabit köprülü ve canavar gibi tonlara sahip taş gibi bir gitardı.Klavyenin etrafı "binding" falan kaplıydı.
dediğn gitar güzel de 480 dolar benim anfi ile birlikte taş çatlasa 550 ytllik bit bütçem var daha fazla bulamam

Gitar Üzerinde Sabit Tuner Özelliği !!!

Paket İçeriği:
ASHTON
# AG132 Elektro gitar (tamamı siyah)
# GA10 10 Watt Ampli
# Gig Bag
# Kablo
# Askı
# Tel Takımı
# DVD
# Penalar
# 5 yıl garanti !!!

300 milyon'a önümüzdeki hafta alıyorum.. Anlayan arkadaşlar yorumlarsanız sevinirm.

Fender american strat almayı düşünüyorum. fender american stratocaster ile fender american deluxe strat arasında kaldım. istediğim ton klasik strat tonu.
fender american strat ın dip gürültüsü çok mu kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. deluxe modelinde samarium cobalt noiseless pickuplar var ama tonundan kayıp olduğu hakkında yorumlar okudum.

Merhaba.Yeni gitar alacağım ancak tam karar veremedim.Cort z44 ve Fender Squier Standart Satin HSS çok hoşuma gitti.Godsmack,Guns N Roses,Bulutsuzluk Özlemi gibi sanatçıları severim.Bunları en iyi hangi gitarla çalabilirim?Fenderin daha iyi kalitede ikinci elini mi alsam?Yada bu foruma yeni üye oldum da Gibson lar çok satılıyor mu burada?Teşekkür ederim saygılarımla..

@jackiex dip gurultusu single manyetiklerin tadi tuzudur. high gainli birseyler yapmadigin surece aslinda o kadar problem degil.

@massakrienen butceni soylersen daha kolay cevap alabilirsin. guns n roses icin humbucker elzemdir diyebilirim gerci.

vatestdg demiş ki:

Paket İçeriği:
ASHTON
# GA10 10 Watt Ampli
# Gig Bag
# Kablo
# Askı
# Tel Takımı
# DVD
# Penalar
# 5 yıl garanti !!!

300 milyon'a önümüzdeki hafta alıyorum.. Anlayan arkadaşlar yorumlarsanız sevinirm.

keske banada yardımcı olsanız :cry:

massakrienen demiş ki:
Merhaba.Yeni gitar alacağım ancak tam karar veremedim.Cort z44 ve Fender Squier Standart Satin HSS çok hoşuma gitti.Godsmack,Guns N Roses,Bulutsuzluk Özlemi gibi sanatçıları severim.Bunları en iyi hangi gitarla çalabilirim?Fenderin daha iyi kalitede ikinci elini mi alsam?Yada bu foruma yeni üye oldum da Gibson lar çok satılıyor mu burada?Teşekkür ederim saygılarımla..
Yaklaşık 1200 ytl'ye kadar çıkarım ama gitara fazla vermek istemiyorum açıkçası.Yeni pedallar alacağım da.Ama çok iyi bir öneride bulunursanız veririm tabi ki. z44 ile Satandart Satin HSS hakkında yorum yaparsanız da sevinirim.

vatestdg demiş ki:
vatestdg demiş ki:

Paket İçeriği:
ASHTON
# GA10 10 Watt Ampli
# Gig Bag
# Kablo
# Askı
# Tel Takımı
# DVD
# Penalar
# 5 yıl garanti !!!

300 milyona gayet güzel bi başlangıç seti çok daha iyisini vyea kötüsünü bulabilceğini zannetmiyorum hepsi aynı karar hemen hemen.

_DreamofStyks_ demiş ki:
vatestdg demiş ki:
vatestdg demiş ki:

Paket İçeriği:
ASHTON
# GA10 10 Watt Ampli
# Gig Bag
# Kablo
# Askı
# Tel Takımı
# DVD
# Penalar
# 5 yıl garanti !!!

300 milyona gayet güzel bi başlangıç seti çok daha iyisini vyea kötüsünü bulabilceğini zannetmiyorum hepsi aynı karar hemen hemen.

Bence de az önce siteleri gezdim içinde yok yok yeni başlayanlar için ve orta sınıf için ideal tutupta tek halde ibanez washburn cort gibi gitar almaktan mantıklı içerisinde herşey takım pişman olmazsın bence almaktan korkma bazı arkadaşlar profesyonel veya bencil düşünüyorlar herkesin bir ideali vardır bende BC RICH WARLOCK gitar hastasıyım ee tutupta onu mu alayım yada 1 yada 2 milyar verip boşu boşuna paramı bağlayayım gerek yok arkadaş senin için vermiş olduğun ideal...

meerhaba arkadaşlar.. çok yakın bi zamanda kendime bi fender usa alacam ama alacağım gitarın sahte olmadığını nasıol anlayabilirim ya çocuk normal bi strat ı alıp sapındaki yazıyı fender usa olarak değiştirmiş köprüyü tamamen usa olarak taktırmışsa.. ?? yani bi fender in fender oldugunu anlamak icin daha başka nesine bakmalıyım.. ilk kez böyle bi gitar alacam icin fender in klavyesini gövdesini hiçbişeyini bilmiyorum bu gitar neresinden fender olgunu anlasilır ?? biraz bilgi verirseniz..

Marshall AVT Serisi hakkında düşünceleriniz? Bi amfi alıp bi daha baya bir değiştirmeyi düşünmüyorum...

150 ile 275 arasında çift hoparlör dışında bi fark var mıdır?

Bunlar lambalı mı?

Verdiğim paraya değer mi?

O Fiyata alabileceğim daha iyi amfiler olur mu?

JCM2000'ler var onlar daha iyi bir tercih olabilir mi? (Şimdi baktım da nikah gibi pahalıymış onlar :D)

Sert müzik yaparım canlı performans ev işyeri :D her yerde kaldırabilecek bi amfi arıyorum. Ses patlaması, hoparlör cortlaması falan (gitarımız da cort ha olaya bak :D) olsun istemiyorum ve baya idare etsin mümkünse...

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bir compressor pedalı almayı planlıyorum ama hangi markayı alacağıma tam olarak karar veremedim.Sizin önerileriniz nelerdir ?

Ekipman : Fender Telecaster Meksika , Sd-1 , Ds-2 , Marshall Mg30dfx

Clickboy demiş ki:
Marshall AVT Serisi hakkında düşünceleriniz? Bi amfi alıp bi daha baya bir değiştirmeyi düşünmüyorum...

150 ile 275 arasında çift hoparlör dışında bi fark var mıdır?

Bunlar lambalı mı?

Verdiğim paraya değer mi?

O Fiyata alabileceğim daha iyi amfiler olur mu?

JCM2000'ler var onlar daha iyi bir tercih olabilir mi? (Şimdi baktım da nikah gibi pahalıymış onlar :D)

Sert müzik yaparım canlı performans ev işyeri :D her yerde kaldırabilecek bi amfi arıyorum. Ses patlaması, hoparlör cortlaması falan (gitarımız da cort ha olaya bak :D) olsun istemiyorum ve baya idare etsin mümkünse...

AVT serileri Hybrid dediğimiz preamp katı lambalı power katı transistörlü olan modeller. All tube değiller. Sıfır alıcaksan ve o fiyatı göze alıyorsan bence başka şeylere yönel ikinci el lambalı amfiler kovala. AVT'ler evladiyelik amfiler değil bence. Çok daha uzun yıllar tatmin edicek amfiler bulunabilir saydığın AVT'lerin sıfır fiyatına.

Biraz daha sıkıp, bekleyip JCM serileri için para biriktirebilirsen yada 2.el JCM 602 gibi bi model kovalarsan çok daha güzel olur. Çok uzun yıllar severek çalarsın. Ya da tek amfi yapan şirket Marshall değil. Araştırıp diğer markalarında 2.el modellerini kovalayabilirsin. Benim tavsiyem budur.

@clickboy avt'ler hybrid amfilerdir. yani preamp kati tuplu, power amp kati transistorludur. taibiki o fiyata birsuru alternatif bulabilirsin. ama ben ozellikle (fiyatlari uygun oldugu icin) laney leri tavsiye ederim. canli performans- ev mev su bu surekli tasiyacaksan amfinin agirligini da dikkate almani oneririm.

@alpburak12 compressor'den beklentin nedir? ona gore cevap verilebilir ancak bu soruya.

Geri