Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

kyle1306 demiş ki:
selam arkadaslar,

Fender'ın american standard, american deluxe ve american vintage (strat) aralarındaki farklar nelerdir??

bilen birileri varsa yardımcı olursa cok sevinirim.

tesekkuler kolay gelsin...

bende amerikan standart telecaster var ve tonlari gercekten cleanlerde mukemmel fakat telecaster ile metal yapmak mantiksiz tabiki. vintage telecasterlarda tonlar daha eskidir yani daha sicak ve 70-80s tonlarini yakalayabilirsin. malzeme bakimindan amerikan uretimleri arasinda cok ucuk farklar yoktur genelde manyetikler ayni oluyor ufak farkliliklar var bazen custom serieslerde manyetikleri teksas koyabiliyorlar. usa deluxe malzeme kalitesinin cok yuksek tutuldugu omurluk gitarlardir. yazdigin gitarlarin hepsi kaliteli modeller zevkine gore deneyip almani tavsiye ederim cok buyuk farklar olmadigini sen de goreceksin.

arkadaşlar ben epiphone les paul custom almayı düşünüyorum ... fikrinizi almak istedim baska neler önerirsiniz. bütün fikirleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler

cheassis demiş ki:
arkadaşlar ben epiphone les paul custom almayı düşünüyorum ... fikrinizi almak istedim baska neler önerirsiniz. bütün fikirleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler

sahsen ben epiphone tonlarina bayiliyorum ve custom serilerinde guzel gitarlar cikabiliyor. eger maddi acidan sorun yoksa ben gibson tavsiye ederim epiphone customdan iyi standart gibsonlar var.

kyle1306 demiş ki:
selam arkadaslar,

Fender'ın american standard, american deluxe ve american vintage (strat) aralarındaki farklar nelerdir??

bilen birileri varsa yardımcı olursa cok sevinirim.

tesekkuler kolay gelsin...

en bariz fark kullanılan ağaçlarda oluyor deluxe ve vintagelerde daha eski ve kaliteli ağaçlar kullanılıyor.tabi modele göre manyetik ve diğer aksamlar kalite kalite değişiyor.sen paran varsa deluxe veya vintage al pişman olmazsın.standartlarda iş biraz şansa kalmış oluyor.

Arkadaşlar, çok sevdiğim ancak tremolosuyla uğraşmaktan bıktığım RG 370'imi satıp sabit köprülü bir gitar almak istiyorum. Aklımdaki seçenekler Cort Katana KX1Q, Cort M600 ve Ibanez ART 320.

Şimdi bir sorum olacak, ART 320 gerçekten ilgimi çekiyor. Ancak üzerindeki manyetikler konusunda tereddütlerim var. Bu gitarı (ART 120 de olabilir) kullanan arkadaşlar var mı? Distortion'larının fena olmadığını düşünüyorum, acnak clean tonları hakkında hiçbir bilgim yok. Coil Tap olsa, aklımdaki sorular azalacaktı. Clean tonlara ihtiyacım olduğu için, hem distortion, hem de clean'ları iyi olan bir gitar arıyorum.

Bu 3 gitar dışında, tavsiye edebileceğiniz başka gitar var mı? Bütçem maksimum 450 YTL bu arada.

Herkese şimdiden teşekkürler...

Ankarada Yaşıyorum Acil yardıma ihtiyacım var Skylark DRW9716 EQ Elektro Akustik buldum bir tane bunu almayı planlıyorum ama bununla yakın fiyatlarda daha iyi bir model biliyorsanız lütfen bana yardım edin

http://urun.gittigidiyor.com/SKYLARK-ELEKTRO-AKUSTIK-GITAR-YENI-HEDIYELER_W0QQidZZ10419510

Alıcağım gitarın linki yukarda

http://urun.gittigidiyor.com/Skylark-Elektro-Akustik-Gitar-Lacivert-hediye_W0QQidZZ7983804

bi de bu link var ama hangisi daha iyi bilmiyorum onu da söyler misiniz bana

200-220 ytl falan param var yardım lütfen

Çok sağol halilpazarlama, zaten bir ara seninle görüşelim istiyorum, öğreneceğim çok şey olduğu inancındayım senden :)

Konu biraz dağılacak ama, imzanı görünce söylemeden edemedim :) Bir makine firmasında çalışıyorum ve yazdığın monologun yanımda ger gün kaç defa gerçekleştiğine inanamazsın :D

sahsen ben epiphone tonlarina bayiliyorum ve custom serilerinde guzel gitarlar cikabiliyor. eger maddi acidan sorun yoksa ben gibson tavsiye ederim epiphone customdan iyi standart gibsonlar var.[/quote]

yok be ustam naptın gibson hayallerimn gitarı ama 2-3 seneye oda olacak :) ama yinede çok sağol epilere bende fazlasıyla hastayım :)

PeeeDeee demiş ki:
Çok sağol halilpazarlama, zaten bir ara seninle görüşelim istiyorum, öğreneceğim çok şey olduğu inancındayım senden :)

Konu biraz dağılacak ama, imzanı görünce söylemeden edemedim :) Bir makine firmasında çalışıyorum ve yazdığın monologun yanımda ger gün kaç defa gerçekleştiğine inanamazsın :D

tabi dostum istediğin zaman görüşelim.aslında benden çok bilgili arkadaşlar var ama çok sık girmiyolar.benim işim gereği hep bilgisayar başındayım :D turkrock hep açık :D

PeeeDeee demiş ki:
Aynı durumdayız yani :) aslında şöyle güzel bir " Turkrock İzmir Buluşması" düzenlemek lazım :)
düzenleyen olursa gelirim ama yücel zamanında konsere otobüs kaldırma olayından ağzım yandı artık katılımcı olarak takılıyorum.metalci adamları hizaya getimek zor bunu öğrendim ben :D ayrıca tavsiyem güncel siyasi yerli rock sanat başlıklarından da izmirli bayan arkadaşların katılımını sağlamak yoksa alım satımdaki arkadaşlarla toplanırsak erzurumlu taş fırın ustaları derneğinin olağan toplantısından farkı kalmaz :D kapıya da er ve erbaşa serbest yazarız tam olur.ha kahvede toplanalım dersin vururuz kendimizi beziğe o ayrı :D

fazla elektronik aletlerle uğraşmayın oturun çalın en faydalısı bu bence.zaten parayı bulunca ilerde ne istersen alırsınız ama gitarı ilerki yaşlarda genç yaştaki kadar geliştirmek mümkün olmayabilir.

:D :D :D

Bir de katılımın yaş seviyesini ortalamalarda tutmak gerekir ( 17 altı ve 40 üstü giremez gibi ) :D Kuşak çatışmasına girersek işimiz yaş, adamlar metalci, zaten bi isyankarlık var, valla kahveci elinde kütükle atar kahveden :)

Bu arada son yazdığın cümleyi kime ithafen yazdın? :)

Aynen katılıyorum dediğine :) Canlı olarak dinlediğim en iyi ikinci gitarist olan bir arkadaşım, dandik bir amfi ve 150 $ lık bir gitar kullanıyor. Çoğumuza 50.000 $ setup verilse o şekilde çalamayız.

Ankarada Yaşıyorum Acil yardıma ihtiyacım var Skylark DRW9716 EQ Elektro Akustik buldum bir tane bunu almayı planlıyorum ama bununla yakın fiyatlarda daha iyi bir model biliyorsanız lütfen bana yardım edin

http://urun.gittigidiyor.com/SKYLARK-ELEKTRO-AKUSTIK-GITAR-YENI-HEDIYELER_W0QQidZZ10419510

http://urun.gittigidiyor.com/Skylark-Elektro-Akustik-Gitar-Lacivert-hediye_W0QQidZZ7983804

yaw şunu yazdım burda hangisini alayımdan buluşmalara kaydı iş şu konuda yardımcı olabilecek var mı ????

evpandasi demiş ki:

yaw şunu yazdım burda hangisini alayımdan buluşmalara kaydı iş şu konuda yardımcı olabilecek var mı ????

evet arkadasim ilk olarak soylemek istedigim markanin bilinmeyen bir marka olduguna dikkat etmen bence daha bilinen markalari uygun fiyatlara alabilirsin baslangic icin dusundugunu varsayarak soyluyorum bence ibanezin 200-350 ytl civarindaki gitarlari seni bu gitardan cok cok daha iyi goturecektir.

çoğu forumda yazılan başlangıç için skylark ın iyi olduğu kullanan herkes fiyatına göre performansının gayet iyi olduğunu söyledi ama söylediğini dikkate alıcam ibanez gitarlara da bakıcam elektro akustik aradığım için o fiyatta bulmam biraz zor gibime geliyo daha çok model ismi verirseniz benim için çok daha yararlı olur.

şimdiden teşekkürler.

Ibanez V72ECE - 249ytl

Ibanez SGE130E - 331 ytl

Ibanez Talman Series TCY10 - 335 ytl

Ibanez AEG8E - 336 ytl

Ibanez Talman Series TCM50 - 339 ytl

piyasa fiyatlaridir eger p.m. atarsan yardimci olabilirim

Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım war cunku gitar alımım cok yakın bir tarihte olcak şimdiden yardım eden arkadaşlarıma teşekkürler.

Benim yaklaşık 320 Euro (yaklasık olarak 650 Ytl ) miktarda param war.
Yaklasık 1.5 senedir gitar çalıyorum ve takılacagım muzikler genellikle Heavy Metal ya da Hard Rock olcak. Suanda bu cüssi miktarda bulabildiim ve begendiim gitar Epiphone Les Paul 100 war.

Onerilerini bekliyorum ayrıca p.m olarak ta msj atabilirsiniz.

:::... Tesekkurler ...:::

Geri