Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

selam arkadaşlar, yakın zamanda gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum, B.C. Rich almak istiyorum ancak nj jr.v modeli ile ilandaki gitar arasında kaldım...bir de bu gitarlarda akort kaçırma sorunu oluyor diye duydum. bu iki gitarı işçilik, malzeme kalitesi vs olarak karşılaştırırsak hangisini almak daha mantıklı?

http://www.turkrock.com/ftopic75748.html

selam,benim bir washburn x11im var bunu degistirip ibanez rg370dx almayı düşünüyorum sizce almalımıyım yoksa başka bir model veya marka önerirmisiniz(çok fiyatlı olmasın tabi) şimdiden teşekkürler

POD X3 LİVE satıyorum arkadaşlar
(Bu alet bildiğiniz gibi yaklasık 2 ay önce çıktı ve türkiyeye gelmedi henüz... Ben Amerikadan getirttim)
Alet hiç kullanılmadı.

Aleti POD XT live fiyatına satıyorum...sadece 950$ a...
aletle ilgili:

* x3 adı GITAR+VOKAL+ BAS prosesoru olmasından geliyor..Ayni anda hem
gitari hemde mikrofonu baglayabilirsin ve ikisine farkli efektler
verebilirsin

* pod xt lerin neredeyse 2 katı ampli ve efekt var , 200 preset

* Xt lerde kasa plastikti, bu x3 te çelik butonlar var ve süper saglam.

* Direk usb2.0 bağlantısı ile süper kalitede direk ses kartı
özelliğiyle kayıt yapılabiliyor.

Alet türkiyeye geldiğinde sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 1150 1200 doları bulacaktır. Dolayısıyla 950 dolar sizin için oldukça uygun bi fiyat. Üstelik bi alt modeli olan POD Xt ler 960 dolara satılırken...

Aletin ayrıntıları için: www.line6.com a girebilirsiniz

İlgilenenler için:

[email protected]

msn için: [email protected]

tel: 0533 437 18 53

arkadaşlar,
Forumdaki alım satım bölümünden haberdar deildim o yüzden en ilgili link olarak gözüken müzik enstrümanları bölümüne duyurumu yaptım...

Kusura bakmayınız,...

Arkadaşlar bu soruyu ibanez başığında sordum fakat beni tatmin etmedi ben genelde her tarz çalarım fakat daha çok rock ve metal ağırlıklı çalıyorum benim şu anki gitarım yamaha erg121c bilenler vardır mutlaka sapı çok rahat değil ve kalın ben daha ince saplı bir gitar arıyorum bana ibanez alırsan S yada JS serisi al dediler(not bu fikrim de sabittir mutlaka js veya s ) gitarın bana uzun sure gitmesini istiyorum ve buyuk ihtimal yetmeyince ilerde modifiye edeceğim siz bana 800-1500 arası ne onerirsiniz ben JS100 ü buldum sizce nasıl? kulananlar varsa sapı rahatmı beni bu gitardan sonra tatmin eder mi? (NOT:2inci el düşünmüyorum kesin)

hudgedog demiş ki:
selam,benim bir washburn x11im var bunu degistirip ibanez rg370dx almayı düşünüyorum sizce almalımıyım yoksa başka bir model veya marka önerirmisiniz(çok fiyatlı olmasın tabi) şimdiden teşekkürler
Fiyat kısıtlaması varsa rg370dx iyi gitardır yani daha sonra manyetik modifiyesi yaptıgında iyi sonuclar alınabilir :) Klavyesi sapı falan da rahat geldi bana :) Yine de denemeden karar verme :)

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar bu soruyu ibanez başığında sordum fakat beni tatmin etmedi ben genelde her tarz çalarım fakat daha çok rock ve metal ağırlıklı çalıyorum benim şu anki gitarım yamaha erg121c bilenler vardır mutlaka sapı çok rahat değil ve kalın ben daha ince saplı bir gitar arıyorum bana ibanez alırsan S yada JS serisi al dediler(not bu fikrim de sabittir mutlaka js veya s ) gitarın bana uzun sure gitmesini istiyorum ve buyuk ihtimal yetmeyince ilerde modifiye edeceğim siz bana 800-1500 arası ne onerirsiniz ben JS100 ü buldum sizce nasıl? kulananlar varsa sapı rahatmı beni bu gitardan sonra tatmin eder mi? (NOT:2inci el düşünmüyorum kesin)
Arkadaşlar Yardımcı olurmusunuz

Seni o başlıkta tatmin edemediysek bu başlıkta hiç edemeyiz ;)

O kadar bahsedildi JS100 denen gitarın durumundan, alıcı gözle bakıp, deneyip yorum yapan bir insanın görüşü de kesmediyse işin zor diyorum... Kolay gelsin

söylediğin özelliklere ibanez rg2550 exgk uyuyor plaROCK kardeşim... benim yani metalengineer in yazılrını aratırsan.. ibanez başlığı altında detaylı bir incelemem var.. klavye geniş olduğu için kontrolü yüksek ve malzeme kaliteli..sorun olursa ulaş bana:))

Geri